Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "„Abistavad omadused minus- kui hea abistaja suudan mina olla?“". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
tajud, inimesena, sõbranna, hinnangutbistavadbistaja, tekiksustust, lubada, tajuda, üritan, hakkaks, minus, saladused, usaldusväärne, tunned, selliseks, muresid, kõndidasjastrmastasrmastab, jäta, käisin, suuta, tunnen, sisimas, temal, vaevab, lapsevanemate, lapsevanemad, eluaastat, usaldada, kuulama, kokkupuuteid, tahku, sallivuseTuleb hoida ühine jututeema, kui rääkida millestki, mis vastast ei huvita, ei viitsi ta sind enam kuulata ning lahkub. Kui soovid kontakti lõpetada pead andma sellest ka kehaga märku. Näiteks kui oled külas, siis tõusta diivanit ning tänada võõrustajat viisakalt ning nägemist soovida. Telefoni teel on kõike seda kergem teostada, sest saad kõike teha vaid sõnadega. Kui näen kedagi, kellega sooviks kontakti luua näiteks kuskil külas, siis üritan kõigepealt luua silmsidet, kui näen et ka vastane on huvitatud vestlusest astun juurde ja teretan, küsin nime ning, kuidas ta sattus siia. Proovin leida ühiseid teemasi, küsida tema hobide/huvide kohta jne. Kui soovin vestlust lõpetada ütlen, et meeldiv oli vestelda, kuid pean nüüd lahkuma. Kuna minus ei tekita probleemi inimestega suhtlemine siis minujaoks see erilisi probleeme. Lisaks heale nõuandmisoskusele on tarvilik ka kuulamisoskus. Enamasti üritan
Teen seda teadlikult, kuid seda vaid inimeste puhul, kellega olen avatud ja tunnen kindlalt. Enda puhul, ei meeldi mulle absoluutselt, kui mulle ebasümpaatsed inimesed lähenevad ja teen kõik, et neid oma mugavustsoonist välja tõrjuda. d.) Häälevaljus- seltskonnas olem ma enamasti üks neist, kes armastab tähelepanu ja sedasi on ka mu hääl kõvem (nalja on visatud ka, et kas oled traktoristi tütar?), võõras seltskonnas, või ka ametlikumatel juhtudel üritan jääda siiski veidi hääle poolest tahaplaanile. e.) Intonatsioon- võin rõhutada oma öeldud sõnu väga erinevat moodi ning arvan, et olen üpris kirglik sõnadega ja üldiselt hääle tooniga mängija, meeldib ka vaadata inimeste reaktsioone ning arusaamist minu öeldu kohta. f.) Tähelepanu hajutavate signaalide kõrvaldamine keskkonnast- ma tean, et ma suudan vaadata mööda erinevatest häirivatest faktoritest, kuid eelistan seda, et neid ei oleks,
Paremasse homsesse viivad meid... Homme on juba tulevik ja seda kujundab igaüks endale omamoodi. Mõni keskendub oma väljanägemisele, mõni sisemusele, aga homsest mõtleme me kõik, sina ka. Kes teab, mis kõik veel juhtuda võib? Kas tekib katastroof, saame teada parimatest uudistest või on lihtsalt üks tavaline päev? Kõik tahavad, et nende tulevik oleks hea ja õnnelik, paremuse poole liikumiseks teeme omad valikud. Kui ma tahan saada maailma rikkamaks inimeseks, sest ma arvan, et siis olen ma kõige õnnelikum, püstitan endale eesmärgid ja pürgiksin nende poole. See tundub muidugi väga utoopiline idee, aga mida kõrgemad sihid, seda suurem potensiaal oleks üldse midagi saavutada. Ma ei teagi, kas raha teeb õnnelikuks, ma lihtsalt loodan seda, sest praegu tunnen päris paljudest asjadest puudust, mis on just raha taha kinni jäänud. Raha ei asenda muidugi kõike, aga enesetunnet mõjutab küll. Rikkana, tunnen, et mul on midagi ol
Ma olen täpselt selline, nagu sina kunagi olla ei saa. Love me, Love me Say that you love me,Fool me, Fool me,Oh how you do me Kiss me, Kiss me,Say that you miss me. :) Tüdruk kellega ma saan ülipalju naerda , tüdruk keda ma saan usaldada , tüdruk kes mind alati aitab , tüdruk kes kuulab kui mul on mure , tüdruk kellega mul pole kunagi igav , tüdruk kellest ma hoolin , tüdruk keda ma ei taha mitte mingil juhul kaotada , tüdruk kes on mulle parim sõbranna ! ( L ) Mul pole silmad sinised, nagu taevas. Mul pole juuksed sädelevad, nagu merineitsil. Mu iseloom pole selline, nagu sooviksid. Ma pole viisakas, nagu võiks. Ja ma ei hakka ennast muutma, et olla keegi, keda ma pole ja et meeldida kõigile . Naer on miski, mis avab südamed ja paneb mõtlema kui palju on elu väärt. Aeg on täis valusaid pisaraid ja andeksandmatuid pettumusi, kuid on ka täis hetki,mis iial ei unune ja säravad aastate pärast ning hüüavad tasa...oli kord.
Oma elus on mul olnud palju muutusi ja palju võõras keskkonnas olemist. Samas see on mulle kasuks tulnud, sest tunnen, et minu kohanemisvõime võõras keskkonnas on väga kiire. Kui on samade huvidega inimesi, siis suudan väga kiirelt kontakti luua. Pigem olen muidugi kuulaja tüüp ja tahes-tahtmata hindan inimesi nende vestlemise sisukust teistega. Suhtlemisstiililt olen pigem ennastkehtestav. Kõnetoon on mul selge ja tugev, kohati võib-olla liiga range. Teistele võib tunduda,et ma üritan domineerida oma jutuga. Eks tõsisemast suhtlemisstiilist jääbki teistle mulje minu tõsisest esmamuljest. Usun, et see ei ole miinuseks. Pigem tõsise olekuga kui jätta pidevalt naerva ja naljamehe mulje. Agressiivset suhtlemist kasutan üldjuhul arusaamatuste ja vaidluste puhul, kus üks osapool väidab minu infole vastupidist. Seda ainult juhtudel, kui olen kindel, et minul on õige info. Alistuvat suhtlust tuleb ka ette, eriti elukaaslasega
koosolles kaob see aja möödudes. Inimestega suheldes püüan alati olla positiivne. Positiivne mõtlemine on minu jaoks väga oluline osa igapäeva elust. Arvan, et inimene kel on hea enesetunne, tekitab ka teistel juuresolijatel hea enesetunde. Kui suhtlen, suudan tavaliselt olla siin ja praegu ja ei lase ennast häirida eelnevatest ega tulevatest situatsioonidest. Püüan aja maha võtta ja olla nii füüsiliselt kui vaimselt kohapeal. Suheldes üritan olla avatud. Ei vestle inimesega seistes tema poole seljaga. Ikka näost-näkku. Eelistan luua pilkkontakti ja vaadata otse silma. Hindan otsekohesust ja konkreetsust, mille puudumine võib tihtipeale arusaamatusi tekitada. Ei kasuta parasiitsõnu (tavaliselt jälgin ennast) ja ei ropenda. Hoian distantsi, ei lähene inimesele liiga lähedale. Ei tunne ennast mugavalt, kui vestluspartner on väga lähedal ja puudutab. Kui teen tööd ei taha, et seistakse selja taga.
Põltsamaa Ametikool Malle Vahtramäe ÄRIPLAAN Malle Vahtramäe FIE Vitspunutised Müügikorralduse eriala Kaarlimõisa 2012 Sisukord : Sisukord...........................................................................................................................................2 Kokkuvõte .......................................................................................................................................3 Ettevõtja sobivustest........................................................................................................................4 Ülevaade ettevõtlusest.......................
Igal inimesel peab olema arvamus oma elule. Minna õppima niisama ükskõik mis erialale, minu arust see ei ole mõistlik juba kasvõi iseenda jaoks, kuna see tähendab seda, et sa oled juba miinimum 19 aastane ja sa ei tea, mida elus tahad saavutada. Sellega tahtsin öelda seda, et minu puhul see ei kehti, kuna ma tean kindlalt mida ma elus juba tahan ja tean juba üldiselt, mida selleks vaja läheb. Selleks läksingi õppima sellele erialale, et saada oma teadmised ja õpioskused. Selleks ma üritan võimalikult mugavaks teha enda ajagraafiku, et kõik saaks ära tehtud ja mis võtaks võimalikult vähe aega ja annaks rohkem aega puhkamiseks. Niipalju kui ma juba olen eespool ära maininud, oskan veel niipalju öelda oma õpioskuste kohta, et olen väga võimekas inimene. Usun täitsa, et minu eriala on üks raskemaid alasid ja siin suudavad õppida vaid tugevamad üliõpilased. Muidugi on raske näiteks mul selle poolest, et ei saa hästi keelega
See, mis mind tõeliselt huvitab Ameerika iseseisvuspäeval näidatakse ikka telekanalitest filmi ''Sündinud 4.juulil''. See linateos räägib Ron Kovic'ist, kes on oma eluga korduvalt pahuksisse sattunud, seda kõike tänu tema sõjaväelisele karjäärile, kus mees kogu aeg tõusis, kuid siis toimus tema jaoks ''saatuslik pauk'', mis ta ''musta auku'' kaasa viis. Terve Ronny maailm oli tema jaoks kokku varisenud, sest ta oli harjunud väga aktiivse eluviisiga, kuid siis järsku sai jäädava selgroovigastuse ja tema sõjaväe karjääril oli lõpp tulnud. See film on mind palju inspireerinud, imestan isegi vahel kuidas, sest see teos peaks vastupidiselt inimesi taolistest huvidest eemal hoidma, kuid mingil seletamatul kombel pani see film mind pikemas perspektiivis Eesti Kaitseliidust huvituma. Eelnimetatud film muutis mind alguses väga emotsionaalseks nagu kõik sõjafilmid mind muudavad. Kuid siis mõtlesin, kuidas pääseda taolistele inimestele
ilma ! " Persse see armastus , lähme parem vanaemale külla . See on armastus kui vanusevahe ei mängi rollli. KURBUS ! I love walking in the rain because nobody knows i'm crying. Sometimes I wanna go to sleep and never wake up. Nutmiseta pisarad on kõige valusamad. Kurbuse kõige kõrgemal astmel pisarad puuduvad. Vahel naeratad ka siis, kui süda tegelikult nutab. Nuta, kui on valus, ära häbene seda, las pisarad viivad kurbuse minema. Tihti üritan peita oma pisaraid naeratuse taha, Ma nutan iga päev lootes, et kunagi saavad pisarad otsa,kuid mu silmad reedavad mind. Kõige parem seltskond on üksindus. Tõelist valu, mis on sul südames, ei anna pisaratega välja nutta. Ma lasin su käest , arvates, et tuleb paremaid . Avastades lõpuks , et oled ainuke , kes midagi on tähendanud ja tähendad siiamaani . Sa olid mu parim sõbranna ja nüüd.. mu armastatu pruut. Kui tihti pole miskit hästi ja kui harva on KÕIK täiuslik .
Vahel on toonud liiga vaba sõnavara ja naljategemine probleeme, kui see on suunatud teise inimese suunas ja tema on võtnud seda solvamisena. Õnneks on suured konfliktid jäänud tulemata. Kodu on minu jaoks koht, kus käitumise ja suhtlemise reeglid ning normid on paigas nii, et kõigil pereliikmetel on seal hea olla. Kus kõigil on ka endaga olemise võimalus. Kodus olles arvestan teiste heaoluga ja tahan, et mulle vastatakse samaga. Kohustused, tööd, mis on minu teha, üritan teha õigeaegselt. Arvan, et teistele inimestele jääb minust hea mulje. Ma oskan oma käitumist kontrollida ja võõraste inimestega viisakalt rääkida. Kohati võib jääda muidugi ülbe mulje, sest jutu väljendusviis võib jääda kahetimõistetavaks. Näiteks kellegagi rääkides ja nalja tehes ei pruugita alati minu mõttest täpselt aru saada. Muidugi tekitab hea tunde, kui kuulen kellegi käest, et olen talle või tema tuttavale hea mulje jätnud
Viimane, mida ma tahan rääkida ,et enne, kui hakkan õppima, kirjutan üles selle, mida tahan leida. Seega, kui mul kerkib mõni probleem, siis ma saan leida kiiresti faktid, mis seonduvad sellega. Näiteks kui on vaja iseloomustada mõnda kirjandustegelast, siis lugemisel leian kergesti üles faktid, mis seonduvad just selle tegelasega. Kui loen enne teose läbi ja otsustan pärast mõnest tegelasest kirjutada, siis on faktide leidmine paksust raamatust palju raskem. Kindlasti leidub minus ka õppijana negatiivseid omadusi. Nagu ma juba rääkisin üleval, ma saavutan küll häid hindeid ning saan kõik vajaliku õigeks ajaks õpitud, kuid varsti peale arvestust kipub sellest suur osa ununema. See on kõik selle pärast ,et mõnedel ainetel, mis mulle huvi ei paku, või on mingi teine põhjus, miks ma ei saa aru, olen ma lihtsalt "äraõppija", mis kahjuks on probleem, millega tuleb töötada. Teadagi on see ajakaotus
Faust tänapäevas [ Vanas ajas] Faust: (vihaselt) Saatan! Vii mind minema siit paigast! Siit õudsest ja lihtlabasest kohast! Vii mind kuhugile kus mulle meeldiks. Kuhugile kus ei oleks nii palju kohustusi ja piina. Soovin minna kohta kus mind tabaks elu parim hetk. Vii mind kasvõi läbi aja! Mefistofeles: Kui austusväärt härra seda tõesti soovib. Teie soov on minule käsuks. [ Faust ja Mefistofeles rändavad aastasse 2010. Mefistofeles on teinud Faustist aastakümneid noorema mehe.] Faust: (üllatunult) Mis juhtus?..Kuhu oleme me sattunud?..Kuhu sa oled mu toonud!? Mefistofeles: Kas see pole mitte see mida Härra mul palus teha? Kas polnud mitte just teie, kes soovis seigelda läbi aja kohta, kust leida oma elu üllaim hetk? Faust: (rahunedes) Sul on õigus! Seda ma tõesti soovisin. Ma poleks arvanudki , et sa selleks tõesti võimeline oled. Mefistofeles: No näete kallis härra. Minu peale vihastada pole põhjust. Heidaksite ehk pilgu ka o
TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL Sotsiaalteaduskkond Suhtlemispsühholoogia Asendustöö nr.12 Üliõpilane: Rühm: Matrikli nr: Juhendaja: Tallinn 2015 Ma lugesin läbi artikli "Grupidünaamika ja meeskonnatöö organisatsioonis" ja seal on lugu meeskonatööst ja mida on vaja teha, et meeskond oleks tugev. Üldiselt, meeskond on ühiste eesmärkide saavutamise nimel koos tegutsev rühm inimesi. Meeskonda iseloomustab kindel rollijaotus ning koostöösuhted , aga tulemusliku meeskonnatöö eeldus on soov koos eesmärgini jõuda ning hoida seejuures häid omavahelisi suhteid.Tavaliselt suurtes organisatsioonides on traditsiooniline juhtimisviis , millega ma olen oma elus ka kokkupuutnud:traditsiooniline juhtimisviis on hierarhiline: tipus olev juht kontrollib, piirab ja määrab teiste tegevust. Lähtutakse pigem sellest, mida on saavutatud, mitte sell
Hermann Hesse “Stepihunt” on raamat, mis ei ole loodud igaühe jaoks. Kõiki ta lihtsalt ei kõneta, kuna raamat on veidi kummaline. Stepihunt Harry Haller on omaette mees. Harry pelgab kõike kodanlikku, kuid elab enamasti kodanlikes kodudes üüritoas. Tema enese tuba on täis raamatuid ja tühje alkohoolsete jookide pudeleid. Tuba on täiesti sassis. Harryle meeldib see. Tema hing olevat jagatud kaheks: üks - “kiskjalik hundipool”, teine - “kodanlik inimesepool”. Kaks erinevat poolt kisuvad pidevalt üksteisega tüli ning kui Harry ühele poolele voli annab, saab teine pool kadedaks. Rahu ei ole võimalik. Ma suudan mõnes mõttes Harryga täielikult samastuda. Ma tunnen ennast vahepeal erakuna ja ei kannata inimesi välja. Mul tuleb meelde üks seik raamatust. Harry läks, vastu tahtmist, vanale sõbrale külla. Sõber tundis Harryt ajast, kus mees oli seltskondlik ja humoorikas. Harry ei olnud enam suhtlemisaldis, kuid sundis ennast sellegipoolest külla minema. Kül
Minu jaoks on füüsika üks ebameeldiv aine. Ma ei näe füüsikas õpitul minu tulevikus suurt rolli mängimas. Jah, muidugi ma saan aru, et mõni tahab saada tuumafüüsikuks kuid mitte mina. Arvan, et füüsika on üks igav ja mõttetu õppeaine, mis lihtsalt lisatud õppekavasse. Mulle ei meeldi füüsika, see aine ei paku mulle huvi. Selle asemel, et uurida aatomeid või elastseid kehasid, loeksin ma parema meelega mõnd head raamatut. Ma küll alati võitlen igavusega ja üritan füüsika koduseid töid õige aegselt esitada. Sellised asjad nagu külgetõmbejõud või erisoojus ei kutsu kohe absoluutselt õppima. Pigem üritan lükata sellised ained päeva viimasesse ossa. Üks suur põhjus miks mulle füüsika ei istu, on kindlalt see, et mul ei ole füüsikalist ega matemaatilist taipu üldse. Tänu sellele puudusele möödub aeg füüsikaga tegeledes väga aeglaselt. Näiteks ühte tekstülesannet võin ma teha lausa kaks tundi. Proovin alati erinevaid
"Just keep smiling and pretending you're happy, and then maybe after you've convinced everyone else that you are, you can convince yourself" The best feeling in the world is realizing that you're perfectly happy without the thing you thought you needed. Laugh hard, smile no matter what youre going through, give everyone a second chance, and dont ever forget...rules were meant to be broken....life is too short to be anything but happy! Do you know you have the power to make me smile whenever you want? Don't abuse that privilege... Happiness sneaks through a door you didn't know you left open. "Our days are happier when we give people a bit of our heart rather than a piece of our mind." Wanna know a rule on how to be Happy? Stop comparing yourself to others. Lõbusale inimesele tundub kogu maailm rõõmsana. Rõõmusta elu üle , kuni elad , sest srunud olla saad sa kaua . Mind ei huvita teie arvamus minust, sest olen õnnelik iseenda perfektsuses. Soe päikesekiir langes ü
Kuid alati ei ole kõige tähtsam see, mis esmapilgul tähtsana paistab. Mida mina oma elus tähtsaks pean? Loomulikult ei saa ma minna üle ega ümber materiaalsetest väärtustest. Selleks, et elada, on ju eelkõige vaja sooja kodu, voodit kus magada ja sööki lauale. Kuigi vaadates enda ümber ringi, peame tihti nägema, et paljud inimesed peavad ja saavad hakkama ilma kindla koduta ja tihtipeale ka ilma söögita. Kindlasti on elus tähtsal kohal raha, sest just rahaga saamegi me omale lubada kodu ja muud, mis eluks vajalik. Kuid selleks, et meil oleks raha, peame me ise selle nimel pingutama. Praegu, kui ma veel koolis käin, elan ma küll vanemate kulul, kuid pean mõtlema sellele, et saaksin tulevikus omapäi hakkama. Seetõttu pean oluliseks, et saaksin omale hea hariduse ja võimaluse edasi õppida ning tänu sellele oma elus midagi saavutada. Pean küll tunnistama, et koolis on mul tõusud ja mõõnad nagu ikka
Rakvere Reaalgümnaasium Kristin Lichtfeldt 10.T klass STRESS JA SELLEST HOIDUMINE Psühholoogia referaat Hindajad: Eda Peinar ja Liivo Raudver Rakvere 2010 SISUKORD SISUKORD............................................................................................................................2 SISSEJUHATUS....................................................................................................................3 Stress mis see on? Kas haigus või inimese väljamõeldud kaitse enda õigustamiseks umbes, et ,,ma olen närviline, mul on stress"? Käesolev referaat käsitleb teemat vaatenurgast, et stress on siiski pingeseisund. Selles töös on kirjutatud ka võimalikest stressi tekkepõhjustest ning antakse ka nõu, kuidas stressist vabaneda.................................3 1. STRESS..................
1. Sa mõtled, et vend on see kes sind kiusab ja vihkab sind, kui tea alati et on olemas asju mida ainult sinu vend saab lahendada 2. Ma ei tea, mida homne toob või mis ma õhtuks söön. Ma ei saa teile öelda, kas olen leidnud omale saatusekaaslase või mis ma homme kannan. Siiani ei tea ma, mis tulevik mulle toob või kas ma viitsin täna midagi teha. Aga ma tean, et mu kõlaritest kostub muusika, mu kapp on riideid täis ja mis peamine - mul on parimad sõbrad, keda üks tüdruk võib tahta. Ja kullakesed, see ongi kõik, mida ma vajan! 3. Sina oled päikesekiir, minu hallis taevas. Sina oled minu õnn, millele saan naeratada koguaeg. Sina oled minu väike maailm, millest ei tahaks iialgi ära minna. 4. Õhulosside ehitamisel on üks tore omadus materjal ei saa kunagi otsa. 5. neli karu läksid kolmekesi üle tee , nad mõlemad olid nii täis , et ta jäi magama 6. Oli tormine öö .. Väike tüdruk kõndis rannal, ja korjas liivalt meritähti, kes oli
rahulolematu ja kaebleb, siis on ta tüütu, suhtlemisvõimetu ja nõrk) Suhtlusprotsessi esimesel kohtumisel võib mõjutada see: · kuidas sa ennast tunned - kohtudes ja kontakti luues uute inimestega panete esmajärjekorras tähele omaenda tundeid: kas tunnete end mugavalt, energiliselt, tüdinenult, närviliselt, hirmunult jne. See on normaalne, paratamatu ja loomulik protsess, mis juhatab sind märkama kuidas sa suhtled, missuguseid olukord sa eelistad ja kellega soovid suhelda (nt. kui sa tajud, et sinu kursusekaaslane suhtub läbi kehakeele sinusse üleolevalt, püüad temaga edasisi kontakte vältida) · mida sa tunned teise inimese suhtes - kui sa oled uue olukorra ja kursusekaaslastega juba kohanenud, ei keskendu sa enam nii väga oma tunnetele, vaid pöörad tähelepanu sellele, mida sa tunned teise suhtes. Sa hindad teisi selle põhjal, mida nad sulle vastavad, ütlevad ja teevad. · mida teine inimene sinu suhtes tunneb - jätta endast hea mulje tähendab
· Et poistega läbi saada pead laskuma nende tasmele... · ma ütlen : " kõik on korras . " kuid vahel ma tahaks , et keegi vaataks mulle silma ja küsiks : " räägi tõtt! · Kui leiad, et Sind ei ole enam kellelegi vaja, siis tea, et kusagil kaugel on inimene, kes kindlasti mõtleb sinu peale · Ma ei ole nukk kelle võid võtta ja minema visata siis kui mind enam vaja ei ole. · Isegi ,kui sa mu õde poleks, oleksid sa mu parim sõbranna · tähtis pole see, mida sinu kohta öeldakse, vaid see, mida sosistatakse! · On inimesi kes ei vääri kohta mu südames, ent omavad seda siiski! · Asjad, mida keegi meilt kunagi võtta ei saa, on pisarad ja naer. · Tüdrukud, armuge tuhandeid kordi, kuid armastage vaid üks kord · Mida vähem sa meestele ütled, et armastad neid, seda rohkem armastavad nemad sind. ja ma ei lase sul nutta, sest see teeb mulle rohkem haiget, kui sulle · Sa oled murdvaras.
osa, kuid peale õe surma mõistsin, et elu võib kõigest hetkega muutuda äärmiselt traagiliseks ja kõik meie ümber ei ole jääv. Mitte miski ei püsi igavesti. Mitte miski. Ja tänu sellele tulebki rõõmus olla selle üle, mis sul on. Kujutame ette rikast Ameerikas elavat tüdrukut tal on kõik olemas. Ta isa on miljonär ja suudab talle kõik võimaldada, mida ta vähegi ihaldab. Ta ema on noortepärane ja alati olemas talle, justkui sõbranna. Samuti on tal 3 parimat sõbrannat, kellega ta saab kõike jagada, koos poodides käia ja palju muudki teha. Kas ei tundu mitte idülliline ja ilus elu? Kuid nii see päris pole, muidugi on see elu tal päris tore, kuid kui palju ta väärtustada oskab sellest? Tal on alati kõik olemas olnud juba alates ta sünnist, kunagi pole tal millestki puudust olnud. Ilmselgelt on see tema jaoks kõige tavalisem elu, ta on harjunud sellega ja ei oskagi mõelda, mis saaks siis, kui midagi teistmoodi oleks
uurinud või kujutlesin millegi peenena, nagu tuul või tuli või eeter, mis on laiali levinud mu tihkematesse osadesse. Seevastu keha kohta mul kahtlusi polnud; arvasin, et tean täpselt ta loomust ja kui ma ehk oleksin proovinud kirjeldada, millisena ma teda vaimuga haarasin, siis oleksin selgitanud nii: ma mõistan keha all kõike, mida saab mingi kujuga piiritleda, kohaga ümbritseda; mis täidab ruumi nii, et see välistab temast kõik teised kehad; mida saab tajuda puudutuse, nägemise, kuulmise, maitsmise või haistmisega, ja samuti liigutada paljudel viisidel, mitte küll ise, aga seda võib teha kes tahes teine, kes teda puudutab nimelt olin arvamusel, et keha loomusesse ei kuulu mingil juhul see, et tal on jõudu iseennast liigutada, samuti aistida või mõtelda. Tõepoolest, olin hoopis üllatunud, kui mõnedes kehades selliseid võimeid leiti. Aga mis siis, kui ma nüüd eeldan, et keegi pettur, ülimalt võimas ja kui on lubatud nii öelda
pöörasin sellele alles tähelepanu ning näitasin kõigile, et nägin sedasama autot ka Värskas. Ärritaja uudsus – Kui kohtud tuttavaga nign tal on uus auto, pöörad sellele tähelepanu. Oleks tal vana auto ei pööraks. Tahtmatut tähelepanu tingis uus auto. X ülesanne Tahtlik tähelepanu – Raamatut lugedes pead sa ainult keskenduma raamatule ning selle sündmustikule. Kui sead ei tehta, ei mäleta pärast raamatust enam midagi. Tahtmatu tähelepanu – Kui ma üritan õppida ning ma kuulen kõrvaltoast tulevat televiisori heli. See paneb mu keskenduma televiisorile ning viib mu mõtted eemale. Tahtmatu tähelepanu tahlikuks – Kui sul on antud vaheajaks lugeda raamat ning sa ei taha seda üldse teha. Kuid kui sa ühekorra lugema hakkad, hakkab see sulle meeldima ning järgmised korrad loed sa raamatut hea meelega.
koolitused ja hariduskäigu, seega tean, kuidas toitlustusasutuses asjad käivad. Mina oleksin juht toitlustusasutuses juhatajana. Juhina on mul väga suur vastutus asutuse ees, palju kohustusi. Kui mul tekib mingi idee viia uusi plaane ellu, peab olema mul kindel siht silme ees, ma ei tohi endas kahelda ja ma pean teadma täpselt mida ma teen. Tööle hõivan töötajad nende kvalifikatsiooni, soovituste, korrektse välimuse ja vestluse põhjal. Minu suhted kolleegidega, alluvatega üritan hoida head. Suhtun töötajatesse austavalt, nemad austavad mind. Kui kellelgi on mure, julgeb ta alati minu poole pöörduda ja koos leiame lahenduse. Kui ma teen firmas muutusi, arutan selle eelnevalt oma töötajatega läbi. Ootan nende ettepanekuid, korraldan koosolekuid. Korraldan töötajatele vajalikke koolitusi, teen neile võimalikuks edasiarenemise võimalused. Kes käib koolid näiteks, õpib midagi, oleks temal võimalus saada kõrgemale või teisele kohale firmas.
Suurepärane õpetaja innustab. Tuleb teha seda, milleks sa end võimeliseks ei pea. Ärge kunagi kahetsege. Kõik hea on imetore. Kõik halb on kogemus. SISUKAID SENTENTSE Keegi ei vaidleks iialgi, kui kõik temaga nõus oleksid. Ta armastab iseennast ja selles tundes ei ole tal ainsatki konkurenti. Esineb olukordi, kus lolluste rääkimine on ainuke tark tegu. Kui igaüks teeks nii palju, kui ta lubab ja räägib, siis ei tarvitseks enam kellelgi midagi lubada ega rääkida. Kõige ohtlikum on vägisi targaks tehtud loll. Arukas suudab ka lolli mängida, lollil arukat mängida on aga hoopis raskem. Naeratus teeb inimese rikkamaks, aga kuhu sa selle rikkusega ikka lähed. AFORISMID ELU: Elu pole selleks, et hädaldada ja nutta, vaid selleks, et võidelda ja võita! Elu kestab vaid hetke, ja sellest hetkest piisab, et korda saata igaveseid asju!
tekitada vaid mingi hea tunde, kuid õnn ei ole meeleseisund(siis võiks õnnelik olla ka komöödiat vaadates). Õnnetunde simuleerimine ühesõnaga ei toimi. Samuti ei toimi populaarne hedonism(sõbrad kuni materiaalsed asjad) inimene ei pruugi siiski õnnelik olla kõige selle juures. Kui vaadata rikkaid inimesi, pole nad õnnelikumad kui vaesed, kellel neid asju pole.Miks me siis koguaeg rabame nende ihaobjektide nimel? Kuna ühiskond surub meile peale simulatsioonimudelit: üritan saada endale paremat elu kui keskmine inimene, sest tundub, et siis olen keskmisest inimesest õnnelikum ka. Tegelikult me ju teame, et see nii ei ole, aga loodame, et äkki teised seda ei tea ja näevad meid õnnelike inimestena, see on see, miks neid asju omada tahame. Üritame teistele näida sellena, kes me tegelikult pole.N: Lapsed-vanemad laps tahab vanemalt teada, et kuidas olla õnnelik. Vanemad vastavad ikka nii, et otsi tasuv töökoht, õpi hoolega..
kannatlik, lahke, mõistev, sooja südamega, koostööaldis ja vastutustundlik. Ise arvan, et kui end parandan mõnes osas, siis need kõik omadused iseloomustaksid ka mind. Vaeva peaksin nägema just vastutustunde suurendamisega, paindlikkusega, hoolikas- ja konkreetsem olemisega. Tähtsa viisiku testis olen: keskmiselt pisut üle neurootiline( ainult katki minemisel olen kurb, kuid depressiooni langeda ma enam endal ei lase, üritan olla tugev, kontrollida oma emotsioone. Ka töös, kus pole kindlaid reegleid, saaksin ma arvan, et hakkama. Mingid reeglid on ikka, aga need on siis kirjutamata. Olen Nõustumisvallas täpselt keskel, kuna ma pigem usaldan, kuid kontrollin ka samas. Kuigi võib eemalt tunduda, et usaldan inimesi üleliia, kuid ajapikku olen jõudnud arusaamisele, et ega see kusagile ei vii. Ekstravertsus, introvetsus olen ma lõpus. Olen vöga kogemustele avatud, ja kui on olnud halb
Selline olukord võib tuua kaasa halva situatsiooni suhtluses, mis võib lõppeda ka tüliga. Väga tähtis on suhtlemises eneseväljendus oskus, mida parem see on, seda kergem on suhelda teiste inimestega. Oluline on, et inimesed saaksid üksteise mõtetest aru ning et midagi ei jääks segaseks jutus. Kui mulle tundub, et teisele võis midagi arusaamatuks jääda, siis ma alati küsin üle, et kas mu jutt oli arusaadav. Valesti arusaades üritan alati selgitada paremini. Iga inimene peaks rääkima selgelt ja piisavalt kõva häälega. Samuti on tähtis ka inimese hääletoon, kuna sellest võib väga hästi aru saada, mis tujus inimene on. Kindlasti tuleks olla ka kursis teemaga, millest räägitakse, kuna kui teine inimene ei tea asjast midagi ning hakkab küsimusi esitama, siis hätta jäämine vastamises võib näidata, et ka rääkija ei tea täpselt antud teema kohta midagi. Kui mina olen seltskonnas, kus räägitakse
millegagi hakkama ja kuna see süveneb, siis ongi raske endast hästi arvata. Minu jaoks on see suur eneseületus kui ma teen taas kohtunud inimestega midagi sellist, milles ma üldse hea ei ole. Samas ma teaks, et kui ma oleks oma sõpradega koos, siis kujuneks sellest üks meeldejääv ja lõbus õhtu mitte ei võitleks mõttega, et "appi, mida ta (nad) minust küll arvavad!" Olen pigem alistuval positsioonil. Tähtis on teised ja siis alles mina. Üldjuhul jätan otsuse tegemise siiski sõbranna hooleks. Lähen sellega kaasa, mis otsustab tema. Samamoodi on mind päris kerge otsust muutma panna. Teatud asjades. Samas kui gümnaasiumi ajal oli hetk, kus otsustasin tunnist ära minna, siis see süvenes ja keegi ei suutnud mind ümber veenda, siis meenutas mu käitumine agressiivsust, kus mõtlesin rohkem enda emotsioonile kui tunni tähtsusele. Sain just ka kinnitust sellele, et olen vägagi alistuv. Võib olla sooviks olla vähem alistuv, aga tean,
Helen Killandi 11C Mende Nazer Damien Lewis Orjatar Minu arvamus Esimese asjana pean ära mainima, et see raamat on nüüdsest üks minu lemmikutest! Kohe kui sellest raamatust tunnis kuulsin, teadsin, et see on minu valik. Koju jõudes oli ema selle mulle juba raamatukogust toonud ning kuigi kirjanduse raamatutöö tähtaeg läheneb, ei suutnud ma vastu panna kibelevatele näppudele ja haarasin kätte raamatu ,,Orjatar". Lugesin seda terve päeva, sest olin kodus haige ning läbi ta mul saigi. Ja kui Helen loeb ühe raamatu nii kiirelt läbi, tähendab see vaid üht-raamat on HEA! Ja muidugi pean ma nüüd ja kohe oma emotsioonid kõik kirja panema, nüüd, kui nad kõige värskemad on. Raamatu lugemisel tekkis mul nii palju emotsioone. Ma elasin sellesse loosse nii sisse. Minu
Mees kes tahab saada piraatide kuningaks proloog Rikkus, kuulsus, võim. Mees, kes sai endale kõik maailmas, piraatide kuningas, Hõbe Reorg. Viimased sõnad mis ta oma hukkamisel ütles saatis inimesed merele. ´´Minu rikkus ja aarded. Kui tahate siis võite saada. Otsige seda, ma jätsin selle kõik sinna.´´ Inimesed nüüd, ajades oma unelmaid taga, lähevad Lõputu Sinise suunas, et leida maailma suurim aare Neo Asus. Pidu laeval Oli tavaline päikseline päev ja kajakad lendasid laeva kohal ringi lauldes oma lugusi. Kahte madrust oli laeva peal näha. Nad vaatasid merd. Järsku käis mingi kolin nagu oleks midagi paadi pihta põrganud ja mehed vaatasid alla. All nägid nad ühte vaati vee peal ulpimas. Samal ajal käis laevas üks suur pidu. Palju kuulsad inimesed oli kogunenud kohale. Ühe akna juures oli daam, kes aknast välja ühe saare poole vaatas.