Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.

thumbnail
6
docx

Ujumine

13. Mis ülesanne on 1) distantsikohtunikul 2) pöördekohtunikul 3) finishikohtunikul? 1) Distantsikohtuniku ülesandeks on lugeda läbitud disantsi pikkust ning arvestada, palju on võistlejal veel ujuda jäänud. 2) Pöördekohtuniku ülesandeks on jälgida, et võistleja sooritaks pöörded vastava ujumisstiili reeglite järgi. 3) Finišikohtunik jälgib Finišeerimise korrektsust ning seda, millises järjekorras võistlejad ujumise lõpetavad. 14. Kas paremad tulemused saavutatakse 25- või 50 m ujulas? Miks? 25m ujulas, kuna pöörded toimuvad tihedamini ning pöörde sooritamisel on võistlejal pärast tõuget suur kiirus. 15. Kirjelda ühe ujumisviisi tehnikat (käte töö, jalgade töö, hingamine). Vabaujumine. Vabaujumist alustatakse pukilt. Jalad liiguvad vaheldumisi üles-alla, käed vahelsumisi ja sümmeetriliselt. Kuni üks käsi sooritab vees tõmmet, liigub teine õhu kaudu ette ja uuesti vee alla

Sport
thumbnail
10
doc

Kergejõustik eksami töö

Seni viimane kuldmedal võideti Eestile ja kes? Gerd Kanter 2008 Nimeta 10 eestlasest OM võitjat koos alaga. Gerd Kanter-kettaheide Alfred Neuland-tõstmine Erki Nool-kümnevõistlus, seitsmevõistlus Kristjan Palusalu-maadlus(kreeka-rooma) Eerika Salumäe-trikisõit Tiit Sokk-korvpall Jaan Talts-tõstmine Jaak Uudmäe-kolmikhüpe Andrus Veerpalu-suusatamine Kristina Smigun-suusatamine Korvpall 1. Mitu mängijat võistkonnas, platsil korraga mitu mängijat? Kuni 10 mängijat, korraga platsil 5 2. Mängu aeg, punkti arvestus Mängu normaalaeg 4x10. Mängu käigus võib teha kahe- ja kolmepunktiviskeid. Tavaline vise-kaks punkti Väljaspool poolringi (6,25 m korvist)- kolm punkti. Vabavise- üks punkt 3. Mängu alustamine, hüppepall Mängu alustatakse keskringist hüppepalliga. , 4. Ajareeglid (24, 8, 5, 3 sek)

Kehaline kasvatus
thumbnail
4
docx

Kergejõustik

KERGEJÕUSTIK 1. Kui pikk on staadioniring? Staasdioniringi pikkus on 400 meetrit. 2. Nimeta jooksude liigid distantsipikkuste järgi. 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 5000m, 10 000m ja maraton. 110m ja 400m tõkkejooks ja 3000m takistusjooks ning 4x100m või 4x400m teatejooks. 3. Nimeta viske- ja tõukealasid. Kuulitõuge, odavise, kettaheide, vasarheide. 4. Nimeta hüppealasid. Kõrgushüpe, kaugushüpe, kolmikhüpe, teivashüpe. 5. Kuidas antakse jooksualadel käsklusi? Stardikohtunik annab oma emakeeles käsklused"Kohtadele!" ja "Valmis!" ning jooks algab, kui kõlab stardilask. 6. Mitu valestarti on lubatud teha võistlejal? Võistlejal on lubatud üks valestart. 7. Kas lühimaajooksjad võivad enne finishit vahetada rada? Ei või. 8. Kuidas toimub 800 m jooksus radade vahetus? Esimese kurvi lõpuni joostakse oma rajal ning seejärel jätkatakse jooksmist siserajal. 9. Kas taganttuulega saavutatud jooksurekordit kinnitatakse? Jah, kui taganttuule kiirus on alla

Sport
thumbnail
11
docx

Koolieksami materjal

Korvpall. Korvpalli mängitakse tasasel kindlate mõõtmetega 15 x 28 m suurusel. Väljak on märgistatud selgelt nähtavate 5 cm laiuste joontega. Väljaku mõlemas otsas on 3,05 m kõrgusel asuv tagalaud (1,05 x 1,8 m), mille küljes on 45-sentimeetrise läbimõõduga korv (asub laua küljes horisontaalselt) koos võrguga. *24 sekundi reegel. Rünnaku aeg on 24 sekundit. *8 sekundi reegel. Kaitsetsoonist peab ründemeeskond jõudma ründetsooni 8 sekundiga.

thumbnail
5
pdf

Spordikultuur Olümpia

Kui geimide seis on viigis ehk 2:2, siis mängitakse viies geim. Viiendas geimis mängitakse 15 punktini ja vastasvõistkonda peab edastama vähemalt kahe punktiga. 12) Mitme veaga peab korvpallis mängija väljakult lahkuma? Mida tähendab "jooks" palli põrgatamisega alustamisel ja mis on "kahekordne"? Viienda vea saanud mängija peab mängust lahkuma ning ta ei saa kestvas mängus enam osaleda. 13) Kust on alguse saanud korvpalli mäng ja kes leiutas? Millised on ajamäärused (5) korvpallis ja mida need tähendavad? Korvpalli leiutas 1891. aastal Springfieldis (USA) kohaliku ülikooli kehalise kasvatuse õpetaja James Naismith. 14) Millised on rahvusvaheliselt tunnustatud ujumisviisid? Kes on Eesti tuntumad ujujad läbi aegade? -Liblikujumine ehk delfiin -Seliliujumine -Rinnuliujumine ehk konn -Vabaujumine (tavaliselt krool) -Kompleksujumine Indrek Sei, Ivar Stukolkin, Triin Aljand