Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Makroökonoomika - kogumajanduses toimuvate protsesside analüüs ja süsteemide käsitlus (majanduskasv, inflatsioon, tööpuudus jne) Põhiraamistik: • Majandusprotsessid on omavahel seotud ja mõjutavad üksteist • Protsesse saab juhtida majanduspoliitika kaudu • Majandust mõjutabad ette prognoositavad majandusšokid • Majandusobjektide käitumine on seotud ootustega
Makroökonoomikas seevastu on majandussubjektid agregeeritud sektoriteks, üksikhüvised hüvisekomplektideks ja hüviste turud mitmesugust liiki turgudeks (kaubaturg, kapitaliturg, rahaturg). Selline käsitlusviis teeb makroökonoomika nii ülevaatlikumaks ja paremini mõistetavaks kui ka empiiriliselt paremini kontrollitavaks.
Makroökonoomika – Makroökonoomika (macroeconomics) uurib rahvamajandust kui tervikut. Tema uurimisobjektiks on majanduse konjunktuurikõikumised, tasakaalus mitteolemise põhjused, nagu majandustsüklite olemasolu, töötus, inflatsioon, maksebilansi puudujääk,
Makroökonoomika - majandusteadus, mis uurib rahvamajandust kui terviksüsteemi valuutakomitee süsteem- riigis kasutusel olev rahasüsteem, mis põhineb fikseeritud vahetuskursil, raha pakkumine majanduses on määratud riigi kulla- ja välisvaluuta varudega.
Makroökonoomika - uurib majandust tervikuna selliste agregaatnäitajate abil nagu koguhõive, töötusemäär, sisemajanduse koguprodukt, inflatsioonimäär jne. Baseerub kogu majandusteaduse aluseks oleva mikroökonoomika teooria põhjalikul tundmisel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Makroökonoomika uurimisobjektiks on kogunõudlus ja kogupakkumine kaubaturul, kogutoodang ja selle kasv, üldine hinnatase ja selle muutused (inflatsioon), tööpuudus, rahaturg, intressimäärad jms. Makroökonoomikas ei vaadelda üksikute majandussubjektide käitumise detaile või hindade kujunemist erinevatel turgudel vaid kauba- ja teenuse turgu kui ühtset tervikut, tegemata vahet näiteks põllumajandussaaduste või meditsiiniteenuste turgudel.
Makroökonoomika – uurib majandust tervikuna, käsitletakse majanduse koondnäitajaid (inflatsioon, töötus, majanduskasv). Analüüsitakse majapidamiste, firmade ja valitsuste mõju majandusele kui tervikule.
Makroökonoomika probleemidega on tegeletud alates merkantilistidest kuni tänapäevani välja ent neoklassikalisel perioodil pöörati makroökonoomika probleemide uurimisele suhteliselt vähe tähelepanu.
Makroökonoomika on õpetus: a. Rahvuslikust ja globaalsest majandusest b. Kõikidest nappuse aspektidest c. Multinatsionaalsest ärist d. Indiviidide ja eraettevõtete otsustamisest
Makroökonoomika on õpetus: a. Rahvuslikust ja globaalsest majandusest b. Kõikidest nappuse aspektidest c. Indiviidide ja eraettevõtete otsustamisest d. Multinatsionaalsest ärist
Makroökonoomika on majandusteaduse haru, mis uurib majandust tervikuna selliste agregaatnäitajate abil, nagu koguhõive, sisemajanduse koguprodukt, inflatsioonimäär jne.
Makroökonoomika - uurib majandust tervikuna selliste agregaatnäitajate abil nagu koguhõive, töötusemäär, sisemajanduse koguprodukut, inflatsioonimäär jne.
Makroökonoomika on uurimus majandusest tervikuna. Uurib majandusprotsesside kulgemise kiirust, kogutoodangu ja –tulu suurust, tööhõive probleeme.
Makroökonoomika - uurib kogu majandust puudutavaid üldisi küsimusi (riigi tootmise tase, majanduskasv, hinnatõus, töötuse tase jms).
Makroökonoomika on majandusteoreetiline lähenemisviis, kus majandusprotsesse vaadeldakse kogu majanduse (või riigi) tasandilt.
Makroökonoomika vastand on mikroökonoomika, mis tegeleb toodete ja hinnaga seotud teemadega, nagu pakkumine, nõudlus ja ressursid.
Makroökonoomika on teadus , mis käsitleb rahvamajandust kui tervikut . Uurib majandust kui tervikut ;kogunäitajate abil.
Makroökonoomika on majandussüsteemi kui terviku teoreetiline käsitlus ning tema uurimisobjekt on kogu rahvamajandus.
Makroökonoomikapeaeesmärk on siiski midagi muud, täpsustavalt loe altpoolt lisaks! Majandusteadus jaguneb oma uurimisobjektilt
Makroökonoomika on teadus majandusest kui tervikust, mikroökonoomika on teadus üksiktarbijast ja äriettevõttest.
Makroökonoomika uurimisobjektiks on majandussubjektide (majapidamiste, firmade, valitsuse, välissektori) tegevuse mõju majandusele.
Makroökonoomika – rahvamajanduse kui terviku tulemuslikkuse mõõtmine ja majandussektorite seoste problemaatika.
Makroökonoomika - riigi ja maailmamajandus uurib SKP, inflatsiooni, töötust e majanduse agregaatnäitajaid
Makroökonoomika uurimisobjektiks on Eesti üldine hinnatase, Eesti majanduse kogutoodang, Eesti töötajate koguarv.
Makroökonoomika – uurib majandust tervikuna mõistetega koguhõive, SKP, inflatsioonimäär
Makroökonoomika info - riigi statistikaameti info - riigieelarvealane info - meediast saadav info
Makroökonoomika – majandusteooria üks osa, mis uurib majanduse kui terviku käitumist,
Makroökonoomika - on õpetus turu üldisest tasakaalust ehk siis majandust tervikuna.
Makroökonoomika – majandusteadus, mis uurib rahvamajandust kui terviksüsteemi
Makroökonoomikaga on seotud üldise hinnataseme ja tööstuse taseme uurimine
Makroökonoomika enne - Keynes`i rõhutas valitsuse eelarve tasakaalu olulisust.
Makroökonoomika isa – John Maynard Keynes – inglise majandusteadlane.
Makroökonoomikat nimetatakse ka õpetuseks turu üldisest tasakaalust.
Makroökonoomika on õpetus: rahvuslikust ja globaalsest majandusest.
Makroökonoomika keskpunktis on SKP, inflatsiooni ja tööhõive näitajad
Makroökonoomika – uurib majanduse kui terviku käitumist.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Makroökonoomika on majandusteaduse osa, mis analüüsib majandust kui terviksüsteemi; need on majandusuuringud suures, laias plaanis, kuhu koonduvad majandust tervikuna iseloomustavate nähtuste seletused ja majanduse agregaat- e kogunäitajate analüüs.
Makroökonoomika - uurib majandussüsteemi kui tervikut.
Makroökonoomika on uurimus majandusest tervikuna.
Makroökonoomikaga on tegelenud merkantilistid.
Makroökonoomika - uurib majandust tervikuna



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun