Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Tarbimine ja säästmine (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • Mille poolest erineb aastane kasvik intressimäärast mida teenid oma säästudelt?
  • Miks nad seda teevad?
  • Kui suure summa saab Toomas kätte tähtaja lõppedes?
  • Millised on paigutusviiside eelised ja puudused?
  • Kui palju on Riinal ja Annel 2 aasta pärast pangas raha?

Lõik failist

Kordamisküsimused ptk 6
  • Selgita järgmised mõisted ja küsimused
    • Tarbija – on inimene , kes ostab kaupu ja teenuseid isiklikuks kasutamiseks

    • Tuluallikad – tulu tööst: palk; tulu rikkusest; intress

    • Rikkus – sinu omanduses olevate asjade väärtus

    • Rikkuse tunnused – 1)kasulikkus 2)piiratud pakkumine 3)rahaline väärtus 4)omandiõigus peab olema vahetatav

    • Säästmine – sõltub: 1)tulude suurusest 2)ootustest 3)pankade intressimääradest 4)maksuseadusest

    • Eelarve – tulude ja kulude plaan ( Eelarve koostamise kolm põhisammu: 1)finantseesmärkide püstitamine 2)tulude hindamine 3)kulude planeerimine )

    • Reklaamist saadav kasu – 1) info hindade ja uute toodete kohta 2)suureneb müüjate vaheline konkurents 3)alandab hindu tarbijate jaoks 4)maksab kinni enamike ajakirjade ja ajalehtede kulud ning kõik eraraadiote ja eratelevisioonide kulud.

    • Reklaamiga kaasneva ohud -  1)reklaami tootmine on kulukas ning see tõstab mõnede toodete hinda 2)  reklaam võib panna inimesi tegema asjatuid oste 3)meedia sõltub reklaamist

    • Millele mõelda, kui plaanid säästa – 1)ohutus 2)tulumäär 3) likviidsus

    • Likviidsus - näitab seda, kui kiiresti on võimalik oma sääste rahaks muuta. Raha kasutamisvõimalus kaupade ostmisel ja maksete tasumisel .

    • Tarbimiskrediit - Tarbimiskrediit on kas rahakrediit või kaubakrediit . Rahakrediit võimaldab laenata raha, et tasuda oma ostu eest. Kaubakrediit võimaldab osta kaupu ja teenuseid praegu ja maksta nende eest hiljem.
    Eluasemelaen , autoliising, järelmaksud, krediitkaardid.
    • Finantskoormus - Finantskoormus on kogusumma , mida maksad krediidi kasutamise eest. See hõlmab intressikulusid ja teisi tasusid (teenustasusid, kindlustus), mida müüja või laenaja laenule lisab.

    • Aastane protsendimäär (APM) - krediidikulu, mida arvutataks aastaprotsendina.
    APM=2 m i/P(n+1)
    m – makseperiood (52 nädalat, 12 kuud)
    i – laenukulu (intressi summa)
    P – põhisumma (laenatav raha)
    n – tegelik maksete arv
    • Krediidi eelised – 1)kohene kauba omandamine 2) paindlikkus 3)ohutus 4) aitab ettenägematute asjaolude korral

    • Krediidi puudused – 1)ülekulutamine 2)kõrgem maksumus 3)impulsiivsed ostud

    • Käendaja - isik, kellel on vastuvõetav krediidireiting ning kes on nõus maksma sinu asemel laenu tagasi, kui sa ise seda ei suuda.

    • Kindlustus - võimalus jagada riski ootamatuste vastu

    • Kindlustuse liigid – 1)Kahjukindlustus ( Kõik kindlustusliigid, kus kahju on võimalik rahaliselt hinnata ) 2)elukindlustus

    • Kindlustuspreemia – preemia on hind, mida inimesed maksavad kindlustuse eest

    • Tarbijakaitse -

    • Tarbijate õigused - Eesti Tarbijakaitseseaduse § 4 sätestab tarbija põhiõigused:
  • põhivajaduste rahuldamine (toit, rõivad, peavari)
  • ohutusele (olla kaitstud tervisele, varale ja elule ohtliku kauba või teenuse eest)
  • informatsioonile (saada vajalikku ja tõest teavet kaupade ja teenuste hulgast teadliku valiku tegemiseks)
  • haridusele (võimalusele saada koolitust ja oskusi, et käituda teadlike tarbijatena)
  • valikule (võimaluse valida kvaliteetsete kaupade ja teenuste hulgast)
  • esindatusele (õigusele võtta osa poliitiliste ja majanduslike otsuste tegemise protsessist)
  • kahjude hüvitamisele (nii materiaalse kui moraalse kahju tekkimise korral)
  • -         keskkonnale (õigusele ohutule keskkonnale nii praegu kui tulevikus)



  • Küsimused ja ülesanded
    • Mille poolest erineb aastane kasvik intressimäärast, mida teenid oma säästudelt?

    Vastus: Kasvik on summa ja intressimäär protsent.
    • Paljud pangad nõuavad trahvi , kui võtad oma tähtajalise hoiuse välja enne tähtaja lõppu. Miks nad seda teevad? Miks on nad deposiithoiusele sageli kehtestanud miinimumsummad?

    Vastus: Pangad nõuavad trahvi , kuna hoiustaja rikkus lepingut, võttes summa enne tähtaja lõppu välja. Deposiithoiusele on sageli määratud miinimumsummad, kuna kui inimesed käiksid panka raha umbes 10€
  • Tarbimine ja säästmine #1 Tarbimine ja säästmine #2 Tarbimine ja säästmine #3
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 3 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2012-03-29 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 39 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor ddiiaannaa Õppematerjali autor
    Tarbija, tuluallikas, rikkus, rikkuse tunnused, säästmine, eelarve, reklaamist saadav kasu, reklaamiga kaasnevad ohud, millele mõelda kui plaanid säästa, likviidsus, tarbimiskrediit, finantskoormus, aastane protsendimäär (APM), krediidi eelised, krediidi puudused, käendaja, kindlustus, kindlustuse liigid, kindlustuspreemia, tarbijate õigused, arvutusülesanded.

    Sarnased õppematerjalid

    thumbnail
    5
    pdf

    Tarbijad ja säästjad

    Tarbijad ja säästjad · Tarbja- inimene, kes ostab kaupu või teenuseid isiklikuks kasutamiseks. · Rikkus- sinu omanduses olevate asjade väärtus. Tuluallikad: 1. Tulu tööst-palk 2. Tulu rikkusest-intress Rikkuse tunnused: 1. Kasulikkus 2. Piiratud väärtus 3. Rahaline väärtus 4. Omandiõigus peab olema vahetatav( saan vajadusel müüa) N. Kunst. Säästmine sõltub: 1. Tulude suurusest( sissetulekud) 2. Ootustest 3. Pankade intressimääradest 4. Maksuseadustest Eelarve- Tulude ja kulude plaan. Eelarve koostamine: 1. Finantseesmärkide püstitamine 2. Tulude hindamine 3. Kulude planeerimine Reklaamist saadav kasu. Info hindade ja uute toodete kohta. Suureneb müüjate vaheline konkurents. Suureneb müüjate vaheline konkurents. Alandab hindu tarbijate jaoks. Maksab kinni enamike ajakirjade ja ajalehtede kulud ning kõik eraraadiote eratelevisioonide kulud. Reklaamiga kaasnevad ohud.

    Arendustegevus
    thumbnail
    3
    doc

    Tarbijad

    Tarbijad ja säästjad VI peatükk Tarbija Tarbija on inimene, kes ostab kaupu või teenuseid isiklikuks kasutamiseks. Tuluallikad Tulu tööst ­ palk Tulu rikkusest ­ intress, Rikkus Rikkus on sinu omanduses olevate asjade väärtus. Rikkuse tunnused 1. kasulikkus 2. piiratud pakkumine 3. rahaline väärtus 4. omandiõigus peab olema vahetatav. Säästmine sõltub: - tulude suurusest - ootustest - pankade intressimääradest - maksuseadustest Eelarve Tulude ja kulude plaan.

    Majandus
    thumbnail
    38
    pptx

    Tarbimine ja säästmine

    2. tulude hindamine 3. kulude planeerimine Reklaamist saadav kasu info hindade ja uute toodete kohta suureneb müüjate vaheline konkurents alandab hindu tarbijate jaoks maksab kinni enamike ajakirjade ja ajalehtede kulud ning kõik eraraadiote eratelevisioonide kulud. Reklaamiga kaasnevad ohud reklaami tootmine on kulukas ning see tõstab mõnede toodete hinda reklaam võib panna inimesi tegema asjatuid oste meedia sõltub reklaamist Säästmine sõltub: tulude suurusest ootustest pankade intressimääradest maksuseadustest Mis vahe on säästmisel ja investeerimisel? Säästmine on raha kogumine ootamatuteks ja ka planeeritud tulevasteks väljaminekuteks, mis on jooksvast sissetulekust katmiseks liiga suured. Hoiustamine pangas, mille puhul on tulu ehk intressi suurus ette teada ja ei ole ohtu oma rahast ilma jääda. Eestis on eraisikute hoiused ja arveldusarvetel olev

    Majandus
    thumbnail
    45
    doc

    Majandus õpetuse aasta konspekt.

    - rahvastiku muutused - kahjulikud kaubad ja teenused - turuvälised tooted - mõõtmisvead Elatustase Reaalne SKT jagatud riigi rahvastiku koguarvuga ehk kui palju rahvuslikku rikkus jagub iga elaniku kohta. 1996.a. oli Eesti SKT ühe inimese kohta $4431 ehk 66435 kr. Tarbimine: eratarbimine 60,7% SKT-st = $1821,2 ehk 27315 kr. ühe inimese kohta, valitsuse tarbimiskulutused 24,1% = 722 ehk 10830 kr. ühe inimese kohta. Inflatsioon Inflatsioon on hindade tõusu periood, mille ajal raha ostujõud langeb. Tööviljakus ehk Tööviljakus ehk tootlikkus on töö hulk, mida töötajad tootlikkus on teatud ajaühiku jooksul võimelised tegema.

    Majandus
    thumbnail
    226
    pdf

    FINANTSMATEMAATIKA

    2. FINANTSMATEMAATIKA ELEMENDID Sissejuhatus Tänapäeval pole vist vaja pikalt selgitada, kui suurt tähtsust omab raha ja kõik sellega seonduv. Paljud teie seast on juba käinud ka tööl ja saanud töö eest ka tasu. Seoses sellega on tekkinud kindlasti küsimus, kuidas teenitud raha kõige otstarbekamalt kasutada. Ülikooli õppima asumise korral tuleb paljudel teist võtta õppelaenu ning siis on oluline, kuidas erinevate pakkumiste seast valida välja enda jaoks parim variant. Kaugemas tulevikus tuleb aga nii mõnelgi teie seast kokku puutuda veel mitmesuguste laenude ning liisingutega. Kindlasti seisavad paljud tulevikus otsustuste ees, kuidas valida erinevate eluasemelaenu või autoliisingu pakkumiste seast parim. Kui saate tulevikus piisavalt hästi tasustatud töökoha, siis võivad tekkida raha ülejäägid, mida pole just otstarbekas igapäevaseks tarbimiseks ära kulutada. Tekib probleem, kuidas ülejäävat rah

    Majandus
    thumbnail
    15
    docx

    Majanduse konspekt

    Finantskoormus ehk krediidimaks kogu summa, mis makstakse krediidi kasutamise eest. See hõlmab intressikulusid ja teisi tasusid(teenustasud, kindlustus), mida müüja või laenaja laenule lisab. Turundus on tegevus,mille eesmärgiks on kokkuviia ostjad ja müüjad Põhiaspektiks on uute klientide värbamine ja olemasolevate klientidea suhte kinnistamine ja laiendamine. Turundustegeuvse hulka kuuluvad: Turu-uuringud,toodete väljapaneku korraldamine, hinnakujundus, reklaam. Tarbimine siia hulka ei kuulu. Riigi elatustase= reaalne SKP: rahvaarv Vältimaks infaltsioonist tulenevaid moonutusi arvestavad majandusteadlased SKP jooksvates hindades ümber reaalseks SKP-ks(SKP, millest on infaltsiooni % maha arvestatud) Riigi elatustaseme tõusu võib oodata siis, kui SKP taseme tõus on kiirem kui rahvaarvu tõus. Dumping on kauba eksport alla omahinna või koduhinnast madalama hinna, et vabaneda konkurentidest ja laiendada turgu. Maksuline tulu:

    Majandus
    thumbnail
    20
    doc

    Raha ja pangandus eksamikonspekt

    1. Raha olemus ja areng Raha on · eriline kaup, mis on kaubatootmise ja vahetuse protsessis eraldunud kaupade üldisest massist ning on üldiseks ekvivalendiks kõikidele kaupadele. · üldtunnustatud vahetusväärtus, peaaegu alati ka seaduslik maksevahend, ühtlasi arvestusühik ja väärtuse säilitaja. · hüviste omandiõiguse vabatahtlikku edasiandmist võimaldav üldtunnustatud instrument. Raha omadused: · aktsepteeritavus · äratuntavus · säilivus · homogeensus · kaasakantavus · jaotatavus · piiratus Raha kasutamine vähendab ajakulu, võimaldab majandusel areneda, alandab tehingukulusid, muudab tehingute tegemise efektiivsemaks. Raha loomine on protsess, kus panka hoiustatud raha antakse laenuna välja. Laenuvõtja majandustegevuse tulemusena jõuab see raha panka tagasi ja suurendab pangahoiuste mahtu. Kohustuslik reserv on vahendid, mida kommertspangad peavad hoidma keskpangas. Ko

    Raha ja pangandus
    thumbnail
    64
    pdf

    Konspekt ettevõtte rahandus

    ETTEVÕTTE RAHANDUS CORPORATE FINANCE Kristo Krumm Ettevõtte rahandus Kristo Krumm 1. SISSEJUHATUS Ettevõte on tervik, mis moodustub üksikutest osadest: Sisseost Tootmine Finantsid Müük Jne Ettevõtte finantsvaldkond moodustub samuti osadest, mille loomise aluseks on erinevad sihtgrupid oma infovajadustega: Raamatupidamine Ettevõtte rahandus Juhtimisarvestus Kulude arvestus controlling Ettevõtte rahanduse ehk finantsjuhtimise eesmärk: Rahanduseks nimetatakse rahaasjade korraldamist ettevõttes. Ettevõtte finantsjuht peab teadma ja arvestama järgmiste tingimustega: Mis mõjutab finantsjuhtimist ja otsustamist? Kuidas organiseerida äritegevust kõige ratsionaalsemal viisil? Kus asub rahandusfunktsioon ettevõtte struktuuris? Kuidas maksimeerida kasumit? Kas investeerida või

    Rahanduse alused




    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun