Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Looduskaitseala on kaitseala, mis on loodud looduse säilitamiseks, kaitsmiseks, taastamiseks, uurimiseks ja tutvustamiseks  Reservaat mitmes Ameerika riigis maa-ala, kuhu on tõrjutud elama pärismaalased (indiaanlased, aborigeenid jne).  Sihtkaitsevööndis lubatakse tegevust, mis toetab seal väljakujunenud või kujundatavate looduslike ja poollooduslike koosluste säilimist.
Looduskaitseala - on looduskaitselise või teadusliku väärtusega kaitseala looduslike protsesside ja haruldaste ning hävimisohus olevate või kaitstavate taime-, seene- ja loomaliikide ning nende kasvukohtade ja elupaikade, eluta looduse, samuti maastike ja looduse üksikobjektide säilitamiseks, kaitseks ja uurimiseks.
Looduskaitseala - kaitse-eeskirja 8. http://www.google.ee/imgres? q=piusa+koopad&um=1&hl=et&rlz=1T4ADRA_enEE455&biw=1366&bih=517&tb m=isch&tbnid=feNKyQs2glm_RM:&imgrefurl=http://pilt.delfi.ee/album/80191/%3F view%3Dblog%26page %3D9&docid=F5UjF3JgwzCE0M&imgurl=http://y.delfi.ee/norm/80191/3750423_TV ATZj.

Looduskaitsealase raamkokkuleppega - «Bioloogilise mitmekesisuse konventsiooniga». 1991 Asutati Eestimaa Looduse Fond (ELF), rahvuslik Maailma Looduse Fondi (WWF) põhimõtetel töötav ühiskondlik looduskaitse organisatsioon. ELF-I eestvõttel moodustati Soomaa ja Karula rahvuspark ning Alam-Pedja looduskaitseala.
Looduskaitseala idaosas on neli matkarada ja lääneosas üks. Mõned neist muutuvad märjal ajal raskesti läbitavaks, kummikud on märgalal peaaegu alati soositud. Kehtivaid piiranguid järgides on külastajal võimalik liikuda looduses ka väljaspool matkaradu, kuid igal ajal igale poole ei pääse.
Looduskaitseala - looduskaitse või teadusliku väärtusega kaitseala looduslike protsesside, haruldaste ning hävimisohus olevate või kaitstavate taime,- seene- ja loomaliikide ning nende kasvukohtade ja elupaikade säilimiseks, kaitseks ja uurimiseks.

Looduskaitseala on rajatud 1957.a. haruldaste taimeliikide ja -koosluse kaitseks, selle suurus on 1873 ha. Saaremaa lausikut pinnamoodi ilmestab Sõrve ja Pammana poolsaarte vahel looklev Lääne-Saaremaa kõrgustik ehk nn. Saaremaa selgroog.
Looduskaitseala on looduskaitselise või teadusliku väärtusega kaitse ala. Looduslike protsesside ja haruldaste ning hävimisohus olevate või kaitstavate taime, seene ja loomaliikide elupaikade säilitamiseks, kaitsmiseks, uurimiseks.
Looduskaitseala – kaitseala looduslike protsesside, haruldaste või ohustatud taime-, seene- ja loomaliikide ning nende elupaikade, koosluste, samuti maastike j aüksikute loodusobjektide säilitamiseks, kaitsmiseks ja uurimiseks.

Looduskaitseala – kaitseala tüüp, kus põhieesmärgiks on elurikkuse, koosluste ja ökoloogiliste protsesside hoidmine ja vajaduse korral taastamine ning looduslike ja poolloooduslike ökosüsteemide uurimine ja tutvustamine.
Looduskaitseala on tervikuna loodusmaastik, mille moodustavad 8 Endla soostikku kuuluvat rabalaama, neid ümbritsevad siirdesoo- ja madalsooalad, metsad, järved ja tihe vooluvete võrgustik [3].
Looduskaitseala on kindel piirkond mille loodust ei tohi rikkuda, saastada ega mingil muul moel mõjutada selle looduse loomulikku elu. All oleval pildil on Alam-Pedja looduskaitseala.

Looduskaitseala pindala on 1846 ha. Viidumäe looduskaitseala peamine ülesanne on haruldaste liikide, koosluste ja elupaikade, ühtlasi aga ka kogu siinse looduse mitmekesisuse kaitsmine.
Looduskaitsealad on looduskaitselise või teadusliku väärtusega alad haruldaste ning hävimisohus olevate taime-, seene- ja loomaliikide ning nende elupaikade kaitseks.
Looduskaitsealad - Alam-Pedja,Marimetsa,Muraka,Viidumäe,Nigula,Endla,Tahkuna Looduspargid e. maastikukaitsealad- Haanja LP,Otepää LP, Navesti MK,Naissaare LP,Loodi LP

Looduskaitsealad on kaitse all oma loodusliku või teadusliku väärtuse poolest, mille säilitamiseks, kaitsmiseks ja uurimiseks on ette nähtud kindlad kaitsemeetmed.
Looduskaitseala – looduskaitselise või teadusliku väärtusega kaitseala looduslike protsesside ning haruldaste ja hävimisohus olevate ja/või kaitstavate
Looduskaitseala - on kaitseala looduse säilitamiseks, kaitsmiseks/uurimiseks ja tutvustamiseks.( nt. Haanja, Naisaare, Saadjärve, Osmussaar) ;

Looduskaitseala on pelgupaigaks, mille linnuliikide arv on viimasel poolsajandil suurenenud. Siin on kohatud üle 180 liigi.
Looduskaitsealal on põhirõhk looduslikuse säilimisel ning suurel osal alast või alal üldse ei toimu majandustegevust.
Looduskaitseala pindala on 49,3 hektarit, sellest eramaad 31,5 hektarit ja jätkuvalt riigi omandis olevat maad 17,8 hektarit.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Looduskaitsealad on looduskaitse või teadusliku väärtusega kaitseala looduslike protsesside, haruldaste ning hävimisohus olevate või kaitstavate taime-, seene- ja loomaliikide ning nende kasvukohtade ja elupaikade, eluta looduse, samuti maastike ja üksikute loodusobjektide säilitamiseks, kaitseks ja uurimiseks.
Looduskaitseala - on kaitseala looduse säilitamiseks, kaitsmiseks, taastamiseks, uurimiseks ja tutvustamiseks.
Looduskaitsealal on erilise tähelepanu all linnustik, samuti looduslikud ja poollooduslikud kooslused.

Looduskaitsealad – Teadusliku väärtuseda alad, haruldaste ning hävimisohus olevate liikidega.
Looduskaitseala on teadusliku väärtusega (Nigula, Alam-Pedja jne.) Looduse kaitse on peamine.
Looduskaitsealasid on Jõgeva vallas 2- Endla looduskaitseala ja Mustallika looduskaitseala.

Looduskaitsealal on suuri allikaid üle 30, väiksemaid imballikad on raske kokku lugeda.
Looduskaitseala pindala on 1846 ha. 3. Kaitse alla võtmise eesmärk e mida kaitstakse.
Looduskaitseala - kõige rangema kaitsekorraga ala loodusväärtuste kaitseks

Looduskaitseala - , siis riik võiks selle vähemasti osaliselt hüvitada.
Looduskaitseala lääneosa on erakordne oma allikate hulga ja suuruse poolest.
Looduskaitsealadest on tuntumad Matsalu, Viidumäe, Nigula ja Endla.

Looduskaitsealane probleem – hakati metsa raiuma uuteks põllumaadeks.
Looduskaitseala - Viidumäe, Nigula, Endla, Alam-Pedja
Looduskaitseala idaosas on neli matkarada ja lääneosas üks.

Looduskaitsealalt on teada üle 460 soontaime liigi.
Looduskaitsealad – looduslike keskkondade kaitseTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun