Sõnu seletav sõnaraamat

Finantsarvestus – raamatupidamine (minevik) Investeerimisprojektid jaotuvad: Juhtimisarvestus – ökonoomika (tulevik) • Tootmise laiendamise projektid (näiteks uued elektrijaamad või –liinid). • Seadmete asendamise projektid (vananenud seadmete asendamine). ---------Elektri hind---------- • Rekonstrueerimise projektid (säästualased projektid). ÜHISKONNA MÕJU ENERGEETIKALE: • Keskkonnakaitsealased projektid.
Finantsarvestus – Finantsarvestuse poolt pakutav info on ettenähtud kahele infotarbijate grupile: ettevõtte juhtkonnale ning ettevõtte tegevusest huvitatud, aga selles mitteosalevatele isikutele, nt aktsionärid, pangad, riigiinstitutsioonid jne. Ettevõttevälised infotarbijad saavad nõuda vaid sellist infot, mida pakub ettevõte finantsaruannetes, samas võib olla see info raskesti tõlgendatav.
Finantsarvestus - Ettevõtte tegevusprotsesside kulgemist iseloomustava informatsiooni kajastamine, mis hõlmab: 1) majandustehinguid iseloomustava informatsiooni identifitseerimist ja kogumist; 2) majandusinformatsiooni hindamist, spetsiifilist töötlemist ja koondamist; 3) ettevõtte finantsolukorda iseloomustava perioodilise aruandluse koostamist.

Finantsarvestus on äriettevõtete aktivate ja passivate, tulude ja kulude arvestust hõlmav raamatupidamine, mis varustab informatsiooniga aktsionäre, osanikke, riigi ja kohaliku omavalitsuse maksu- ja statistikaorganeid, pankasid, potentsiaalseid investeerijaid jt.
Finantsarvestus on reguleeritud riiklike ja rahvusvaheliste normatiivaktidega (Eesti raamatupidamise seadus ja rahvusvahelised standardid). Juhtimisarvestus – reguleeritud ettevõtte sise-eeskirjadega. Põhiliseks eesmärgiks on siin kasulikkus.
Finantsarvestus – varustada välistarbijaid erineva infoga (firma finantsseisund ja äritegevuse tulemus). Juhtimisarvestus – on kontsentreerunud juhtide varustamisele infoga otsuste tegemisel, plaanimisel ja kontrollimisel.

Finantsarvestus - selgitatakse välja kogu ettevõtte finantstulemus (kasum, kahjum) ning koostatakse raamatupidamise aruanded ( kasumiaruanne, bilanss ja selle lisad). Üldjuhul koostatakse finantsaruanded majandusaasta kohta.
Finantsarvestus on reglementeeritud erinevate normatiivaktidega ning hea raamatupidamistavaga, et kaitsta info välistarbijate huve – vastasel juhul ei ole nad kursis arvestusmetoodikaga ega suuda teha õigeid järeldusi.
Finantsarvestus – arvepidamine kontodel, finantsaruannete koostamine ja analüüs Juhtimisarvestus: õigeaegne ressursside määratlemine ettevõtte edukaks tegutsemiseks

Finantsarvestuses on põhirõhk minevikus toimunud tehingute kajastamisel.3)juhtimisarvestuse aruannete sisu ei ole rangelt määratletud.
Finantsarvestuse ülesandeks on informatsiooni, mis on kasutatav juhtimis-, investeerimis- ja finantseerimisotsuste vastuvõtmisel, genereerimine.
Finantsarvestus – [WWW] URL http://193.40.33.19/doc/MA.059.loeng1.pdf 11. Karu, K. 1999. Raamatupidamise sise-eeskirja koostamine.

Finantsarvestus - arvepidamine kontodel kahekordse kirjendamise põhimõttel, finantsaruannete koostamine ja nende analüüs
Finantsarvestus – tegeleb ettevõttest väljapoole suunatud informatsiooniga ning tulemuste kajastamise ja analüüsiga
Finantsarvestus - ehk raamatupidamine, sinna kuulub bilansiarvestus, kasumi- ja kahjumiarvestus, rahakäibe arvestus.

Finantsarvestus – korrapäraselt ja perioodiliselt, vastavalt seadusandlusele ja sise-eeskirjadele.
Finantsarvestusi on ettevõtja kindel äriidee tasuvuses, siis võiks alustada ettevõtte asutamist.
Finantsarvestus – Kuluarvestus- Juhtimisarvestus Finantsarvestus käib kindalte reeglite järgi.

Finantsarvestus ehk raamatupidamisarvestus • Maksuarvestus • Juhtimisarvestus- ja kuluarvestus
Finantsarvestuses on vajal. tehtud kulude kompleksne ja ühetä- henduslik kajastam.
Finantsarvestuse programmidel on ka ärisimulatsiooni võimalused väga tagasihoidlikud.

Finantsarvestuse tasandil on varud materjalid, pooltoodang ja valmistoodang.
Finantsarvestuse puhul on nõue pidada arvestust igal aastal.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Finantsarvestuse printsiibid – Majandusüksuse printsiip – raamatupidamiskohustuslane arvestab oma vara, kohustusi ja majandustehinguid lahus tema omanike, kreeditoride, töötajate, klientide ja teiste isikute varast, kohustustest ning majandustehingutest; Jätkuvuse printsiip – raamatupidamise aruande koostamisel lähtutakse eeldusest, et raamatupidamiskohustuslane on jätkuvalt tegutsev ning tal ei ole tegevuse lõpetamise kavatsust ega vajadust.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto