Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Loovus on kontrollitud erinevate diskursuste ja ende kaitsemehhanismide kaudu, mis aga ei ole alati negatiivne, vaid võib olla just see, mis loomisakti võimalikuks
Loovus on ideede loomise kulg, innovatsioon nende sõelumise, täiustamise ja rakendamise kulg, nt leiutise ärilisel otstarbel ära kasutamine (nt uue toote loomine). Loova tegevuse käigus toimub uute ideede sünd, innovatsiooni all mõistetakse nende ideede täiustamist ja praktilist rakendamist.
Loovusel on mitmeid ühiseid jooni, nimelt sisaldab mäng sümbolistlikku transformatsiooni. Sümbolistlik transformatsioon sarnaneb uute ideede loomisele, mis on loovuse avaldumise aluseks, mängurõõm on oluline omadus, mis eristab kreatiivseid lapsi vähem kreatiivsetest.

Loovuse potentsiaal on samasugune • Struktureeritud (structured), reeglid-piirangud (strukturaalsed ja ettekirjutavad) Reeglid ja piirangud,. Mis ehitavad üles keele, ja misssuguseid foneeme keel kasutab,. Kuidas saab neid kasutada ja kombineerida, ning kuidas mitte.
Loovuseks on tarvis teatud tingimused: • Selline atmosfäär, milles inimene tajub teatud pinget, tunneb, et vanaviisi enam edasi ei saa. • Loovisik peab tundma antud valdkonda, kuid ei tohi harjuda selle vanade lahendustega.
Loovus ehk kreatiivne intelligentsus seostub inimese kogemustega - teadmisi ja kogemusi kasutatakse uute olukordade lahendamisel ja millegi loomisel (sarnaneb Raymond Cattelli liikuva ja ladestunud intelligentsuse teooriaga)

Loovus on just see, et ise luuakse ja mõeldakse ja saadakse aru. Sellepärast on sellised inimesed teisejärgulised, et nad süsteemile ikkagi alluksid ning ei suudaks läbi näha kõigest valedest mis ette toidetakse.
Loovus on eelduseks innovatsioonile. Loovus on kaasaegsetele organisatsioonidele eluliselt vajalik, sest see võimaldab leiutada uudseid alternatiive olukordades, kus standardsed lahendused enam ei tööta.
Loovuse eeldus on samuti hea haridus, kui ka Eesti-sisesed uuringud, vaimne vabadus ja sellest tulenev et suurel osal õpilastest ja õpetajatestki eneseteadvustamine. Ühelt poolt ei ole on flow-tunnet harva.

Loovus on ideede loomise kulg, innovatsioon nende sõelumise, täiustamise 1. Ettevõtja on otsustanud ettevõtlusega alustada ning alustab äriideede ja rakendamise kulg.
Loovus on peale isiku tegevuse tulemuse ka sotsiaalse süsteemi otsus isiku tegevuse tulemuse kohta. Sellest lähtub oma loovuskäsitluses just Mihaly Csikszentmihaly.
Loovus on võime välja mõelda ja teha midagi uut, seniolematut, mis on kellgeile kasulik või nauditav. Pole ainult võime vaid ka eriline avatud paindlik eluviis.

Loovuse lähtekoht on lapsepõlv oma mängude ja fantaasiatega. Kuni koolieani on väga tähtis, et täiskasvanute suhtumine lapse tegevusesse ei oleks jäik ega kategooriline.
Loovus – ideede, info ja elementide kombineerimine / ühendamine eelnevast erineval moel, mille tulemusena luuakse midagi uut, pakutakse uus võimalus, idee.
Loovus ehk keratiivne intelligentsus – väljendub oskuses välja mõelda midagi täiesti uut või reageerida leidlikult uutele ja ootamatutelke olukordadele.

Loovuse meetod - Üheks Vääna jõe kui keskkonnakauba hinna määramise meetodiks võiks olla ka loovuse meetod, seda ennekõike just jõe kalavarude seisukohalt.
Loovus – on isiksuse omaduste kogum, mis annab eeldused mistahes inimtegevuse valdkonnas probleeme uut viisi lahendada ja algupäraseid tulemusi saada
Loovus on iga inimese loomupärane pärand, mis sageli läheb kaduma ühiskonna poolt ette kirjutatud reeglite, normide ja stamparusaamade järgimisel.

Loovus on transedentaalsed seisundid, kus inimesel on vaja tunda end millegagi seotud (nt religioon). Kui seda pole, tekib destruktiivsus.
Loovus – sisemine, intellektuaalne ideede loomise protsess, mille tulemuseks nn leiutis– uue toote või tootmisprotsessi idee loomine.
Loovus on enamasti seotud just divergentse mõtlemisega, sest midagi uut otsides ei saa silmas pidada vaid ühte kindlat lahendust.

Loovus on võime näha toimuvas ja ümbritsevas uusi seoseid ja võimalusi, mõelda ja tegutseda eriliselt ja rahuldustpakkuvalt.
Loovus on võime näha uusi suhteid, produtseerida ebatavalisi ideid ning kõrvale kalduda traditsioonilistest mõttemudelitest.
Loovus – lastel on teatud tüüpi loovus ja nad on võimelised ühest žanrist teise üle minema, ilma et see neid häiriks.

Loovuseks on vaja tingimusi: • loovust soodustab atmosfäär, milles inimene tajub teatud pinget, tunneb, et vanaviisi enam ei
Loovus tähendab võimet kombineerida ideid unikaalsel viisil, leida originaalseid lahendusi erinevatele probleemidele.
Loovus on võime mõelda süsteemselt, hoida fookuses oluline, koondada üksiktegevused tervikuks ja olla sihipärane.

Loovus on see, tänu millele tuuakse turule uusi tooteid ja ärimudeleid ning algatatakse uusi ettevõtteid.
Loovuse avaldumiseks on vajalik töökohas luua seda toetav keskkond ning kasutada loovmõtlemise tehnikaid ja vahendeid.
Loovus on ideede loomise kulg, innovatsioon nende sõelumise, täiustamise ja rakendamise kulg.

Loovus on universaalne funktsioon, mis leiab loendamatu hulga erinevaid väljendusviise.
Loovus on võime näha objekti või sündmust teisest vaatenurgast, näha uusi seoseid.
Loovus - kasutada erinevaid loovutehnikaid nagu ajurünnak, ekspertide küsitlused jne

Loovus on oskus kasutada olemasolevaid vahendeid uute eesmärkide saavutamiseks.
Loovuse allikana on vahetu kokkupuude loodusega ja oma keele kaudu loomingu teostamine.
Loovus on madalad. Tähtis on, et meeskonnal oleks hea juht kui liider.

Loovus on ideede loomise kulg, 20. Innovatsioon ja ettevõtte suurus.
Loovuse seisukohalt on tähtis ka, et lapsed mängiksid innustatult ja rõõmuga.
Loovusest – Merilin Machi’l oli IQ 230, kuid Einsteinil 173.

Loovus on protsess, mille käigus kerkivad esile uued ideed.
Loovus - sisemine, intellektuaalne ideede loomise protsess.
Loovus on pärsitud, kui tuntakse, et on midagi kaotada.

Loovuse põhikomponendid - Probleemitundlikus, võime tajuda probleeme.
Loovuse lähtekoht on lapsepõlv oma mängude ja fantaasiatega.
Loovus on aga inimese isiksuse omaduste kogum.

Loovus – andekuse komponent.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun