Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

„Loomade farm“ ja „1984“ (0)

5 VÄGA HEA
Punktid
Vasakule Paremale
Loomade farm-ja-1984 #1 Loomade farm-ja-1984 #2 Loomade farm-ja-1984 #3 Loomade farm-ja-1984 #4 Loomade farm-ja-1984 #5 Loomade farm-ja-1984 #6 Loomade farm-ja-1984 #7 Loomade farm-ja-1984 #8
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 8 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2017-11-13 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 68 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor mimmu0 Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
8
docx

Orwell „Loomade farm“ ja „1984“

Raskused, kõledus ja eraldatus. Reis Londonist sinna 2 ööpäeva. Niiske kliima ­ kopsuhaigusele täpne vastand. Sadas kogu aeg; meri oli jäine isegi suvel; talvel oli kõle, pime ja morn. Majas oli alati külm. Turvas, millega köeti, andis vähe sooja. Maastik koosnes kanarbikust rabast, turbast ja ussidest. Oli vannituba, kuid elekter ja telefon puudusid. Orwellil kaks kirge: kirjandus ja poliitika. Käis ka kalal. Riskis tihti oma eluga vajaduseta. ,,1984" sünge nägemus 1984 Juural sageli bronhiidihoogude tõttu voodihaige. Luukereilmega Orwell raevukalt trükkimas. Diagnoos ­ mõlemapoolne tuberkuloos. Lubati suitsetada, arvates, et suitsetamisest tulenev köha aitab röga lahtistada. Romaani ,,1984" kirjutamine sama hästi kui tappis Orwelli. See on tema kõige ambitsioonikam teos, erakordne saavutus, kokkuvõte terve elu kestnud poliitilisest analüüsist. Väga isiklik, fantaasiaküllane, uuenduslik, rõõmutu, traagiline.

Kirjandus
thumbnail
4
doc

Loomade farm

Kuressaare Ametikool Hotelli ja restorani teeninduse osakond Kokk Raina Jüris Kp-24 Loomade Farm Juhendaja: Sirje Paakspuu Kuressaare 2007 GEORGE ORWELL 1903-1950 Georg Orwelli nimi ilmus esimest korda 1933aastal raamatul pealkirjaga "Pariisi ja Londoni heidikud". Varjunime valik oli pigem juhuslik, see lähtus Orwelli jõest Suffolkis, kus autor oli ajutiselt elanud. George Orwell alias Erich Arthur Blair sündis 25. jaanuaril 1903. aastal Motiharis Indias. Tema isa oli Briti koloniaalametnik. Orwell kasvas üles Inglismaal

Kirjandus
thumbnail
8
doc

Loomade Farm

Kuressaare Ametikool Hotelli ja restorani teeninduse osakond Kokk Raina Jüris Kp-24 Loomade Farm Juhendaja: Sirje Paakspuu Kuressaare 2007 GEORGE ORWELL 1903-1950 Georg Orwelli nimi ilmus esimest korda 1933aastal raamatul pealkirjaga “Pariisi ja Londoni heidikud”. Varjunime valik oli pigem juhuslik, see lähtus Orwelli jõest Suffolkis, kus autor oli ajutiselt elanud. George Orwell alias Erich Arthur Blair sündis 25. jaanuaril 1903. aastal Motiharis Indias. Tema isa oli Briti koloniaalametnik. Orwell

Kirjandus
thumbnail
5
doc

G.Orwell "1984"

totalitarismi vastu ja demokraatliku sotsialismi poolt, nagu mina seda mõistan." (1946). Raamatud ( eesti keeles ilmunud ): · "Loomade farm" (1988; "Perioodika"; tõlkija Mati Sirkel) · "1984" (1990; "Perioodika"; tõlkija Elias Treeman) · "Pariisi ja Londoni heidikud" (1995; "Ühiselu"; tõlkija Sirje Veski) · "Valaskala kõhus" (1995; "Vagabund"; tõlkija Udo Uibo) · "Kummardus Katalooniale" (2000; "Kupar"; tõlkija Rein Saluri) · "Loomade farm. 1984" (2002; tõlkijad Tõnis Arro, Tõnis Kusnets, Mati Sirkel, Rünno Vissak) Inglise keeles ilmunud: · "Down and Out in Paris and London" (1933) · "Burmese Days" (1934) · "A Clergyman's Daughter" (1935) · "Keep the Aspidistra Flying" (1936) · "The Road to Wigan Pier" (1937) · "Homage to Catalonia" (1938) · "Coming Up for Air" (1939) · "Animal Farm" (1945) · "Nineteen Eighty-Four" (1949) Esseed · "A Hanging" (1931)

Kirjandus
thumbnail
2
docx

George Orwell "1984"

keelsetelt lehekülgedelt saadud fakte. Teos ,,1984" on ulatuslikult mõjutanud inglise keelt, väljendeid nagu Big Brother, Room 101, the Thought Police, unperson, doublethink jm kasutatakse pärast raamatu ilmumist sagedasti, iseloomustamaks totalitaarset võimu (http://en.wikipedia.org/wiki/Nineteen_Eighty-Four). Raamat sai endale pealkirja selle järgi, et Orwell asus seda kirjutama aastal 1948 (lihtsalt muutis ära aastaarvu kaks viimast numbrit). Ta ei arvanud, et aastal 1984 elu selliseks muutuks, tegelikult ennustas autor säärast ühiskonnakorraldust umbes aastaks 2000 (http://findarticles.com/p/articles/mi_m1571/is_49_17/ai_81790763/). Teost ,,1984" on kohandatud nii kino kui ka raadio jaoks 2 ja televisiooni jaoks 3 korda ning sellest on tehtud ka näidend. Viiteid teosele on esinenud ka suurel jaol poppmuusikas ning videotes (http://www.netcharles.com/orwell/articles/1984-background- info.htm).

Ajalugu
thumbnail
5
doc

Loomade farm

Kuressaare Ametikool Karl Org KP 23 George Orwell LOOMADE FARM 1984 "Loomade farm ja 1984" ( sarjast PUNANE RAAMAT ) on Orwelli kõige tuntumad teosed. Ehkki kirjutatud enam kui 50 aasta eest, pole need kaotanud aktuaalsust ja teravust ka 21. sajandi alguses. Totalitaarsed riigid pole tänaseks kuhugi kadunud, meedia abil korraldatav ajupesu on hoopis suuremad mõõtmed omandanud ning Orwelli poliitikloomi või loompoliitikuid võib kohata igal sammul. " Loomade farm" jutustab loomadest, kes ajavad minema farmi omaniku Jonesi ja hakkavad ise oma elu korraldama. Esialgu loodavad nad elada põhimõttel, et kõik loomad on võrdsed, hiljem selgub, et on võrdsemaid loomi, kes hakkavad valitsema teiste nn. tööloomade üle. Kujuneb välja nii töölisklass kui valitsev klass. Teose sisu võib käsitleda kui NSVL ajalugu, revolutsiooni, entusiasmi, millega tolleaegsed inimesed, teoses loomad hakkasid üles ehitama uut elukeskkonda.

Kirjandus
thumbnail
9
doc

GEORGE ORWELLI “LOOMADE FARM” KUI TOTALITAARSE NÕUKOGUDE LIIDU MUDEL

Ilmselgelt on märgata, et kirjanik on kasutanud oma farmi loomisel Nõukogude Liidus samal ajal toimunud protsesse. Eelkõige on Orwell Nõukogude Liidu liidritest raamatus kujutanud Stalinit ja ka kogu sündmustik on võetud Stalini-aegses Nõukogude Liidus toimunust. Nõukogude diktaatorit Jossif Stalinit kujutatakse raamatus siga Napoleoni tegelaskujuna. Algselt oli sigadel kavas kommunistliku ideoloogia elluviimine, mis oleks seisnenud ülemaailmses loomade revolutsioonis, hiljem aga muutus sigade eesmärk hoopis teistsuguseks. Peale diktatuuri kehtestamist oli Napoleoni eesmärgiks elada nagu inimene, mis tähendas salajast kapitalismi ja jõhkrat teiste loomade ekspluateerimist võrdse heaoluühiskonna loomise sildi all. Antud töö eesmärgiks on välja tuua võrdlusi totalitaarse Nõukogude Liidu ja Orwelli Loomade farmi vahel. Kas autor on kasutanud ajaloolisi seiku raamatu loomisel?

Eesti keel
thumbnail
9
doc

George Orwell - Loomade farm analüüs

Sündis 25. jaanuaril 1903 Motiharis Indias ja üles kasvanud Inglismaal. Temast sai sotsialist, kes kritiseeris avalikult erinevaid valitsusi idas ja läänes. Erinevalt mõttekaaslastest polnud ta sugugi sisse võetud Nõukogude Liidust ja ei arvanud, et Nõukogude Liit oleks positiivne sotsialistlik ühiskond. 3. Teose tegelaskond Hr. Jones ­ Inimene, kes on farmi algne inimesest peremees ja kelle loomad ära ajavad. Napoleon - Siga, kellest saab peale ületõusu Loomade farmi juht. Tema tegelaskuju põhineb Stalinil. Ta kasutab jõudu (enda poole üles kasvatatud koeri) teiste loomade hirmutamiseks ja oma võimu kindlustamiseks. Ta ei huvitu Loomade farmi heaolust, vaid selle kontrollimisest ja oma võimu all hoidmisest. Tõeline olemus ilmneb, kui korraldab koosolekul hukkamise. Lumipall ­ Siga, kes peale ülestõusu tõuseb esile Napoleoni kõrvale üheks juhi kandidaadiks ja jääb Napoleonile alla. Tegelaskuju põhineb Lev Trotskil.

Kirjandus




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun