Järvamaa
Kutsehariduskeskus
Kodumajandus KM21
UURIMUSTÖÖKoostaja :
Helena Aedma
Juhendaja :
Ruth Muru
Paide
2013
Sisukord
Sissejuhatus 2
Tabel 4
Kadri tare 6
Hesburger 7
Apteek 8
Särevere söögikoht ,,
Amps ’’ 9
Hambaarst 10
Parkali
lokaal 11
Buss 12
Särevere söökla 13
Mis on minu arvates-hea teenindamine 14
14
Kokkuvõte 15
Kasutatud materjal 16
Sissejuhatus
Mina
on uurimustöö koostamisel analüüsisin mitme teenindusettevõtte
teenindamist ja mitme sotsiaalala teenindamist. Toon välja
positiivseid ja negatiivseid kogetud situatsioonidest. Loetlen kümme
märksõna, mis minu arvates iseloomustavad head
teenindust .
Analüüsin ettevõttete teenindust.
Tabel
Külastus koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg Kirjeldus
,,Kadri Tare’’
21.01.2013
14:00
Positiivne:Ettevõttesse sisenedes, märkas mind
teenindaja koheselt, ning naeratas siiralt. Teenindaja pööras tähelepanu ja soovitas veel salatikastet
salati kõrvale. Teenindaja oli abivalmis hoiakuga. Lahkudes ütles sõbralikult headaega ja kutsus tagasi.
Negatiivne:Ei pööranud klientidele piisavalt tähelepanu ja rohkem võiks töölisi olla.
Iseteenindus , (
noad ja
kahvlid ) peab ise võtma. Toit väga kuum ja
soolane .
Külastuse koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg
Kirjeldus
,,Hesburger’’
02.01.2013
11:00
Positiivne:Toit oli maitsev, ei olnud kuum. Täitis tellimuse sobiva ooteaja jooksul.
Negatiivne:Ei märganud mind. Tegeles kõrvaliste asjadega. Polnud viisakas. Lohistas
jalgu samalajal mulle toitu lauda
tuues . Ei tänanud külastuse eest.
Külastus koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg
Kirjeldus
,, Amps’’
04.03.2012
17:00
Positiivne:Märgati koheselt, tervitati lahkelt, naeratas siiralt. Väga maitsev toit.
Negatiivne:Ei
tundnud seal nagu oodatud külalist. Teenindaja ei vabandanud ega tundnud süüd, et veerand toitu sülle oli kallanud mulle.
Külastus koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg
Kirjeldus
,,Parkali lokaal’’
20.12.2012
13:30
Positiivne:Toit maitsev, tervitati lahkelt, naeratati siiralt ja soovitati ja anti nõu valiku tegemisel
Negatiivne:Väga aeglane teenindus. Teenindaja polnud positiivse ja abivalmi hoiakuga.
Külastus koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg
Kirjeldus
Buss
02.01.2013
07:43
Negatiivne:Liigne kiirustamine, ei märganud
osasi kliente, raha ei oskanud arveldada.
Külastus koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg
Kirjeldus
Apteek
01.04.2013
14:25
NegatiivneKliendi mitte märkaimine, tere ja headaega vastu ei öeldud mulle, kaartimakse ei toiminud, polnud üldse rõõmus, vaid uimane, aeglane teenindus.
Külastuse koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg
Kirjeldus
Hambaarst
12.03.2013
15:00
Positiivne:Märgati koheselt, kui uksest sisse astusin. Naeratati siiralt. Väga sõbralikud. Pööras tähelepanu. Kui oli
puurimise lõpetanud, küsis, kas mul on
valus ja pakkus vett. Lahkudes öeldi sõbralikult headaega ja kutsuti tagasi.
Külastuse koht
Külastuse kuupäev
Kellaaeg
Kirjeldus
,,Särevere söökla’’
25.03.2013
11:30
Positiivne:Teenindaja sõbralik, pannakse palju süüa, naeratati siiralt, tervitati lahkelt, oli positiivse ja abivalmi hoiakuga, toit oli maitsev ja ei olnud liiga kuum.
Negatiivne:Väga pikk järjekord, kandik oli must.
Kadri tare
Mina
siis analüüsin ,,Kadri taret,’’ mis asub Türi kesklinnas.
Külastamise kuupäevaks oli 21 jaanuar kell 14:00.
Kohviku külastamise ajal polnud seal peaaegu ühtegi teist klienti.
Sisenedes märkas teenindaja mind koheselt ja tervitas lahkel, ning
naeratas siiralt mulle otsa. Menüü asus seina peal, sealt hakkasin
ma endale
sobivat toitu
valima , samal ajal teenindaja jälgis mind
leti taga, nagu tahaks mulle midagi öelda, aga seda ta ei teinud,
mulle tundus, nagu tal oleks kiire, mul oli väga ebameeldiv seal
endale toitu valida, kui ta mind jälgis ja otsustasin kiiresti ära
mida söön ja läksin maksma. Toidu kõrvale ta midagi ei
soovitanud. Peale maksmist valisin endale sobiva koha kuhu istun ja
istusin lauda, peale seda siis mõtlesin, et ostaks juua ka endale,
läksin siin leti juurde tagasi ja teenindajat ega kedagi seal
polnud, ootasin väga kaua, kuni ilmus teenindaja teisest ruumist, ta
vabandas ja sain oma joogi kätte.
Toidu
ootamisega läks väga kaua aega ennem kui ma oma toidu kätte sain,
salati kõrvale soovitati salati kastet. Ennesöömist pidi noad ja
kahvlid ise
tooma . Kui toidu olin kätte saanud, siis toit oli väga
kuum ja soolane.
Lahkudes
teenindaja ütles sõbralikult headaega ja kutsus tagasi.
Positiivne:Mõnus
suur ja avar söögikoht , suvel saab väljas süüa, talvel süüakse
sees ja palju ruumi on seal. Märgati koheselt, naeratati siiralt.
Soovitati salati kõrvale salatikastet. Teenindaja ütles sõbralikult
headaega ning kutsus tagasi.
Negatiivne:Teenindaja
ei märganud kliente, oli teises ruumis. Rohkem töölisi võiks
rakendada sinna ettevõttesse tööle. Jälgis mind toidu valiku
tegemisel, see tekitas ebameeldiva tunde. Toit liiga kuum ja soolane.
Iseteenindus ( noad ja kahvlid) peab ise tooma.
Hesburger
Käisin
siis ,,Hesburgeri’’ söögikohas 2. jaanuar kell 11:00, mis asub
Tallinnas Viru keskuses. Kuna oli
hommikul poolne aeg, siis rahvast
seal peaaegu
polnudki .
Astudes
ettevõttesse, ei märganud teenindaja mind, tere vastu ei öeldud ja
rääkis seal teiste inimestega
juttu . Olin omale juba toidu ära
valinud ja seisin seal leti taga, lõpuks märkas mind teenindaja ja
tuli pahase näoga minu juurde nagu ma oleks nende vestlust seganud.
Ütlesin müüale mida soovin, siis ta ei saanud aru mida ma ütlesin,
sest ta ei rääkinud Eesti keelt korralikul ja kutsus teise
teenindaja. Peale seda ei saanud järgmine teenindaja kassaaparaadiga
hakkama, siis kutsus tagant ruumist teise inimese, ootasin seal leti
taga juba 10 minutit ennem kui sain oma soovitud tellimuse makstud ja
istusin lauda.
Natukese
ajapärast tuli teenindaja minu tellitud asjadega, lohistas jalgu
mööda põrandat ja näris nätsu, ebameeldiv oli vaadata teda, siis
pani asjad lauale kandikuga, ma ütlesin aitäh ja palun ta vastu ei
öeldud. Teenindaja läks tagasi oma leti taha ja tagasi minnes
lohistas samamoodi jalgu nagu mulle toitu lauda tuues.
Toit
oli väge maitsev mis ma sõin, ei olnud kuum ega soolane. Tellimus
oli täidetud sobiva ooteaja jooksul. Lahkudes ütlesin ma
sõbralikult headaega ja teenindaja vastu ei öeldnud midagi, peale
seda kui sealt lahkusin mõtlesin ,et sinna ma enam kunagi tagasi ei
lähe ja ei soovita
kellegil sinna minna.
Positiivne:
Toit oli maitsev , mõnus
muusika oli seal, toit oli sobiva ooteaja
jooksul täidetud.
Negatiivne:
Kõik oligi negatiivne seal, tundsin seal ennast nagu mitte väga
oodatud külalist. Tere ja headaega ka ei suudetud öelda. Eestis
võiks ikka olla sellised teenindajad kes
valdavad ikka Eesti keelt
ja saaksid aru
minust . Jalgade lohistamine polnud ka just kõige
viisakam tegevus, kui
teenindab ja toob kliendile toitu lauda.
Kellegil ei soovitaks sinna ettevõttesse minna, kui tahab head
teenindust.
Apteek
Analüüsisin
Apteeki , mis asub Türi linnas, teisipäevasel päeval 01.aprill 2013
kell 14:00.
Sisenedes
Apteeki esimese asjana märkasin teenindajat, kes pesi kapil olevat
klaasi,
seljaga minu poole. Mind ta ei märganud, kuigi sisse astudes
on ukse juures kellukesed, mis teevad häält, kui
klient siseneb.
Alguses ei märganudki mind, ma ütlesin tere, siis teenindaja
vaatas korra otsa ja ütles tere vastu ja hakkas klaasi edasi
pesema .
Küsisin,
et kas teil müüakse ravimit, mis ma soovisin, siis lõpetas
teenindaja klaasi pesemine ja läks taha ruumi
otsima . Natukese
ajapärast tuli ta ravimiga tagant ruumist välja, selle sama
ravimiga mida olin soovinud, ta midagi ei rääkinud ja ei küsinudki
kas on õige vaid esitas mulle arve. Kuna sain alles siis teada kui
ma maksma hakkasin, et panga makse ei toimi, kuskil mingit silti
polnud, et ei tööta, siis tuli minna lähimasse pangaautomaati, mis
asus umbes 300 m kaugusel, käisin siis ära võtsin raha välja ja
maksin ära, teenindaja ütles lõpus sõbralikult headaega.
Positiivne:
suur
valiku võimalus ravimeid, kõik oli puhas ja palju ruumi.
Negatiivne:ei
märganud koheselt, kui astusin uksest sisse. Oleks võinud küsida,
et kas
ravim sobi. Kui pangakaartiga makse ei toimi võiks
silt olla
inimesele silmapaistvas kohas.
Särevere
söögikoht ,,Amps’’
Analüüsin
Särevere söögikohta ,,Amps.’’ Külastuse kuupäevaks oli 04.
Märts 2013, kell 16:40.
Söögikohta
sisenedes märgati mind koheselt ja tervitati lahkelt ja naeratati
siiralt. Valisin toidu välja ja maksin ära ja läskin istusin laua
taha.
Natuke
pidin ootama, kuni teenindaja tuli söögiga, pani söögi mulle ette
ja toit libises taldriku pealt maha mulle sülle, mingi veerand
toidust oli süles. Ma ei osanud midagi teha, hakkasin siis pükse
puhtaks tegema rasvast, väga ebameeldivaid sõnu kuulsin
teenindajalt vabandamise asemel, teenindaja süüd ei tundnud vaid
sammus sama targalt leti taha tagasi. Oleks võinud mingi lapi siis
tuua või midagi millega ma saaks oma pükse puhtaks teha, aga eii.
Toit
üldiselt
maitses hästi, kõhtu sellest täis ei saanud kuna veedand
sellest kukkus mulle peale. Pärast söömist viisin siis taldruku
noa ja
kahvli leti peale, kuigi seda ei peaks tegema , teenindaja
peaks ise ära korjama, aitääh ega midagi ei öelnud ja pärast
lahkudes ei öeldud headaegagi vastu.
Positiivne:
toit
maitses hästi, valiku võimalus on suur.
Negatiivne:
Ei
tundnud ennast seal kui oodatud külalist. Klienti võiks viisakamalt
suhtuda, oleks võinud siis soovitada uut toitu mulle või tuua lapi,
millega ma oleks ennast saanud puhtaks teha.
Hambaarst
Hambaarsti
analüüs. Külastasin siis hambaarsti, mis asub Türil
polikliinikus 12.03.2013, kell 15.00.
Uksest
sisenedes öeldi kohe tagant ruumist sõbralikult tere, kohe tundsin,
et mind on siia oodatud ja märgatud. Võtsin riided ära ja kutsuti
teise ruumi, seal hakati kohe küsima, kas hambad on valutanud
vahepeal vms... . Kui leiti hambas auk, siis kohe küsiti, kas
tahad tuimestusega või ilma.
Koguaeg naeratati ja oldi väga sõbralikud.
Kui valus oli siis paitati pead ja öeldi, et kohe saab kõik korda.
Positiivne:
seal
ongi kõik positiivne, nad suhtuvad kõikidesse klientidesse
võrdselt. Sisenedes kohe märgati mind ja tervitati lahkelt. Kui
hambaarst minuga suhtles, siis koguaeg naeratas ja oli väga
sõbralik.
Parkali lokaal
Parkali
lokaali analüüs, külastasin ,,Parkali lokaali’’ 20.12.2012,
kell 13:30, rahvast sel ajal oli palju.
Parkali
lokaal asub
Paides kiriku juures, väga halvas kohas on see söögikoht
minu arvates, paljud ei teagi, et selline söögikoht seal on ja silt
mis näitab kus parkali lokaal asub on väga väike, peaaegu
märkamatu.
Sisenedes
ettevõttesse märgati kohe ja tervitati viisakalt ja naeratati
siiralt. Soovitati ja anti nõu valiku tegemisel, pakuti toidu
kõrvale erinevaid
jooke , mis võiks sobida minu toiduga. Kui toidu
eest oli makstud, siis istusin lauda, väga palju ruumi ja valiku
võimalust kuhu istuda. Valisin siis koha välja ja istusin lauda.
Toiduga
läks väga kaua aega 20 minutit kindlasti. Kuna mu õde ja õelaps
tulid ka sinna sööma ,siis laps, kes oli 1 aastane hakkas ringi
jooksma seal ja asju tõmbama, sest ta ei jõudnud enam istuda ja
toitu oodata kohapeal, kuni toit valmib. Laps tõmbas laualinikust ja
mahl läks ümber, ma hakkasin siis lauda pühkima, enam-vähem sain
kuivaks ja puhtaks, tõstsin asjad ka laudadele tagasi ilusti.
Lõpuks
tuli teenindaja ja vaatas väga kurja näoga laua poole ja jäi
toitudega laua juurde seisma, midagi ei öelnud ka vaatas lauda minut
aega vähemalt. Lõpuks pani toidud ette ja läks minema.
Toit
oli väga maitsev ja lahkudes öeldi sõbralikult headaega.
Positiivne:
Toit oli maitsev, väga palju ruumi istumiseks ja väga hubane
söögikoht, toit oli väga maitsev.
Negatiivne:
Kurja
näoga teenindaja, rohkem võiks rakendada tööle teenindajaid,
toitu võiks kiiremini valmistada mitte pool tundi.
Buss
Bussiga
ma puutun kokku igapäevaselt, aga 02.01.2013 koheldi väga halvasti
mind ja õiendati minuga tühiselt.
Ma
siis läksin hommikul kooli ja palusin kuupiletit ja kohe hakati
õiendama, et miks sa kuulõpus ei ostnud, et nüüd on kuukaartid
otsas ja peate tava pileti ostma, ma ei oskanud midagi öelda ja ei
saanud aru mida ma olin valesti öelnud,
ostsin siis tava pileti.
Teenindaja näris nätsu minuga suhtlemisel. Tere ega midagi ei
öelnud, kurja näoga vaatab otsa kõigile ja müüb pileteid,
viisakusest oli asi kaugel.
Negatiivne:
piletimüüja
võiks suhelda kõigiga võrdselt ja teha selgeks, et piletid on
otsas, pealegi tean mina millal ma kuukaarti
ostan või ka üldse
ostan. Sellest peaks ikka olema teadlik, et kui ta müüb pileteid
peaks kõikidele inimestele ütlema tere ja , et pole viisakas näts
suus rääkida.
Särevere söökla
Särevere
sööklat külastasin ma viimati 25.03.2013, kell 11.30.
Astudes
sööklasse oli seal väga pikk järjekord ja väga kaua pidi ootama,
et süüa saada. Toidu menüüd asus seina peal, koheldi väga
viisakalt ja toidu
kogused on ka suured, nii et kõhu täis saab.
Maksin siis ära ja istusin lauda, söökla on väga suur ja on palju
ruumi kuhu istuda. Toit oli väga maitsev ja polnud soolane. Pärast
söömist pidi söögiriistad koos kandikuga restile viima, peale
söömist öeldi lahkelt headaega ja naeratati siiralt. Tundsin seal
ennast nagu oodatud külalist.
Positiivne:
Toit maitsev, palju ruumi kuhu istuda.
Negatiivne:
Seinad olid katki ja pudenes värv nii
laest kui
seinast . Reste liiga
vähe ja liiga väiksed, vahel pole ruumi kuskile nõusid panna.
Akendest tuli külma läbi. Liiga pikad järjekorrad ja käekirjast
ei saanud aru eriti, mis menüüs kirjas oli.
Mis on minu arvates-hea teenindamine
- Kui kuulatakse ja räägitakse kaasa,
- räägitakse kõva ja selge häälega ja aeglase tempoga mitte kiirustades,
- vältida võiks suhtlemisel tänapäeva slänge,
- osatakse minu küsimusele vastata,
- õige hoiaku hoidmine on väga tähtis,
- teenindaja valdab erinevaid keeli,
- ettevõttesse sisenedes teenindaja naeratab ja ütleb viisakalt ,,Tere’’
- austab ja kohtleb kliente võrdselt,
- lahkudes teenindaja naeratab ja ütleb viisakalt ,,Headaega.’’
Kokkuvõte
Kui
suhelda teiste inimestega ja küsida milline on nende arvates
restorani teenindus, siis ei
kuule väga palju head vaid just
negatiivsust. Halvad kliendid jäävad rohkem klientidele silma kui
head teenindajad. Inimesed räägivad kohe
halvast teenindamisest ja
info liigub kohe ja kiiresti, nii kaotab ettevõte väga palju
kliente. Mina ja kõik teised kliendid eelistaksid pigem ikka
teenindajaid, kes on sõbralikult, naeratus näol ja lõbusad.
Kasutatud materjal
Õppematerjal
vihikust.
AITÄH
KUULAMAST!
Kõik kommentaarid