Sõnu seletav sõnaraamat

Füsioloogiline osa on seotud stressikogemuse ajal organismis toimuvate füsioloogiliste reaktsioonidega – sümpaatilise närvisüsteemi aktivatsioonist tingitud higistamine, südametegevuse kiirenemine, hingamissageduse suurenemine, punastamine jne. Käitumusliku osa moodustab inimese käitumine selles olukorras – vältimine, endassetõmbumine, agressiivsus.
Füsioloogiline kinesioloogia – uurib motoorse tegevuse füsioloogilisi aspekte (siia kuulub motoorika juhtimine, mis uurib motoorse tegevuse neurofüsioloogilisi aspekte) psühholoogiline kinesioloogia – uurib motoorse tegevuse psühhofüsioloogilisi ja pedagoogilisi aspekte (siia kuuluvad liigutusõpetus ja pedagoogiline kinesioloogia)
Füsioloogiline - lumekirp, kellel on ’’antifriis’’ ehk verevedelik muudetakse glütserooliks, et ta saaks tegutseda ka külmal temperatuuril 8. Liigitekke barjäärid Liigiteke on on loodusliku valiku tagajärg, mis kujuneb välja lõpuks ristumisbarjääri

Füsioloogiline lahus – 0,9 % naatrium kloriidi lahus ( kasut.
Füsioloogiline – potentsiaalselt kahjulik kehareaktsioon sündmustele (nt. Selyé, Cannon); kohanemismuutused kulgevad teadvuse osavõtuta, automaatselt Hans Selyé - stress kui üldine kohastumisreaktsioon (GAS – general adaptation syndrom),
Füsioloogiline tähtsus on türoksiini sidumine, kolloidosmootne rõhk, trantspordifunktsioon(bilirubiin, urobiliin, rasvhapped, sapphappesolad ja mõningad kehavõõrad ained nagu penitsiliin), reservvalk.

Füsioloogiline hüpertroofia – normaalne nt. lihased suurenevad treenides. Patoloogiline hüpertroofia – elundi kahjustuse tagajärjel allesjäänud rakud suurenevad kompenseerimaks funktsiooni kadu.
Füsioloogiline etteheide – tahvli kriipimise heli, laibad kutsuvad inimestel okserefleksi .. võimatute objektide puhul ei saa võtta e-hoiakut, nt nelinurkne ring, sinine roosa ingel.
Füsioloogiline paradigma - ebanormaalne e. Patoloogiline käitumine on esitatud meditsiinilise e haigusliku mudelina, kus esiplaanil on füsioloogilised defektid.

Füsioloogiline struktuur – nõudluste ja keskkonna tingimuste koosmõju • etoloogiline struktuur – erineva käitumisega loomarühmad antud populatsioonis.
Füsioloogiline reaktsioon - eksisteerivad stereotüüpsed füsioloogiliste muutuste mudelid nende muutuste kohta, mis erinevate emotsioonidega peaksid kaasnema.
Füsioloogiline muutlikkus - näiteks võime muuta kiiresti värvust (adapteeruda keskkonnale). Ja kasvõi meie higistamine soojas ja värisemine külma käes.

Füsioloogiline jaotus - Somaatiline (skeletilihased ja luustik) ja vegetatiivne e autonoomne (siseelundid) jaguneb sümpaatiliseks ja parasümpaatiliseks
Füsioloogiline lahus – 0,9%lahus Naatriumkloriid – võib kasutada ka vereasemel kui on kriitiline seis Liigne sool tõstab vererõhku.
Füsioloogiline reaktsioon - Eksisteerivad stereotüüpsed mudelid nende muutuste kohta, mis erinevate emotsioonidega peaksid kaasnema.

Füsioloogiline kaalutlus – laibad sisaldavad teatud aineid, mis tekitavad inimestel füsioloogilise paratamatusega okserefleksi.
Füsioloogiline lahus - inimese puhul 0,9% NaCl lahus, mida sisestatakse inimese veeni vere ja veekaotuse puhul.
Füsioloogiline osa on seotud stressikogemuse ajal organismis toimuvate füsioloogiliste reaktsioonidega.

Füsioloogiline – füüsilise töö, ülekuumenemise, psüühilise ärrituse (punastamine) korral
Füsioloogiline tagajärg – tema kõrgenenud vererõhk peegeldas seda emotsionaalset pingutust.
Füsioloogiline osa on seotud stressikogemuse ajal organismis toimuvate füsioloogiliste

Füsioloogiline reaktsioon – Emotsioonid sisaldavad füsioloogiliste muutuste mudeleid.
Füsioloogiline muutus e. sümptom nagu kasvu aeglustumine või biokeemiline muutus.
Füsioloogiline lahus – 0.9% NaCl lahus, kasutatakse vere ja vee kaotuse korral.

Füsioloogiline lahus - 0.9% NaCl lahus, mida kasutatakse vere või vee kaotuse
Füsioloogiline meetod – menstruaaltsükli täpne tundmine.
Füsioloogiline heli on seotud psüühilise heliga.

Füsioloogiline afekt on süüd kergendav asjaolu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Füsioloogiline stress on automaatne, psühholoogiline - meie hinnangud olukorrale ja emotsioondi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Füsioloogiline toime – Avaldavad inimorganismile tugevat toimet.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Füsioloogiline põud - kevadel kui mulla temperatuur on alles 0 kraadi lähedal ja taime juured ei saa vett kätte, siis võib tekkida füsioloogiline põud.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !