Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Loomakasvatuses on tava kirjutada tõunimetuste kohanimeline täiend väikese algustähega ja mugandatud kujul, nt jorkširi siga, hämpširi lammas, šetlandi poni, uelsi poni, jorkširi terjer. Üldkeeles võib kirjutada suure algustähega ja mugandamata kujul: Yorkshire'i siga, Hampshire'i lammas, Shetlandi poni, Walesi poni, Yorkshire'i terjer.
Loomakasvatus – veisekasvatus, seakasvatus, lambakasvatus, linnukasvatus, hobusekasvatus, muud harud(karusloomad, mesilased). Looduslike olude tõttu on Eesti põllumajandus spetsialiseerunud piimakarjakasvatusele, sest Eestis on soodsad tingimused heina- ja karjamaade rajamiseks.
Loomakasvatuse mõju on see, et hävitatakse metsi, palju loomi ühel väiksel maa- alal ehk loomsete jäätmete kontsentratsioon ületab kohaliku keskkonna taluvusvõime. 10. Vesiviljelus on inimestele vajalike veeorganismide kasvatamine looduslikes või tehislikes veekogudes.

Loomakasvatuses on juhtkohal sigade arv (7,9 miljonit), riigi majanduses on oluline ka veisekasvatus (6,4 miljonit), järgnevad pühvlid (1,3 miljonit, kasutatakse riisipõldude kündmiseks), lambad ja kitsed (462 000). (FAOSTAT 2015)
Loomakasvatus on valdalt ekstensiivne. Sellega tegeletakse Orinoco tasandikul ja Maracaiba järvest ida poole jäävatel aladel. Olulisel kohal on Venezuelas kalapüük, mida püüti 2003. Aastal 524 450 tonni.
Loomakasvatus - oht põhjaveele • Farmide reoveed (näiteks lüpsiplatsi pesuveed) • Ilma veekindla põhjata sõnnikuhoidlad on põhjavee lämmastikuühenditega saastajad.

Loomakasvatus on ekstensiivne ja vähetootlik, sellega tegeletakse peamiselt riigi äärealadel, Ida-Aafrika kiltmaa sisemaal, mis moodustab ligi 2/3 riigi territooriumist.
Loomakasvatuses on iseseisvate harudena välja kujunenud : veise, sea, lamba ja linnukasvatus jne. Ühiskondlik tööjaotus võib eeltoodust veelgi sügavam olla.
Loomakasvatus on seda efektiivsem, mida paremini kasutavad loomad sööta toodanguks ja mida vähem kulub söödaenergiat kehatemperatuuri säilitamiseks.

Loomakasvatus on teisejärguline. Veiste arvult (u. 225 mln.) on India maailmas esikohal, kuid lehma kohta tuleb aastas ainult u. 250 kg piima.
Loomakasvatus on teisejärguline. Veiste arvult ollakse maailmas esikohal (u. 225 miljonit), kuid lehma kohta tuleb piima vaid 250 kg aastas.
Loomakasvatuses on enam arenenud veisekasvatus (üle 15 000 000 looma), sea (üle 3 000 000 looma), lamba-, hobuse-, kitse-, ja eeslikasvatus.

Loomakasvatus on oluline mitmel pool riigis, kiire kasv kodulindude, sea-ja piimatööstuses kajastavad muutusi tarbijate maitses.
Loomakasvatus - haruks. Tõsi, 19. sajandil ja 20. sajandi alguses oli lambakasvatus oma mahult põllumajanduses olulisel kohal.
Loomakasvatus on peamiselt murusöödal,aga talvekuudel kasutatakse silo ja heina, et korvata karjamaa aeglast kasvu.

Loomakasvatuse põhiharu on lihaveisekasvatus. SKT elaniku kohta on 8700 USD, teenindus 52%, tööstus 40% ja põllumajandus 8%.
Loomakasvatus on põllumehe põhiharu, niidud ja karjamaad hõlmavad üle poole põllumaa maast.
Loomakasvatuses on levinud piimakarjad, seakasvatus, lambakasvatus ja veisekasvatus.

Loomakasvatus on peaaegu sama oluline kui taimekasvatus Afganistani majandusele.
Loomakasvatus on teisejärguline : mägedes karjatatakse lambaid ja kitsi.
Loomakasvatus - Hiinas on maailma suurim lamba-, kitse-, sea-, hobuse-,

Loomakasvatus - saadusi(või,liha,munad)müüdi edukalt Euroopa turul.
Loomakasvatus on vähetootlik. Kasvatatakse veiseid, lambaid ja kitsi.
Loomakasvatus - piimakari, seakasvatus ja kanaliha- munatoodang.

Loomakasvatus on vähemtähtis ,arenenud rohkem maa põhjaosas.
Loomakasvatus - liha, meiereisaadused, veised, lambad, sead.
Loomakasvatuses on enim arenenud veiste ja sigade kasvatamine.

Loomakasvatusega riikides on tendents, et lehmade kasutusiga lüheneb.
Loomakasvatuse kogukuludes on 50..70%, olenevalt loomakasvatusharust.
Loomakasvatus on levinud peaaegu kõikjal üle Itaalia.

Loomakasvatus - veised, vasikad, lehmad, pühvlid, kala
Loomakasvatuses on kasutusele võetud arvutustehnika.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun