Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kehaks 3 on ratta (s.t. silindri) ja võlli jäik ühendus, sealjuures ratta raadius on R3 , võlli raadius on r3 . Keha 3 inertsiraadius tsentrit C läbiva telje suhtes on i3 . r Veeretakistustegur keha 3 veeremisel aluspinnal on κ = . Kaksikploki 2 suurema trumli raadius on 10 R2 , väiksema trumli raadius on r2 , inertsiraadius tsentrit läbiva telje suhtes on i2 . Keha 1 libiseb kaldpinnal kaldenurgaga γ = 30° , kusjuures arvestada tuleb ka libisemishõõret, hõõrdetegur
Kaksikplokil 2 on antud inertsiraadius, mis on i B , seetõttu on keha 2 inertsmoment tsentrit B läbiva telje suhtes Gi 2 I B = m2 i B 2 = B g 2 Φ GiB α 2 seetõttu M2 = (4.11) g   Siinjuures peab märkima, et vasakpoolses nööris mõjuvad jõud F1 (keha 1 poolt vaadatuna) ja F1' (keha 2 poolt vaadatuna) on staatika põhjal mõju ja vastumõju, mille moodulid on võrdsed, aga '  suunad vastupidised.
Keskmine indikaatorrõhk on võetud identsena kõigi silindrite jaoks , pe = pi – pm Keskmine efektiivrõhk on konstantne rõhk , mis mõjub kolvile ühe ,kuna mehaanilistele kadudele kulutatud mootori võimsuse osa võib mootori kogu indikaatorvõimsuse leda valemi järgi: suureneb (hõõrdumine suureneb). kolvikäigu jooksul ja teeb sama palju kasulikku tööd kui kolvile mõjuv muutuv rõhk tsükli jooksul.
Kasutatav mcu on LPC2148 (16/32 bit ARM7TDMI-S, 512K Bytes Program Flash, 42K Bytes RAM, USB 2.0, RTC, 10 bit ADC 2.44 uS, 2x UARTs, 2x I2C, SPI, 2x 32bit TIMERS, 6x PWM, 8x CCR, 1x DAC, WDT, 5V I/O, kiirus kuni 60Mhz), standartne JTAG ühenduspesa (2x10 ARM pin layout), ARM-JTAG -iga programmeeritav, USB ühendus, pingeregulaator (3,3V, kuni 800mA). (allikas: http://www.sparkfun.com/products/676)
Keevitamissuunda - - vasak- ja paremsuunalist keevitamist. VASAKSUUNALINE keevitamine toimub paremalt vasakule, (vasakukäelistel vasakult paremale). Keevitusleek suunatakse veel keevitamata metalliservadele, keevitustraat aga liigub leegi ees. Kasutatakse öhukeseseinaliste ja kergsulavate metallide keevitamisel. Õmblus on hästi nähtav ja saadakse hea väljanägemisega.
Kehaks 4 on ratta (silindri) ja võlli jäik ühendus, sealjuures ratta raadius on R4 , võlli raadius on r4 . Keha 4 inertsiraadius tsentrit C läbiva telje suhtes on i4 . Keha 4 veereb kaldpinnal kaldenurgaga γ =30° , 3 veeretakistustegur on seejuures κ = r . Süsteem on algul paigal, keha 1 hakkab liikuma allapoole.
Kaabitsemine on viimistlev lukksepatööoperatsioon, kus lõikeriista - kaabitsaga eraldatakse väga õhukene metallikiht.
Kasutuselevõtust on möödunud 36 kuud b) N1 kategooria sõiduki, v.a alarmsõiduki ja 12 kuu jooksul, kui esmakordsest ADR-sõiduki kasutuselevõtust on möödunud 12 kuud c) L3, L4, L5 ja L7 kategooria sõiduki, hiljemalt 36 kuu möödumisel esmakordsest v.a alarmsõiduki, õppesõiduki ja eksamisõiduki kasutuselevõtust
Kehaks 3 on ratta (s.t. silindri) ja võlli jäik ühendus, seejuures suure silindri raadius on R3 , võlli raadius r3 ja inertsiraadius tsentrit läbiva telje suhtes 3 on i3 . Keha 1 libiseb kaldpinnal kaldenurgaga γ = 30° , hõõrdetegur keha 1 libisemisel on µ = . 15
Keevitatavuseks nimetatakse metallide omadust moodustada ettenähtud keevitustehnoloogia järgimisel keevisliite, mille õmblusemetalli mehaanikalised omadused on lähedased põhimetalli omadele. Eristatakse metallurgilist ja tehnoloogilist keevitatavust.
Kaasaegsetel peamasinatel on küsimus mootori koormamise ja mehhanismile korralduse muuta sammu nii, et ettenähtud pöörete Effektiivkasuteguri vähenemine mootori nimikoormuse piirkonnas on sõukruvi sammu vahel lahendatud täiusliku programmjuhtimisega.
Kasutatakse wahl - i täielikku tegurit Kw 14.15. Mis on vedru jäikus? koormuse ja sellele vastava deformatsiooni suhe 14.16. Mille poolest erinevad mõisted vedru keerdude arv ja vedru aktiivsete keerdude arv? Aktiivsed vedru keerud on koormatud.
Katsete abil on kindlaks tehtud, et raskusjõu mõjul omandab mistahes keha vabalangemisel Maale (väikeselt kõrguselt  ja õhuta ruumis) ühe ja sama kiirenduse g , mida nimetatakse raskuskiirenduseks ehk vaba langemise kiirenduseks.
Keskmine hälve on lubatud ± 3,5%. Maksimaalse rõhu suurust igas silindris eraldi saab muuta tsüklilise a. b. c. a. Normaaldiagramm , kus pideva joonega diagramm (1) on võetud kütuse koguse või kütuse sisseande eelnurga muutmisega.
Kaksiktoime – kolbpump. Võrreldes üksiktoimekolbpumbaga on kaksiktoimekolbpumpade jõudlus (e. tootlikkus) suurem ja vooluhulk ühtlasem . Ühesilindrilistel kaksiktoimekolbpumpadel on kaks töökambrit, üks kummalgipool kolbi.
Kalib - reerida ja siluda hõõritsetav pind andes sellele nõutava mõõdulise täpsuse ja pinnakareduse. Et vähendada hõõrdumist augu seina ja hõõritsa vahel, tehakse kalibreeriv osa pikkusega l2 (joon. 134a) kooniline.
Katsetused on näidanud ,et antud konstantsetel pööretel vaakumi suurenemisega kuni kavitatsiooni tekkimiseni pumba tootlikkus praktiliselt ei lange . Pöörete suurenemisega kavitatsioon pumbas ja tootlikkuse langus tekib varem.
Keevitustraadiga cb - 08 ja CB -08A. Neis traatides põleb ära osa komponente, nimelt süsinik, räni ja mangaan, õmblusemetall aga omandab jämedateralise struktuuri ja saadud keevisliite tugevus on väiksem kui põhimetallil.
Khl – eategur, KHL = 1, σHlim – lubatud pinge vastavalt pingevahetustsüklite arvule σHlim = 18 * HRC + 150 MPa [SH] – varutegur, [SH] = 1,2 Väikesel rattal 18∗50150∗1 [ 1]= = 875 MPa 1,2
Karastustemperatuuri valikul on lähtutud asjaolust, et karastamisel teisiti – üle faasipiiri A c1 (s.o. poolkarastus) säilib struktuuris kõrvuti martensiidiga ka ferriit, mis vähendab terase kõvadust pärast karastamist.
Keermepuuri kruvipinnale on lõigatud mitu piki- või kruvisoont, mille ühed küljed on lõikeservad. Kruvipinnale lõigatud sooned on mõeldud lõikeserva kujundamiseks ning lõikeprotsessis tekkiva laastu eraldamiseks.
Keevitamiseks nimetatakse metalldetailide mittelahtivõetavate liidete moodustamist detailiservade kuumutamisega kas sulamiseni või plastse olekuni koos järgneva detailide kokkusurumisega või ilma selleta.
Kaugtulele on   lisaks  paigaldatud kaks lisakaugtule laternat, siis peab elektriskeem tagama, et neid saab sisse lülitada ainult  lühiajaliselt hoiatava valgussignaali edastamiseks;
Kandevõime ammendumine on seotud peale pinnase tugevuse veel katseplaadi suuruse ja selle asetussügavusega maapinnast. Pinnase kokkusurutavuse määramiseks tuleb seepärast kasutada kõvera lineaarset algusosa.
Kepsud on tehtud legeeritud terasest ja koosnevad kolmest osast, mis kinnitatakse alumist kepsu osa keskmise kahe hüdrauliliselt kinnitatavate tokkpoltidega, ülemine osa keskmisega kaheksa 22
Kaasa silindri – kolvigrupi detailide soojuspingete ja soojuskadude (M1). Selleks , et analüüsida kuidas mõjuvad parameetritele suurenemise , millega kaasneb mootori ökonoomsuse vähenemine.
Kasutustõkis on   seade,   mis   blokeerib   vähemalt   ühe   sõiduki   põhiagregaadi,   vältimaks   sõiduki  kasutamist kõrvalise isiku poolt (Protective device); 
Kapillaarsus on füüsikast tuntud vedaliku omadus tõusta peentes torudes vōi piludes pindpinevuse mõjul üle vaba veepinna taseme. Seda muidugi juhul kui vedelik märgab anuma seinu.
Kandevõimetegurid on antud mõjuvad pinged on: σ=N/L*cosα=Hγcos2α ja τT/Lcosα=Hγcosαsinα. Boussinesq’ järgi ja piirdutakse ainult vertikaalsete normaalpingete mõju graafikutena.
Karastamiseks nimetatakse termotöötluse viisi, mille tulemusel saadakse ebastabiilne (mittetasakaaluline) martensiitstruktuur, mille kõvadus on suur (kuni 65HRC). [1]
Katalüsaatori põhimaterjal on AL2O3 ja kujutab endast keraamilist ainet mille sisse on tehtud kanalid mis on kaetud plaattina või pallaadiumi kihiga mille paksus on mõned mikronid.
Kambri seinad on tavaliselt läbipaistvad, et pinnase tugevuse määramisel, mis olid aluseks võrdlusel pinnasemehaanikas keskmise, makroskoopilise pinge mõistet.
Keevitamiseks on vaja normaalset leeki, malmi keevitamisel ja kõvasulamite pealejootmiseks aga taandavat. Messingi keevitamiseks läheb vaja oksüdeerivat leeki.
Kergelt sulavad ehk pehmejoodised: Kasutatakse tööstusharudes esemete jootmiseks, mis ei allu kõrgetele temperatuuridele ega suurtele mehaanilistele koormustele.
Kaitseklappide avanemisrõhk on 36 bar. Ballooni armatuuri koosseisu kuuluvad manomeetrid, termomeetrid, sisse- ja väljalaskeklapid ning kraanid kondensaadi tühjendamiseks.
Kandevõime ammendumine on seotud peale esilekutsunud nihkepinge vastab pinnase nihketugevusele antud normaalpinge logaritmilise ühiku võrra, näiteks ühest kümneni.
Keha asendil on oluline mõju töölise töövõimele, õige tööasend tagab pideva töövõime. Lukksepatöös töötatakse nii istudes kui ka seistes.
Keerise tsirkulatsioon on joonintegraal mööda suvalist kinnist kontuuri kiirusvektori v ja kontuurielemendi raadiusvektori r difrensiaali dr skalaarkorrutisest.
Kaaluks nimetatakse jõu arvväärtust, millega raskusväljas asetsev paigalseisev keha surub toele mis on risti tema raskusjõu mõjusirgega.
Kasutatavad pumbad on mõeldud töötamaks kõrgetel rõhkudel, tavaliselt p > 100 bar, mis esitab kõrgendatud nõuded nende konstruktsiooni tugevusele.
Kehaks 4 on ratta (s.t. silindri) ja võlli jäik ühendus, sealjuures ratta raadius on R4 , võlli raadius on r4 . Nöör on mähitud rattale.
Kaltsium - või magneesiumkarbonaat, amorfne räni jne. Tsementatsioonisidemed võivad anda pinnasele märkimisväärse tugevuse nii, et 7
Kehaks 5 on ratta (silindri) ja võlli jäik ühendus, sealjuures ratta raadius on R5 , võlli raadius on r5 . Nöör on mähitud rattale.
Keevitus - Keevitusvarraste klass omadused O1 (I) O2 (II) O3 (III) O4 (IV) O5 (V) O6 (VI) Väga Voolavus voolav Vähem voolav Normaalne
Kautšuki - , fiibri- ja puiduviilmetest puhastatakse viili samuti terasharjaga, eelnevalt aga hoitakse viili 15...20 min tulises vees.
Ketaskolvid - plunzer e, varbkolb - labürintkolvid Ketaskolvide kolvid koosnevad ühest kettast või on koostatud üksikutest ketastest.
Kasutamisel on võimalik sõukruvile mõjuvate välistingimuste tundi) töötada peamasnal teoreetilisest “raskema “ sõukruvi
Kaitselukud on seadmed, mis kaitsevad gaasiseadmeid ja -torustikke plahvatuslaine eest leegi tagasilöögi korral gaasipõletist.
Keps on tehtud allpool paksemaks selleks, et kanda jõud mis tuleb kolvilt suurema pinna peale ja et laager kuluks vähem.
Kaudlöögi puhul on osa avast sel ajal veel lahti, ning seetõttu jääb rõhukasv otselöögiga võrreldes tunduvalt väiksemaks.
Keskonna liikumissuund on alt üles, gaasid liiguvad silindrist esimesena välja, ei teki õhupatju ja pumbal on parem imemisvõime.
Kastepunkt - temperatuur, milleni tuleks õhu temperatuuri alandada, et õhus olev veeaur hakkaks kondenseeruma.
Kaksikkumer – Alt on ka veidi natuke kaardus aga ülevalt on rohkem . Väikeseid kiiruseid eriti ei kannata.
Kambri seinad on tavaliselt läbipaistvad, et jälgida proovikeha deformeerumist ja purunemist koormamisel.
Keermesammuks nimetatakse kahe naaberniidi samanimeliste külgede vahet, mõõdetuna piki keerme telge.
Keeripumpade põhiparameetrid on : Q = 0,15 - 100 m 3 / h , p = 5,5 Mpa. ( minimaalne 2 Mpa ) N= 1440 - 2800 p /min.
Keerme tõusuks nimetatakse pikkust, mille võrra tõuseb keermeniit ühe täispöörde jooksul.
Kaarekujuline – nõrk , väga õhuke , väikestel kiirustel on hea tõstejõud (Ultralight)
Kandevõimetegurid on leitud numbrilisel teel tingimustega on selline lihkejoone kuju määratud.
Keermepuuri kruvipinnale on lõigatud mitu piki- või kruvisoont, mille ühed küljed on lõikeservad.
Kandevõimetegurid on antud graafikutena (Balla (1962)). Graafikud on esitatud joonisel 8.13.
Kehade dün - on staatika ja kinemaatika rakendatud F, mis põhjustab selle liikumise.
Kasutades niis - s absoluutse kiirenduse valemit (20), saame m(ar + au + aC ) = F . ¨
Keevituspõleti on gaaskeevitaja põhiline tööriist keevitamisel ja pealesulatamisel.
Kaasaegsetel peamasinatel on küsimus mootori koormamise ja täis-, poollaadungiga ja ballastis.
Kapillaarjõud on põhjuseks, miks niiske liiv ja hulgast, ka vedeliku viskoossusest.
Keevituspõletiks nimetatakse seadet, mille abil põlevgaasi või põlevvedelike aurud
Kasulik kohtumisnurk on nurk mille juures tiiva aerodünaamiline väärtus maksimaalne,
Kasutaja vaatevinklist on oluline eristada vahetut juhtimist ja võimendusega juhtimist.
Kavitatsioon tähendab ,et vedelik hakkab pumba madala rõhu piirkonnas keema.
Keha kiirendus on mõjuva jõuga võrdeline ja samasuunaline; võrdeteguriks on
Keevituseks nimetatakse keevitamise teel saadud mitme detaili tervikliidet.
Kaksikkäigu - ettenihe f2s (s2x) - kaksikkäigu ajaga määratud ettenihe.
Kaitseseadmed on juhitavad ja töötavad nii survele kui ka temperatuurile.
Keermekäiguks nimetatakse niitide arvu, mis pöörlevad ümber silindri.
Keevitamiseks on tarvis, et keevitusleegil oleks vajalik soojusvõimsus.
Kaarkeevitusega võrreldes on väiksem keevituskiirus ja suurem kuumenemispiirkond.
Kasutatavad indkaatorid on reeeglina varustatud kilovati võimsuse kohta tunnis.
Keskpunkti all on pinged ja järelikult vajum suurem, kui äärealadel.
Kasulik kiirus – on kiirus mis vajalik kõige vähem tõmmet
Kaane põhi on nõgus kolvipõhi tavaliselt tasapinnaline.
Kere on tavaliselt valatud malmist, pronksist või
Keskmine nurkkiirus on ωk = ∆ϕ ∆t . Pöörlemise nurkkiirus
Kaoliniidil on kihid seotud tugevate vesiniksidemetega.
Kehalt jäigale on seotud keha liikumisvabaduse piiranguga.
Keemilised elemendid on süsinik ,vesinik , hapnik ja väävel.
Kataloogist vaadates on lähim paksus 8 mm. 4. Vahelehe laius.
Keskteljed - Teljed,mis läbivad kujundi pinnakeset.
Kehaks 2 on ratta (s.t. silindri) ja võlli jäik
Kasutatakse viskoossus - tihedus väärtuse vahu moodustumist.
Kapillaarjõud on võrdeline tera läbimõõduga.
Keermepuurid käsi - ja masinpuurideks (joon. 140).
Keermepuuri kin - nikiilumise ja purunemiseni.
Kandevõimetegurid on esitatud tabelis 8.4.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kessoon e. valukaevend on tellistest või raudbetoonist põrandasse ehitatud kast vormimiseks ja sulametalliga täitmiseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapillaarjõud on põhjuseks, miks niiske liiv halvasti tiheneb võrreldes kuivaga ja miks pärast läbikaevamist liiva maht
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kapillaarsus on füüsikast tuntud vedaliku omadus tõusta peentes torudes vōi



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun