Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Topograafiline - , bussool-, silmamõõduline mõõdistus ja nivelleerimine Geodeetiline mõõdistamine, Tasapinnaline mõõdistamine 2. Horisontaalprojektsioon Joone pikkus d= I S horisontaalprojektsioon S=d*cosv või S= II S horisontaalprojektsioon S=d- delta d 3.Meridiaanid ja paralleelid Maa telge läbivate tasandite lõikumisel ellipsoidiga tekivad tõelised e. geograafilised meridiaanid. Maa teljega risti olevate tasandite lõikumisel ellipsoidiga tekivad paralleelid.
Topograafiline arhiiv – sisaldab ERM-i enda ja üliõpilaste kogumisretkede päevikuid (ca 200 aastat meie maastiku ajalugu)  Etnograailine arhiiv – muuseumitöötajate kogutud materjalid teemade kaupa  Etnograafiliste jooniste kogu (esemejoonised, hoonete joonised näiteks)  Korrespondentide vastused – läbi aegade ERM on kasutanud Eesti erinevates piirkondades korrespondentide võrgustikustiku, mille kaudu kohalik elanikkond on vastanud küsimustikule  Fotokogu
Topograafiline kontiinum – taimekoosluse piirid on looduses hajusad, kooslusi eraldab alati laiem või kitsam üleminekuala ehk siirdeala (ökoton); Taksonoomiline kontiinum - kõiki taimekooslusi ei saa klassifitseerida kindlaisse tüüpidesse (klassidesse, kasvukohatüüpidesse), osadel kooslustel on mitme tüübi (vahepealsed) tunnused; Ajaline kontiinum – topograafiline ja taksonoomiline kontiinum muutuvad ajas ja võivad moodustada ajalise kontiinumi.
Topoloogiat t2 nimetatakse diskreetseks topoloogiaks hulgal X. N¨ aide 1.2 Vaatleme k˜oigi reaalarvude hulga R alamhul- kade hulka T ⊂ P(R), mis koosneb t¨ uhjast hulgast ∅ ja k˜oigist sellistest mittet¨ uhjadest hulkadest A ⊂ R, mis rahuldavad omadust: iga x ∈ A jaoks leidub lahtine vahemik ]a; b[⊂ A nii, et x ∈]a; b[. Saadud hulk T rahuldab topoloogiale esi- tatavaid n˜oudeid 10 − 30 . N˜ouete 10 ja 20 t¨aidetus on ilmne.
Topoisomeraas 2 – tekitab DNA-s kaheahelalisi katkeid (fosfodiestersidemed lagundatakse). Vajab ATP-d. Mõjutab supervintide arvu (T) ja tekitab supervinte juurde. Tekitab DNA kõrgemat järku struktuure ja on vajalik DNA tihedaks pakkimiseks kromatiini. Seda inhibeerivad antibiootikumid või madalmolekulaarsed ained.
Topoloogiline sorteerimine – kui graaf on atsükliline & suunatud(nooltega), siis on graafi tippude vahel osaline järjestus; sorteerimise eesmärgiks saada selline tippude järgnevus, kus iga tippu töödeldakse enne neid tippe, millele ta osutab; õigeks vastuseks tavaliselt mitu erinevat järgnevust.
Topograafilised kaadid – näidatud nii objektide plaanilised asukohad kui samakõrgusjooned • temaatilised kaardid e. teemakaardid – pühendatud teatud teemale (mullakaart) • profiilid – näitavad vertikaalse tasapinna ja maapinna ristumist • 3D objektimudelid –
Topokaart on suuremõõtkavaline, nii et sellel saaks kujutada ka asulaid, vetevõrku, teid, taimkatet jms. Topograafiliseks kaardiks on näiteks Eesti põhikaart, mille mõõtkava on paberkaardil 1:20 000. 2. Eesti põhikaardi projektsioon.
Topoloogilised – esineb ühendamat servi; servad ei sulge polügooni Protseduure veaotsinguks: 1. Topoloogiline toimetamine 2. Polügoonide ühendamine 3. Reaalsushinnangud ja loogika kontroll Loeng 10 Generaliseerimine, Interpoleerimine
Topoisomeraas – lahtikeerdumisest tingitud pingete kompenseerimine, st DNA ahela läbilõikamine ja taas-ühendamine  DNA primaas – oligonikleotiidsete RNA-praimerite süntees  DNA ligaas – ühendab Okazaki fragmendid
Topograafia - maapinna kirjeldamine Maapinna füüsilisi omadusi peegeldava tasapinnalise kujutise tegemiseks vajalike tööde kogum – geodeetiliste võrkude rajamine, mõõdistamine, joonise koostamine, dešifreerimine.
Topograafia – kuni 300 km2 alade kaardistamisega seotud tööd, geodeetilise mõõdistusvõrgu rajamine, objektide, situatsioonikontuuride ja reljeefi elementide mõõdistamine, topograafilised plaanid, kaardid;
Topograafiline kaart – maapinna füüsilisi omadusi peegeldav suuremõõtkavaline kaart. Kartograafiline e. kaardiprojektsioon – on maaellipsoidi pinna tasandil matemaatiliselt väljendatud kujtamise viis.
Topograafiline kaart on maapinna füüsilisi omadusi peegeldav suuremõõtkavaline kaart, mis kujutab reljeefi, veekogusid, taimkatet, asulaid, teid, majandusobjekte, administratiivpiire ja orientiire.
Topograafilisel kaardil on kolmekordne raam: • siseraam, mis piirab maastiku kujutist • minuti- ehk kraadiraam • jämedama joonega välisraam, mis on dekoratiivse tähtsusega.
Topo - ti asendi määramiseks teise suhtes kaartidel esitatakse ristkoordinaadid võrdlemisi väikestel kaugustel polaar- tavaliselt ühekilomeetrise sammuga.
Topoid ehk juriidilised argumendid, mis on kindla juhuse lahendamiseks leitud ning millest on moodustatud topoikataloog, on erineva kaalu ehk kohaväärtusega.
Topoloogia on mikrolülituse elementide ning kõigi või osa elementide vaheliste ühenduste mis tahes viisil väljendatud kolmemõõtmelise paigutuse kujutis.
Topoi on laialdaselt aktsepteeritav seisukoht, mis võimaldab käivitada probl arutelu, probl igakülgselt käsitleda ning jõuda probl lahenduseni.
Topoloogilises lahenduses on igasse võrgusõlme ühendatud kaks ruuterit – üks neist võimaldab pärisuunalist ja teine vastupidise suunaga andmeedastusi.
Topograafiline dešifreerimine – mõtestatakse lahti kõikide objektide karakteristikud, mis peavad olema kujutatud koostataval topokaardil või plaanil.
Topograafiline kontiinum - taimekoosluse piirid on looduses hajusad, kooslusi eraldab alati laiem või kitsamm üleminkuala ehk siirdeala (ökoton)
Topograafiline kaart – universaalne eesmärgiga suure või keskmõõtkavaline kaart, mis kujutab Maa pinda vähendatult ja üldistatult.
Topo – hüdrograafiaosakond jagunes topograafia-, hüdrograafia-, triangulatsiooni- ja kartograafiajaoskonnaks.
Topoloogia – matemaatika haru, mis uurib kujundite omadusi, mis on invariantsed topoloogiliste teisenduste suhtes.
Topograafiline kaart – maastiku üldistatud kujutis, kus on erinevad objektid ja nähtused märgitud leppermärkidega.
Topograafilis - tüpoloogilist põhimõtet järgivad ka hilisemad eesti rahvalaulude väljaanded.
Topoisomeraas i on vastupidise toimega ja vähendab negatiivset superspiralisatsiooni.
Topograafia - (väikeste) maa-alade mõõdistamine ja kujutamine kaartidel ja
Topoloo - giline muutkond on lokaalselt lineaarselt sidus topoloogiline
Topoid ehk jur. d argumendid on erineva kaalu ehk kohaväärtusega.
Topograafia - maapinna väiksemate osade kaardistamisega seotud tööd.
Topoloogia on kinnine l˜opliku u ¨hisosa v˜otmise suhtes.
Topoloogia - kuidas on võrgud füüsiliselt üles ehitatud
Topoloogia on tekitatud teoreemi 5.1 kohaselt meetrikaga d,
Topogeenne – seisva pinnaseveega, põhjaveetoitelised
Topograafiline kaart on enim levinud geograafia kaartide alaliik.
Topoloogia - uurib kujudite omadusi; geomeetria- matem.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Topograafia - väiksemate maa-alade kohta koostatud suure mõõtkavaline kujutis; plaan on koostatud ortogonaalprojektsioonis, mis tähendab, et ei ole arvestatud maapinna kumerusega (1:100; 1:500; 1:1000); plaani mõõtkava on igas tema punktis õige.
Topograafiline kaart - kõige täpsem üldgeografiline kaart.
Topoisomeraas 1 – tekitab DNA-s üheahelalisi katkeid.
Topoisomeraas 2 – tekitab DNA-s kaheahelalisi katkeid.
Topodeem – geograafiline rass e alamliik.
Topo - geodeetilised uuringud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Toponüümika - teadus kohanimedest 2.Antroponüümika - teadus isikunimedest Kohanimed jagunevad ka eri rühmadeks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Topograafiline mõõdistamine tähendab tööde kompleksi, mille tulemusena saadakse plaan, kus on nii kontuurid kui ka reljeef.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun