Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "“Kambalugu” D.Walbrecker". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
larissa, ?kambalugu, mall, heatahtlik, chris, nutikas, tuim, kitarri, hoiule, bändist, narkootikumid, kõhklused, suhtlemine, pöördedpõhjalik elulugu, suitsiidikiri, Albumid ja singlid, kokkuvõte, Kust tuli laul “Smells Like Teen Spirit´
Antud uurimistöös on põhjalikult uuritud (2015. aasta märtsikuu seisuga) nelja teemat Mihkli eduloos: 1. telekarjäär, 2. muusikukarjäär, 3. kirjanikukarjäär, 4. poliitikukarjäär. PS. Et näha faili korrektselt ja vormistatult, ava see LibreOffice, OpenOffice või miski muu programmiga mis toetaks .odt faile.
Väga põhjalik uurimustöö kanepist kui illegaalsest narkootikumist. Kanepi tarbimise ajaloost, ennetustöö ja kanepi tarbimine autori poolt valitud koolide koolinoorte seas. Uurimustöö sai 99punkti 100st. Kuna kanep on tänapäeval populaarne ja selle tarbimine levinud, on põnev ja lihtne valida uurimustöö teemaks just kanepi tarbimine. Siit uurimustööst saab põhjaliku ülevaate, kuidas uurimustöö peab välja nägema, milliselt peab see koostatud olema ning ideid ja kirjandust, et koostada oma uurimustöö kanepi teemadel.
Teose põhjalik analüüs. Saab hea ülevaate raamatu sisust ja tegevustikust.
Raamatu kokkuvõte
Uimasti on kesknärvisüsteemi mõjutav aine, mis muudab tarvitaja käitumist, meeleolu ja taju. Muu hulgas arvatakse nende ainete hulka narkootikumid, mõni ravim, narkoosi-ained, vedelad lahustid, dopingained, alkohol ja tubakas. Uimastid tekitavad kergesti sõltuvust. Uimastite kasutamisega seonduv on paljude Euroopa maade argielus üsna igapaevaseks kõneaineks kujunenud, samuti ka Eestis. Eestis on kultuuritaust, millel uimastikäitumine välja kujuneb, kiiresti muutumas (Kraav 2001:84). Vanemate hõivatus oma muredega ja kooli ainekesksus loovad pinnase mõnuainete proovimiseks ja jatkuvaks kasutamiseks. Ühiskonna kiire muutumine suurendab keskkondlikke riske, seega muutub aina olulisemaks noore enda hoiakute, tervikliku mina-pildi, eneseusalduse ja sotsiaalsete oskuste olemasolu. Noorte hoiakute arenemisel on tähtis roll lapsevanemates ja koolis. Kooli kui kasvatusasutuse rolli suurendamiseks peavad aitama kaasa koolipsühhooloogid, sotsiaalpedagoogid ja inimeseõpetuse tunnid. Uimastite kasutamise vähendamiseks aga peale süstemaatilise töö noorte endiga on vajalik ka lastevanemate kaasahaaramine, nende koolitamine ja nõustamine. Esimeses peatükis räägitakse sõltuvusainete tarvitamisest Eestis. Uimastite kasutamise sagedus tõusis pidevalt 2003 aastani. Allarmeerivaks oli narkootikumide proovimise ja kasutamise sagenemine, samas oli üldisemaks ohuks siiski alkoholi kuritarvitamine. 2007 aastaks situatsioon on natuke paranenud võib olla tänu sellele, et nii alkoholi kui tubaka kättesaadavus on vähenenud. Siin peegeldavad karmima müügipoliitika mõjusid – õpilaste osakaal, kes peavad nende uimastite kättesaadavust kergeks, on langenud. Teises peatükis käsitletakse uimastitega seotud võimalike sõltuvuse põhjusi. Need on keskkondlik-perekondlikud põhjused, keskkondlik-sõpruskondlikud põhjused ja laste isiksuseomadustega seotud põhjused. Laste ja noorukite sõltuvus ei teki iseenesest – sõltuvusel on alati eellugu. Vanemad ja teised täiskasvanud moodustavad olulise osa keskkonnast, milles kujuneb lapse isiksus ja käitumislaad. Nemad loovad lapse jaoks tähtsaimad alused iseseisvaks ja sõltumatuks eluks – eluks uimastite ja sõltuvuseta. Kolmas peatükis vaadeldakse uimastipreventsiooni võimalused nii kodus kui ka koolis. Uimastipreventsiooni tuleb alustada kodus ja perekonnas. Kui perekond on harmooniline, lastega tegeldakse küllaldaselt ning lapse kaitumisharjumusi ja kombeid suunatakse, siis tervikuna on see ennetuse baasiks. Tähtis uimastipreventsiooni roll on ka koolis, mis õpetab lastele kriitiliseid elutähtsaid oskusi.
Loovtöö
Referaat
See on kokkuvõte Eesti kirjanike romaanidest.
Ülevaade teostest Põhjalik referaat
Tööleht mille õpetaja käskis meil ära täita ja mis sisaldab: lühikokkuvõte (150 sõna max) teoses esile kerkinud probleemid teose peategelase kirjeldus kõrvaltegelas(t)e kirjeldus küsimused tegelastele teose miljöö huvitavad tsitaadid teised teosest minu arvamus aita õpetajat (küsimused teose kohta) raamatu põhjal kirjandilõik autorist Kui käid SG, siis ei soovita copy-paste.
Täielik sisukokkuvõte märksõnadena ja mõned silmajäänud tsitaadid.
Kokkuvõte raamatust "Nullpunkt"
Kert on lihtne ja tore Kesk-Eestis elav mees. Kuid ka kõva viinamees. Küsitlesin Kerti, sest tahtsin aru saada, miks saab ühest mehest alkoholilemb. Usun, et põhjuseks, miks mees jooma hakkab, on sageli just suhted naistega.
ümberjutustus minu arvamusega. viie sain :D
Põhjalik referaat Karl Ristikivist
Sõltuvushäire on kehaliste, käitumuslike ja tunnetuslike avaldumisvormide kogum, mille korral mingi aine (narkootikumid, tubakas, alkohol, ravimid) või tegevus (kasiinos käimine, internetis surfamine jm) muutub inimese elus asendamatuks või esmatähtsaks . Tavaliselt on esimeseks sammuks tähelepanu vajadus. Inimestel, kellel on probleeme iseendaga, oma tunnete väljendamisega, lähedusega on aldid otsima lohutust erinvatest ainetest või tegevustest. Suurt rolli mängivad siin riskifaktorid, mis otseselt ei mõjuta tarbimist, pigem soodustavad seda . Siia gruppi kuuluvad madala enesehinnanguga inimesed, vägivaldsest või vanemate poolt tõrjutud perede lapsed, sotsiaalsed heidikud . Sulandutakse seltskonda nn. „omad grupid“ kus on sarnase sotsiaalse taustaga inimesed, põgenetakse reaalsuse eest.
Uurimutöö teemaks oli Laste ja vanemate suhted. Selles töös uurisin laste ja vanemate vahelisi suhteid.Uurisin, kuidas vanemad lastega käituda ei tohiks, mis võib tekitada probleeme, kuidas probleeme lahendada jne. Töö on väga sisukas ja õigesti vormistatud.
ÕPPENÕUSTAMISKESKUS JA/VÕI KOOLIS TÖÖTAV SOTSIAALPEDAGOOG