Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Rahvasteliit – Pariisi rahukonverentsil loodud organisatsioon, mille eesmärk oli riikide omavaheliste tülide rahumeelne lahendamine (1919 rajatud). Pärast Teist maailmasõda asendas Rahvasteliidu sisuliselt Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO). Rahvasteliidu loomise üheks aluseks olid Ameerika Ühendriikide presidendi Woodrow Wilsoni neliteist punkti. Ameerika Ühendriigid ei astunud Senati vastuseisu tõttu Rahvasteliitu.
Rahvasteliit - 1-ne arvestatav rahvusvaheline org., 1919 a. Sellesse kuulus 45 riiki. Ülesanne: oli rahvusvahelise rahu, julgeoleku ja riikide terroriaalse puutumatuse tagamine, tüliküsimuste rahumeelne lahendaminene ning rahuvusvahelise koostöö igakülgne arendamine.
Rahvasteliit – 1919 aastal rajatud rahvusvaheline organisatsioon, pärast II MS asendus see sisuliselt ÜRO-ga ÜRO – 51 riigi poolt moodustatud rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärk on tagada rahu ja julgeolek, inimõigused ning rahvusvaheline koostöö.

Rahvasteliit – esimene ülemaailmne organisatsioon, mille ülesandeks kuulutati riikidevaheliste tülide rahumeelne lahendamine, rahvusvahelise majandusliku ja kultuurilise koostöö korraldamine ning agressiooni ohvritele appiminek.
Rahvasteliit on Pariisi rahukonverentsil loodud rahvusvaheline organisatsioon, mille ülesandeks oli riikidevaheliste tülide rahumeelne lahendamine ning rahvusvahelise majanduse ja kultuurilise koostöö korraldamine.
Rahvasteliit - rahvusvaheline organisatsioon riikidevaheliste tülide lahendamiseks ja koostöö edendamiseks. Vladimir Lenin- Rahvakommisaride Nõukogu esimees, Venemaa bolševikude juht, oktoobripöörde läbiviija.

Rahvasteliit - Pariisi Rahukonverentsil loodud rahvusvaheline ühendus ( ülemaailmne organisatsioon), mille ülesandeks oli riikide vaheliste tülide rahumeelne lahendamine ja majanduslik kultuuriline koostöö.
Rahvasteliit – Ei täitnud oma eesmärki . Autoritaarne diktatuur - Võim ühe inimese või rühma kätte , riigivalitsemises ei küsita nõu rahvalt , puudub vägivald ja hirmuvalitsemine , leebem tsensuur ,
Rahvasteliit - Eesti seisund kindlustus 1920. aastate kekspaigus, kui Euroopas vähenes relvakonfliktide oht. Eesti ühines kõigi kokkulepete ja deklaratsioonidega, mis tõotasid vähendada sõjategevust.

Rahvasteliit – organisatsioon, mis ei lase riikidevahelistel tülidel kasvada sõjaks, suudab taltsutada pööraseid riike Mustafa Kemal – 1923. aastal välja kuulutatud Türgi vabariigi uus president
Rahvasteliit - Pariisi rahukonverentsi loodud organisatsioon, mille eesmärgiks oli riikide omavaheliste tülide rahumeelne lahendamine ning rahvusvaheline koostöö; tegutses 1920-1946, ÜRO eelkäija
Rahvasteliit on rahvusvaheline organisatsioon, mille ülesandeks peeti riikidevaheliste tülide rahumeelset lahendamist ja majandusliku ning kultuurilise koostöö korraldamist rahvaste vahel.

Rahvasteliit - Loodi selleks, et sõjalise sekkumiseta lahendada võimalikke riikidevahelisi tülisid ning arendada rahvusvahelist majanduslikku ja kultuurilist koostööd.
Rahvasteliit - Pariisi rahukonverentsil loodud organisatsioon,mille eesmärgiks oli riikide omavaheliste tülide rahumeelne lahendamine ning rahvusvaheline koostöö.
Rahvasteliit – 1921. a) Ei õnnestunud, sest Rahvasteliit ei suutnud riikidevahelisi probleeme hästi lahendada ning kaitse osas oli see sama suutmatu.

Rahvasteliit – organistatsioon, mis pidi ära hoidma tulevased sõjad ja kindlustama majanduslikke ja kultuurilisi sidemeid Euroopa riikide vahel.
Rahvasteliit - rahvusvaheline organisatsioon, mis loodi 1919a. Eesmärgiks oli rahu ja julgeoleku kindlustamine ja rahvaste vaheline koostöö.
Rahvasteliit - aastatel 1919–1946 eksisteerinud valitsustevaheline rahvusvaheline organisatsioon mille põhiülesanne oli tagada maailmarahu.

Rahvasteliit – rahu hoidmise liit, ei tohi käskida ega karitada ühtegi riiki, riikidevaheline suhtlemine, salalepingute tühistamine.
Rahvasteliit - rahvusvaheline organistatsioon, mille eesmärgiks oli riikidevaheliste tüliküsimuste rahvameelne lahendamine.
Rahvasteliit – liit, mille põhikiri oli Pariisi rahukonverentsi käigus sõlmitud rahulepingute koostisosa.

Rahvasteliit – organisatsioon, mis lubas kaitsta oma liikmete turvalisust ning kaitsta neid välisrünnakute
Rahvasteliit – loodi Pariisi rahukonverentsil, et peatada sõjaline sekkumine riikidevahelises tülides.
Rahvasteliit – Organisatsioon, mis üritas tagada rahu, et hoida ära sõdu, üritas lepitada konflikte.

Rahvasteliit - sündis esimese maailmasõja tagajärjel, et sellist sõda enam kunagi ei juhtuks.
Rahvasteliit - Rahvusvaheline organisatsioon, mis loodi Pariisi rahukonverentsi otsusega.
Rahvasteliit - 1920: Eesmärk klaarida riikidevahelisi suhteid, aga ei õnnestunud.

Rahvasteliit - Rahulepingute koostisosadeks oli Rahvasteliidu põhikiri.
Rahvasteliit – 1919. aastal loodud rahvusvaheline organisatsioon.
Rahvasteliit – loodi Pariisi rahukonverentsil, alagataja Wilson.

Rahvasteliit - oli loodud Pariisi rahukonverentsi otsustega.
Rahvasteliit - 1920.pidi riikidevahelisi tülisid lahendama.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun