• Kuid kus kohast ja kelle käe alt sirgus selline suurpärane mängujuht?
Referaat korvpallist #1 Referaat korvpallist #2 Referaat korvpallist #3 Referaat korvpallist #4 Referaat korvpallist #5 Referaat korvpallist #6 Referaat korvpallist #7 Referaat korvpallist #8 Referaat korvpallist #9 Referaat korvpallist #10 Referaat korvpallist #11 Referaat korvpallist #12 Referaat korvpallist #13 Referaat korvpallist #14 Referaat korvpallist #15 Referaat korvpallist #16
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Aeg2011-11-15 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 44 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor h2ppyy Õppematerjali autor
Korvpalli ajalugu , reeglid, võistlusriietus,mängijad-vigastus, kapten-kohustused ja õigused, treenerid-kohustused ja õigused, mänguaeg-viigiline seis ja lisaajad, palli staatus, palli valdamine, korv - visatud korv ja selle väärtus, loobumiskaotus, Tiit Sokk, Gert Kullamäe.

Lühidalt ja lihtsalt korvpallist. Selle eest sain ise hindeks "A".

Kasutatud allikad

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
15
doc

KORVPALLI REEGLID

Kris Killing KORVPALLI REEGLID REFERAAT Terviseteaduste ja Spordi Instituut Kehakultuur(TK1-KÕ) Pärnu 2012 SISUKORD SISSEJUHATUS.................................................................................................................................3 AJALUGU ..........................................................................................................................................4 MÄNGUVÄLJAK............................................................................................

Arvuti töövahendina
thumbnail
8
docx

Korvpalli mängu reeglid

Korvpalli mängu reeglid. Korvpall: Korvpalli mängitakse kahe viieliikmelise võistkonna vahel. Mõlema võistkonna eesmärgiks on pall vastaste korvi visata ja takistada vastasvõistkonda oma korvi viskamast. Mängu juhivad väljakukohtunikud, lauakohtunikud ja komissar. Korv, kuhu võistkond üritab palli visata, on vastaste korv ja korv, mida kaitstakse, on võistkonna oma korv. Mänguaja lõpuks rohkem punkte visanud võistkond on mängu võitja. Võistkonna koosseisu kuuluvad mitte rohkem kui kaksteist mänguõigusega võistkonna liiget, kaasa arvatud kapten, treener ja võistkonna vastaval soovil ka teine treener ning maksimaalselt viis eriülesannetega (nt esindaja, arst, füsioterapeut, statistik, tõlk) võistkonna saatjat, kellel on õigus istuda võistkonna pingil. Mängu jooksul on mõlemast võistkonnast

Kehaline kasvatus
thumbnail
8
docx

Korvpall

KORVPALL Korvpallist Korvpall sai alguse 1891. aastal USA-s Springfieldis James Naismithi eestvedamisel. Esimese korvina kasutas ta puuviljakorvi, mille naelutas rõdu ääre külge maapinnast 10 jala kõrgusele. Esimene ametlik võistlus korvpallis peeti 1892. aastal, mille tulemuseks oli 1 : 0. Hiljem levis korvpall ka mujale ning 19. sajandi lõpuaastatel pandi alus elukutselisele korvpallile. Kuulsaimad korvpallurid maailmas: Michael Jordan, Kareem Abdul-Jabbar, Larry Bird, LeBron James, Wilt Chamberlain. Kuulsaimad korvpallurid Eestis: Rauno Pehka, Gert Kullamäe, Indrek Rumma , Margus Metstak, Marek Noormets. Meeskonnad Mäng käib kahe meeskonna vahel

Sport
thumbnail
12
docx

Korvpalli põhjalik referaat

KORVPALL Kool Lühidalt Korvpall on spordiala, mida harilikult mängitakse saalis kahe võistkonna vahel. Mängu eesmärgiks on visata pall määruste päraselt vastase korvi ning takistada vastasel viskamast palli enda korvi. Korvi langenud pallidelt arvestatakse võistkonnale punkte. Mängu lõpuks rohkem punkte kogunud võistkond võidab. Korvpall on lihtsa ning odava varustuse ja kergesti mõistetavate põhimõtete tõttu laialt levinud spordiala. Korvpalli leiutas 1891 Springfieldis (USA) kohaliku ülikooli kehalise kasvatuse õpetaja James Naismith. Aastal 1892 peeti seal ka esimene ametlik võistlus mis lõppes 1-0. Ainukese korvi viskas William R. Chase. USAst levis korvpall sportmänguna Aasiasse, hiljem Euroopasse, Lõuna-Ameerikasse ja mujale. 19. sajandi lõpus sai alguse elukutseliste korvpall. Korvpalli mängitakse kahe võistkonna vahel. Võistkond koosneb kuni 10 mängijast, kellest 5 on korraga platsil

thumbnail
11
doc

Korvpall

Korvpall Korvpall on spordiala, mida harilikult mängitakse saalis kahe võistkonna vahel ning kus eesmärgiks on saada pall määruste päraselt vastase korvi ning takistada vastasel visata pall enda korvi. Eesti korvpall 2006. a. möödus 90 aastat korvpallimängu algusest Eestis. Korvpall pääses olümpiamängudele esmakordselt 1936. a. Berliinis ja eestlastele langes au see turniir avada, nad jäid lõpuks jagama üheksandat kohta. Esimesed eestlastest maailmameistrid olid Maret-Mai Otsa ja Ene Kitsing, kahekordseks tsempioniks krooniti Priit Tompson, esimeseks olümpiavõitjaks Tiit Sokk, aga hõbemedalivõitjaid kogunes terve rida ­ Lõssov, Kullam, Kruus, Lipso (viimane on ainus, kel kaks olümpiamedalit kodus).

thumbnail
6
docx

Korvpall

Kehalise kasvatuse referaat Korvpall Korvpall on spordiala, mida harilikult mängitakse saalis kahe võistkonna vahel. Mängu eesmärgiks on visata pall määruste päraselt vastase korvi ning takistada vastasel viskamast palli enda korvi. Korvi langenud pallidelt arvestatakse võistkonnale punkte. Mängu lõpuks rohkem punkte kogunud võistkond võidab. Korvpall on lihtsa ning odava varustuse ja kergesti mõistetavate põhimõtete tõttu laialt levinud spordiala. Mänguväljak ja varustus Korvpalli mängitakse tasasel 28 x 15 m suurusel väljakul, millel ei tohi olla takistusi. (Eesti Korvpalliliit lubab mängida ka väljakul mõõtmetega 26 x 14.) Väljak on märgistatud selgelt nähtavate 5 cm laiuste joontega. Väljaku mõlemas otsas on vertikaalne alt servast mõõdetuna 3,05 m kõrgusel asuv korvilaud suurusega 1,05 x 1,8 m

Sport
thumbnail
11
doc

Korvpall

Kasutatud kirjandus:.............................................................................................................. 11 2 Tutvustus Korvpall on spordiala, mida harilikult mängitakse saalis kahe võistkonna vahel ning kus eesmärgiks on saada pall määruste päraselt vastase korvi ning takistada vastasel visata pall enda korvi. USAs juhib korvpalli peamiselt Rahvuslik Korvpalliliit (National Basketball Association ehk NBA). Eestis on selleks Eesti Korvpalliliit. Ülemaailmset korvpallialast tegevust juhib alates 1932. aastast Rahvusvaheline Korvpalliföderatsioon FIBA (prantsuse keeles Fédération Internationale de Basketball Amateur), millel on üle 150 liikmesmaa. Olümpiamängudel oli meeste korvpall esimest korda ametlikult kavas 1936. ja naiste korvpall 1976. aastal. Näitliku alana oli korvpall kavas juba 1904. aastal Saint Louisis

thumbnail
16
pdf

Korvpalli reeglid

Korvpalli reeglid Võistkond ● Võistkonda võib kuuluda kuni 12 liiget ● Mängu ajal peab mõlemast võistkonnast olema korraga väljakul 5 mängijat, kui ei ole siis mäng ei saa toimuda. ● Mängijaid võib vahetada. Mängu algus ● Esimene periood algab siis kui pall lahkub hüppepalli üles visanud kohtuniku käest ● Kõik teised perioodid algavad siis, kui pall on auti sisseviskava mängija valduses. ● Mängu ei saa alustada kui ühel võistkondadest on väljakul vähem kui 5 mängijat. ● Võistkonnad peavad vahetama korve teise poolaja alustamiseks. Mänguaeg ● Mäng koosneb neljast kümne minutilisest perioodist. ● Kahe minutilised mänguvaheajad on esimese ja teise ning kolmanda ja neljanda perioodivahel ning iga lisaaja ees. ● Poolajal on vaheaja kestuseks 15 minutit. Lisaaeg ● Kui neljanda perioodi lõppedes on mänguseis viigiline siis mängu tuleb jätkata nii mitme 5 minutilise lisajaga, kui on vaja võitja selgitamiseks. ● Kõig