Sõnu seletav sõnaraamat

Rinnaõõnes on lihased ribide vahel selgesti nähtavad, rümba välispinnal sabapiirkonnas, rümba külgedel ja seljapiirkonnas on rasvaladestuse kiht kuni mõne millimeetri paksune 3 (Keskmine) Rinnaõõnes on lihased ribide vahel veel nähtavad, rümba välispinnal sabapiirkonnas, rümba tagaosal ja abapiirkonnas on näha rasvaladestused, külgedel ja seljapiirkonnas on rasvakihi paksus 1–1,5 cm
Rt 85 - 10459-et, Pehmed bituumenkatted järskudel katustel). Bituumenrullmaterjalide kasutamisel lähtutakse Eestis kehtivatest ning aktsepteeritud ehitusnormidest (EPN ….., RIL 107-2000, RT-juhendid). Materjalid jagunevad pealis- ja aluskihtideks ning erimaterjalideks – aurutõkked ja hüdroisolatsioonimaterjalid pinnasega kokkupuutuvate tarindite katmiseks.
Rauasüsiniku - sulameid. Malmid liigitatakse süsiniku oleku järgikahte gruppi:1) malmid, kus kogu süsinik on seotud olekustsementiidis (Fe3C). Need on seotud süsinikugamalmid e. valgemalmid 2) malmid, kus kogu süsinik või suurem osa sellest on vabas olekus grafiidina.

Round - robin (järjestikku) on üks lihtsamaid plaanuri algoritme (scheduling algorithm) protsesside/tegumite juhtimiseks OS-s. Round-robin plaanur: 1. eraldab igale protsessile võrdse ajavahemiku 2. käsitledes protsesse järjekorras, 3. ilma prioriteetideta.
Rqwuroolgd 3 - järgulise NRQWUROONRRGLJD mod 7 WHKHWH 40 19 MD 36 23 UHVXOWDDWL ,0 -0 & .0 ²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²²² 40 = 0101000  (40 + 2) 24/ 7 0   010 ————————————— (19 + 2) 24/ 7 0 ,1 & 62
Rsa algoritm on pööratav, st. võtmed on paarikaupa ja 69. Võrguhaldus, SNMP kätkeb endas riist-ja tarkvara võivad olla mõlemad krüpteerivaks või vastavalt siis paigutust , ühilduvust ja koostööd ning inimfaktorit selle dekrüpteerivateks võtmeteks.

Rsa on kümneid kordi aeglasem, kui DES.
Rämpsposti - tajatele (spämmijatele) võivad elektronposti- aadressid sattuda erinevaid kanaleid pidi - nende hulgas on ka oma aadressi mõnes veebisaidis registreerimine, meililistide tellimine või avalikesse uudisegruppidesse postitamine.
Round - robin plaanur on lihtne ja 5. kerge programmiliselt realiseerida, 6. ei teki ressursside nappuse (starvation) olukorda 16. Mis on tõrjuva prioriteediga süsteemid, millal neid kasutatakse?

Rahastamiseks on riigieelarves vahendid, mille suurus vastab vähemalt 75%-le kütuseaktsiisist (v.a. erimärgistatud kütus) ja 25%-le erimärgistatud kütuse aktsiisi kavandatud laekumisest.
Ruuteris r on kaks ARP tabelit (mõlemale IP-le üks.) Võrk-LAN. //// 1) A loob datagrammi, mille alguspunktiks on A ja lõpppunktiks B. // 2) A kasutab ARPi, et saada R-i MAC aadress.
Ruumidesse on valitud radiaator tüüpi soojuskandjad temperatuuriga 70/50. Ruumidesse paigaldatavad radiaatorid on plaatradiaatorid, mis paigaldatakse ruumis olevate akende alla.

Routing - Routing is the process of directing a datagram from its source, through an inter-network, and to its ultimate destination using the most efficient path possible.
Riigihange on riigi, riigiettevõtte, munitsipaalettevõtte, linna või valla eelarvest, riiklikest fondidest või riigi garanteeritud laenudest finantseeritavad ehitised.
Raskeveokid on asjatundjate hinnangul senisest poole pikemad ning liiguvad kümnetest autodest koosnevates kolonnides, kuid juhid on ainult esimeses ja viimases autos.

Ruumilise kristallvõre ehk ruumvõre (joonis 3). Metallide ideaalstruktuur  Aatomite paigutus kristallis võib kujutada ruumiliste skeemida, nn võreelementide abil.
Rockwell - määratakse materjali kõvadus otsaku (kõvasulam/teraskuuli või teemantkoonuse, mille tipunurk on 120°), materjali sissesurumise teel.
Rümpade jahutamine on oluline etapp lihatootmisprotsessis, tagades liha säilivuse ja hügieenilistele, tehnoloogilistele ja sensoorsetele nõuetele vastavuse.

Ründajate tähelepanu on suunatud erinevatele süsteemi komponentidele, ning selle pilguga tulekski hinnata, millised ohud süsteemi kõige rohkem ähvardavad.
Rsa algoritm on pööratav, st. võtmed on paarikaupa ja võivad olla mõlemad krüpteerivaks või vastavalt siis dekrüpteerivateks võtmeteks.
Ratsiooni koostamiseks on võimalik kasutada kahte erinevat sööta S1 ja S2. 1 kg-s söödas S1 on toitaineid K, L ja M vastavalt 2; 2 ja 1 ühikut.

Rolls - Royce nina ehib talismanikujuke, mida või keda see kujutab? Spirit of Extacy ehk ekstaasi vaimu.
Rakenduskiht – Sisaldab OSI rakendus-, esitlus- ja kommunikatsiooni jaoks on olemas vajalikud ressursid.
Ristkasutatavus – Interoperability: • Süsteemi kooskasutatavus ja sobivus teiste süsteemidega.

Rasvata kohupiim - 20 250 Väherasvane kohupiim 2-9 24-27 220 Rasvane kohupiim 10-18 28-35 210
Repeater on lihtsalt signaali võimendi, kusjuures ta põhjustab 1 bitist hilistumist.
Rely more on competent developers User stories are regarded as conversation starters.

Reaalajasüsteemid – tegelikkuse uus komponent – toimib iseseisvalt reaalses maailmas.
Roobas – Käsitsi latiga mõlemas jäljes, infrapunaga ultraheli auto seade.

Rühmapakend – mõeldud teatud hulga müügiühikute rühmitamiseks müügikohas.
Raudtee on rööbasteega transpordisüsteem inimeste veoks või kaubaveoks.
Rups – muu värske liha kui rümp, sealhulgas siseelundid ja veri.

Raudteede ehitus on küll kallis, aga pikkemas perspektiivis tasub see ära.
Rotatsioonmasinate traatimis - ja kleepimissektsioonid Nimeta erinevaid trükiviise.
Rakenduskiht – Sisaldab OSI rakendus-, esitlus- ja seansikihti.

Rakendus on personaalne, ettevõtte logode ja kujundusega.
Raamid on digitaalselt programmeeritava valgustusajaga.
Rasva eraldumine on parem ja sellega seotud energiakulu väiksem.

Ruumdefektid - nende puhul on tegemist juba makroskoopiliste
Rümp – looma kere pärast tapmist ja korrastamist.

Rullmaterjale on võimalik paigaldada ka bituumenliimiga.
Referaadis on kasutatud peamiselt välismaa allikaid.
Reh - jõule FeH vastav ülemine voolavuspiir.

Rakenduskiht - selle loogika peab toetama edasi saata.
Rel - jõule FeL vastav alumine voolavuspiir.
Rühmadevahelised konfliktid on organisatsioonides tavaline nähtus.

Rec out on ettenähtud lindistamiseks.
Rdt – reliable data transfer.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto