Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Tuumaenergia - elektri ja soojusenergia, varus- venemaa,india,kanada, hiina, austraalia. Tootjad-usa, prantsusmaa,jaapan. Naaberriikide vahel,kellel on ühine energia süsteem. Eelised-suur energia kogus, keskkonna sõbralik, toorainet piisavalt.
Tuumaenergias on küll palju ka positiivseid külgi kuid siiski on minu arvates tema suurimaks ohuks näiteks tuumasõda mille lävel on inimkond juba paar korda seisnud ning mis kujutaks suurt ohtu meile, kuna tuumapommist vabanev kiiritus on väga kahjulik inimesele ning võib põhjustada geenihäireid, haigusi või koguni surma.
Tuumaenergial on palju erinevaid nii poolt kui ka vastu argumente ja kõik on üpriski põhjendatavad. Tuumaenergia tootmine on ohtlik, aga samas pole tuumaenergia asemele midagi konkreetset välja mõeldud ning seega ei saa ilma selleta tänapäeval kuidagi läbi.
Tuumaenergia kasutamine on pikka aega olnud vastuoluline. Pärast referendumit 1980. aastal otsustas parlament, et kõik tuumajaamad kaoks täielikult aastaks 2010. Pärast aastaid kestnud poliitilisi arutelusid kuulutati otsus 1997. aastal kehtetuks.
Tuumaenergia on üks suuremaid elektrienergia allikaid, 443 tuumajaamas üle maailma toodetakse 17% kogu elektrienergiast ja seda kasutab umbes miljard inimest. [2] Tuumaenergia kasutamine on elektri tootmiseks paratamatu mitmel põhjusel.
Tuumaenergia on tõestatud tehnoloogia, mis annab suure panuse maailma elektrivarustuses. Tuumaenergia säilitab oma konkurentsi paljudes maades, välja arvatud piirkondades, kus avaneb otsene juurdepääs odavale kivisöele.
Tuumaenergia on odav, effektiivne, ei tooda CO2. Neg: Vähestes riikides on täielik tuumaenergia tsükkel, Radioaktiivsed jäätmed, Ohtlik (plahvatused). 9) Analüüsi hüdroelektrijaamadega kaasnevaid võivaid probleeme.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Tuumaenergia on tõestatud tehnoloogia, mis annab suure panuse maailma elektrivarustuses. Tänaseks on spetsialistidele piisavalt selge, et tuumaenergia on ainus tõeline elektriallikas inimkonna jaoks, mis ei põhjusta kasvuhooneefekti, happevihmu jm. Fossiilsed kütused annavad praegu üle poole maailma elektritoodangust; hüdroenergia ja tuumaenergia osatähtsus on tunduvalt väiksem.
Tuumaenergia on tekitanud palju erinevaid seisukohti: negatiivsest küljest tuuakse alati ette Tšernõboli katastroofi ning kasutatakse seda teemat ka poliitilistes võitlustes.
Tuumaenergia rakendusi on ära kasutatud sõjatööstuses, samas teisalt on praktiliselt võimatu kujutada tänapäevast elu ette ilma selle rakendusteta meditsiinis või energiatootmises.
Tuumaenergia on odav ja tuumaelektrijaama ehitamine ei ole ka tohutult kallis kuid sellega kaasnevad tõsised keskonna probleemid kui tuumajaamaga peaks midagi juhtuma.
Tuumaenergia puhul on kütusejääkidest vabanemine probleem, kuid selle tootmine on leebem atmosfäärile. Tuumaenergeetika suur miinus on töödeldud uraani hankimine.
Tuumaenergia tootjad – Usa, Prantsusmaa, Jaapan, Saksamaa, Venemaa, Lõuna-Korea. 3.6 Alternatiivsed energiaallikad Päikese, tuule, biomassi, vee- ja geotermaalenergia.
Tuumaenergia on üks suuremaid elektrienergia allikaid, 443 tuumajaamas üle maailma toodetakse 17% kogu elektrienergia st ja seda kasutab umbes miljard inimest.
Tuumaenergia ajalugu on lühike. Martin Heinrich Klaproth avastas 1789. aastal uraandioksiidi. Metallilist uraani sai aga esimest korda alles Eugen Peligot 1841. aastal.
Tuumaenergia – mis see on?.......................................................................................................4 Tuumaenergia tootmine.
Tuumaenergia on meie praegust ja arvatavasti ka tulevast olukorda arvestades kõige mõistlikum lahendus, kuigi tegu on samuti taastumatu energiaallikaga.
Tuumaenergia on tegelikkuses erakordselt puhas, kuid selle toomise jääkproduktiks on radioaktiivsed jäätmed, mille kahjutuks tegemine on raskendatud.
Tuumaenergia on kallis. Uue põlvkonna tuumaelektrijaama rajamise kulud on poole suuremad kivisöel või gaasil töötava energiajaama ehitamiskuludest.
Tuumaenergia – osatähtsus üle 30%.  Tuntuimad : OLKILUOTO ja LOVIISA  Taastuvad – puit, hüdroenergia ~25%.  Maagaas ja nafta – import.
Tuumaenergia on üheks kättesaadavaks võimaluseks, mis ei saasta õhku väävli, lämmastikoksiidide ja kasvuhoonegaasidega nagu süsinikdioksiid.
Tuumaenergia ehk aatomienergia on aatomituuma moodustavate elementaarosakeste süsteemi seoseenergia, mis võib tuumareaktsioonides vabaneda.
Tuumaenergia on füüsika seisukohast aatomituuma moodustavate elementaarosakeste seoseenergia, mis võib tuumareaktsioonides vabaneda.
Tuumaenergia on CO2 vaba ● Jäätmetekogused on väiksed ● Kütuse kulu on väike ● Tagab suures hulgas elektrit inimestele
Tuumaenergia - 5% Uraanimaaki esialgu jätkub, energiasisaldus Üliohtlikud radioaktiivsed jäätmed, mille kahjustamise suur.
Tuumaenergia on siiski üks võimsamaid energialiike ja tuumarelva valedesse kätesse sattumine tekitab hirmu terves maailmas.
Tuumaenergia - 5% Uraanimaaki esialgu jätkub, Üliohtlikud radioaktiivsed jäätmed, Taastumatu energiasisaldus suur.
Tuumaenergia tootmine on kahjulik ka seepärast, et kaasproduktina saadud materjali kasutatakse tuumarelvade valmistamiseks.
Tuumaenergia eelised – suur energiasisaldus,odav,praktiliselt õhusaaste vaba − Alternatiivsed energiaallikad.
Tuumaenergia on laialt kasutusel Venemaal ja seal on praegu 31 operatsioonisüsteemiga tuumareaktoreid.
Tuumaenergia kasutamisel on nii plusse ja miinuseid, kuid negatiivset poolt kipuvad inimesed üle dramatiseerima.
Tuumaenergia on üks kõige laialdasemalt levinud energia viis mida inimkond kasutama on õppinud.
Tuumaenergia - eelised: suur kütteväärtus, kütust kulub vähe puudused: kallis, radioaktiivne
Tuumaenergia ajalugu on lühike. 1789.a avastas Martin Heinrich Klaproth aine, mille ta nimetas uraaniks.
Tuumaenergia on ainuke energiaallikas, mis ei põhjusta kasvuhooneefekti, happevihmu ja hävinud
Tuumaenergia osakaal on kõrge ka USA-s (19%), Ukrainas (44%) ja Rootsis (53%), veidi vähem Saksamaal.
Tuumaenergia - taastumatu, traditsiooniline,Uraanimaaki esialgu jätkub, energiasisaldus suur.
Tuumaenergia on praegu ja arvatavasti ka tulevikus üks peamisi energia tootmise allikaid.
Tuumaenergia on tõestatud tehnoloogia, mis annab suure panuse maailma elektrivarustuses.
Tuumaenergia – Eelised: Tuumaenergia on kõige odavam energialiik elektri tootmises.
Tuumaenergia tootmiseks on vaja suurt hulka kapitali ja spetsiaalset, väljaõppinud tööjõudu.
Tuumaenergia on kindlasti vähemalt hetkekski lahendanud inimeste energiavajaduse.
Tuumaenergia kõrval on selleks ka mittesüsinikuliste kütuste tootmine ja põletamine.
Tuumaenergia on kõige odavam ja võimaldab kiiresti saavutada suuri mahtusid.
Tuumaenergia tehnoloogia on juba välja arendatud, seega ei pea seda enne välja arendama.
Tuumaenergia on korraga väga mõistlik lahendus kui ka tohutult ohtlik.
Tuumaenergiaks nimetatakse aatomituumade lõhustumisel tekkivat energiat.
Tuumaenergia on raskete aatomituumade lõhustumisel saadav energia.
Tuumaenergia kasutamine on elektri tootmiseks paratamatu mitmel põhjusel.
Tuumaenergia on hästi energiarikas, kuid muude probleemidega.
Tuumaenergia tootmine on ohtlik, sest tekivad radioaktiivsed jäätmed.
Tuumaenergia kasutamisel on nii positiivseid kui ka negatiivseid külgi.
Tuumaenergia on energia mis vabaneb aatomi lagunemisel.
Tuumaenergia – elektri tootmine tuumaelektrijaamades.
Tuumaenergia on väga levinud viis energia tootmiseks.
Tuumaenergia on kasutamist leidnud ka meditsiinis.
Tuumaenergia on võimas, kuid ohtlik.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Tuumaenergia ajalugu on lühike. 1789. a avastas Martin Heinrich Klaproth aine, mille ta nimetas uraaniks. Tegelikult oli saadud aine aga uraandioksiid, mitte puhas uraan.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun