Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "9. klassi vene keele õpiku 2. osa ül. 17 lk 13 tõlge". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
sündisin, reisida, sergei, hakkan, külla, armastad, armastan, regina, tõlkijaks· Kes sa enda arust oled ? Tuled , lõhud ja lähed . Kuradi hästi arvad endast . :'( · Sa ütlesid : " Näkku ei lööda ! " ja lõid mind siis südamesse . · Aasta Pikim ja Parim Vaheaeg sureb igal aastal 1.septembril , aga tõuseb tuhast nagu fööniks igal aastal klassi lõpuaktusel . · Maailma jaoks oled sa keegi , aga kellegi jaoks oled sa kogu maailm ! (L) · I close my eyes and all i see is you . (L) · Ma teadsin alati , et pisaratele tagasi vaadates hakkan ma naerma , aga ei teadnud , et õnnehetki meenutades hakkan ma nutma ! · On vaja ainult 1 minut, et erilist inimest märgata, ainult 1 tund, et teda hinnata, ainult 1 päev,et teda armastama hakata, ja siis terve elu, et teda unustada ... · Sa oled nagu täht pimedas öös , mis annab jõudu elada . · Te näete ainult väikest tüdrukut, kes naerab ja naeratab päevad läbi. Aga te ei näe selle väikse tüdruku sisse. Kuigi te võiksite.
Naerata, sest naeratus rajab teed ka kättesaamatusse südamesse. Naer annab inimesele tagasi jõu, mille talt võtsid pisarad. Naeratus on hetk , mil kõik tundub nii perfektne .. Naerata, ja see paneb inimesi huvi tundma, millest sa mõtled. Naera, naera ... Alati naera, ka siis kui süda tahab valust lõhkeda, sest naermine on alati võit enese üle. Naera südamest, ära hooli sellest, et nukrus käib südames ringi! Naera see mure vähemaks kuni ta hoopis kaob! Ma armastan teda, ta ajab mu naerma. Naerata , sest elu ei vääri pisaraid. Sina oled ainuke, kes suudaks mu taas naeratama panna, aga sa ei hooli minust. HIRM: Hirm on meie kõige suurem vaenlane! Minu suurim hirm on see, et võin su kaotada. Hirmust püksipissimine pole veel midagi, hullem veel oleks, kui ei pissiks. Vabandust, aga ma olen nii hirmunud, et pillasin su südame maha. Hirm on see, kui sa ei suuda teha midagi mida sa tahad. Elama hakkame me alles siis kui ületame oma hirmud. Sa kardad
siia ja pärast istun sinna. Nii. On sul kõik hästi? Küsi nüüd. Ära karda. Võid täitsa rumalat asja küsida. Küsi. LAURA: Miks te Rolandisse niimoodi suhtute? OSVALD: Kas Roland oli see noormees, kes sinuga kaasas oli? LAURA: Jah. OSVALD: Ma ei oskaks temaga midagi peale hakata. LAURA: Te ei peagi midagi peale hakkama. Inimesed tulid ja palusid abi. OSVALD: Ja said abi. Milleks sulle see noormees nii palju muret teeb. Karusid siin ei ole, paks mantel seljas... LAURA: Ma armastan teda ja tema armastab mind! OSVALD: (paus) Juba räägimegi armastusest. Alles me kohtusime, me ei tea teineteise nimegi, aga juba räägime armastusest. LAURA: Te ei tea temast midagi. Ta on väga tore inimene. Ma olen väga õnnelik. Ta on kõige parem. OSVALD: (paus) Hakkame otsast peale. Püüa aru saada mis toimub. LAURA: Mitte midagi ei toimu! Ma ei saa lihtsalt aru. OSVALD: Kas sa tead, et sa oled juba kuu aega selles toas elanud. Sulle on siin kõik tuttav
ROLAND (kargab tuppa): Nii! Inimesed tulid ja palusid abi. OSVALD (tõuseb rahulikult püsti): OSVALD: Ja said abi. Milleks sulle see Kukkusin! noormees nii palju muret teeb. Karusid siin ROLAND: Mina jään siia. (Keegi ei lausu ei ole, paks mantel seljas... midagi. Roland väljub.) LAURA: Ma armastan teda ja tema armastab OSVALD (Laurale): Istu. Võta saapad ära. mind! (Osvald paneb saapad kuivama, võtab OSVALD: Juba räägimegi armastusest. villased sokid.) Siin on mõned augud sees. Alles me kohtusime, me ei tea teineteise Kas ma teen teed või kohvi? Ma teeksin nimegi, aga juba räägime armastusest. midagi sooja juua? Aknad on mitu aastat (Paus.) toppimata
õnnetum päev, sest ma tegin sulle ukse lahti, kuigi oleksin võinud mitte teha. Ja siis, kui ma sellest aru saan, on hilja. IKE Midagi halba ei juhtu. KIOKO Ei. Seekord ma suren päriselt. S2 Ike võtab üleriided seljast ja istub voodi äärele, vaatab Kiokot pimeduses. 12 KIOKO Kas sa armastad mind ikka veel? IKE Ei. KIOKO Väga hea. Kus sa olid? IKE Huvitab see sind? KIOKO Muidugi mind huvitab. IKE Ma sõitsin rongiga nii kaugele ära, kui raha viis ja hakkasin tänava peal elava kujuna leiba teenima. Üks vana üksik mees ostis mu ära, ta oli rikas. Ostis mulle korteri ja maksis kuupalka. Mina pidin iga päev kuuest hommikul keskpäevani tal elutoas seisma, seljas tema hukkunud elukaaslase rõivad.
peitub vaim, mis paistab silma vanades haritud maades. Traditsioone järgides saab inimene ohutult üles kasvada, nad kaitsevad teda nii kaua, kuni tuleb taipamine. Välises vormis traditsioonis, tavas, kombes on sisemine sõnum, mida me kohe ei peagi oskama lugeda. Kirjuta arutlev kirjand (vähemalt 400 sõna), milles analüüsid uuenduste ja traditsioonide vahekorda Eesti ühiskonnas. Pealkirjasta tekst ise. (60 punkti) Mees, kes teadis ussisõnu (Katkendid) 2. Tegelikult sündisin ma külas, mitte metsas. Minu isa oli see, kes otsustas külla kolida. Kõik ju kolisid, või peaaegu kõik, ja minu vanemad olid ühed viimaste hulgas. Küllap ema pärast, sest temale ei meeldinud külaelu, teda ei huvitanud viljakasvatus ning ta ei söönud iialgi leiba. ,,See on solk," ütles ta mulle alati. ,,Tead, Leemet, mina ei usu, et see üldse kellelegi maitseb. Lihtsalt üks eputamine on see leivasöömine. Tahetakse kole peened välja näha ja võõramaalaste moodi elada
Armastus on kõige tugevam kirgedest, sest ta vallutab korraga nii pea, südame kui ka keha. Süda, mis on jäetud omapead, sulgub endasse ja võtab võime õitsele puhkeda. Armastus on pikk, magus uni ... ja pulmad on äratuskell. Kui saaks, annaks armastusele oma telefoni numbri. Ära otsi inimest laternaga, vaid südamega, sest vaid armastus avab inimese südame. You can always make me smile. Vaatad läbi ta silmade ta südamesse ja leiad sealt enda oma. Ma armastan sigu. Koerad vaatavad meile alt-üles. Kassid vaatavad meile ülevalt alla. Sead kohtlevad meid kuid võrdseid. Sir Winston Churchill Naer teeb nooreks, armastus ilusaks. armastus :) Naeratus annab tagasi sulle selle, mille sult võtsid pisarad. Kui Sa ütled "Ma armastan Sind", mõtle seda tõsiselt. Usu armastusse esimesest silmapilgust. Armasta sügavalt ja kirglikult. Sa võid haiget saada, aga see on siiski üks viis, et elada täiuslikult.
SISUKORD SISUKORD.................................................................................................................................1 Eesti muld ja eesti süda...............................................................................................................3 Elu armastan sind........................................................................................................................3 Ei meelest läe mul iial.................................................................................................................4 Et oleks rahu ja veidi päikest......................................................................................................4 Hulkuri valss.......................................................................................
" "Mis tuleb selleks teha?" küsis väike prints. "Tuleb olla väga kannatlik," kostis rebane. "Kõigepealt istud minust veidi eemale, vaat nii, rohu peale. Ma vaatan sind silmanurgast ja sina ei ütle mulle mitte midagi. Keel on arusaamatuste allikaks. Kuid iga päev võid sa istuda natukene lähemale..." Järgmisel päeval tuli väike prints uuesti. "Oleks parem, kui oleksid tulnud samal ajal,"ütles rebane. "Kui tuled näiteks pärastlõunal kell neli, siis hakkan end juba kella kolmest saadik õnnelikuna tundma. Iga minutiga tunnen ma end ikka õnnelikumana. Kella nelja ajal muutun juba rahutuks ja murelikuks - nii ma avastangi, mis õnn väärt on! Aga kui sa tuled ükskõik millal, siis ei tea ma, mis kella ajal oma südant valmistada... On vaja kinni pidada traditsioonidest." Väike prints ja kuningas asteroidilt 325 ( 1 katkend) I Väikese printsi planeet asus asteroidide 325, 326, 327, 328, 329 ja 330 piirkonnas. Nii ta siis
Jätad korra tegemata, jätad ka edaspidi. Mitte miski ei pane mõistust selgemini tööle kui teadmine, et sind homme hommikul puuakse Ärgu olgu häbi öelda seda, millest ei ole häbi mõelda. Ka üks inimene võib kõike muuta. Me elame, et võita endale veel üks murelik päev Elu on nool ja vibu on inimese enda käes - kuhu noole lased, sinna ta ka lendab! Pea püsti, hambad risti, siis saad elus läbi hästi! Ülipalju armastan , ülekõige vajan, ülirohkem igatsen , surmani ootan ! Elu on sibul. Seda kooritakse kiht-kihilt ja vahel ajab ta nutma. Kindlasti on kuskil keegi, kes võiks samu asju teha paremini, aga selles elus ja ajas teen neid MINA! Ära maadle seaga- te mõlemad määrite ennast ära, aga ainult tema tunneb sellest rõõmu. Libedal jääl ja noateral käies ei ole eelkäija sammudest sittagi kasu.
Ta õppis Võru 1. 8-klassilises kooli. Koolieas tegi ta palju erinevaid koerusi koos sõpradega. Peale põhikooli läks ta edasi õppima Fr. R. Kreutzwaldi nimelisse Võru 1. keskkooli ja hiljem Tallinna Polütehnilisse Instituuti. Selle kooli jättis ta pooleli ja läks kohe sõjaväkke. Sõjaväkke saadeti teda Venemaale Omski linna. Isa on töötanud ehitajana Võru KEKis, AS Kurmikus, Privet Project Building OÜs. Ta kohtas Terje Lehtmet ja neil on kaks poega Tauri ja Sander (mina). Mina sündisin 14. augustil 1995. aastal Võrus. Ma käisin Sõleke lasteaias, mis asus täpselt minu kodu kõrval. Peale lasteaeda ma läksin Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi, kus õppisin esimese aasta ja seejärel läksin Pikakannu Põhikooli. Vanemaks saades tulin tagasi Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi. Tänu uurimistööle sain teada rohkem isa lapsepõlvest, vanaema lapsepõlvest ja minu kaugematest juurtest. Vanaema ja isa eluloost sain teada nendega intervjuusid tehes.
Kohtasin Iliri 15 aastat perega lood? tagasi kaks päeva peale Atlantasse saabumist. Oleme koos olnud sellest ajast peale. Meil on 4-aastane tütar, Adriana Eliis, kes on energiline ja eestlaslikult jonnakas nagu emagi.Ilir töötab CNNis video montaazi erialal ning teeb vabakutseliselt lühifilme ja dokumentaale.Meile meeldib reisida kui mahti on. Sel aastal läheme Eestisse läbi Türgi ning hiljem külastame ka Kosovot (Ilir on sealt pärit ja ta tuli Ameerikasse sõjapõgenikuna) ja Albaaniat. 11. Kerli Kuus - Rootsi Millal lõpetasite Lustivere Lõpetasin Lustivere kooli aastal 2002. kooli? Kus täpsemalt elate, Elan Rootsis Stockholmis. asukoht? (linn; riik)
" "Noh, ta on ju eesel!" Juku küsib isalt oma päritolu kohta. Isa vastab, et kurg tõi, nagu isa ja vanaisagi. Kui Juku hakkas koolis kirjutama kirjandit "Minu suguvõsa", oli seal esimene lause: "Juba kolmandat põlve ei elata minu suguvõsas normaalset suguelu." Konn istub järve ääres jalad vees. Juhuslikult kõnnib temast mööda Rebane ja küsib: "Noh Konnake kas vesi on kah soe." Konn seepeale: "Kuule Rebane ma istun siin kui konn, mitte kui termomeeter." "Nüüd ma hakkan aru saama," ütles väike prints. "On üks lill.... ta on mu vist taltsutanud..." "Võimalik," ütles rebane. "Maa peal võib igasuguseid asju näha..." "Oh, see polegi maa peal!" ütles väike prints. Rebane paistis olevat väga põnevil. "Kas see on teisel planeedil?" "Jah." "Kas sellel planeedil ka jahimehi on?" "Ei ole." "Vaat see on alles huvitav! Aga kanu?" "Ei ole." "Miski ei ole täiuslik," ohkas rebane... :/ ..."Puhh!" sosistas Notsu. "Mis on?" küsis Puhh.
FELIX Tim, palun jääge... TIM Hilja... Tim surub isal kätt ja embab õrnalt ema. Saara asetab lilled ja kingi lauale ning lahkub sõna lausumata. Rahulikku õhtut! Ann tõstab käe, et lehvitada hüvastijätuks. Felix uputab oma emotsioonid punase veini klaasi. ANN Mis see siis nüüd oli? FELIX Armastus. ANN Kui see on armastus, siis ... FELIX ... on midagi väga valesti. Kareen tõuseb lauast. KAREEN Ma hakkan ka minema. Ann tahab samuti minna. FELIX Ann, palun... ANN Liiga palju on juhtunud. FELIX Aga see pidi olema meie õhtu. ANN Meie? Pigem ühe mehe sõu. Ann ja Kareen lahkuvad. Felix võtab laualt pudeli, tõstab tervituseks ja joob otse pudelist. FELIX Kurat, ma ju armastan sind... 19 VIIES Hommik
Kas sa tahtsid midagi?" "Jah, ma küsisin, kas ma saaksin siia istuda?" lausus neiu osutades vabale istekohale Ethani kõrval. "Muidugi." see oli vaikne pobin, nii et see oli ime, et tüdruk üldse midagi kuulis. Neiu istus maha. "Minu nimi on Helena," ütles tüdruk väga meeldiva häälega. "Mina olen Ethan,"sel hetkel sisse astus õpetja .Tal oli käes mapp, seljas triiksärk ja jalas teksad. "Tervist! Minu nimi on Damen Wolf," tutvustas ta end," Mina sündisin Londonis 1982. aasta veebruaris, kui täpsem olla siis kolmeteistkümnendal veebruaril." Aga Ethan seda ei kuulnud. Ta viibis kuskil teises kohas, aga kindlasti mitte siin, siin ruumis oli ainult tema keha. Ta mõtles kuidas võis foto Helenast satuda tema juurde,poiss võttis pildi oma koolikotist välja, kuid seal polnud enam seda naeratavat tüdrukut, vaid oli ainult tema ema, kes sammuti naeratas, ent kellel olid pruunid juuksed ja rohelised silmad nagu poisilgi
on väga oluline osa kõigele, nii inimestele kui ka kogu universumile. Vesi on 72% maakerast ning see on temale, kui haigust põdevale tüdrukule väga oluline. Sofia teab, et see on ohtlik, kuid ta soovib näha seda igal kujul. On vaikne õhtupoolik, kuid Sofia tunneb, et midagi on valesti. Uudistes lubatakse meeletult suurt äikesetormi ning on oodata ka tornaadot või tsunaamit. Sofia kodu asub täpselt mäe nõlval ning see muudab teda rahulikuks. Sofia mõtleb, et helistab Steve , et teda külla kutsuda, sest siis oleks ikkagi lõbusam ning poleks nii hirmus. Ta helistab Steve’le : “ Tere! Kas sa minu juurde tahaksid tulla, mu emal on pikk tööpäev ning Carlal on vaba päev? Oleks tore, kui vaataks koos mõnda filmi ja naudiks õhtupoolikut.” Steve: “ Teeme nii, ma ostan kaasa midagi head ning siis saudime seda tormist õhtupoolikut… Ma pole kuigi populaarne, seega mul poleks kodus mittemidagi peale hakata.” Sofia: “ Ära midagi kaasa osta, mul on kodus
mida Sina tunned või mõtled. Aga siis juhtus see , mis juhtuma pidi , ma nägin Sind jälle. Sa ei vältinud mind , ega naernud mu üle. Sa olid selline nagu ikka - tore , sõbralik ja naeratav. Tekkis uuesti lootus , et äkki meeldin mina Sullegi. Läks aega mööda , aga ikka olin ma arg ega julgenud sulle tunnistada , et Sa mulle niii väga meeldid. Ja siis käis põmm. Sul on nüüd oma tüdruk ja oma arguse pärast ma ei saanudki teada , et mida Sina tundsid. Ma armastan Sind ikka veel... Ja jäängi seda tegema , isegi kui Sina seda ei tee! - Kui Sa oled läheduses , ei suuda ma keskenduda. Kui Sind ei ole , mõtlen vaid sellest , et kus Sa olla võiks ja mida teha. Ükskõik , kas Sa oled mu lähedal või hoopis teiselpool maakera , ikka mõtlen vaid Sinust. Kui Sa mulle otsa vaatad , ei suuda ma naeratust tagasi hoida. Ma muutun nii energiliseks ja tuju läheb kohe heaks. Kui Sa mulle naeratad , on mul
Nii suureks kasvanud! Vaadake ta mundrit! Las ma suudlen sind! Kas kõik on ikka korras? Ma kogu aeg palvetasin su pärast. Kauaks sa jääd? 6 ALEKSANDER: See on minu poeg, ta on suurtükiväes lipnik. RENNE: Otse loomulikult kuulus Mihhail. LJUBOV: (Renne'ile) Aitäh, et te meile külla tulite; vabandust, mu perekond on... RENNE: Oi ei-ei, te olete kõik nii... vaimustavalt ebavenelikud... MIHHAIL: Paistab, et on põhjust õnne soovida. Kas mul on au...? LJUBOV: Parun Renne see on minu vend Mihhail RENNE: Te käisite Peterburis suurtükiväekoolis? ALEKSANDRA: Viis aastat! MIHHAIL: Ma olen puhkusel, tulen otse suvistelt õppustelt.
" ,,Kes teab, kas sinnagi pääseb," arvas Indrek, keda juba punahabeme jutt hakkas pisut huvitama. ,,Sinna pääseb, kui aga raha on. Rahatagi pääseb. Mauruse juurde pääseb igat kanti ja igal ajal, tule sügisel, jõulus või lihavõttes, ole kaheksane, kaheksateistkümnene või kaheksakümnene. Ilma naljata! Seal õpivad ka paljad pealaed ja hallid habemed. Mõni aasta tagasi minagi pidin sinna minema. Mõtlesin, et müün terve oma krempli maha, teen rahaks ja hakkan õppima. Sest miks ei või siis mina õppida, kui teised õpivad. Olen rahvale kasulikku toitu ja jooki küllalt and, sest õlu ja viin on kasulikud joogid, kui neid mõistlikult tarvitada, aga mitte see karskus; nii et mina olen tänini rahva kasu taga ajand ja nüüd hakkan iseenda eest muretsema, lähen vana Mauruse juure õppima. Käisingi juba kord tema jutul, aga tema tahtis kõige pealt minu habeme maha tõmmata. Ütleb: ajage enne habe maha, tulge siis, habemega ei saa, sest habeme taha
See on su elu kell, mis loendab allesjäänud hetki. Ühel päeval jääb see seisma. See on täiesti kindel ja sa ei saa sinna mitte kui midagi parata. Nii et ühtki hinnalist sekundit ei ole sul enam raisata. Aja oma unelmaid taga energia ja kirega või oled nad niisama hästi kui kanalisatsioonist alla lasknud. Viimast korda küsin sinult, issand, mis on need inimesed sulle teinud? Sa oled ju vägev, et inimene ei saa sulle midagi teha. Kui sa tõesti inimesi armastad, siis tee sõjale otsekohe lõpp. Ära lase neil kauem enam piinas olla! Kui sa seda ei tee, siis sa ise oled inimeste piinaja ja ma ei taha sinus enam midagi kuulda. Let's face it..we've changed. We all changed. Somewhere between summer ending and school starting, we've gone in our own directions. Hearts were broken, friends diminished, new love started and new people came into our lives. We no longer spend all of our time in our circle of
kukkus teatrit tehes ise porgandi otsa ja revolver tulistas kuuli ta isa pähe siis, kui ta komistas. See ongi reaalsus. Mis sa vabised? Kas sa praegu saboteerid minu sõnavõttu fašistlike eestlaste hävitamisest? NAINE Ei, jumala pärast, ma… NIKOLAI Kelle pärast? NAINE Ta oligi selle ära teeninud. LUMI Jumal või? EMA Ei, tütar, no mis ta pipardab, ammu oleks aeg mees leida. NIKOLAI Vabandust, aga mina sedasi naist ei püüa. Ma tahan, et ta armastaks mind. EMA Kas sa armastad teda? 23 Tüdruk ei liiguta oimugi NIKOLAI Vaikimine, nagu ütles Cicero ja Caesar ja Stalin, on ilmselt nõusoleku puudumine. Kurat, ma läksin vist segi, on korras. Jah. Kõik on kombes. EMA Miralda, kas… NIKOLAI Elab, elab. Muide, ma armastan teda. MADONNA Kõrvarõngas! Otsib seda NIKOLAI Niipalju siis valimistest. MEES No see oli nüüd küll väga põhjalik… NIKOLAI
vastus on ei.'' Kaspar: ''Aga kus te näete ennast kümne aasta pärast?'' Marko: '' *ohkab* Nojah, kuna ma eriti sellele ei mõtle, siis on sellele raske vastata. Ma olen naljatamisi öelnud, et ma teeks sellist saadet, mis oleks heal juhul otsesaade raadios, oleks eetris kord kuus ning kestaks pool tundi. Saade kujutaks endast seda, et ma elaksin kuu aega erinevas riigis ja siis selle poole tunni kuni tunni aja jooksul elust selles riigis, aga ma kahtlen, et hakkan sellist saades kunagi tegema.'' Kaspar: ''See on ka omamoodi unistus ju.'' Marko: ''Noh, eks see on pool-irooniline, ma saan aru, et see on absurdne, kui inimene küsib mu käest mida ma tahaks teha; missugust tööd ma tahaks teha, siis ma tahaks sellist tööd teha, aga kahjuks pole see võimalik.'' Kaspar: ''Millal te arvate, et tuleb see hetk, kui olete valmis oma kuue varna panema?'' Marko: ''Eks see tuleb, kuna varem või hiljem juhtub see, et me sureme ära ja siis ma arvan,
Marc: Ada... Alexa: No jälle! Ta on vist sinu jaoks väga tähtis, kui sa temast sellisel hetkel mõtled...On, jah? See Ada... Marc: Keegi pole süüdi, Ada...Maskid on need, mis loovad maailmast sellise väära pildi... Alexa: Maskid... Marc: Jah, ka minu mask põletas sind...ma ei vajagi su andestust! See oleks mulle paras see igavene piinlemine maailmas, kus pole sind...jookse,,,jookse, Ada, jookse,,, Eino: Tjah, poisil tõesti tõbi küljes! Alexa: Ei, isa, see pole tõbi...Ma hakkan vist taipama! Eino: Mida? Mis tal siis on? Alexa: Sina seda ei mõistaks...Inimene, kes põlgab armastust, ei oska selle valu tunda...Ema aga mõistaks mind küll! Eino: Ma ei saa nüüd sinust ka enam aru! Aga tont sellega! Tead, mis parem teeme: paneme ta õige pikkupidi ehk tuleb teadvusele! Alexa: Ta on nii külm...nagu Surm ise! Eino: Ära sa seda nime küll maini, tüdruk, kas su emast vähe oli? Alexa: Ema ei puutu asja! Ise sa ajasid ta minema oma igavese viinatõvega! Eino: No-noh
Siin maailmas pole oluline see, kes see kus me oleme vaid see, kus suunas me edasi liigume. Elu ei koosne mitte suurtest ohvritest ja kohustustest, vaid väikestest asjadest, millest naeratused ja niisama tehtud heateod võidavad südame ja hoivad seda. Ma unustan sinu ainult siis, kui ma unustan hingamise. When I close my eyes , the first thing I see is you. Ma pole sinu tüüp. Ma pole täispuhutav. iga takistus ainult tugevdab armastust.(W.Shakespeare) Siis on armastus kui Sa armastad inimest koos tema vigadega! Kui sa kedagi armstad , siis lase ta vabaks . Kui ta tagasi tuleb , siis on ta igavesti sinu , aga kui ei tule , siis pole ta sinu kunagi olnudki . Armastamine ei tähenda sugugi üksteisele otsa vaatamist, vaid koos ühes suunas vaatamist! Ükski sõna ei väljenda nii palju armastust, kui seda teevad silmad! Alati ei naera süda, kui huuled naeravad. Vaata silma ja sa näed mis on südames
PRIIDU : . Armas, Viiu ole hea ja mine palu Madist, et ta siia tuleks. Mine nüüd ja jookse ruttu. (Viiu jookseb ära) Oh mina õnnetu isa ! Mingisugusele murjamile ma oma Elsat koos varandusega küll ei anna. Oh mina vaene hing ! Nüüd irvitab kogu külarahvas mu üle. (sarkastiliselt) Ja tuhat eurot on ka tema käes. Minu Elsa on ka nii sõnakuulelik. Oh, oh, oh (nuttes) mina vaene mees ! Rõõmusta nüüd Priidu. Ja kui Elsa tuleb vanale isale pärast külla, väikesed murjamid Abimbola ja Dubaku kaasas. Ma annaksin oma Elsa enne Jõepära Aadule. Ja mis häda pidi noorel mehel küljes olema , et teine vanatüdrukut Viiut tahab kosida. Kas ta ei oleks võinud mind ikka veel moositada, et ma Elsa talle oleks andnud. 5.etendus (mõlemad võõrastavad. Ei lausu esiotsa midagi. Aegamööda hakkavad juttu tegema) MADIS : Tere, Priidu PRIIDU : Tervist, Madis ! MADIS : Täna tuleb ilus ilm PRIIDU : Võiks loota, saaks see suvi ka natuke päikest näha
saamine ja üldse kõik muud asjad nii kerged kui ma algul ikka vaatasin. Kui oled firma ja müüd näiteks laatadel midagi see jäi ikka mulle meelde et mida kirevam on sinu müügipunkt seda rohkem tuleb inimesi sinu tooteid ostma. Tavaelus ma eriti enam majandusega kokku ei puutu ainult ainult kokku koolis kui on majanduse tund . Vähemalt mitte praegu, aga elu ette ei tea äkki loon veel kunagi suurena võimsa firma. Kui loon siis ma hakkan tootma kindlasti selliseid tooteid mis läheb ikka inimestele peale. Näiteks see, et toota selliseid mobiil telefone näiteks kui ma räägin mingisuguse hiinlasega siis tõlgib mobiil mulle automaatselt hiinlase teksti eesti keelseks. See oleks oleks väga tõhus toode minu arvates. Ettevõtlus on huvitav. Mina ettevõtjana Pole enam kaugel see aeg, mil tuleb mul sukelduda töömerre. Seal on valida, kas minna
463. Ma pole pika vihaga maksan kätte ja unustan 464. Armastusest vihkamiseni on üks samm, vahel ka vastupidi 465. Poisi elus on armastus vaid peatükk, tüdruku elus, aga terve raamat 466. A best friend is the one who can look at you with the biggest smile on your face and still know some things wrong 467. Halvim viis inimese järgi igatseda on mõista, et ta ei saa kunagi olla sinu 468. Mõttetu on süüdistada varest selles, et ta ei laula nagu ööbik 469. Miks inimesed kardavad öelda armastan. Miks ei julge paluda kallista. Miks keelavad öelda suudle. Aga ei karda öelda unusta 470. Naine ei unusta kunagi mehi, keda ta oleks võinud saada. Mees ei unusta naisi, keda ta ei saanud. 471. Kui hülgasid mu ja arvad nüüd et olen üksi siis sa raibe eksid kuna üksindus on alati minuga, kui teda vajan 472. Ilusad inimesed on ussitanud 473. Ära kunagi lakka naeratamast, isegi kui oled kurb, keegi võib sinu naeratusse armuda 474
Kui aus olla, pole mul meestega eriti vedanud. Andresel on hea tööots kaugel Itaalias. Siit saarelt ikka ühe-poole päeva tee. Ta on seal ehitaja. Paneb büroodele katuseid ja aknaid. Tal ei ole eriti aega üldse kodus oma naise juures olla. Mulle ei meeldi üldse üksi olla! Ma lähen nii vihaseks. Üksi suures majas. Päris õudne, mis? Ja siis tulid tagasi mõtted sellest, mis oli 56 aastat tagasi. See, kuidas inimesed muudkui surid läbi minu sõnade! Siis hakkan ma alati nutma, kuna ma kardan, et see juhtub uuesti. See kõik oli ju nii kohutav! Ainuüksi mõtlemine sellele ajab judinad peale. Aga siis lohutan ma end mõttega, et see on läbi. Vahel on mul tunne, et see on tagasi, kuna mind valdab pidevalt imelik tunne, nagu tahaks kedagi läbi sõimata. Nii see tunne kogu aeg kasvab. 2 Sõnamõrvari tagasitulek Ühel hommikul, kui ma jälle ehmatades üles ärkasin, tundsin, kuidas kõik mind vihastas.
Ta on üks portaali osta.ee loojatest. Lapsepõlvest on unustamatu mulje jätnud "Kolm musketäri" ja "Purpurpunaste pilvede maa". Kenderile meeldib Amy Winehouse´i ja Lauryn Hill´i muusika. Oma lõbuks meeldib mehele natuke kangi tõsta. Eestis imetleb ta Indrek Pertelsoni. Kender ei tea ühtegi teist meest, kes oleks teda sirgetel kätel üles tõstnud. Talle ei meeldi oma mustandeid käsitsi kirjutada, vaid teeb seda ainult raaliga. Kõige rohkem tahaks Kender reisida Veenusele. Ta unistab armastusest ning kõige rohkem tunneb mees puudust viitsimisest ja motivatsioonist. Kenderile meeldib valetada ja võrrelda kirjandust filmiga. Kuigi tema raamatud on saanud enneolematu populaarsuse Eestis nii vanade kui noorte seas, ei taha ta olla kirjanik, sest ei taha kirjanikuks olemise vastutust, valu ja vaeva. Kaur Kender on kirjutanud oma repliigis, et Eesti motoks võikski olla surmatants, sest
12. OMA TEEL SAAN KÕIK MIDA MA TAHAN... JA KUI MA EI SAA SEDA MIDA TAHAN SIIS JÄRELIKULT EI TAHTNUD MA SEDA PIISAVALT NING ÄKKI MA EI VAJAGI TEGELIKULT SEDA... 13. Naerata,näita välja,et sul on kõik hästi,kuna usu-vaenlasele ei paku miski rohkem närvipinget kui see,et sul on kõik tip-topp! 14. "Mõmmi, ma luban!" ütleb tüdruk pisarsilmi ja lõikab oma mõmmil pea maha, "sind väärikalt maha matta. 15. Ma armastan naeratusi ja naeru. Kui keegi tahab, et tema elus oleks rohkem naeratusi, peab ta looma selleks tingimused. Ja kuidas seda saavutada? Kindlasti mitte viha, armukadeduse, suure ahnuse või vihkamisega, vaid armastuse ja headusega, avatud meele ja siirusega. 16. Ma võin vaadata sind põlastusega ja vihaga, kuigi ma seda ei tee. Ma võin vaadata sind nii nagu ma iial kedagi vaadanud ei ole, väga suure armastusega. Kuid siiski ma
rääkima. "Nohh...kas sa rääkisid juba?" küsis naine telefonis lausa ründavalt. "Me ei ole veel vestelnud sellel teemal, lihtsalt sobivat hetke pole tulnud. Meil muud mured hetkel." "Sa aina vabandad ja vabandad, et pole sobivat hetke tulnud. Kui sa lihtsalt ei julge talle tõtt rääkida, siis ütlen talle ise selle näkku!" "Heaküll, ma räägin talle täna, ma luban." "Okey, ja vaata, et siis oma lubadust pead! Ma hakkan siin juba vaikselt hulluks minema. Sa lihtsalt ei tea mis seisus ma praegu olen." Mees lõpetas kõne ja naasis kööki Katreeni juurde. Too pesi nõusid ning koristas, olles selle juures maruvihane. "Tead, ma tahan sulle midagi rääkida," alustas Andres. "Mis nüüd siis?" turtsatas naine vastu. "Ma ei ole rahul meiega, meie abieluga." "Ma tean. Me oleme nii kaugeks kuidagi jäänud. Alati näägutame üksteise kallal pisimategi
Tunnete ja sõnade peegeldamine. Ma kuulen su häälest, et sulle tekitab probleeme see, et sa ei saa aru, mida ma mõtlen. Sa lugesid oma maili ja see tekitas sinus küsimusi. Mida tekitas sinus see, kui ma ütlesin, et räägime sellest pärast. Sa olid häiritud sellest, et ma palusin sul hiljem rääkida. Sind ei häirinud see? Sa oled rahul sellega? Mida ma tegin praegu. Ma kasutasin Marki peal aktiivse kuulamise tehnikat. See on see koht, kus minu poiss ütleb, et kui ma hakkan kasutama aktiivse kuulamise tehnikat ehk peegeldan vastu tundeid, mida ta võib tunda, mida ma näen temas. Markis ma peegeldasin seda segadust. Ma ütlen talle tagasi tema sõnu, siis selle peale ütleb minu poiss, et jälle ma hakkan psühholoogi mängima. Tegelikult me peame seda tegema, märkama klienti, märkama teist inimest me kõrval ja peegeldama talle tagasi. Samas ei tohi minna sellega ka äärmusese. Mul on üks tuttav, kunagi käis suhtlemise koolitusel. Nüüd käib asi temaga
Fred Jüssi on salvestanud ja pildistanud, kõnelnud ja kirjutanud Eesti loodusest palju aastaid. Tema isikupärane ja väljapaistev panus eesti ökoloogilise mõtte arengusse ja looduse mõtestamisse, selle kaitsmise ja taastamise vajaduse teadvustamine on palju väärt. Need ametlikud sõnad öeldi ja kirjutati Fred Jüssi kohta siis, kui ta sai Eesti Taassünni auhinna. Fred Jüssi on huvitav ja rikastav inimesele, kes temaga kokku puutub, sest Fred Jüssil on, mida jagada. Ta mõistab hästi loodust ja ta oskab sellest ka väga hästi kõnelda ja kirjutada. FRED JÜSSI ELULUGU Sündinud 29. jaanuaril 1935 Aruba saarel, Väikestel Antillidel, Lääne- Indias. 1938.aastal tuli perekond kodumaale Eestisse tagasi, elama asuti Tallinna. On lõpetanud Tallinna 20.keskkooli (1953) ja bioloog-zooloogi erialaga Tartu Riikliku Ülikooli (1958). Töötas 1958-60 õpetajana Hiiumaal Emmastes, 1962-75 looduskaitseinspektorina, alates 1976. aastast Eesti Raadio mitte