Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Statistilisel näitajal on olemas nii kvantitatiivne kui ka kvalitatiivne külg, st mistahes näitaja omab arvulist väärtust ja vastavat mõõtühikut (näitaja kvantitatiivne külg) ning sisulist väärtust, mille alusel me otsustame kas vastav arvväärtus on suur või väike; rahuldab see meid või ei rahulda; kas tulemused on head, keskpärased või halvad jne (näitaja kvalitatiivne külg). 2. Statistiline näitaja on oma olemuselt üldistav näitaja.
Statistilisi analüüsi - ja aruandeviise  küsimused on arusaadavad ja võimalikult selged 3) küsitluse vormid:  posti- ja võrguküsitlus (ümbrik, postikulud tasutud  kontrollitud küsitlus (minna töökohtadele, messile, harrastusrühmadesse). Saab kontrollida ankeetide täitmist ja küsimustest vestelda.
Statistilised andmed on alati üldistatud, näiteks andmete territoriaalsed või mingi tunnuse järgi arvutatud summad, keskmised jne. Kui objektide arv on piiratud, tohib nende kohta kogutud andmeid statistikas kasutada ainult siis, kui koondandmetest pole võimalik konkreetse objekti andmete kohta midagi lugeda.
Statistilisi andmeid - elanikkonna vanust, haridust, autode hulka, toitumisharjumusi, haridustaset jne. Näiteks autode hulka, nende hoolduseks kuluvat aega ja olemasolevate hooldusjaamade hulka omavahel võrreldes võib hinnata, kas hooldusjaamu on palju või vähe.
Statistilist tolereerimist on käsitletud, mitmes töös ning ka DIN 7186-1. ISO tasemel standardite loomine on alles projektistaadiumis. Klassikaline tolereerimine võtab aluseks halvima juhu põhimõtte, st hälbeid käsitletakse maksimaalses väärtuses.
Statistilises mõttes on normiks see, kuidas inimesed antud ühiskonnas käituvad, millal algab keskmiselt suguelu, missuguse intensiivsusega ta areneb jne. 3. Füsioloogilises mõttes peetakse normiks antud inimorganismile optimaalset
Statistiliseks hüpoteesiks nimetatakse mis tahes oletust otseselt või kaudselt kas üldkogumi jaotuse kohta tervikuna või jaotuse mõne parameetri (näiteks keskmise) kohta, kusjuures seda oletust kontrollitakse valimi põhjal.
Statistiliselt väljendatuna tähendab piisavalt ettevaatlik keskvääruts seda, et normväärtusest väikemaid väärtusi ei esine üle 5 % juhtudest ehk normväärtus on määratud 95 % garanteeritusega.
Statistiliselt on toitjakaotuspensionärina arvel isikud, kelle pereliikmed saavad toitjakaotuspensioni. Niisiis on pensioni saajate arv ja pensionäridena arvel olevate isikute arv erinev.
Statistilis - matemaatilised personali planeerimise meetodid: 1)regressioonianalüüs (taandareng, tagasiminek); 2) produktiivsuse arvestus; 3)personali baasarvestus.
Statistiliseks kogumiks e. valimiks nimetatakse uuritavat indiviidide või esemete kogu või uuritavat juhuslikku nähtust, mille kohta tahetakse otsust langetada.
Statistilised näitajad on oma olemuselt olulised karakteristikud (tunnused), milles avaldub arengu seaduspärasus.
Statistiliseks hüpoteesiks nimetatakse teatud teineteist välistavate väidete paari üldkogumi(te) või tema.
Statistiliselt on iga kolmas inimene Granadas õpilane, mis teeb linnast ideaalse paiga tudengile.
Statistiliselt on ML kõige võimsam meetod, kuna genereerib tõenäosushinnangud igale harule.
Statistilised – iseloomustavad suure hulga objektide käitumise keskmisi tulemusi.
Statistilisi – iseloomustavad suure hulga objektide käitumise keskmisi tulemusi.
Statistiliselt on väga raske hinnata inimkapitali majanduslikku väärtust.
Statistilise määrama - tusega 95 % usaldusnivool on lugu aga keerulisem.
Statistiliseks hüpoteesiks nimetatakse üldkogumi kohta esitatud üldistust.
Statistiliselt on teada, et igast 100-st eksemplarist 5 tõrgub.
Statistiliselt on küll Euroopa Liidu keskmisel tasemel.
Statistiliselt on kodu naise jaoks kõige ebaturvalisem
Statistilised testid on samuti sõltuvad valimi suurusest.
Statistiliselt pädevamad on selle põhjal tehtud prognoosid.
Statistilises reas on andmed suvalises järjekorras.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun