Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Töötus Eestis (Referaat) (2)

4 HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris
TARTU ÜLIKOOL
Pärnu kolledž
Ettevõtluse osakond


nimi
EP 1


TÖÖTUS EESTIS
Referaat


Juhendaja :


Pärnu 2011

Sissejuhatus


Antud teema valikut põhjendatakse vajadusest uurida töötuse olukorda Eestis käesoleval aastal ning võrrelda tulemusi eelnevate aastatega. Kasutatakse andmeid, mida ei loeta nii täpseteks, et saaks ideaalse ülevaate tegelikule töötute arvule, kuna kasutatakse statistilisi andmeid.
Uurimuse eesmärgiks on uurida tööpuuduse olemust, pakutavaid teenuseid töötutele, erinevaid tööpuuduse liike, statistilisi andmeid tööpuuduse ja töötute kohta ning tööpuudust noorte seas. Eesmärgiks on ka jõuda lõpuks järeldusele, et kui kriitiline on olukord tööpuudusega ning mis seda põhjustab.
Uurimuseks vajalik informatsioon kogutakse enamasti eestimaistest, kui ka välismaistest artikklitest. Töös kasutatakse statistilisi andmeid, mis pärinevad kõik Statistikaameti andmebaasidest.

sisukord


1.Tööpuudus ja tööotsimine 4
1.1.Tööpuudusest üldiselt 4
1.2.Töötu või tööotsija  5
1.3.Teenused töötule ja tööotsijale 6
2.Erinevad tööpuuduse liigid 8
3.Töötuse statistika aastatel 2009-2011 10
3.1.Töötuse statistika Eestis 2011 aastal 10
3.2.Töötuse statistika Eestis 2010 aastal 12
3.3.Töötuse statistika Eestis 2009 aastal 13
4.Noorte tööpuudus Eestis 16
 • Tööpuudus ja tööotsimine

 • Tööpuudusest üldiselt


  Maie Pihlamägi (2010) arutleb täpsemalt tööpuuduse olemuse üle. Tööpuudus sündis käsikäes turumajandusega : turumajandus areneb tsükliliselt, mistõttu kõigub ka nõudlus tööjõu järele. Teatud tingimustes, näiteks kriisiajal või tehnilise progressi tulemusel, väheneb see järsult. Töötust mõjutab ka mõnede tootmisharude sesoonsus, ja seda isegi majanduse tõusuaastatel, samuti räägib kaasa rahvastiku kiire kasv. Kui sellises tempost rahvastikukasv aina kasvab, siis võib lähitulevikus oodata erinevaid kriisi moemente.
  20. sajandi alguseni lähtus enamik riike ideoloogiast, et nii majandus kui ka tööturg suudavad end ise reguleerida. Inglismaa algatust järgisid järk-järgult teised riigid. 1919. aastal oli maailmas tööpuuduse vastu kohustuslikult kindlustatud 4,5 miljonit töölist - neist valdav osa, 3,7 miljonit, Suurbritannias - ja vabatahtlikult ligi pool miljonit. Pärast Esimest maailmasõda rakendasid töötuskindlustust Itaalia (1919), Austria (1920), Venemaa (1922), Poola (1924), Bulgaaria (1925), Saksamaa (1927) ja teised riigid. (Pihlamägi 2010). 1980ndate aastate rasket elu leiab ( Henry ) Charles Bukowski ütlusest: „Thanksgiving. It proved you had survived. another year with its wars , inflation, unemployment , smog, presidents.“ Sellega tahtis Bukowski öelda, et pühade ajal said aru, et olid kuidagiviisi veel ühe aasta sõdu, inflatsiooni, tööpuudust, tossu ja presidente ära kannatanud. (Bukowski 1978: 171) Kindlasti oli kogu maailm 1980ndatel siiski kiires pidevas arengus.
 • Töötu või tööotsija 


  Tööotsija on isik, kes otsib tööd ja on tööotsijana arvele võetud Tööturuameti piirkondlikus struktuuriüksuses. Tööotsija peab vähemalt kord 30 päeva jooksul töövahendusteenuse saamiseks pöörduma Tööturuameti piirkondliku struktuuriüksuse poole. ( Taskuraha noorte tööportaal 2011)
  Töötu on isik, kes ei tööta, on töötuna arvele võetud Tööturuameti piirkondlikus struktuuriüksuses ja otsib tööd. Töötu peab täitma individuaalset tööotsimiskava ning olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma. ( Ibid )
  Töötuna või tööotsijana arvelevõtmiseks tuleb isiklikult pöörduda Tööturuameti piirkondlikku struktuuriüksusesse ning esitada avaldus. Töötule koostatakse individuaalne tööotsimiskava, mille alusel hakatakse osutama tööturuteenuseid ja pakkuma tööd. (Ibid)
  Töötuna arvelolek lõpetatakse, kui isik (Teenused töötule... 2011):
  • katkestab tööotsingu rohkem kui 30 päevaks;
  • jõuab vanaduspensioniikka või talle on määratud ennetähtaegne vanaduspension;
  • teist korda keeldub pakutud sobivast tööst või tööturukoolitusest;
  • katkestab tööturukoolituse tööhõiveameti nõusolekuta;
  • saab tööturutoetust või käesoleva seaduse § 3 lõike 4 punktides 1–4 loetletud juhtudel.

  Paljude inimeste jaoks on raske uskuda , et töötus on just tihti madalate palkade põhjustajaks. 1980ndate alguses esines samuti ülemaailma tööpuudus ning kui sellest tekkis pikaajaline töötus, siis oli olukord juba kriisi ääre peal. (Rampell 2011) Samas erinevate uute muudatuste ja seaduste täideviimine võib endaga kaasa tuua veelgi suurema kriisi.
 • Teenused töötule ja tööotsijale


  Tööturuteenus on teenus, mida osutatakse töötule ja tööotsijale töö leidmiseks ja tööalase arengu soodustamiseks ning tööandjale sobiva tööjõu saamiseks. Tööturuteenuste liigid on (Riigiportaal...):
 • teavitamine tööturu olukorrast ning tööturuteenustest ja –toetustest;
 • töövahendus on töötule ja tööotsijale sobiva töö ning tööandjale sobiva töötaja leidmine;
 • tööturukoolitus on töötule korraldatav tööalane koolitus, kus omandatakse oskusi, mis soodustavad isiku töölerakendumist;
 • karjäärinõustamine on töötule ja tööotsijale tema isikuomadustele, haridusele ja oskustele vastava haridustee, tööalase valiku, koolituse või töö soovitamine. Karjäärinõustamise eesmärk on nõustada isikut töö- ja kutsevaliku, töö saamise ja karjääri kujundamise küsimustes;
 • tööpraktika on töötule praktilise töökogemuse saamiseks eraõiguslikust juriidilisest isikust või füüsilisest
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Töötus Eestis-Referaat #1 Töötus Eestis-Referaat #2 Töötus Eestis-Referaat #3 Töötus Eestis-Referaat #4 Töötus Eestis-Referaat #5 Töötus Eestis-Referaat #6 Töötus Eestis-Referaat #7 Töötus Eestis-Referaat #8 Töötus Eestis-Referaat #9 Töötus Eestis-Referaat #10 Töötus Eestis-Referaat #11 Töötus Eestis-Referaat #12 Töötus Eestis-Referaat #13 Töötus Eestis-Referaat #14 Töötus Eestis-Referaat #15 Töötus Eestis-Referaat #16 Töötus Eestis-Referaat #17 Töötus Eestis-Referaat #18 Töötus Eestis-Referaat #19 Töötus Eestis-Referaat #20
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 20 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2011-12-19 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 108 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor system18 Õppematerjali autor

  Lisainfo

  13 lk sisu , kokku 19 lk.
  referaat , töötus

  Mõisted


  Kommentaarid (2)

  kaspar1001 profiilipilt
  kaspar1001: Tõesti kasulik materjal.
  18:21 26-02-2013
  mariolaane profiilipilt
  mariolaane: Hea kraam. soovitan.
  21:28 20-01-2013


  Sarnased materjalid

  12
  doc
  Töötuse Referaat
  13
  pptx
  Töötus Eestis
  20
  pdf
  Noorte tööpuudus referaat
  126
  doc
  Lõpueksami küsimused ja vastused 2008
  44
  doc
  Kõik vajalik ühiskonnaõpetuse riigieksam iks
  39
  doc
  TOIDU- JA ESMATARBEKAUPADE JAEMÜÜGI ETTEVÕTTLUSEKSKKOND LÄTIS
  62
  doc
  Ühiskonna riigieksami kokkuvõte
  62
  docx
  Ühiskonnaõpetuse riigieksam 2012

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun