Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Keskklass - keskmise sissetulekuga ühiskonnaliikmed, kellel on enamasti kõrgem haridus ja hea erialane kvalifikatsioon  Alamklass - sissetulekud on keskmisest veelgi madalamad ja osa neis elab täielikus vaesuses  Sotsiaalne mobiilsus - liikumine ühest ühiskonnakihist teise  Horisontaalne mobiilsus - liikumine nende gruppide pinnal, mis on staatuselt/hierarhiliselt samal tasapinnal, näiteks usu vahetamine, ükski usk pole parem kui teine.
Keskklass – tegelevad kõrget kvalifikatsiooni nõudva tööga ← Eliit – juurdepäes riigivõimule, võimu mõjukus ← Alamklass – teevad lihtsat tööd , saavad vähe palka, haridustase on madal ← 9. Mida näitab sotsiaalne staatus ja mida tähendab sotsiaalne mobiilsus? ← Sotsiaalne mobiilsus – inimese liikumine ühest ühiskonnakihist teise.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keskklass – väikeomanikud, talupidajad, kontoritöötajad, keskastmejuhid (26% elanikkonnast) • alamklass – lihttöölised, pensionärid, töötud (59% elanikkonnast) 1% - õpilased ja koduperenaised jäid stratifitseerimata (võiksid kuuluda sinna rühma, kuhu kuuluvad nende ülalpidajad) Sotsiaalsed instituudid, sotsiaalsed grupid ja kollektiivse käitumise problemaatika Sotsiaalsed instituudid – institutsioonid ühiskonnas, kelle ülesandeks on teatud valdkonna reguleerimine.
Keskklass - Kõrge ametialase kvalifikatsiooni ning stabiilse ja küllaldase sissetulekuga inimeste kategooria.Kodanikuühiskond-avaliku elu valdkond, mis eristub erasektorist ning avalikust sektorist, mille moodustavad vabatahtlike organisatsioonid.
Keskklass - mitte staatiline, vaid liikuvad töökohad, kõrgem haridus, tootmiselt teenustele. Asjad - mitte üksteisest eristamatud, vaid palju erinevaid, lühikese elueaga, mis johtub moe muutumisest.
Keskklass – kes võtavad veidi uuemaid, võimsamaid ja seetõttu ka kallimaid komponente; kõrgklass – kes soovivad väga võimsaid komponente ning entusiastid, kes lepivad vaid absoluutse parimaga.
Keskklass - kõrge kvalifikatsiooni ning kindla ja suhteliselt kõrge sissetulekuga inimesed, kes töötavad ametnikena büroodes ja pankades, pakuvad haridus, tervishoiu- või nõustamisteenuseid.
Keskklassist ehk kolmandast seisusest (kodanlased): ihnus vanapoiss, kaval teenijanna jms. Nende tegelaste algkujud olid pärit commedia dell'arte (itaalia maskikomöödia) tüüptegelaste seast.
Keskklass on (arenenud ühiskonnas) suurearvuline, koosneb väga erinevatel aladel töötavatest inimestest ja hõlmab valdava osa rahvastikust.
Keskklassi tekkeks ehk kodanluseks. Seega selline linnaelu kultuur, mis praeguseks on väga laialdaselt üle maailma levinud sai alguse juba uusajal.
Keskklass – sotsiaalse klassi üks tüüp, keda iseloomustab teatav elatustase ning hõivatus kõthet kvalifikatsiooni nõudva tööga.
Keskklass – Kuuluvad keskmise sissetulekuga ühiskonnaliikmed, kellel on enamasti kõrgem haridus ja hea erialane kvalifikatsioon.
Keskklass e. valgekraed – kõrge ametialase kvalifikatsiooni ning stabiilse ja küllaldase sissetulekuga inimeste kategooria.
Keskklass on stabiilse demokraatia alus, tasakaalustades äärmusi ja kindlustades turu- majanduse ning demokraatia säilimise.
Keskklass on aga selline vahepealne klass, mis pole nii vastuvõetud kui kõrgklaas, kuid pole ka nii tõrjutud kui alamklass.
Keskklass ehk kodanlus, s.t a) olulised muusikainstitutsioonid olid kodanlikud; b) muusikalist
Keskklass - kõrge ametialase staatusega ning stabiilse ja küllaldase sissetulekuga inimesed.
Keskklass on kõrge ametialase kvalifikatsiooni ja piisava sissetulekuga inimeste grupp.
Keskklass - teatav elatustase ning hõivatus kõrget kvalifikatsiooni nõudva tööga.
Keskklass - inimesed, kes saavad hakkama, tegelevad oma hobidega ja säästavad raha.
Keskklass – kõrge kvalifikatsiooni ning kindla ja suhteliselt kõrge sissetulekuga
Keskklass - kõrge ametialane kvalifikatsioon ja stabiilne kõrge sissetulek
Keskklassile – läbis lääneriikide 1960.a maj- ja sotsiaalpoliitikat.
Keskklassi teke - Inimesed, kes on rahul enda elu- ja valitsusega riigis.
Keskklass – tegelevad kõrget kvalifikatsiooni nõudva tööga
Keskklass – inimesed, kes ei ole rikkad aga ei ole ka vaesed.
Keskklass - mass, tavakodanikud, tavalised inimesed.
Keskklassi elujärg on parem kui ennem ja seda just linnades.
Keskklass on veelgi heterogeensem kui kõrgklass.
Keskklass - enamik, spetsialistid ja ametnikud
Keskklass on haritud ning otsustusvõimeline.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun