Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Turismitrendid (0)

1 Hindamata
Punktid
 
Säutsu twitteris
TARTU ÜLIKOOL
Pärnu kolledž
Ettevõtluse osakond
turismitrendid
Referaat
Juhendaja :
Pärnu 2013
Sisukord
Sissejuhatus 3
1. Turism 4
1.1. Turismi mõiste ja liigitus 4
1.2. Turismi erinevad vormid 5
1.3. Nišiturism 6
2. Turismisitrendid 8
2.1. Turismi ajalugu 8
2.2. Turismitrendid praegusel ajal 10
2.3. Prognoositavad turismitrendid lähitulevikus 11
Kokkuvõte 14
Viidatud allikad 16
Lisad 18
Lisa 1. Sissetuleva turismi liigitus transpordi alusel 18

Sissejuhatus


Turism on kasvanud üheks populaarseimaks puhkuse veetmise viisiks tänapäeval. Turism mõjutab ka tänu oma tugevate sidemete tõttu teise majandusharudega kogu majandust ning suurendab ka nõudlust erinevate toodete ja teenuste peale, mis kuuluvad teistesse elu valdkondadesse. Antud referaadi eesmärgiks on erinevat kirjandust uurides koostada ülevaade tursimi üldistest asjaoludest ja ka trendidest selle valdkonnas. Töös antakse ülevaade turismi liigitusest, erinevatest turismi vormidest ja ka turismitrendidest.
Uurimisülesanded, millele vastust otsitakse, on järgmised:
 • anda ülevaade turismi üldisest liigitusest;
 • analüüsida erinevaid turismivorme;
 • leida erinevusi turismifaaside vahel;
 • selgitada välja praeguse aja turismitrendid;
 • prognoosida lähituleviku turismitrende.

Uurimisülesannete lahendamiseks tuleb tutvuda erinevate allikatega turismivaldkonnast. Töös kasutatakse peamiselt kirjeldamist, mis esineb verbaalsel kujul. Materjali otsitakse raamatutest, kogumikest, ajakirjadest, ajalehtedest, õigusaktidest ja ka internetist. Vanim kasutatud allikas pärineb aastast 1998 ja uusimad pärinevad aastast 2013.
Töö koosneb kahest osast, mis mõlemad omakorda jaotatakse kolmeks alapeatükiks. Esimeses osas kirjeldatakse turismi erinevaid liike ja vorme ning kirjeldatakse ka nišiturismi . Töö teine osa keskendub turismi ajaloole ja erinevatele turismitrendidele praegusel ajal ja ka tulevikus.

1. Turism

1.1. Turismi mõiste ja liigitus


Holloway (1998, viidatud Jakobson 2003 vahendusel) definitsiooni kohaselt haarab turism tegevusi, mis on seotud inimeste reisimise ja viibimisega väljaspool nende elukohta mitte kauem kui üks aasta järjest vaba aja veetmise, äri või muudel eesmärkidel. Põhjusi, miks inimesed reisivad on erinevaid ja seetõttu jaguneb turism ka mitmeks erinevaks osaks.
UNWTO ehk Maailma Turismiorganisatsiooni järgi liigitatakse turismi järgnevalt:
 • väljaminev turism (outbound tourism , outgoing tourism);
 • sissetulev turism (inbound tourism, incoming tourism);
 • siseturism ( domestic tourism).

Väljaminev turism tähendab riigi residentide   reisimine väljaspool oma riigi territooriumi. Sissetulev turism on väliskülastajate reisimine vaadeldava riigi territooriumil ja seal reisimine. Siseturism on riigi residentide reisimine oma riigi territooriumil. (Mõisted ....2013)
Nende eelneva kolme liigi kombineerimisel tekivad aga uued kategooriad (Jakobson, 2003):
 • sisemaine turism ( internal toursim);
 • rahvuslik turism (national tourism);
 • rahvusvaheline turism ehk välisturism (international tourism).

Sisemaine turism hõlmab siseturismi ja sissetulevat turismi. Rahvuslik turism hõlmab aga siseturismi ja väljaminevat turismi. Rahvusvaheline turism hõlmab sissetulevat ja väljaminevat turismi.

1.2. Turismi erinevad vormid


Turismivorme on väga palju ja nende liigitamine toimub mitmeti. Inimesed reisivad küll erinevatel põhjustel, kuid enim levinud on siiski näiteks puhketurism, linnaturism , massiturism , äriturism, maaturism , seksiturism jne.
Puhketurismi puhul valib turist ise sihtkoha ning tasub ka reisi eest iseseisvalt. Maksab ainult selle eest, mida ta on endale valinud ja mis kohti ta külastab. Puhketurismi peamiseks eesmärgiks on lõõgastus ja puhkus. Soovitakse argielust leida vaheldust. Reisitakse puhkuste ajal ning nädalavahetustel. (Turism...2013)
Linnaturismiks peetakse aga turismiteenuste pakkumist linnakeskkonnas. Sinna alla kuuluvad näiteks ostureisid ja ka erinevad kultuurisündmused, mis leiavad aset linnades. (Turism...2013)
Massiturism on suurte inimrühmade reisimine näiteks populaarsematesse reisisihtkohtadesse. Massiturismi üks osa tänapäeval on kindlasti ka ostuturism . Massiturismi sihtkohad on mõjutatud mitmetest teguritest. Põhiliseks masside juhtijateks on kuulsad inimesed, kui toimuvad erinevad üritused, kontserdid jms. (Jakobson, 2003) Näiteks teame, et tänapäeval, olgu suve- või taliolümpia, tulevad turistid kokku igalt poolt maailmast ning need spordivõistlused pööravad kohaliku elu vähemalt mõneks ajaks pea peale. ( Himma , 2013) Aina rohkem inimesi hakkab huvituma
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
Turismitrendid #1 Turismitrendid #2 Turismitrendid #3 Turismitrendid #4 Turismitrendid #5 Turismitrendid #6 Turismitrendid #7 Turismitrendid #8 Turismitrendid #9 Turismitrendid #10 Turismitrendid #11 Turismitrendid #12 Turismitrendid #13 Turismitrendid #14 Turismitrendid #15 Turismitrendid #16 Turismitrendid #17 Turismitrendid #18
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 18 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2013-11-26 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 41 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor KaRoLy Õppematerjali autor

Lisainfo

Turism on kasvanud üheks populaarseimaks puhkuse veetmise viisiks tänapäeval. Turism mõjutab ka tänu oma tugevate sidemete tõttu teise majandusharudega kogu majandust ning suurendab ka nõudlust erinevate toodete ja teenuste peale, mis kuuluvad teistesse elu valdkondadesse. Antud referaadi eesmärgiks on erinevat kirjandust uurides koostada ülevaade tursimi üldistest asjaoludest ja ka trendidest selle valdkonnas. Töös antakse ülevaade turismi liigitusest, erinevatest turismi vormidest ja ka turismitrendidest.
turism , nišiturism , ajalugu , UNWTO , massiturism

Mõisted


Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

10
docx
Maailma Turismitrendid
5
docx
Puhkusreiside trendid
12
docx
Turismi vormid
95
doc
KUURORDIKONTSEPTSIOONI DISAINIMINE PÄRNU LINNA NÄITEL
193
docx
Turismiettevõtluse lõpueksami märksõnade konspekt
9
odt
Turismi vormid
73
docx
Elamusel põhineva teemapargi arendamine lastega peredele
1072
pdf
Logistika õpikFaili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun