Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Rikkaks saamise õpik - J. Roosare (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Kui sa lõpetaksid töötamise täna kui kaua sa saaksid veel elada?
  • Kuidas rohkem säästa ja vähem kulutada?
  • Kuidas suurendada enda sissetulekut?
  • Kuidas sa saaksid firmale rohkem kasulik olla?
  • Kuidas saada lahti võlgadest?

Lõik failist

Rikkaks saamise õpik – J. Roosaare
  • Ei ole hea üle oma võimete tarbida või võõrast vara laiali jagada.
  • Pettusega kaugele ei jõua.
  • Ettevõte, kus pead ise 100% ajast kohal olema, sind rahaliselt vabaks ei tee.
  • Häid töötajaid madala palgaga on raske leida.
  • Ära investeeri seda raha, mida sa kaotada ei saa.
  • Parem on olla rikas ja terve kui vaene ja haige.
Esimene osa
Nagu ütlevad ka paljud teised, siis Roosaare arust saab rikkust mõõta ajas, mitte rahas. Ehk kui sa lõpetaksid töötamise täna, kui kaua sa saaksid veel elada? Kui sul on kogutud 24 000 eurot ja igakuised elamiskulud on 1000 eurot, siis on sinu rikkus 24000/1000=24 kuud ehk 2 aastat. Rikkus oleneb inimeselt inimesele ja kui sa endale selgeks teed, mis tähendab sinu jaoks individuaalselt rikas olemine, saab raamatuga edasi minna. Järgmiseks on vaja seada eesmärk, Roosaare arust on üks parimaid reegleid eesmärkide seadmiseks SMART. Eesmärk peaks olema üksikasjalik ( Specific ), mõõdetav (Mesurable), saavutatav (Attainable), asjakohane ( Relevant ) ja tähtajaline (Time-oriented). Oma eesmärk tuleks kirja panna, seda pidevalt meelde tuletada ja hakata seda uskuma. Rikkuse saavutamiseks on palju erinevaid võimalusi, kuid kõik nad põhinevad kolmel teguril:
  • Aktiivne sissetulek - lihtsamalt öeldes palk. Aktiivse sissetuleku puhul toimub vahetutehing, kus inimene vahetab oma aega ja energiat raha vastu.
  • Varad , mille väärtus võib aja jooksul kasvada - väärismetallid , dividende mitte maksvad aktsiad , postmargid, kunst jne. Neid kõiki ühendab see, et eeldavasti nende varade hind kasvab ja investor saab sealt vahelt teenida, aga hinnatõus pole garanteeritud ja seega peab võtma riski.
  • Passiivne sissetulek - olukord, kus raha teeb raha sõltumata sellest, mida omanik teeb. Raha asemel võib passiivse sissetuleku allikaks olla ka kinnisvara või äri. Alles passiivne sissetulek tagab majandusliku vabaduse.
    Kõige tüüpilisemateks passiivset sissetulekut pakkuvateks varadeks on:
    • Hoiused , välja antud laenud ja võlakirjad . Varade omanik teenib igal ajaperioodil kinglaks määratud summa võrra intressi, mis ongi passiivne sissetulek. Tark investor jagab teenitud tulu kaheks: inflatsioon ja reaalintressiks. Algkapitali tuleks suurendada inflatsiooni võrra, sest muidu meie varanduse väärtus aegamööda väheneb.
    • Üürikinnisvara. Et tegu oleks passiivse sissetulekuga, tuleb leida selline kinnisvara, mille üür kataks nii laenu tagasimakse (kui kinnisvara on laenatud rahaga ostetud) kui ka halduskulud . Ülejääv positiivne rahavoog ongi passiivne tulu. Lisaks sellele pikas perspektiivis kinnisvara hinnad tõusevad. Efekt on sama, mis dividende maksvate aktsiatega - investeeringult teenitakse jooksvat tulu, kuid su investeering jääb sulle alles ja selle väärtus võib kasvada.
    • Dividende maksvad aktsiad. Tüüpiliselt on need aeglasema kasvuga firmad, mis ei kuluta kogu tulu äritegevuse laiendamiseks, vaid jagavad seda omanikele laiali. Eestis maksavad ettevõtted dividende kord aastas, kuid USA turgudel tehakse seda enamasti kord kvartalis (4 korda aastas). Tavaliselt jääb osa firma teenitud rahast siiski ettevõttesse ja seetõttu kasvab ka firma aktsiate hind. Miinuseks on aga see, et firmade dividendid sõltuvad firma kasumist, mida on peaaegu võimatu pikalt ette prognoosida.
    • Intellektuaalne omand. Toode või teenus, mida on võimalik pärast selle loomist odavalt ja lihtsalt paljundada ning edasi müüa või rentida (arvutiprogramm, raamat, muusikateos, mida on võimalik litsentseerida). Või said patendi mingile leiutisele. Sellise sissetuleku peamiseks miinuseks on, et teenitud tulu on väga raskesti ennustatav ja kipub olema lühiajaline. Teiseks vajab mingi toote loomine annet või suurt tahtejõudu ja töökust. Plussiks on see, et nii on võimalik luua passiivset sissetulekut ilma mingit rahalist kapitali omamata. Intellektuaalse omandi alla kuuluvad ka veebileheküljed ja app-id.
    • Ettevõtlus . Ettevõtte puhul loob omanik süsteemi, mille abil pakutakse klientidele mingit toodet või teenust, mille omahind on eeldavasti väiksem kui selle müügihind . Enamik ettevõtjaid alustab oma firma peamise töötegijana ja seega on see algul pigem aktiivne kui passiivne sissetulek. Hiljen loodetavasti ettevõtte tegevus stabiliseerub ja on võimalik sinna palgata järjest rohkem palgatöötajaid, kes teeks ettevõtte juhi eest tööd ära - ettevõte muutub passiivseks tuluallikaks.
    • Otsemüük e. võrkturundus. Ühelt poolt on paljud otsemüügifirmad püramiidiskeemile üles ehitatud, kus teenitakse uute sisenejate arvelt. Teisalt on meediast läbi käinud ka palju lugusid , kuidas otsemüügiga on suuri rikkusi kokku aetud. Selleks, et muuta otsemüügisüsteem enda jaoks passiivseks tuluallikaks, tuleb eelkõige keskenduda võrgu ehitamisele. Seega on passiivse sissetuleku loomise eelduseks tugevate liidrite koolitamine.
    Rikkaks saamise mudel -
  • Vasakule Paremale
    Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #1 Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #2 Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #3 Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #4 Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #5 Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #6 Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #7 Rikkaks saamise õpik - J-Roosare #8
    Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
    Leheküljed ~ 8 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2015-10-10 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 49 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor A A Õppematerjali autor
    Roosaare samm-sammuline juhend rikastumiseks:
    1. Kirjuta välja oma rahaga seotud eesmärgid.
    2. Pane ühte tulpa kirja oma igakuised kulud.
    3. Vaata need kulud kriitilise pilguga üle - kas oleks kärpimisruumi?
    4. Pane teise tulpa kirja oma igakuised passiivsed tulud.
    5. Hakka oma sissetulekust taha kõrvale panema.
    6. Investeeri kõrvalepandud raha passiivset sissetulekut pakkuvatesse varadesse.
    7. Re-investeeri saadud passiivne tulu uuesti passiivset tulu pakkuvatesse varadesse.
    8. Tõsta säästetud raha protsent 50%-ni ja liitu 50% klubiga.
    9. Korda protsessi, kuni tulud ületavad kulusid.
    10. Oledki rikas!

    Sarnased õppematerjalid

    thumbnail
    12
    docx

    Ettevõtte investeeringud erinevatesse varaklassidesse

    .....................................................12 AS LHV Pank (2015). LHV Finantsportaal. Kasutamise kuupäev: 22.03.2016, allikas Ivesteerimiskool: https://fp.lhv.ee/academy/investmentguide..........................................12 Gold Price Pty. Ltd. (2016). Gold Price. Kasutamise kuupäev: 22.03.2016, allikas goldprice.org: http://goldprice.org/...................................................................................12 Roosaare, J. (2014). Rikkaks saamise õpik. Tallinn: Müügiguru OÜ...............................12 Smartinvest. (kuupäev puudub). Investeerimine. Kasutamise kuupäev: 22.03.2016, allikas SmartInvest: http://www.smartinvest.ee/INVESTEERIMINE.............................12 SISSEJUHATUS Investeerimis võimalusi ettevõttes on erinevaid. Eesmärk on näidata, et peale ettevõtte endasse investeerimise on võimalik paigutada raha kinnisvarasse, aktsiatesse ja väärismetallidesse

    Majandus
    thumbnail
    30
    doc

    Rahandus

    Silvia Kuusk Kordamisküsimused aines Rahandus (2009): Mis on ettevõtte kõrgeim eesmärk ja kuidas seda saavutatakse? Kaasaegses rahandusteoorias on jõutud ühisele seisukohale, et ettevõtte kõrgeim (peamine) eesmärk on tema aktsionäride ehk siis ettevõtte omanike rikkuse maksimeerimine, mida mõõdetakse pikaajalise aktsia väärtusega (NB! Aktsia tegelik turuhind ei ole ettevõtte kontrolli all). Kõik otsused, mis võetakse vastu ettevõtte juhtkonna poolt, peavad olema suunatud toetama seda üheselt seatud eesmärki. Sealjuures, omanike kogurikkust mõõdetakse ettevõtte omakapitali turuväärtuse järgi (s.o. aktsiate turuväärtus käigusolevate aktsiate arv). Seega, ettevõtte, aga miks mitte ka üksikisiku, kõige olulisemaks tegevuseks kujuneb väärtuse loomine (value creation) ­ ükskõik mida ka ette ei võeta, lõppeesmärgiks peab olema, et see tegevus looks ettevõttele

    Majandus
    thumbnail
    11
    docx

    Rahanduse konspekt

    Rahandus üldisemas tähenduses on raharessursside juhtimine. 1. Riigi rahandus - riigi teenindamine raharessurssidega.  Tulude kogumine ja ümber jaotamine (riiklike fondide moodustamine)  Stabiliseerimisfunktsioon – maksupoliitika abil tagada riigi stabiilne majanduskasv. 2. Ettevõtte rahandus - tegeleb ettevõtte rahaliste ressursside ratsionaalse paigutamise ja suunamisega.  Väliste ja sisemiste allikate moodustamine ettevõttes. o Sisemised allikad - moodust ev majandustegevusest (puhaskasum, amortisatsioon). o Välised allikad- võõrvahendid (laenud, omafinantseerimine).  Kapitali eelarvestamine.  Käibevara juhtimine. 3. Kodumajapidamisrahandus. Ettevõtte rahandus on seotud bilansi juhtimisotsustega, mida võib jagada kolmeks:  investeerimisotsused ehk investeerimispoliitika – seotud ressursside paigutamisega (aktiva)  finantseerimisotsused ehk finantseerimispoliitika – se

    Kategoriseerimata
    thumbnail
    10
    docx

    Investeerimismõisted

    Investeerimismõisted Aktsia - väärtpaber, mis näitab selle omaniku õigust osale ettevõtte varast ja kasumist. Börsil kaubeldav fond (ETF)- Väärtpaber mis järgib indeksit, toorainet, mõnda varaklassi nagu indeksfond, kuid on börsil kaubeldav. ETF-e on võimalik osta võimendusega ning müüa lühikeseks. Kõige enam tuntud börsil kaubeldav fond on SPDR, mis järgib SP500 indeksi liikumist ja selle sümbol on SPY. Dividend - Osa ettevõtte kasumist, mis makstakse lihtaktsiate ja eelisaktsiateomanikele. Dividendi väljamaksu kordaja - Iseloomustab, milline osa puhaskasumist makstakse välja dividendidena Dividendipäev - Dividendide väljakuulutamisel määratakse ex-dividendi kuupäev. See tähendab, et kõik kes selle päeva alul aktsiaid omavad saavad dividende. Ex-dividendi kuupäeval tehtud tehingute puhul saab dividende müüja, mitte ostja. Ex-dividendi kuupäeva lähenedes aktsiahind tõuseb. Ex- dividendi kuupäeval aktsiahin

    Investeeringute alused
    thumbnail
    8
    doc

    Säästud ja investeerimine konspekt

    Aktsiatesse investeerimine: - tutvuge ettevõttega, mille aktsiat plaanite osta - ostke aktsiaid, millesse ise usute - mõelge “talupojamõistusega” läbi firma edu/loogika - ostke madalalt ja müüge kõrgelt Kuidas valida fonde? - reitingud - pikaajaline tootlus – kas on suutnud lüüa indeksit - investeerimispõhimõtted - teenustasud - sektor, regioon Kokkuvõte: - säästmise + investeerimisega saab rikkaks – alustage juba täna! - mõelge hoolega läbi oma investeerimis-strateegia - ostke aktsiaid, kui ajahorisont on piisavalt pikk - kui pole aega või oskusi investeerimisega tegeleda – ostke fonde - valige oma aktsiaid hoolega - ärge püüdke turu põhja Seppo Saario – Soome tuntud investor: Kirjutanud raamatu “100 igihaljast börsivihjet” Meie tegevusümbrus muutub pidevalt. Turvalistena tundunud töökohad ja ametid on järsku kadumas

    Majandus
    thumbnail
    33
    docx

    Rahanduse aluste kontrolltöö vastused

    aktsial olemas börsinoteeringuna, mittenoteeritud ettevõtetel see praktiliselt puudub, kuigi seda on võimalik leida. Aktsia hinna leidmise vajadus tekib eelkõige ühinemiste ja liitumiste hetkel, kui on vaja määrata, mis hinnaga omandisuhe muutub. Börsiinvesteeringute puhul on selle määramine aga oluline selleks, et selgitada välja, kas aktsia on turul üle- või alahinnatud (lisakasu saamise eesmärgil). 87. Milles seisneb Gordoni mudeli idee ja miks seda vaja on? Gordoni mudeli ideeks on leida lihtaktsia sisemine väärtus. Gordoni mudeli kaudu leitakse konstantse dividendikasvuga lihtaktsia väärtus. Seda on vaja näiteks selleks, et investorid saaksid hinnata kas nende omatavad aktsiad on üle või ala hinnatud. 88. Milleks on vaja arvutada nt aktsia aastasele baasile viidud tulusust? See võimaldab erineva tähtajaga investeeringuid üksteisega võrrelda.

    Rahanduse alused
    thumbnail
    9
    pdf

    INVESTEERIMISE PÕHITÕED

    KUUSALU KESKKOOL INVESTEERIMISE PÕHITÕED Referaat Kaileen Reemets 10.klass Kuusalu 2017 SISSEJUHATUS Investeerimine on tulus, kuid riskantne võimalus kasvatada oma raha. Valisin investeerimise oma töö teemaks, sest tahtsin sellekohta rohkem uurida ja teada saada. Käesolev töö annab ülevaate, mis on investeerimine, sellega kaasnevad riskid, miks, kuidas ja kuhu investeerida. Investeerimine üldiselt on majandustegevus, mille all mõistetakse hetkel olemasolevate rahaliste vahendite paigutamist teatud sorti varadesse, lootuses neilt tulevikus kasu teenida.(Danskebank s.v. investeerimine) Investeerimis tegevus jaotatakse kaheks: reaalinvesteeringud ja finantsinvesteeringud. Reaalinvesteeringud on reeglina materiaalse vara ostmine, näiteks maa,tooraine ostmine. Finantsinvesteering on aga eelkõige teatud õiguste või kohustuste soetamie, näiteks aktsiad ja võlakirjad. Inimesi, kes paigutavad oma raha investee

    Majandus
    thumbnail
    9
    doc

    Börsid ja väärtpaberid

    19. BÖRSID JA jaanuar 2012 VÄÄRTPA Väärtpaberid on dokumendid, mis annavad omanikule teatud õigused ja väärtpaberite emitentidele tekivad teatud kohustused. BERID Võrreldes deposiitidega annavad väärtpaberid võiamluse suurema tulu teenimiseks, kuid samas on nad võrreldes deposiitidega olulisemalt riskantsemad. Esmane tööjaotus ­ mehed on jahimehed ja naised on korilased. Teine tööjaotus ­ tekib põlluharimine ja karjakasvatus. Tekib partnerkaubandus ­ vahetatakse kaupa kauba vastu. See aitab veelgi süvendada tööjaotust. Kuid partnerkaubandusel on ka puudused- nt. aeg, vajaduste ja huvide samaa

    Ainetöö




    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun