Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus


Inimkaubitsemine (2)

5 VÄGA HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris


Referaat
Seksuaalkasvatuse ja pereplaneerimise aines
Inimkaubitsemine”
2005a
Sisukord
 • Taustast …………………………………………………………3
 • Inimkaubanduse definitsioon ja probleemi olulisus…………....4

 • Nähtuse olemus…………………………………………………6
 • Kokkuvõtte ……………………………………………………13
 • Kasutatud kirjandus
  1.Taustast
  Inimkaubandus on probleem, millest kogu maailmas üha enam räägitakse. Põhjus selleks on lihtne – tegemist on nii siseriiklikku kui rahvusvahelist julgeolekut ohustava nähtusega, mis rikub tuhandete inimeste põhiõigusi. Inimkaubitsejad kasutavad osavalt ära inimeste vaesusest, töötusest, majanduslikust ja soolisest ebavõrdsusest tingitud soovi minna välismaale või suurlinna paremat elu otsima . Ahvatlevad tööpakkumised meelitavad kergeusklikke või lootuse kaotanuid vahetama elukohta ja asuma tööle, mis erineb lubadust vi mille tingimused ei vasta esialgsele kirjeldusele. Ohvrite rehabilitatsioon ja kurjategijate kahjustamine on aga riikidele tõsiseks väljakutseks.
  Kuigi inimkaubanduse probleem ei ole maailmas uus, muutus see Euroopas eriti aktuaalseks peale 1990ndate alguses Kesk- ja Ida-Euroopas toimunud poliitilisi ja majanduslikke muudatusi. Piiride avamise ida suunas, sisemise piirikontrolli puudumise Lääne-Euroopas, tehnika areng ja inimeste ülemaailmse liikumise on ära kasutanud rahvusvaheline organiseeritud kuritegevus. Eesti ei ole paraku probleemist puutumata jäänud.
  Inimkaubanduse tõkestamiseks on loodud mitmeid rahvusvahelisi konventsioone ja neist enamikuga on liitunud ka Eesti. 2000. aasta detsembris kirjutas Eesti alla ÜRO rahvusvahelise organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemise konventsiooni inimkaubanduse, eriti naiste ja lastega kaubitsemise ennetamise, selle vastu võitlemise ning karistamise lisaprotokollile (nn Palermo protokoll). 2004. aasta märtsis protokoll ka ratifitseeriti, millega Eesti võttis endale tõsised kohustused võidelda inimkaubanduse vastu.
  Palermo protokolli eesmärkideks on ära hoida inimkaubandust ja võidelda selle vastu, pöörates erilist tähelepanu naistele ja lastele; kaitsta ja abistada inimkaubanduse ohvreid, austades täielikult nende inimõigusi ning soodustada osalisriikidevahelist koostööd.
  Protokollis olev inimkaubanduse definitsioon, mida ka Eestis tuleks kasutada, määrab inimkaubanduse järgmiselt:
 • Inimkaubandus tähendab isiku ekspluateerimiseks tema värbamist, vedamist, üleandmist, majutamist või vastuvõtmist, inimröövi toimepanemise või muul viisil jõu kasutamise või sellega ähvardamise, petmise , võimu kuritarvitamise või isiku abitu seisundi ärakasutamise või teist isikut kontrolliva isiku nõusoleku saavutamiseks makse tegemise või vastuvõtmise või muu hüvise pakkumise või vastuvõtmise või muu kuritarvituse teel. Ekspluateerimisena käsitletakse ka teise isiku prostitueerimisele sundimist või muul viisil seksuaalset ärakasutamist, sunniviisilist tööd või teenistust , orjuses või sama laadi seisundis pidamist või elundi sunniviisilist eemaldamist;
 • Inimkaubanduse ohvri nõusolek punktis a käsitletud ekspluateerimisega ei muuda selle kuriteo kvalifikatsiooni, kui tegu on toime pandud punktis a nimetatud viisil;’
 • Lapse ekspluateerimiseks tema värbamist, vedamist, üleandmist, majutamist või vastuvõtmist käsitatkse inimkaubandusena ka siis, kui seda ei ole toime pandud punktis a nimetatud viisil;
 • Laps on alla 18 aastane isik
 • Inimkaubanduse definitsioon ja probleemi olulisus.
  Politsei.
  Politsei eksperdid hindasid inimkaubanduse probleemi tõsidust ning aktuaalsust Eestis suhteliselt erinevalt. Ilmselt on erinevate hinnangute põhjuseks nii ühtse inimkaubanduse definitsiooni puudumine kui ka statistiliste andmete nappus, mis võimaldaks inimkaubanduse probleemi ulatust “mõõta”. Toonitati, et Eesti puhul eksisteerib inimkaubanduse ühe vormina pigem prostitutsioon, kuid mitte ainult.
  Üsna võrdselt tõsisteks hinnati nii riigist välja kui riigisisest inimkaubandust (riigisisese puhul peetakse eelkõige silmas prostitutsiooni). Paralleelselt riigisisese ning riigist välja kaubitsemisega näevad politsei esindajad olulise probleemina ka Eestisse toimuvad kaubitsemist. Selle põhjuseks võib olla põhimõte, mille kohaselt Eestist pärit naised tegutsevad prostituudina pigem kodust väljaspool, mistõttu on vajadus n.-ö doonorprostituutide järele, kes rahuldaksid nõudlust Eestis.
  Piirivalve.
  Piirivalve eksperdi kogutud informatsioonist ilmnes , et inimkaubandust ei peeta käesoleval hetkel Eestis üldse tõsiseks probleemiks. Täpsustuseks märkis ekspert, et seisukoht lähtub definitsioonist , mille inimkaubandusele annab ÜRO rahvusvahelise organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemise konventsiooni inimkaubanduse, eriti naiste ja lastega kaubitsemise ennetamise, selle vastu võitlemise ning karistamise lisaprotokoll ning mis ei samasta inimkaubandust prostitutsiooniga. Eelmainitu ei ole Piirivalveameti ametlik seisukoht, vaid põhineb nende inimeste arvamusel, kellega eksperdid vestlesid.
  Kui prostitutsioon kahtlemata eksisteerib Eestis, siis inimkaubanduse juhtumite kohta pole piirivalvel piisavalt teavet. Info puudumise tõttu võibki olukorda hinnata mittetõsiseks, kuivõrd paar kohtusse jõudnud kriminaalasja on suhteliselt väike arv.
  Kui aga käsitleda prostitutsiooni vahendamist ja orjandust inimkaubandusena Eestis, siis tuleb piirivalve eksperdi hinangul pigem pidada probleemiks riigis tegutsevaid bordelle. Riigist välja ning riiki sisse toimuva kaubitsemise kohta puudub info, mistõttu on piirivalve vastupidise tõestamiseni
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele faili TASUTA e-mailile

  Vasakule Paremale
  Inimkaubitsemine #1 Inimkaubitsemine #2 Inimkaubitsemine #3 Inimkaubitsemine #4 Inimkaubitsemine #5 Inimkaubitsemine #6 Inimkaubitsemine #7 Inimkaubitsemine #8 Inimkaubitsemine #9 Inimkaubitsemine #10 Inimkaubitsemine #11 Inimkaubitsemine #12 Inimkaubitsemine #13 Inimkaubitsemine #14 Inimkaubitsemine #15 Inimkaubitsemine #16
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 16 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2009-05-19 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 54 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Jelena Demjantsuk Demjantsuk Õppematerjali autor

  Lisainfo

  referaat

  Märksõnad

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (2)

  Triin85 profiilipilt
  Triin Tõnts: Väga hea ja kasulik materjal!
  20:28 19-01-2010
  pesulaud profiilipilt
  pesulaud: Tundub huvitav
  20:58 08-09-2009


  Sarnased materjalid

  3
  doc
  Inimkaubitsemine
  10
  doc
  Inimkaubanduse mõiste
  42
  ppt
  Inimkaubanduse ennetamine
  38
  docx
  Inimkaubandus
  10
  doc
  Inimkaubandus
  2
  docx
  Inimkaubandus
  40
  pdf
  Inimkaubandus Euroopa Liidus
  6
  odt
  Kogutud artikleid inimkaubandusest

  Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
  faili e-mailile TASUTA

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  või
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun