Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Keskkonnakaitse eksam (0)

5 HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Milline objekt ei sobi loetellu ?

Lõik failist


KESKKONNAKAITSE
LK seaduse eesmärk – loodusvarade säästlik kasutamine, loomastiku ja taimestiku kaitse, looduslike elupaikade ja kultuuriväärtuste säilitamine.
LK põhimõttedlooduslike alade säilitamine, piirates nende kasutamist. Loomastiku, taimestiku, seenestiku, mineraalide ja kivimitega tehtavate toimingute reguleerimine. Loodushariduse ja teadustöö soodustamine. Alternatiivsete lahenduste kasutamine.
Kaitse alla võtmise eeldused - ohustatus, haruldus, tüüpilisus, teaduslik, ajalooline, kultuuriline, esteetiline väärtus või rahvusvahelistest lepingutest tulenev kohustus.
  • Aastaarvud:
    * 1297 - keelas taani kuningas Erik Menved metsaraie Tallinna lähedastel saartel: aegna , naissaare, paljassaare.
    1642-toimus sõmerpalus talupoegade ülestõus, protestiti pühajärve voolu tõkestamise vastu.
    *1664-laienes eesti alale Rootsi metsaseadus , esimene teadaolev jahieeskiri.
    * 1853 -asutati eesti loodusuurijate selts ELUS-
    1859 - anti välja Karl Ernst von Baeri ja Carl Aleksander Shultzi koostatud „Määrused kalapüügi piiramiseks Peipsi ja Pihkva järves”
    1879- Pidas akadeemik Georg Helmersen loodusuurijate seltis loengu rändrahnude kaitsest.
    1886- veemõõtmine Emajõel, KK seire
    * 1910 -rajati Artur Toomi eestvõttel esimene looduskaitseala eestis.Vaika linnukaitseala.
    1913-asutati saaremaa loodussõprade selts
    1920- alustas LUS-i juures tööd looduskaitsesektsioon
    *1924-loodi järvseljale eesti esimene metsareservaat
    1929-töötas komisjon välja esimese looduskaitseseaduse projekti.
    1933-hakkas ilmuma LUSi ajakiri eesti loodus
    *1935-võeti vastu esimene eetsi looduskaitse seadus,mil asus tööle ka esimene riigi looduskaitseinspektor Gustav Vilbaste ning loodi Riigiparkide Valitsus.
    1938-teine looduskaitseseadus
    1947- moodustati 7 jahikeeluala, vigala , matsalu , vilsandi jne.
    *1955- Looduskaitse komisjon, mida juhtis E.Kumani.
    1957-võeti vastu esimene looduskaitse seadus toonas Nkogude liidus.
    *1957- tähistati 1. korda looduskaitsepäeva, võeti vastu uus looduskaitseseadus.
    *1958- Tartu Üliõpilaste looduskaitse ring, juhendas J.Eilart
    1960-ilmus „looduskaitse teatmik”, TA Looduskiatse komisjoni eestvedamisel.
    *1966-asutati eesti looduskaitse selts(ELS)
    *1970- alustati rahvusvahelist koostööd ülemaailmsete looduskaitse organisatsioonidega. Nt IUCN
    * 1971 - loodi lahemaa rahvuspark ja ramsari konv.
    *1979-valmis esimene eesti punane raamat (1998-ilmus eesti punane raamat)
    1985-1987- fosforiidisõda ( Rakvere piirkonda taheti kaevandada)
    1989- KK ministeerium
    1991- Eestimaa looduse fond
    1992 -osales eesti esmakordselt ÜRO keskkonnakonverentsil (Rios)
    1993-asutati soomaa ja karula RP
    1994- kaitstavate loodusobjektide seadus
    1995- Säästva arengu seadus
    *2004-ühines eesti euroopa liiduga, jõustus looduskaitse seadus ( 10.mai)
    *2007- eesti liitus rahvusvahelise looduskaitseliiduga (IUCN)
    2009-riiklik looduskaitsekeskus
    2013- keskonna agentuur
    2)Inimesed:
    K.E. Von Baer - Kalavarude kaitse vajadus, valed püügiviisid, kalapüügi eeskirjad Peipsis.
    A. Theodor von Middendrof- esimene loodushariduse propageerija Eestis
    Georg Helmersen- pidas loodusuurijate seltis loengu rändrahnude kaitsest. Teda tuleb pidada eluta looduse kaitse mõte algatajaks Eestis.
    C.R. Jacobson - üleskutsed ja laused lehtedes. Põllumajandus kirjandus
    Artur Toom - tema algatusel loodi 1. looduskaitseala eestis:Vaika linnukaitseala.
    T.Lippmaa- looduskaitse nõukogu esimees, tema algatusel loodi 8 looduskaitseala.
    G. Vilbaste- esimene looduskaitse inspektor ,koostas esimese kaitsealuste objektide loendi-
    Jaan
  • Vasakule Paremale
    Keskkonnakaitse eksam #1 Keskkonnakaitse eksam #2 Keskkonnakaitse eksam #3 Keskkonnakaitse eksam #4 Keskkonnakaitse eksam #5 Keskkonnakaitse eksam #6 Keskkonnakaitse eksam #7 Keskkonnakaitse eksam #8 Keskkonnakaitse eksam #9 Keskkonnakaitse eksam #10 Keskkonnakaitse eksam #11 Keskkonnakaitse eksam #12 Keskkonnakaitse eksam #13 Keskkonnakaitse eksam #14 Keskkonnakaitse eksam #15 Keskkonnakaitse eksam #16 Keskkonnakaitse eksam #17 Keskkonnakaitse eksam #18
    Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
    Leheküljed ~ 18 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2016-01-12 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 114 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor Kati96 Õppematerjali autor

    Sarnased õppematerjalid

    thumbnail
    18
    doc

    EMÜ Keskkonnakaitse üldkursuse 2014 eksamiks kordamine

    LOODUS- JA KESKKONNAKAITSE 2014/2015. ÕPPEAASTA Loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused. Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste areng ja erinevad käsitlused. Looduskaitse on looduskaitsealade, taimede ja loomade kaitse. Ühiskondlikud ja riiklikud meetmed, mis peavad tagama loodusvarade otstarbeka kasutamise, taastamise ja kaitse, tervisliku elukeskkonna hoidmise ja loomise, maastikukaitse ja – hoolduse ning väärtuslike loodusobjektide säilitamise. Keskkonnakaitse - Keskkonnakaitse on tegevus, mille abil püütakse hoida ja kaitsta keskkonda inimtegevuse negatiivsete mõjude eest. Keskkonnakaitse hõlmab ühiskonna, organisatsioonide ja üksikisikute tegevust, mille eesmärk on inimese vahetu elukeskkonna ja ka looduse kui terviku kaitse elujõulise ning meeldiva keskkonna säilitamiseks. Keskkonnameetmed kujundatakse keskkonnapoliitika abil. Looduskaitse ja keskkonnakaitse määratlus. Looduskaitse – looduskeskne, kk – inimkeskne suhe.

    Keskkonna kaitse
    thumbnail
    15
    docx

    KESKKOND

    2013 Moodustatakse Keskkonnaagentuur 2017 Eesti on Euroopa Liidu ees (Looduspõhised lahendused keskkonnakaitses) KESKKONNAKAITSE ARENGU TÄHTSÜNDMUSED EESTIS 1417 Esimesed vee ja kanalisatsioonisüsteemid Tallinnas 1886 Regulaarse keskkonnaseire algus, veemõõtmine Suurel-Emajõel 2004 Liitumine Euroopa Liiduga, EL 2007 Eesti keskkonnastrateegia aastani 2030 2009 Moodustati Keskkonnaamet 2013 Moodustatakse Keskkonnaagentuur Mõned rahvusvahelise keskkonnakaitse arengu teetähised 1962 Rachel Carson "Hääletu kevad", Silent Spring 1972 ÜRO I Keskkonna ja Arengu konverents Stockholmis 1973-1976 EL esimene Keskkonnaprogramm 1992 ÜRO II Keskkonna- ja Arengukonverents Rio de Janeiros 2002 ÜRO III Keskkonna- ja Arengukonverents, 2012 ÜRO IV Keskkonna- ja Arengukonverents, Loodus- ja keskkonnakaitse olemus Looduskaitse - Looduskaitse all mõistetakse abinõude süsteemi, mis on

    Keskkonnakaitse
    thumbnail
    19
    docx

    Keskkonnakaitse üldkursus 2017

    produktiivsed puistud (plusspuistud), kõrvalsaadused (marjad), olulised elupaigad, esteetiline ja rekreatiivne väärtus, olulisused maastikukaitse vaatekohast, teaduslik katseala, kultuurilooline väärtus 2.Ökosüsteemid: looduslikkus, mitmekesisus, esinduslikkus, haruldaste liikide olemasolu, endeemid, mahukas, piisav leviala, kultuurilooliselt väärtustatud 3.Maastikud: haruldus, kordumatus, esinduslikkus, looduslikkus, esteetilisus, kultuuriloolisus Loodus- ja keskkonnakaitse ajalugu. Looduskaitse arenguetapid: Looduskaitse eelduste e. sugemete kujunemise aeg. Looduskaitse kui ühiskondlike meetmete süsteemi kujunemine (ühiskondlikud organisatsioonid, seltsid) - teadusliku loodushoiu algus Looduskaitse kui riiklike meetmete kujunemine (õigusaktid, institutsioonid jne) Looduskaitse kui rahvusvaheliste meetmete kujunemine (rahvusvahelised organisatsioonid, konventsioonid, riikidevaheline koostöö)

    Keskkonnakaitse
    thumbnail
    24
    doc

    Keskkonnakaitse vastused EMU

    1.) Loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused. Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste areng ja erinevad käsitlused Looduskaitse on looduse mitmekesisuse,loodusvarade ning looduslike koosluste ja populatsioonide kaitse inimtegevuse ja ebasoodsate looduslike mõjude eest, nende hooldamine ja taastamine. Eesmärgiks on peamiselt kohalike loodusharulduste ja liikide, ka maastike kaitse. Tänapäevane looduskaitse püüab ühendada elupaikade, koosluste, liikide ja maastike kaitse terviklikuks looduse mitmekesisuse ja ökosüsteemide kaitseks.

    Keskkonna kaitse
    thumbnail
    48
    doc

    Keskkonna kaitse kontrolltöö kordamine

    1.) Loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused. Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste areng ja erinevad käsitlused Looduskaitse on looduse mitmekesisuse,loodusvarade ning looduslike koosluste ja populatsioonide kaitse inimtegevuse ja ebasoodsate looduslike mõjude eest, nende hooldamine ja taastamine. Eesmärgiks on peamiselt kohalike loodusharulduste ja liikide, ka maastike kaitse. Tänapäevane looduskaitse püüab ühendada elupaikade, koosluste, liikide ja maastike kaitse terviklikuks looduse mitmekesisuse ja ökosüsteemide kaitseks.

    Ökoloogia ja keskkonnakaitse
    thumbnail
    32
    docx

    Keskkonnakaitse üldkursus

    KESKKONNAKAITSE ÜLDKURSUS Kokkuvõte eksamiks Loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused:  Traditsiooniline ehk klassikaline looduskaitse – alustati 20. saj alguses, võeti kaitse alla peamiselt loodusobjekte: haruldased puud, salud, rändrahnud, taime-ja loomaliigid, unikaalsed ja kaunid maastikuvormid Looduskaitse eesmärk on säilitada inimese elukeskkond maakeral tootvana, tervena ja rikkana. Keskkonnakaitse- tegevus, mille abil püütakse hoida ja kaitsta keskkonda inimtegevuse negatiivsete mõjude eest

    Keskkonnakaitse
    thumbnail
    20
    pdf

    KK üldkursuse eksami materialid

    LOODUS- JA KESKKONNAKAITSE 2008. AASTA SÜGISSEMESTER Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste käsitlused. "Looduskaitse all mõistetakse abinõude süsteemi, mis on rakendatud majanduslikku, teaduslikku, üldkultuurilist või esteetilist tähtsust omavate maa-alade või looduslike objektide säilitamiseks, taastamiseks ja ratsionaalseks kasutamiseks praeguste ja tulevaste inimpõlvkondade hüvanguks". Keskkonnakaitse on väike osa looduskaitsest, kui käsitleme loodusena kogu elusfääri, kõikjal toimuvat elu.

    Keskkonna kaitse
    thumbnail
    7
    doc

    Kordamisteemade vastused eksamiks

    või jäätmete looduskeskkonda viimise eest. Keskkonnakahju hüvitis - riigi poolt kehtestatud kompensatsioon keskkonnale või selle üksikosale tekitatud kahju korvamiseks tekitaja poolt. Eesmärk - ennetada ja vähendada saasteainete või jäätmete keskkonda viimisega tekitatavat võimalikku kahju. Saastetasu makstakse saasteainete või jäätmete keskkonda viimisel. Saastetasu rakendatakse mis tahes jäätmete keskkonda viimisel. LOODUS- JA KESKKONNAKAITSE ÜLDKÜSIMUSED Looduskaitse - abinõude süsteemi, mis on rakendatud majanduslikku, teaduslikku, üldkultuurilist või esteetilist tähtsust omavate maa-alade või looduslike objektide säilitamiseks, taastamiseks ja kasutamiseks praeguste ja tulevaste inimpõlvkondade hüvanguks. Keskkonnakaitse - väike osa looduskaitsest, kui käsitleme loodusena kogu elusfääri. Võib suuresti käsitleda inimese kaitsena. Rahvusvahelised, riiklikud, poliitilis-administratiivsed ja

    Keskkonna kaitse




    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun