Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Add link
Laiemalt on üldistatud reisi kuludeks: • Otsesed rahalised kulud (nt ühistranspordi piletihind või isikliku auto kasutamise kulud) • Reisi ajakulu • Reisi ebamugavus • Reisi õnnetuste risk • Maastik (pigem kasu, seega kulukomponendina läheb ta arvesse negatiivselt) • otsene reisiaeg (TT): TT = Tj + Ts + To + Tü + Üp, kus Tj on jalgsikäiguaeg (nii alguses kui lõpus), Ts sõiduaeg, To ooteaeg, Tü ümberistumise aeg ning Üp eraldi trahv ümberistumisele.
Laiemalt tuntud on O. R. von Holtz aga eelkõige oma 1817. a ilmunud ainsa ilukirjandusliku, enam kui 200-leheküljelise teosega „Luggemissed Eestima Tallorahwa Moistusse“ ja “Süddame Juhhatamisseks“. Juttude tegevus toimub Eestis, palad on üldiselt sentimentaalsepietistliku põhitooniga ja sisaldavad nõuandeid tervishoiu ja talupidamise alalt, tutvustavad maailma ja loodust ning ühtlasi õigustavad feodaalkorda.
Laiemalt on passiivse suitsetamise probleem üles kerkinud viimase mõnekümne aasta jooksul. Paljudes riikides on enam kui pooled mittesuitsetajad passiivseteks suitsetajateks. Täiskasvanute hulgas loetakse passiivseks suitsetajaks inimest, kes viibib suitsuses ruumis üle viie tunni ööpäevas.

Laiemalt on tuntud ka minimaalse siseenergia printsiibile tuginev Lagrange stabiilsuskontseptsioon, samuti "tõkestatud sisendi - tõkestatud väljundi" kontseptsioon, mille kohaselt süsteem on stabiilne, kui mistahes tõkestatud sisend tekitab tõkestatud väljundi.
Laiemalt võttes – kogu kaasaegse suurlinna standartsest visuaalsest keskkonnast laenatud kujundeid. 1955. aastal ning järgmisel aastal korraldas ta kaks manifestnäitust „Independent Groupile“, mis loodi kunsti ja argielu lähendamiseks.
Laiemalt on levinud sipelghappe kasutamine • Keemilise kindlustusvahendina kasutatakse laialdaselt ka AIV-lahuseid, mis on oma nime saanud vastavate uuringute eest Nobeli preemia saanud Soome teadlase A. I. Virtaneni järgi.

Laiemalt on Coulomb' tuntud oma töödega elektri ja magnetismi valdkonnas. Kuid enne seda tegeles sõjaväe ehitusinseneri põhiharidusega Coulomb' praktilistel eesmärkidel pinnase tugevuse ja pinnasesurve probleemidega.
Laiemalt on seletatud,millised võimalused abisaamiseks on nendes valdkondades. On ka välja toodud valla töötute abistamine nede probleemide lahendamisel. Vastseliina valla ametijuhend on pealiskaudne ja üldine.
Laiemalt on punk tuhande üheksasaja seitsmekümnendate teises pooles tekkinud ja suurt kõlapinda leidnud noorteliikumine, milles mängisid olulist osa ekstravagantne välimus ja suht agresiivse soundiga muusika.

Laiemalt on levinud kaks piparmündi vormi: mustal piparmündil on puna tumelillakad varred ja kuni 6cm pikkuded lehed, valge piparmünt on heledam roheline ja kuni 7,5cm pikkuste lehtedega.
Laiemalt on passiivse suitsetamise probleem üles kerkinud viimase mõnekümne aasta jooksul. Paljudes riikides on enam kui pooled mittesuitsetajad passiivseteks suitsetajateks.
Laiemalt on põhjustatud nn. rituaalne maastik, ..., Võimu ja omandisuhete baasil on kujunenud nn. sotsiaalne maastik, ..., Kultuurmaastike kolmas komponent on agraarmaastik.

Laiemalt on teada tema naivismi kalduvad tööd 1980-ndatest, teda inspireeris Eesti loodus oma erinevate aastaaegade ja paikadega, loodus jäi tema põhivaldkonnaks.
Laiemalt võttes on kodanikualgatus igasugune avaliku võimu institutsioonide väline algatus mõne eluvaldkonna edendamiseks Nt: Toidupankade loomine, varjupaikade tegemine.
Laiemalt kirjeldades – tehnoloogiat kasutatakse selle sisust aru saamata ning vaid väga vähene hulk tehnikuid suudab sügavuti mõista, kuidas täpselt tehnoloogia töötab.

Laiemalt tõlgendades on küsimus ühiskonna tootlike ressursside (maa, töö ja kapital) paigutamises erinevatesse majandusharudesse, erinevate hüviste tootmisse.
Laiemalt - usuna üleloomulikesse, pühadesse või jumalikesse jõududesse ning selle usuga seotud moraalinormide, tavade ja institutsioonide kogumit.
Laiemalt kasutatavad on keermed, nuutvõllid ja hammasrattad. Kuivõrd need elemendid on laialdase kasutusega ülepiiride on nende standardne käsitlus eluliselt

Laiemalt on levinud tehismaterjalid, kuna neid saab valmistada ette antud elektriliste, mehaaniliste ja füüsikalis-keemiliste omadustega.
Laiemalt on MDMA tuntud ecstasyna,kuna ta põhjustab kasutajal õnnelikku,sotsiaalselt ja emotsionaalselt avatud tunnet.
Laiemalt võttes on hind väärtuste kogum, mida ostja on nõus vahetama toote omamise või tarbimise tulenevate kasumite vastu.

Laiemalt vaadates on alati seostatud linnuste rajamisega (rahutud olud?) • Rahvasterännuaeg 450-600, Eelviikingiaeg 600-800
Laiemalt on puudu kasvatusest, mitte aga haridusest – haridus hakkab kasvatuse puudujääkide pärast kannatama.
Laiemalt nimetatakse teeks ka teistest taimedest või nende segudest kuumas vees leotamise teel saadud jooke.

Laiemalt on passiivse suitsetamise probleem üles kerkinud viimase paari aasta jooksul.
Laiemalt võttes on hind väärtuste kogum, mida ostja on nõus vahetama toote omami-
Laiemalt ühsikond on tervik mille üksikud osad on omavahel seotud ja loovad koos uue

Laiemalt on see valdkond tuntud valedetektori ehk polügraafi kasutamisena.
Laiemalt on Coulomb' tuntud oma töödega elektri ja magnetismi valdkonnas.
Laiemalt tähendab see, et Lähis-Ida konflikt muutub aina keerulisemaks.

Laiemalt võttes on täidesaatva võimu pädevuses ka suur osa seadusandlusest.
Laiemalt võttes on tegu tööpinkide või nende liini automatiseerimisega.
Laiemalt on levinud vee kahjutustamine ultraviolettkiirtega.

Laiemalt vaadates – rahva kultuurilise aktiivsuse tõus.
Laiemalt on levinud konna loomiseks.
Laiemalt on levinud plaatinaandurid.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun