Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "Minu unistuste perekond ja selle seostus monigaamse tsiviilabieluga". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
unistus, unistuste, planeerida, seostus, sooviksin, jagaks, armastada, esikohale, usaldada, teenima, hooliv, südamlik, oskagi, kasvaksid, vanaks, lapselapsed, veaks, paljudki, teoksomavaheliselt kokkulepitud reeglid, kus me arvestame üksteisega. Kasvõi kogu pere puudutavad kodutööd. Kogu pere võiks koos hoolitseda ka meie koera ja kassi eest. Minu mehel võiks olla oma firma , kus ta saaks ka rohkem lastele pühendada ja tegeleda nendega. Samuti võiks mu mees osata ise meie majapidamise eest hoolitseda ja oskaks ise erinevaid kodutöid teha, alates ehitamisest kuni söögitegemiseni. Kindlasti sooviks, et ta aitaks oma positiivse eeskujuga meie lapsi kasvatada. Minu unistuste mees peaks olema töökas, aga ka sportlik ja hoolitsev ja hoidev peresuhtes, et perekond oleks kokkuhoidev ja südamlik. Minu mees ei peaks tarvitama sõltuvusaineid, ei alkoholi ega ka suitsu. Mulle meeldiks, kui mu mees tooks mulle lilli, kingitusi ja oleks minu vastu hea ja hell, et me koos saaksime hakkama ka elu keerdkäikudes. Oma lapsi me armastaksime tingimusteta. Kindlasti jagame lastega seonduva omavahel, sest lapsed on ju meie pere lahutamatu osa ja võrdsed meiega. Tütred ma
südmus. Üritan hoiduda sellest, et ma neid ära ei hellita. Ma loodan, et mu lastest tulevad ilusad, toredad ja õnnelikud inimesed. Ma ei saa seda küll garanteerida, kõik inimesed on erinevad, kuid mina kavatsen omaltpoolt selleks kõik teha. Juba mõtlemine sellele, et mul saavad kunagi olema lapsed on nii põnev. Kuidas ma küll hakkama saan? Ma usun, et kui juba kõik teised sellega on hakkama saanud, saan minagi. Ma tahan väga emaks saada. Iga tüdruku unistus on, et talle tuleks järgi prints valgel hobusel. Mina seda ei ootagi. Ma sooviksin, et minu mees tulevikus oleks hooliv, truu, humoorikas ja mis peamine, armastaks mind sellisena nagu ma olen.Ideaalis võiks ta välja näha pikk, blond ja siniste silmadega. Need on kõik küll unistused, reaalsuses võib asi hoopis teine olla. Ma tean, et kõigil on olemas oma hingesugulased, aga alati ei pruugi nad üksteist leida. Mu mees võiks olla ka väga töökas ning võiks osata süüa teha
Kuressaare Ametikool ,,Minu unistuste naine" Eliis Sirp MT22 2009 Kindlasti on kõik mehed sellest mõelnud, et milline peaks olema nende unistuste naine. Kas olema ainult toeks hetkel mil kaaslane teda väga vajab või ka igapäevaselt? Soov lapsi saada ja neid koos kasvatada? Unistuste naine peab kindlasti oskama kodu hoida ja seda hinnata. Nii ma küsingi endalt: ,,Milline peaks olema minu unistuste naine, kui ma oleks mees?" Minu jaoks on üks tähtsamaid asju abielu ja läbisaamine ämma ja äiaga. Kuidas mõjutavad peod suhet? Minu naine peaks mind julgustama, olema minu kõrval kui ma teda vajan ja toetama igal hetkel. Naine ei tohiks alahinnata enda meest, sest sellest tekivad tülid ja lahkuminekud. Ei saa ju elada kellegagi koos nii kui teine ainult alahindab ja mõnitab, see teeb kurvaks ja inimene ei tea enam mis on õige ja mis vale
kui see täituks nii nagu täituksid minu lihtsamad unistused elus. Perekonna loomiseks on vaja armastust, usaldust ja kindlustunnet, mis viiks kaks inimest nii kaugele et luua ühine kodu, planeerida lapsi. Lapsed kannatavad tihti vanemate lahku minekute pärast, nende väiksed südamed purunevad juba varakult, mis näitamaks neile ebakindlust tuleviku suhtes, suhtumist teistesse, perekonna loomisse ning oma asjade tegemistesse. Minu unistus oleks leida armastav kaaslane, kes arvestaks minu soovidega, minu tunnetega ning armastaks mind kui kogu maailma. Maailma kus olulisemaks inimeseks olen mina. Mees kes väärtustab mind nii palju, et sooviks luua minuga perekonda. Perekonda mis koosneks kolmest toredast lapsest, kelle kallistused, armastus annab meile jõudu ja jaksu edasi pürgimiseks. Leida kaaslane, kellega osta koos kodu, kuhu viia oma ime armsad lapsed, kus oleks nende jaoks suur aed, kus mängida, ringi joosta.
olukord, kus üks peaks petma teist, siis oleks tal piisavalt austust teise vastu, et seda talle ise öelda ja vajadusel midagi suhtes ette võtta, et selliseid olukordi ei tekiks. austus teineteise vastu! 19-aastane tüdruk: Oh jommel.. Pole ju abielus ja ei oskagi kohe nii öelda.. aga no ma eeldaksin oma abielust kui ma kunagi abiellun, armastavat suhet, üksteise möistmist, üksteise naerma ajamist ja ausus alati üksteise vastu.. 18-aastane poiss: Ideaalne abielu hmm armastada teda ja armastada teie armastust. Suur ja tähtis osa on usaldusel ja tunne nagu oleksite just armunud ;) 19-aastane tüdruk: Mina arvan, et ideaalne abielu on selline , kus mõlemad pooled pingutavad, et see ideaalne oleks .. See tähendab täielik usaldus, alati toetavad teinedeist.. 17-aastane tüdruk: Ideaalne abielu on selline, kus partner ei anna katteta lubadusi, et veedab terve igaviku sinuga, vaid hoopis elatakse päev korraga 21-aastane tüdruk : Eeldan, et ideaalset pole kyll olemas kuid
tervisele, ent vanemad ei paku neid lastele, vaid hoopis minnakse kergema vastupanu teed ning ostetakse lihtsalt üks krõpsupakk. Ma ei saa sellistest inimestest aru. Minu laste elus oleks juba väga pisikesest peale esikohal tervislik toitumine. Nad ei pea tingimata olema taimetoitlased, kuid peaksid teadma, mis on neile hea. Ma arvan, et selleks ajaks ollakse jõutud nii kaugele, et töötegemine on võimalik suuresti kodus. Sooviksin väga, et saaksin olla võimalikult palju kodus ning oma laste jaoks olemas. Tahan, et saaksin neile õpetada kõike alustades söögitegemisest lõpetades tolmuvõtmisega. Kool võiks olla ikka vanaviisi, nagu praegu. Õpilased käivad kooli ning õpetajaks on elus inimene klassi ees, mitte mingisugused tehnikavidinad. Minu lapsed peaksid kooli käima kindlasti ise, bussiga või mõne muu vahendiga. Ma võin ju olla võimalikult palju kodus, kuid siit algabki iseseisvus
,,Näed siis niimoodi käekottide ja kingade piisavalt armastust? surraksegi''. valmistamisele? Mu eluarmastus oli Boy Hetkel kindlasti mitte, Capel, kes abiellus Kas Teil on veel kuid kunagi tulevikus, teisega, kuid sisimas midagi, mida sooviksite kui ma nii kaua elan, siis usun, et ta armastas saavutada? võib olla hakkan mind elu lõpuni. Ma sooviksin saavutada disainima kotte. Kas Te usute kohtus võidu, et saada Kas juba varases hauatagusesse ellu ja millisena te kujutate oma elu näiteks saja aasta pärast? Ma tahaksin loota, et on, sest ma kohtuks seal endale väga kallite inimestega. Saja aasta pärast oleks me Boy'ga õnnelikult koos ja Diana ei lahutaks meid ning ma oleksin ikka saja aastane, igavesti. G-G. S.
Sinu ilu paistab silma sinu headusest ja südamest. Mannekeenid ei lähe iial moest. Sa oled nii tark, et isegi õpetaja ei saa sulle midagi vastu öelda. Sa oled loogiline inimene. Kas ma ei öelnud seda juba viiendat korda ? See,kes on rahulik ei sega ennast ega teisi. Ükski vihane mees ei pea ennast ebaõiglaseks. Sa oled nii hea inimene, et kui keegi Sind ei salli, on see sellepärast, et ta ei suuda taluda mõtet, et olemas on ka täiuslikud inimesed. Sina oled see, keda ma saan usaldada 101% ja kelleta ei ole võimalik elada. JUHTMED KOOS: Narivoodi moodi voodi, viidi voodipoodi. Vahetevahel on vahede vaheliste vahede vahedel vahed vahel. Eksju minu eksju on sinu eksjust eksjum, eksju? Tere august, käes on august, ütles August teisest august. Ma mõtlen, et sa mõtled, et ma ei mõtlegi su peale - mõtle pealegi, et ma ei mõtle, mõtlen ikkagi su peale! Ma ei saa aru, kuidas sa ei saa aru, ei ma ei saa aru.
eneseteadlikus, saavutusvajadus, loovus, paindlikkus, stabiilsus ja kindlasti töökus. Mina näen, et minul on need omadused olemas, kuigi mõnda neist peaksin veel arendama, et veelgi edukam olla. Mida ma üldse saan olles ettevõtja? Kindlasti saan heaolutunde, sest nähes, kuidas minu toode või teenus on kellelegi vajalik olen ka ise rahul. Klientidega suheldes kohtun iga päev uute inimestega ja minu silmaring laieneb. Minu töös puuduks rutiin ja ma saaksin enamjaolt ise oma aega planeerida. Võtad puhkuse just siis, kui seda vajalikuks pead ja kui tahad saad ka mitu päeva endale lihtsalt töövabaks teha. Ettevõtjana ei pea sa täitma kellegi käske, oled iseenda boss. Tänu selle aasta kogemustele olen ma mõistnud, et ettevõtjana pean ma kõvasti tööd tegema ja vahel on keeruline, aga sellel on ka nii palju eeliseid ja hea äriideega on maailm minu päralt. Ettevõtlus ja mina ettevõtjana
olen olnud Kohtla-Nõmme Lastekodus laste- ja noorte praktikal ajavahemikus 13.04.2015-8.05.2015, tean, et nii paljude võõraste lastega töö siiski mulle ei sobi. Sellepärast, et kui ma tahaks teha kõike õigesti ja peaks reeglitest kinni, peab mulle kõik ette ja taha punaseks tegema, ehk siis ette näitama, mida ei tohi teha ja mida tohib. Inimesed küll õpivad vigadest, kuigi leidub ka neid, nagu olen mina, kes sooviksid, et neile kõik puust ja punaselt ette näidatakse. Tulevikus, sooviksin ma pürgida ametile, mis on seotud psüühiliselt haigete vanemate inimestega, mitte küll päris vanuritega, kuid keskealistega kindlasti. Minu arust võib olla see töö üsna pingeline, kuid huvitav. Kindlasti saan ka selle töö eest vastavat tasu, ja soovin, et mind vajataks, kui professionaali, et oleksin asendamatu. Sotsiaaltöötaja ameti mulle sobivuse kohapealt, ma väga kindel ei oleks. Seda sellepärast, et kardan, et võin
Kirjandite analüüs 1. SISU Kolme gümnaasiumi aasta jooksul olen kokku kirjutanud seitseteist kirjandit. Eelistatuim teemavaldkond on olnud inimene ja inimsuhted, kuid olen kirjutanud ka hariduse ja spordi teemadel. Kirjandite eest olen saanud punkte vahemikus 57- 80. Kümnendas klassis kirjutasin kuus kirjandit, kõik hindele neli. Üheteistkümnendas klassis kirjutasin samuti kuus kirjandit. Punktisummadega 57- 68. Iga kirjandi sisu oli hea. Neljal juhul viiest oli õigekiri hea, ühel korral väga hea. Aasta alguses oli minu stiil hea, korra isegi väga hea, kuid proovikirjandil oli stiil kõigest rahuldav. Vorm oli kolmel korral väga hea ja kahel korral hea. Aasta jooksul võis märgata kirjandite kirjutamises arengut, kuid aasta viimane kirjand läks siiski väga kehvasti. Kaheteistkümnendas klassis olen hetkeseisuga kirjutanud viis kirjandit. Punktisummad jäid vahemikku 68- 80. Kolmel juhul neljast oli sisu hea, korra ka väga hea. Õ
Analüüs Eesti matus Maret, Andrese ema. Väsinud moega kõhetu naisterahvas. Sass, Andrese isa. Tugev ja turske mees nagu puupakk. Indrek, Mareti vend. Alati erutatud olekus luulelise hingega isand. Tiina, Indreku naine. Umbes 30 aastane hoolitsetud välimusega karjäärinaine. Maret ja Sass on tööinimesed, nad aitasid vana Andrest igal võimalusel maatöödega. ANDRES: "Nad veetsid siin kogu oma puhkuse, mis kujutas endast ilmselt hoopis rängemat tööd, kui see, mida nad linnas tegid. Ja mitte ainult puhkus - ka nädalalõppudel tuli sageli sõita siia, sest sõnnik tahtis laotamist, kartul algul panemist ja pärast võtmist, peenrad rohimist, marjad korjamist, puud lõhkumist, sada muud tööd tegemist." Indrek ja Tiina on inimesed, kes ei viitsi tööd teha ja tahavad igal võimalusel puhata. Nemad ei leia aega, et isa maatöödega aidata. Aga ka puhkepäevadel ta ei leia aega ja tahtmist, et aidata Indereku isa, vaid teeb igasugust m
! Sa küsid :"miks ?" Ma vastan :" Sa pole paremat suhtumist väärt !" · Ma armastan sind nagu pasta hambaharja, nagu soojust tekk ja nagu rong rööpaid. · Ma tahaks sulle karjuda :" Kao siit, ma vihkan sind !" aga ometi ma naeratan ja kingin sulle musi. Ma tean et sa oled mind petnud ja olen valmis minema kaugele, et teada saada kui kaugele lähed sina . · Mitte see ei vapustanud mind, et sa mind petsid, vaid see, et ma ei saa sind rohkem usaldada. · Ma solvun,Ma armastan,Ma elan.Ma olen inimene,Mitte NUKK kelleotsas trampida.* · Õnn on kui liblikas, mida taga ajades kunagi kätte ei saa, kuid kui istud vaikselt, tuleb ta ise sinu juurde. · See on armastus, kui muudad salaja oma päevaplaani, et saaksite kohtuda. · Sa küsisid mult , kas ma armastan sind ? panin pea maha ja vastasin EI ! Seejärel , käskisid sa
LÄÄNE-VIRU RAKENDUSKÕRGKOOL Sotsiaaltöö õppetool ST12KÕ1 MINA ÕPPIJANA Essee Õppejõud: MÕDRIKU 2013 Ma alustasin oma õppija staatust 1996-st aastast, kui astusin esimesse klassi aimamata hariduse ja selle vajalikkuse tegelikku tähendust. Sel ajal tundus kõik kuidagi kerge ning jäi kiiresti meelde. Mida rohkem aega edasi seda raskemaks kõik muutus. Kui põhikool sai lõpetatud oli kindel eesmärk saada kätte keskharidust tõendav dokument, mida paljud tööandjad kangesti nõuavad. Nii läksingi ma edasi keskkooli, seal oli kõik hoopis raskem, vahepeal tuli isegi mõte, et milleks mulle kõik see, võinuks minna parem kutsekooli nagu osad põhikooli klassikaaslased oleks saanud veel lisaks keskharidusele ka ameti. Aga mulle on lähedased inimesed alati öelnud, et ma ise otsin endale väljakutseid. Ma pean ise ka ennast õppijana üsna tolerantseks, sest m
kahekesi, see aeg oli kindlasti raske minu emale, aga kahekesi olles valitses meie kodus kodurahu. See, et me emaga kahekesi oleme elanud on meid lausa lahutamatuteks muutnud, meie niigi tugev side tugevnes sellega veelgi, et pidime kahekesi hakkama saama. Kuigi Lahkuminekuga saime tagasi oma kodurahu ei oled see ka ainult positiivne,nüüd tagantjärele lapsepõlvele mõeldes mõistsin seda, et mul oli väga raske mehi usaldada ja kuna aastaid isafiguur puudus, siis olin veidi ettevaatlik meestega suheldes. Kuigi vanaisa ja teised onud olid igal võimalikul hetkel mulle isa eest, kuid ikkagi oma päris isa ei asenda keegi. Kindlasti ei ole lahkuminekute lastele ühesugune, sest iga inimene on erinev, kuid kokkuvõttes enda näitel julgen väita, et olen väga rahul oma seinise elu käiguga, hoolimata läbitud raskustele, mis jällegi ma usun mind iseseisvamaks ja tugevamaks inimeseks kujundasid
Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta. Elu on kui puzzle,mis koosneb miljonitest väikestest tükikestest ja kus ühe pisikese osa kaotamine võib viia täieliku Katastroofini. Vähestele on antud, mõnele pole üldse antud ja need kellele on liiga palju antud on õnnetud. Sisemine ilu on välisest tähtsam, aga ainult juhul, kui see välja paistab. Me sobime nagu särk ja perse. Huvitav, kumb mina olen? Parem armastada ja kaotada, kui üldse mitte armastada. Igaühe väärtuseks on tema ise. Sellele väärtusele pole õigust kellegil teisel peale tema enda. Iga inimese mälu on tema erakirjandus . Sõda on kõikide asjade lisa. Kõik, mida saab raha eest osta on odav. Suhtumist pisiasjadesse avaldub inimese iseloom kõige paremini. Paljud on kopeerinud Mona Lisat, ometi seistakse järjekorras, et näha originaali. Tahaks sulle kättemaksta , aga ei suuda
Ootamatu pööre minu elus. Kohver oli nagu ikka. Pruun. Veidi kulunud nurkadega ja lahmakas, nii et seda paigalt nihutada oleks olnud suhteliselt piinarikas. Seal ta siis nüüd seisis. See kohver noh. Leivavärvi ja suur. Mõtetult suur kusjuures. Alati saaks läbi ajada palju väiksemate ja praktiliste sumadanidega.Kuid see monstrum sin ei kuulunud kohe kindlasti mitte nende hulka. Nii ma siis selle avasin. Seest oli see palju jubedam kui väljast poolt. Siseriie oli täiesti niru ja see sahtel seal nurgas oli põhjatu. Õnneks see õudus kestab vaid kaks nädalat ja laagris ei pea ma seda kasutamaka. Ma mõtlen kohvrit. Ainuke probleem on selles, et kuidas mu riided selle jubeda eluka sees lebada suudavad. Loodan, et see jube vanainimeste hais minu riietele külge ei jää. Kuulsin elutoa seinakella krigisevat kilinat ja pugesin ruttu teki alla. Mõne aja pärast ilmus minu tuppa ema. Ei tea isegi kas ta on mu päris ema või mitte. Ema ta igatahes
Millal lõpetasite 1997 Lustivere kooli? Kus täpsemalt elate, Vantaa, Soome asukoht? (linn; riik) Kuidas tuli selline Aastaid tagasi tuli tööpakkumine Soome. Palk oli kordades 19 mõte, et minna suurem, kui mul sel ajal Eestis oli. Mõtlesin esialgu minna välismaale? ajutiselt natuke lisaraha teenima, aga ajutisest sai püsiv... Kuidas on teil teie Arvan, et keskmisest paremini. Ise olen rahul enda arvates välismaal läinud? Millega tegelete/olete Elektrik, komplekteerija, ehitaja (seda praegugi) tegelenud seal? Kui tihti te külastate Viimasel ajal harva- paar korda aastas Eestit? Kas teil on plaanis Hetkel plaan puudub, kuid pole välistatud kunagi veel Eestisse tagasi tulla, elama? Mida sooviksite Kõike paremat!
siin on odav ning ka teine üliõpilane pesitseb siin.“ Lõpus esitasin neile siiski veel ühe küsimuse, kuna mind hakkas ikkagi huvitama, kes neist pansionis olevatest inimestest elavad rantjeena. Kõik vastasid nagu ühest suust, kõik me elame siin rantjeedena. Me keegi ei käi tööl ega teeni otseselt raha. Rikkamatel on raha varem kogutud, nooremad ja vaesemad üldjuhul saavad seda oma pere käest. Rantjee elu on küll mugav, aga igav. Tööl käima ei pea, ja raha teenima ka muud moodi ei pea. Teisest küljest, et sellist elu elada, peab enne olema tehtud raske ja pikk töö. Üld juhul näitab rantjeena Vautrin-kes elamine seda, et sa oled jõukas ja rikas, või oled kunagi vähemalt olnud. Ma veedaks ka oma vanaduspõlve sama moodi, kui on on ta olekult selleks on vastavad võimalused ja tahtmine. ja inimesena? Intervjuu tegi reporter Riho Kirsipuu
sõltlase analüüs Kerti juhtum. Kert on lihtne ja tore Kesk-Eestis elav mees. Kuid ka kõva viinamees. Küsitlesin Kerti, sest tahtsin aru saada, miks saab ühest mehest alkoholilemb. Usun, et põhjuseks, miks mees jooma hakkab, on sageli just suhted naistega. «Eks see jooma hakkamine käib oma rada pidi,» vestab Kert, hõõrudes sõrmenukkidega silmi, millest kiirgab selgesti välja väsimust, kurnatust. «Alguses tekib mõte, et võtaks mõned õlled. Ja siis, kui mõned õlled hakkavad maitsema, tuleb ikka üks viin, siis teine viin ja... ei saa enne pidama, kui pudelipõhi paistab. Stress hakkab tekkima ja pinged üle pea kasvama. Eks see viin ole nagu narkootikum, ma arvan. Pole küll narkootikumi proovinud, aga ka viin tekitab sõltuvuse. Kui pikemat aega pole võtnud, tekibki sees tunne, et peaks stresse maandama. Näiteks kui aeg-ajalt tarbida õlut või muid kergeid alkohoolseid jooke stabiilselt päevast päeva, siis kange alkoho
Karupoeg noogutas . Notsu : Kujuta ette , mind enam pole , sina istud siin üksinda ja ei ole kellegagi juttu ajada . Karupoeg : Aga kus sina siis oled ? Notsu : Mind ei ole . Karupoeg : Nii ei saa olla . Notsu : Mina arvan ka nii . Aga no kujuta ette , mind ei ole . Sina oled üksi . Karupoeg vihastas : Miks sa mind kiusad ? Kui ei ole sind , ei ole ka mind , said aru ? 8. * Tüdruk, kellega läheks liblikaid püüdma ja sügisel lindudele lehvitama! Temaga jagaks jogurtiklaasi ka siis, kui see maamuna viimane oleks! Temaga joonistaks taevasse teise päikese ja vb isegi kuu keeraks teistpidi! :) 9. Targal naisel on miljoneid sünnipäraseid vaenlasi-kõik lollid mehed 10. Täiesti tavaline tüdruk, Täiesti tavalise iluga, täiesti tavalise käitumisega, täiesti tavalise olemisega, täiesti tavalise mõttemaailmaga, täiesti tavaliste pisaratega, täiesti tavaliste naeratustega, täiesti tavaliste juttudega. 11.
nagu olen, või võib-olla täpsemalt, mind armastatakse sellepärast, et ma olemas olen (ibid.). 9 Kogemus emaarmastusest on passiivne. Ma ei pea mitte midagi tegema selleks, et olla armastatud -- emaarmastus on tingimusteta armastus. Kõik, mida ma pean tegema, tähendab lihtsalt olla -- olla tema laps. Emaarm on õndsus, rahu, mida ei pea saavutama ega ära teenima (ibid.). Kuid emaarmastuse tingimusteta headusel on ka negatiivne külg. Seda pole küll vaja ära teenida, ent seda ei saa ka saavutada, luua, juhtida. Kui ta on olemas, siis on see nagu õnnistus; kui ta puudub, siis nagu puuduks kõigel elus ilu -- ning miski ei aita mul seda luua. Enamikule lastest on enne kaheksa ja poole kuni kümneaastaseks saamist asi enamasti ainult selles, et neid armastatakse - armastatakse sellepärast, et nad on sellised, nagu nad on. Kuni ülaltoodud
tundnud inimest, naist, kelle juures mulle kõik nii väga meeldiks. Aga ma olen rahulik. Sa võid katsuda mu pulssi. Ma vaatan sind juba nagu oma järgnevat elu. Sa saad olema väga-väga õnnelik. Oh jumal, kui õnnelik ma olen. LAURA: Tulge palun mõistusele. OSVALD: Arvad, et meie vanusevahe on liiga suur. Kõige rohkem kümme- viisteist aastat. See ei tule arvesse. LAURA: Ma ei tea, mis teie peas toimub, aga ma armastan Rolandit, nii nagu üldse on võimalik armastada ja kõik see, millest te räägite, on, vabandage väga, jabur. Olete üksi hakanud midagi ette kujutama. Oodake siis veel, äkki satub siia naisterahvas, kellele teie jutt korda läheb, aga mind jätke mängust välja... Teie igatsused ja unelmad, tähendab selline seisund, ei ole mulle võõras, aga lepime kokku, et siia sattus vale inimene. Kindlasti tuleb siia keegi, kellele on teie pakutavat õnne vaja, aga kordan veel, minule seda vaja ei ole. OSVALD: Ei tea, ei tea
hingamisteedest, ravida põletust, tunda ära allergilise reaktsiooni tekke ning anda lapsele esmaabi kuni jõuab kiirabi ja võtab lapse ravimise üle. B.2.5 Koostöö lapsevanema/hoold Koostöö aluseks lapsevanemaga on usaldus ja lugupidamine üksteise ajaga suhtes. Kui lapsevanemad on otsustanud oma lapse minu hoole alla usaldada, palun neil võimalikult palju infot lapse tausta kohta. Eriti hoolikalt jälgin lapse kultuurilisi iseärasusi. Teades lapse tausta väga täpselt, suudan pakkuda talle võimalikult profesionaaselt ja vajadusel individuaalset lähenemist. Igakülgne koostöö lapsevanemaga tagab lapsel turvatunde tekkimise ja kiirema kohanemise lastehoius. Väga tähtis on lapsevanemate
See olen ju OSVALD: Arvad, et meie vanusevahe on mina! Millal see tehti, kes tegi? Ma ei mäleta liiga suur. Kõige rohkem kümme-viisteist üldse! Issand, kui piinlik. Ja nii suurelt. aastat. See ei tule arvesse. Issand, kui pruun. See nagu ei olekski mina. LAURA: Ma ei tea, mis teie peas toimub, Issand, Maria tuleb tagant. Mõtle ometi. Mis aga ma armastan Rolandit, nii nagu üldse on ajakiri see on? võimalik armastada, ja kõik see, millest te OSVALD: Kaasi pole. räägite, on, vabandage väga, jabur. Olete LAURA: Ja terve lehekülg pilti täis. Mis üksi hakanud midagi ette kujutama. Oodake ajakiri see on? siis veel, äkki satub siia naisterahvas, kellele OSVALD: Ma ei tea. Ilus pilt. Ma vaatan teie jutt korda läheb, aga mind jätke mängust seda kogu aeg. välja... Teie igatsused ja unelmad, tähendab LAURA: Ah see kett on siin kaelas!
Ainult sind... Kleidid, need on muutnud ajaga värvi. Käed on jäänud hapramaks. Lõhnu on tulnud juurde. Aga see pilk, see olek, see aura on endiselt olemas. Ann, see kõik on olemas... ANN Ei ole. FELIX Kõigest, millest oled pidanud loobuma, teen tasa. Kümnekordselt. ANN See pole see. FELIX Mis siis on? ANN Felix... Felix, ma ei näe meil enam koos tulevikku. Ma ei oska sind enam armastada kui meest. FELIX Aga ennist ütlesid ju suurepärane abikaasa... ANN Jah, aga see ei ole piisav. FELIX Ann, ma olen sinu pärast kõigeks valmis. Sul pruugib vaid öelda, kui... ANN See pole see... FELIX Mida sa siis tahad? ANN Mitte mida, vaid keda. Felix laseb Anni oma embusest lahti. FELIX Ei ole... ANN On küll... FELIX Kes see mees on? ANN See on naine. Felix tõuseb diivanilt. Eemaldub.
LÄÄNE-VIRU RAKENDUSKÕRGKOOL Sotsiaaltöö õppetool ST12 KÕ2 Piret Sarv Mina õppijana Eneseanalüüs Juhendaja: Anu Leuska, MA Mõdriku 2013 Minu kui õppija eneseks saamine on seotud paljude küsimustega, minust endast. Neid kordi on olnud üpris palju, kui olen endalt pidanud küsima, miks ma olen õppija. Ei ole ma enam ju kahekümne aastane, vaid enam. Tihti kõmiseb kõrvus üks ja seesama sõna; "Miks, miks, miks?". Mida rohkem ma sellele mõtlen, seda rohkem ma olen veendunud, et see lugu räägib minust kui õppijast. Tõenäoliselt ei tule see lugu eriti pikk, kuna mulle ei meeldi sõnu ,,pliiatsist v
" ütlesid Stiiv-Maikel, Helen ja Stiiven justkui ühest suust. "Me läksime!" ütlesid nad ja jooksid üles. "Jäimegi üksi!!" ütlesin laste ja mehe peale solvunult. Tõusin diivanilt ja läksin selle kõrvale. "Minu arust on see kostüüm liiga selline, noh, see on praegu liiga imelik, mis meil on!!" "See pole sinu öelda!!" pahandas John rämeda häälega. Ma ehmatasin ning naeratasin närviliselt. "Nüüd tahan ma magada!" ütles ta. "Kas ma teen teile aseme diivanile?" "Ei. Ma sooviksin hoopis magada teie voodis! Ega teil midagi selle vastu pole?" küsis John. "Ei ole, mul pole selle vastu midagi!" Mu mees niheles terve öö diivanil. Ma ei saanud öö otsa magada. Hommikul olime kõik köögis peale Johni. "Stiiv-Maikel aja John üles!" käskisin Stiiv-Maikelit. "Miks mina? Miks ei võiks sina seda teha?" küsis ta hirmunult. "Sest mina käsin!" käratasin nähvates talle. "Hea küll, aga kui ta minu peale vihastab, siis sina vastutad!" ütles ta ja jooksis üles.
takistuste kiuste ning jäävad kokku. Ilmselt kõige kuulsam selline paar maailmas on Romeo ja Julia. Kes ei teaks lugu sellest, kuidas Romeo ja Julia armuvad ning hiljem koos surevad. Nad armastasid üksteist nii väga, et olid nõus surema ilma teiseta. See on küll lugu, aga ka päris elus võib nii minna. Olen kuulnud ütlust, et armastus on pime. Kui armastatakse, on raske panna tähele teise inimese vigu. "On võimatu armastada ja olla mõistlik,“ on kunagi öelnud Francis Bacon. See tähendab minu arvates seda, et mida rohkem sa kedagi armastad, seda vähem arukamaks sa jääd. Armunud inimene tajub ümbritsevat teist moodi, elab justkui mulli sees. Kui inimene armub siis ta hoolib vaid sellest teisest inimesest. Järelikult ei saa ta olla enam arukas, kui ainuke asi, millele ta keskendub on tema armsam. Tihti olen kuulnud lugusid sellest, kuidas mees naist peksab, kuid naine ei lahku, sest ta armastab.
Seega ma arvan, et väärtushinnangud tänases Eestis on vales kohas ning ma loodan, et nad ka vähe haaval õigesse kohta loksuvad. Küsimus, kas edukuse seadmine inimese mõõdupuuks on ikka õigustatud, küsitakse kirjanik Eva Koffilt: ühiskond pakub välja ühe mõõdupuu, aga me oleme vabad leidma ka teisi mõõdupuid. Oluline on, et me leiaks vähemalt ühe asja, mis meid huvitab ja õnnelikuks teeb. Perekond, nagu inimenegi, on ju tegelikult meile antud võimalus, unistus, mida me püüame täituma panna - soovides luua omaenda väikest maailma, kus oleks hea olla kõigil, kes sinna kuuluvad. Paljudel see unistus ei täitu, aga võimalus on antud kõigile. Need olid tema kaks kõige olulisemat sõnumit ja kindlasti on need väga õiged, sest edukus tõesti ei seisne ainult heas töökohas, mis raha sisse toob, vaid edukus peitub ka mujal. Edukaks inimeseks võib pidada isikut, kes on õnnelik kuigi võib-olla tal ei ole hiilgavat töökohta, maja või autot
Miks me anname alla kohe, kui raskeks läheb? Miks me igatseme kedagi nii väga, et valus hakkab? Miks me kurvad olles tahame alati üksi olla? Miks me hakkame asju väärtustama alles siis, kui kõik läinud on? Miks haiget saada on nii valus? Miks me kardame riskida ilma, et kardaks põruda? Miks me ehitame oma kõige sügavamate tunnete ümber kaitsemüüri? Miks me oskame võtta, aga mitte anda? Miks me ei suuda rääkida asjadest, nii nagu nad on? Miks me ei püüdle oma unistuste poole, vaid unustame need? Miks me püüame olla need, kes me tegelikult ei ole? Miks me ei õpi enda vigadest? Miks me alati tahame valida kõige kergema tee? Miks me otsustame inimese üle enne, kui oleme teda tundma õppinud? Kui paljud meist lohistavad nähtamatute kottidena kaasas oma minevikku! Truult veame kaasas pettumusi, solvumist, kättemaksuiha. Piisab vaid meenutusest, kui süttime taas kui kustunud tõrvikud. Viha võib põleda meie alateadvuseski ereda ja jõulise leegina
andestavad, aga ei unusta. · Elu on kui puzzle,mis koosneb miljonitest väikestest tükikestest ja kus ühe pisikese osa kaotamine võib viia täieliku Katastroofini. · Vähestele on antud, mõnele pole üldse antud ja need kellele on liiga palju antud on õnnetud. · Sisemine ilu on välisest tähtsam, aga ainult juhul, kui see välja paistab. · Me sobime nagu särk ja perse. Huvitav, kumb mina olen? · Parem armastada ja kaotada, kui üldse mitte armastada. · Igaühe väärtuseks on tema ise. Sellele väärtusele pole õigust kellegil teisel peale tema enda. · Iga inimese mälu on tema erakirjandus . · Sõda on kõikide asjade lisa. · Kõik, mida saab raha eest osta on odav. · Suhtumist pisiasjadesse avaldub inimese iseloom kõige paremini. · Paljud on kopeerinud Mona Lisat, ometi seistakse järjekorras, et näha originaali. · Tahaks sulle kättemaksta , aga ei suuda
Avinurme Keskkool 8.klass Perevägivallast Mariliis Oja Avinurme 2008 Sisukord 1 Sissejuhatus....................................................................................................................................3 Füüsiline ja vaimne vägivald..........................................................................................................5 Perevägivalla levimus.....................................................................................................................7 Diagnoosimine, sümptomid ja tagajärjed.......................................................................................8 Taustategurid..................................................................................................................................19 Ravi ja ennetamine.........................................................................................................................20 Seksuaalne vää