Sõnu seletav sõnaraamat

Jaotussiiber on   ühendatud   õli pealevoolukanaliga B. Lubrikaatori töö kontrollimiseks on igast sektsioonist välja viidud   kontrollkanal   C.Tööplunžeri   ülesliikumisel   (skeem   I),   kus   toimub   õli sisseimemine,   asub   jaotussiiber   keskmises   asendis,   millega   tagatakse   õli   vool kanalist   B   tööplunžeri   töökambrisse.
Jbl - i pH 7,4 – 9,0 test (Pilt 6) on mõeldud pH taseme mõõtmiseks ja kontrollimiseks merevees ja kergelt leeliselises magevees, mida vajavad näiteks Malawi ja tanganjika järve kalad. JBL-i poolt välja töötatud kompensatsioonimeetod tagab täpsed ja usaldusväärsed tulemused isegi sellises akvaariumivees, mis on turbafiltrite ja ravimite tõttu parajalt häguseks
Jbl - i nitriti NO2 (Pilt 6) test on mõeldud nitriti hulga mõõtmiseks ja kontrollimiseks mere- ja mageveeakvaariumis vahemikus 0,025 – 1,0 mg/l. JBL-i poolt välja töötatud kompensatsioonimeetod tagab täpsed ja usaldusväärsed tulemused isegi sellises akvaariumivees, mis on turbafiltrite ja ravimite tõttu parajalt häguseks muutunud.

Jäägrid on rannakaitseüksused ja nende varustuses lisaks maabumisalustele on ka erinevad rannikukaitse relvad - Spike-ER kaasaskantavad tanktõrjerelvad, autodele paigutatud SAAB RBS-15SF laevavastased raketid, ranniku suurtükivägi (paiksed ja mobiilsed), ranniku- ja maajälgimisradar ning lisaks on ka jalaväe tulirelvad.
Jahutussüsteem - SPM-i kasutegur on ~50%. Kütuse põlemisel läheb ülejäänud 50% soojusenakaduma. Detailide ülekuumenemise vältimiseks tuleb soojus välja juhtida(~25%). Enim kuumenevatelt detailidelt nagu silinder, silidriplokk, kolb jne. Jahutamiseks kasutatakse kasutatakse magedat vett.
Jämepuhastus - , peenpuhastus - , kõrgsurvefilter ● sentrifuugid surveall kütus väljub tüüdide kaudu trummlisse ja paneb selle oma reaktiivjõuga põõrleme, ning tänu tsentri – gaal jõul paisetakse mehaanilised osakesed ja veeosakesed kütusest välja.

Jõudluskontroll on põllumajanduslooma jõudlus- ja põlvnemisandmete regulaarne kogumine, registreerimine, töötlemine, säilitamine ja analüüsimine tema geneetilise väärtuse hindamiseks ning majandamisotsuste tegemiseks.
Jbl - ilt on saadaval valik ravimeid kalade haigestumise korral ning erinevaid veekonditsioneere, mis aitavad hoida akvaariumi keskkonda tasakaalus (kalake.ee). Kuid müüakse ka Euroopa tuntuima EHEIM firma kaupa.
Jõemõrd – mõrd, mis koosneb kuni kahest mõrrakerest, juhtaiast ja tiibadest, mis ei moodusta kariaega • Mõrrajada – kaks või enam samasuunaliste juhtaedade või lisajuhtaedade abil omavahel ühendatud mõrda.

Juhtploki programm - mehhanism tagab põleti normaalseks tööks vajalike operatsioonide täitmise ettenähtud järjekorras vastavalt katlale paigaldatud anduritelt ja releedelt saadavatele elektrilistele signaalidele.
Jääkatte kestus on Põhjalahe põhjaosas keskmiselt 210 päeva, selle lahe lõunaosas 185 päeva, Soome lahe lääneosa skäärides 130 päeva, Riia lahes 80-90 päeva ja Stockholmi skäärides 70 päeva.
Jahindus - ja Kalandusinstituudi Evo katsejaamas tegutsevast vähimajanduse arendus- ja infokeskusest. Soomega tihedamalt suhtlevatel ettevõtetel on seega võimalik saada oskusteavet ka sealt.

Jäikadel õlijahutitel on üks torulaud ühendatud jäigalt teine torulaud saab teatud piirides liikuda ja seda tehakse selleks, et vähendada temperatuuri muutuse poolt tekivaid termopingeid.
Järgmised vahekaugused on 37, 35, 32 ja 25 cm. Kuuenda rõnga ja pitsrõnga vahe on 18 cm. Pikema ridva korral muutuvad vahekaugused ülaltoodud kaugustega proportsionaalselt.
Jadamisi ühendamisel on vool ühine, pinge jaguneb aktiivkomponendiks, mis on vooluga faasis ja induktiivkomponendiks, mis on voolust 900 faasist ees. Mahtuvusega vooluring

Jadaühendus on selline ühendus, kus I takisti lõpp on ühendatud teise algusega, teise lõpp kolmanda algusega jne, ning nende vahel ei ole mingit hargnemist.
Juhtival kohal on Vaikse ookeani äärsed Aasia riigid, kus on ühtaegu pikad mereandide tarbimise traditsioonid ja kauaaegsed veeloomade kasvatamise kogemused.
Juhtaiaga vits - ja raammõrrad • Visteta mõrrad Juhtaia vitsmõrd kujutab endast sõrksilindrit, mis asetatakse püügile külili asendis veekogi põhja.

Jaekaubanduse ülesandeks on kaupade ja teenuste müük lõpptarbijale isiklikuks kasutamiseks (väikestes kogustes). •Jaekaubandus on lõpplüli
Joonistel on kalade üldkuju edasi antud punktiirjoonega, liigilise kuuluvuse määramiseks olulised kehaosad aga pideva joonega.
Juhendis kaptenile on kohustuslikud mõisted, sümbolid ja ühikud toodud tabelitena ja joonistele, mis peaksid vastama ISO standartitele.

Järgnevad tabelid on erinevate trimmidega nii ahtrisse, kui ka vööri – see võimalus klassikalisel elementide kõveratel puudus.
Jõudlus on mitmekülgne, on vastupidav keskmistel ja rasketel töödel, aga on head omadustega ka kergel veol ja sõidus.
Jooksvad kulud on eespool toodud arvestustes võetud minimaalsetena ja on tegelikkuses ilmselt märkimisväärselt kõrgemad.

Juurdekasvutarve – sea juurdekasvu erinevates faasides muutub 1 kg juurdekasvu keemiline koostis ja energiasisaldus.
Juuresoleval pildil on kujutatud üks laeva ankruseadme detail. Kuidas seda nimetatakse ja milleks seda kasutatakse?
Jälgimiseks on kasulik kaardile kanda ka tuletornide silmapiirile ilmumine ja kadumine ja traaversimomendi.

Jbl - i nitraatide test NO3 (Pilt 6) on mõeldud nitraatide hulga mõõtmiseks ja kontrollimiseks
Juhtimosobjekt on objekt, mida meie juhime, me võime juhtida näitekspeamasinat, laeva või mida iganes.
Jbl - i GH-testi (Pilt 7) on lihtne teha ja sellega saab kiiresti määrata magevee karedust.

Järvedest on madalad, siis on neis ka veesamba temperatuur ühtlane ja veemassid segunevad hästi.
Juhtaiata mõrd - ühe või mitme mõrrakeres oleva pujusega ja tiibadega või ilma nendeta mõrd.
Järelkasvu on leitud vaid veekogudest, kus puuduvad röövkalad.

Järgmises tabelis on ära toodud VTS tariifid Rotterdami sadamas.
Jõesilm – ei ole kala vaid kuulub sõõrsuuste hulka.
Jääolusid on pidevalt mõõdetud alates 1923/24 aastast.

Jalneed laevad on kujunduselt e. disainilt pilkupüüdvad.
Jahutavateks detailideks on kõik SPM osad, eriti aga kolvipõhjad.

Jagajavõllil on tavalisel laevamootoril neli nukka.
Juhttuli – üks tuli mitme erineva sektoriga.
Juhtaiaga vits - ja raammõrrad 3. Vitsteta mõrrad

Järske ph - taseme kõikumisi tuleks vältida.

Jahutuskambri rent - üks ööpäev 3.- EUR/alus
Vote UP
-1
Vote DOWN
Jaekaubanduse - ülesanded, -jagunemine, -suunad. Jaekaubanduse ülesandeks on kaupade ja teenuste müük lõpptarbijale isiklikuks kasutamiseks (väikestes kogustes).

Vote UP
-1
Vote DOWN
Jugapumba alaliigid on ejektor e. imijugapump ja injektor e. surujugapump.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto