Kumb on väärtuslikum-kas see, mis sul on või see, mis sul oli? Maakera on üüratult suur. Kõik inimesed ei oska alati väärtustada seda, mis neil on, mistõttu võib neil üks hetk kõik olemasolev kaduda. Paljud pole kunagi suutnud ja ei suuda siiamaani väärtustada ka näiteks raha. Kui on olemas kindel koht, kus raha kogu aeg juurde saab, siis polegi osade arust seda vaja hinnata. Ma üritan alati väärtustada kõike, igat hetke oma elust:üks hetk pole seda kõike, mis hetkel on. Kasvõi näiteks noorust-keegi pole igavesti noor. Proovitakse küll enda välimust nooremaks muuta iluoperatsioonide abil, aga ikkagi jääb inimese hing samaks ja seda ei saa nooremaks teha. Alatihti peetakse väärtuslikuks seda, mis hetkel olemas on. Ma pean väärtuslikuks minevikku, sest seal olen teinud vigu ja nendest ka õppinud. On olnud palju toredaid aegu, mistõttu pean tihtipeale minevikku olevikust
Mis ohustab luksuses elavat inimest? Luksuses elavad inimesed võivad aja jooksul väga palju muutuda. Nende käitumine võib muutuda hoolimatuks nii enda kui ka teiste suhtes ning ei ole enam midagi ,mille poole püüelda. Inimene on harjunud sellega ,et kõik tema eest ära tehakse ja ta ei kujuta ette,et peab midagi ise millegi saamiseks tegema. Kui inimene on elu jooksul ise suure vaevaga endale luksusliku elu välja teeninud ,oskab ta seda ka väärtustada ja ei muutu hoolimatuks. Kuid on ka inimesi ,kellele tuleb luksus niisama lihtsalt kätte ja kes ei oska seda väärtustada ning arvavad ,et see on loomulik. Luksuses elavatel inimestel on olemas kõik ,mida nad oskavad tahta. Nt: autod, mis meeldivad , maja ,kus on kõik olemas teenijad , luksuslik sisustus jne. Neil on võimalik endale lubada mida tahes . Kuna neil on olemas kõik ,ei ole neil enam sihtmärki, kuhu
lähedaste ja kallite inimestega. Arvatakse, et neid hetki täidavad meeldejäävad sündmustest nagu kooli lõpetamine, pulmad, lapse sünd.. Loomulikult on elus nii kurbi, kui ka rõõmsaid hetki, kuid kõige ilusamat või kurvemat hetke pole võimalik leida. Nad kõik on omavahel seotud. Seda igas mõttes. Öeldakse ju, et pole head ilma halvata. Täpselt nii ka on. Kui inimese elus ei oleks mitte midagi halba juhtunud, ei suudaks ta väärtustada seda head. Elades läbi halbu kogemusi, mõistame me, kui tähtis on see vähenegi osa head. Mõni aasta tagasi suri mu õde ära. See oli väga valus ja kurb kogemus, kuid teatud määral olen ma selle üle õnnelik. Nii on küll natukene õel öelda, kuid siiski. Kui mul poleks seda kogemust varnast võtta, ei suudaks ma väärtustada enda ümber elavaid inimesi. Varem olid kõik minu sõbad-tuttavad ja pere elu loomulik osa, kuid peale õe surma mõistsin, et elu võib kõigest hetkega
jäänud üsna üksikuks.Mõlemi õpetuse kohaselt tuli rikkuse saamiseks rikkastuda käiesa üle laipade ja vaimsed väärtused unustada.Nii Vautrin kui Beauseant tegid seda küll omal moel, kuid põhimõte jäi samaks. Rastignac üritaski rikastuda naisi ja ka oma lähedasi ärakasutades. Ise pean ma aga väga tähtsaks vaimseid väärtusi ja seda peaksid tegema ka teised.Kuigi ma ei eita,et raha on eluks vajalik,tuleks rohkem ikkagi väärtustada näiteks vabadust ,sõprust ja ausust meie ümber.Väärtustada tuleks ka pere ja haridust kuna rahata saab veel kuidagi läbi aga ilma nende väärtusteta on elada ikka väga raske. Vabadus on väärtus,mida inimesed oskavad hinnata alles siis,kui see on kadunud.See on kindlasti ka üks põhjusi miks noored vabadust eriti ei väärtusta. Kuid tegelikult tuleks vabadust just eriti väärtustada, sest mis kasu on autost ja rahast, kui pead elama võõra võimu all orjuses.
vabatahtlik töö taga peitubki teotahteline inimene. Tulevane tööandja, sõbrad ja keskkond hindab kõrgelt säärast inimest, vaid vastupidisele inimtüübile võib olla saada omaseks laiskus ja rahuldamine keskpärasusega. Vabatahtlik töötaja ei lepi keskpärasusega ja teab, et elus pole võimalik minimaalsete pingutustega läbi lohiseda. Nagu Solan, nii leian ka mina, et elus on võimalik edukalt jõuda vaid õppida vastavalt oma võimetele panustama. Vabatahtlikku tööd tuleb väärtustada läbi võimaluste, mis ta inimesele pakub. Vabatahtlik töö peab olema mitmekesine ja paindlik, vabatahtlikule atraktiivne. Vabatahtliku töötaja panust ühiskonnas tuleb väärtustada, motiveerida ja avalikult tunnustada. Tuleb meeles pidada, et vabatahtlikud ei ole abitööjõud, keda värvatakse abitööde teostamiseks ja palgatöötajate käskjalgadeks täitma ülesandeid, mis neile endile meelepärased ei ole. Vabatahtlikele ei saa esitada nõudmisi, nende stiimul ja tasu on
Inimtegevus. Maakattes domineerivad Vooremaal põllumajandusalad, hõlmates 48% territooriumist. Vooremaal tänapäevani tänu üsna viljakatele muldadele kasvatatakse näiteks rapsi, teravilju ja vähesel määral loomasööta. Tööstusettevõtetest tegutseb siiani Tabivere vallas Äksi villatööstus lõnga ja vati valmistamisega. Inimmõju : pos. ja neg. Nõukogude ajal kujundati põllumajandusmaastikku maaparanduse ja mitmesuguste kultuurtehniliste töödega. Põllumajandusjuhid oskasid väärtustada maastikku ja siinset eripära kui tervikut. Jõgevamaalt Adaverest said alguse maastikuhoolduse põhitõed, kus liigendatud maastiku oluliseks osaks oli hästi hooldatud ja saagikas põld. Vatamisväärsused. Elistvereloomapark. Elistvere loomapark, mis asutati 1997. aastal, kuulub alates 2008. aastast RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu. Loomapargis saab näha metsloomi, närilisi ning imetleda ümbritsevat loodust. Tänaseks on Elistvere loomapargist
Kas kõigel on hind ja väärtus ? Meil kõigil on omad väärtushinnangud , kes peab olulisemat materiaalseid , kes vaimseid väärtusi . Usun aga , et tõelistel väärtustel puudub rahaline väljendus . Tihtipeale me ka ei näe ega pane tähele osasid tegureid , mida igapäevaselt kasutame , näiteks päikesepaiste , igapäevane söök laual , kodupaiga olemasolek . Need on meil alati olemas ja me ei mõtle nendele , kuna need tunduvad nii elementaarsed , kuid väärtustada oskame alles neid siis , kui midagi kaotamas oleme . Tänapäeval tundub ka aina uskumatum väikeste tegurite roll . Üha vähem esineb abivalmidust , kuigi tegelikult saaksime väikese heateoga , kasvõi vanurite või väiksemate vähesel abistamisel , teha ümbritsevate inimeste heaolu ja enda enesetunnde paremaks. Tänu tehnika pidevale arengule muutuvad inimesed üha laisemaks ja mugavamaks , tahetakse kõike kvaliteetset , soodsa hinnaga ja kiiresti kätte saada
tempos, meie õppetunnid siin elus on erinevad ja sellest lähtuvalt ei saa ega peagi olema need väärtushinnangud kõigil sarnased. Kes väärtustab materiaalseid väärtuseid, kes vaimseid kogemusi, kes haridust, kes sootuks vabadust. Meile on õpetatud, et oma esivanemaid tuleb austada. Olen sellega täiesti nõus. Kuidas aga suhtuda sellesse inimesesse, kes on kasvanud perekonnas, kus helluse asemel sai osaks füüsiline vägivald, kus mõistmise asemel mõisteti hukka? Kuidas väärtustada midagi või kedagi, kes seda esmapilgul ei väärikski? Kas meie väärtushinnangud on valed või puudulikud? Olen alati olnud seda meelt, et siin maailmas on kõik suhteline. Pole patt ju unistada uhkest autost või villast mererannas, sest võib-olla on unistaja elanud kitsastes oludes ja tahab nüüd endale ja oma lastele pakkuda seda, millest ta on varem ilma jäänud. Me ei saa hukka mõista ka seda, kes näiteks raamatupoe kinkekaardi kingiks saades selle üle ei rõõmusta. Võib-olla
langesid, ta ei kuulanud enam üldse tädi sõna, muutusid nende suhted väga halvaks. Nad ei saanud enam üldse omavahel läbi kuna Aarne polnud enam see, kes ta oli varem. Maia mõjus talle nii halvasti, et Aarne unustas iseenda probleemid ja kohtustused, mistõttu ta hinded nii tugevalt langesid ning suhted tädiga muutusid kriitiliseks. Tädi Ida ei olnud selline, kes ennast väga hästi kehtestada oskaks. Sellepärast ehk Aarne temaga nii halvasti käituski. Aarne ei osanud väärtustada tädi Ida sõnu ega head tahet. 4. Mis sulle raamatus meeldis ja mis sulle raamatus ei meeldinud? Mulle ei meeldinud peategelane Aarne. Ta oli väga kangekaelne inimene kel puudus igasugune motivatsioon ja kohusetunne. Ta hoolis ainult Maiast, tema aitamine oli ainuke asi, mis Aarnet huvitas. Mulle meeldis viis, kuidas tädi Ida püüdis Aarnet mõjutada. Ta ei olnud liiga karm ega karistanud totakate karistustega vaid püüdis anda lihtsalt head nõu ja lootis, et poiss sellest
Rahvamuusika kui üks olemise vorme eesti rahva säilimise tarvis Kati Kõiv Rahvasmuusika on üks suur osa Eesti ja eestlaste kultuuripärandist. Seda tuleks igati väärtustada, arendada, säilitada ning levitada nii Eestis kui ka Eestist väljaspool. Eesti rahvamuusika all mõeldakse sageli ainult vanemat, ajaloolist rahvamuusikat. see on tuttav ja lähedane muusika, mis moodustab loomuliku ja sageli mõnevõrra märkamatu osa elust. Rahvamuusika on kooskõlas inimlike toimingute, vajaduste, võimaluste ja harjumustega, selle muusika kaudu saab end väljendada igaüks kellel vähegi soovi on.
Santiago oli poissi väiksest saatai merel Kaladesse ja teistesse loomadesse kaasa võtnud. suhtus hästi. Eriti armastas ta kalu. Suhtus rahulikult olukordadesse. 2. Vali järgmistest küsimustest üks ning arutle teosele toetudes ja tavaeluga paralleele tuues selle üle umbes 100-sõnalises essees. Kumb on väärtuslikum, kas see, mis mul on või see, mis mul oli? Kumb on väärtuslikum, mis on või oli? Minu arvates tuleb rohkem väärtustada seda mis mul on. Santiago ei väärtustand seda mis tal on. Milleks väärtustada rohkem seda mis on juba olnud, tuleb elada realsuses. Santiago väärtustas ainult kalapüüki. Väärusi ei tohiks otsida minevikust. Tuleb vaadata rohkem oleviku ja tuleviku. Santi ei hinnanud oma naist. Seda mida naine tema jaoks tegi. Alles viimasel hetkel mõistis. Päris elus on sageli olukordi kus inimesed väärtustavad valesi asju. Mis hiljem kahju toovad.
Madis Arula Jõgeva Gümnaasium 12.A Jäätmete väärtustamine ja taaskasutamise ohud. Jäätmed kuuluvad paratamatult meie igapäevaellu ning seetõttu peaks otsima kõikvõimalikke lahendusi, et mitte hävitada meid ümbritsevat loodust ning mitte matta endid prügi alla. Jäätmete tekke poolest ühe elaniku kohta on Eesti ühel esimestest kohtadest maailmas, seda aga eelkõige meie põlevkivienergeetika ja põlevkivikeemiatööstuse tõttu. Jäätmeid tuleks väärtustada ja võimalikult ratsionaalselt kasutada. Üldtunnustatud põhimõtete kohaselt on eesmärgiks jäätmetekke vältimine, tekkivate jäätmete taaskasutamine, samuti nende korduskasutamine ja materjalina ringlussevõtt või taaskasutamine energia saamiseks. Kõrvaldamine, sealhulgas ladestamine keskkonnakaitse nõudeid arvestades, on viimane lubatav käitlusviis, siiski ladestatakse suur osa olmejäätmetest Eestis endiselt sortimata kujul ja keskkonnanõuetele mittevastavatesse prügilatesse
koristavad Eestimaad puhtaks? Kas pole mitte needsamad inimesed, kes vihuvad projekte kirjutada ja alternatiivhariduslikke programme testida? Kas pole mitte tegu nende samade inimestega, kes on päevapealt nõus panustama, andma ja töötama jätkusuutliku tuleviku nimel ja tegema seda ilma rahata? Kas pole siis vabatahtlikkus mitte mõtteviis? Mõtteviis, mis kannab endas vabat tahet seada maailma, loomade, laste ja kõikide elusolendite ühishuvid kõrgemale isiklikust kasust. Kuidas väärtustada vabatahtlikku tööd on nagu küsida, kuidas motiveerida väliselt sisemiselt motiveeritud inimest? Neid inimesi võib ju tänada, ent seda tehakse ju nii-ehk-naa ning sõnana inimese suust, kes ise vabatahtlikku tööd ei tee, on sel vähe kaalu. Tõeline tänu kiirgab täis kõhuga lapse silmist ja plastikpudeli vaba põõsalehe sahinast. Ka boonustest ei ole mõtet rääkida, sest sisuliselt on kõik boonused võrdelised rahaga ja see väljub vabatahtliku töö kontekstist. Kui
Pikka aega püsis arvamus, et teatud vanuse saavutamisel tekib inimesel nii öelda vaimne seisak, kust edasi enam areneda pole võimalik.Õnneks on tänapäeval hakatud aru saama selelst, et inimene võib areneda pidevalt. Ilmselt ei omandata vanemas eas kõike sama kiireti, kui noorelt, kuid mingi arend toimub ikka ning selle üle ollakse õnnelikud. Minu arvates on oluline just vaimne rikkus ning pidev enese arendamine, sest ainult vaimselt rikkana oskame me väärtustada olemasolevaid võimalusi ja leida uusi ning huvitavaid väljakutseid edasisteks arenguteks ja mis kõige tähtsam, me saame tunda ennast õnnelikuna. Siiski, iga inimene näeb õnne ja rikkust sellisena, nagu tema seda näha tahab, ning oma põhimõtete peale surumine viib uute probleemide tekkeni. Ideaalis võiks maailmas olla palju vaimselt rikkaid, õnnelike ja edasipürgivaid inimesi, kes oskaksid väärtustada haritust ja seeläbi
· Eesti Parim Toiduaine on Fazeri Must seemneleib · Eesti Parim Mittealkohoolne Jook 2010 Põltsamaa Premium Õunamahl · Eesti Parim Köögiviljatoode 2010 Küüslaugukur Tunnustatud Eesti maitse · Tunnustatud Eesti Maitse päritolumärk antakse toodetele, mille põhitooraine on 100%-liselt eestimaise päritoluga ning mis on edukalt läbinud laboratoorse ja sensoorse hindamise. · Kvaliteedi- ja päritolumärgi väljaandmise eesmärgiks on: väärtustada Eestimaist toodet Eesti turul toetada Eesti toiduainete kodumaist müüki ja eksporti pakkuda eeliseid konkurentsis Kui kaua märk kehtib? · Sügisel välja antavad märgid kannavad väljaandmisaasta numbrit ja kehtivad järgmise aasta lõpuni. · Selle aja jooksul tehakse märki kandvatele toodetele pistelist järelkontrolli. Mõned kvaliteedi märgiga tooted · Arke Lihatööstus - Karni Suitsusalaami · Balsnack Kamapallid · Pere Leib - Pere Rukkileib
Mina olen haridusse suhtunud alati kui investeeringusse tulevikku, sest ma tean oma lähedaste kaudu, et tänapäeva ühiskonnas on nõudlus vaid kõrgekvaliteedilise tööjõu järele, mis eeldab kõrgharidust. Investeerides sellesse, pean arvestama, et see ei ole ühekordne investeering, pigem pikaajaline ja kokkuvõttes ainult minule tulutoov, kuna sellest sõltub minu tulevane töökoht. Et saada endale korralikku tööd, peab olema tugevat tahtejõudu, et õppida, ning haridustki tuleks väärtustada. Siiamaani olen hariduse omandamisel saavutanud kõik oma eesmärgid ning mingil määral läbi selle ka tulevikku investeerinud. Järgmiseks oleks soov vaid ülikool lõpetada, samas ei piisa ainult ülikoolidiplomist, et ennast ära elatada. Peale kraadi peaks olema ka kogemusi, mis nõuab täiendkoolitusi, lisakulusid ja veel lisaks õppimist. Viimastel aastatel on eestlaste võimalused hariduse omandamiseks avardunud. Nii diplomi kui
Kirjutada programm, mis viskab 5 täringut, ehk mõtleb välja 5 arvu Kirjutada äraarvamismän ühest kuueni, ning arvutab silmade summa numbri ühest sajani. Küs NB! Lahendus peab olema tehtud tsükliga. Kui kasutaja vastab vale Vihje: tsüklis summa arvutamiseks tuleb summat sisaldav muutuja number oli suurem või vä enne tsükli käivitamist väärtustada nulliga ja tsükli kehas liita vastust senikaua kuni ka sellele üks haaval väärtusi otsa (sum = sum + ...) arvab. Kirjutada äraarvamismäng. Arvuti "mõtleb välja" ühe numbri ühest sajani. Küsib kasutajalt, mis number oli. Kui kasutaja vastab valesti, siis ütleb kas arvatud number oli suurem või väiksem. Programm küsib astust senikaua kuni kasutaja numbri õigesti ära arvab.
ja väärikalt ükskõikseks." Timmiga oli just see juhtumas. Lapsi on alati kujutatud lõbusate ja naerusuistena. Ka Timm unistas sellest, et ta saaks olla tõeline laps, kes tunneks elust rõõmu ning kes suudaks kogu maailma oma naeruga nakatada. Kahjuks polnud see aga võimalik, kuna nii võimatu kui see ka ei tundu, oli ta oma naeru maha müünud. Ta oli nii noor, et ei mõistnud veel, mida elus väärtustada tuleks ning seetõttu ei pidanud ta ka oma erilist naeru kuigi tähtsaks. Timm uskus, et suur hulk raha saab talle anda palju rohkem kui üks naeratus. Kuid ta eksis ning ei läinud kaua aega, kui Timm seda ka ise mõistis ja sai aru, et naeru omamine on palju suurem väärtus, kui olla rikas ja võimukas. Harriet Rochlin on öelnud, et naer võib pakkuda suuremat rahuldus kui au, olla väärtuslikum kui raha ja puhastada südant paremini kui palve. Naer on märk sellest, et me
Ta lubas, et suudab taas jõuda tagasi olümpiamängude tippude hulka. Naine hakkas jälle treenima olümpiaks. Pingutused kandsid vilja, sest Vancouveri olümpiamängudel saavutas ta teise koha 10 kilomeetri vabastiilis sõidus. Selleni viis ta pingutus , järjekindlus ja tahe. Kristina Smigun-Vähi võiks seada kõigile eeskujuks, sest ta näitas, et on võimalik kõike saavutada, kui väga tahta ja ka selle nimel pingutada. Mõnikord ei hooli inimesed endast ja nad ei oska olulisemat väärtustada. Niimoodi jäädakse kõigest ilma ja alles siis hakatakse kahetsema tehtud vigu. Siis on juba hilja ja enam ei saa midagi muuta. Niimoodi juhtus Arvo Kukumäega, kes tuli noorelt Võrust Tallinnasse Lavakunstikateedrisse. Ta sai kohe populaarseks ju kuulsaks näitlejaks. Sel ajal taheti teda igale poole ja ta oli tol ajal üks nõutumaid näitlejaid. Vahel teenis ta mõne minutiga terve kuu palga. Kuid alkohol võttis temalt võimu ning ta vallandati Noorsooteatrist. Ta kaotas oma karjääri
otsustab minna rändama, jättes ema ning tema armastatu. Edasises raamatu osas räägibki autor Ekke seklustest, tema lugudest erinevatesse kohtadesse, jagades sellega elutarkust ning palju kogemust. Näiteks toob autor suurepäraselt näiteid, kuidas võib odav asi olla väga ebakvaliteetne. Autor leiab veel ka, et õnnelikuks eluks läheb vaja õnnelikke kokkusattumusi. Enda seikluse lõpus leiab Ekke Moor, et siiski on kodu kõige mõnusam koht, see on koht, mida tuleb väärtustada hoida. Tegelased: Ekke Moor Uljas Neenu poiss, kes leiab end elus tupikus ning soovib minna maailma avastama, olles valmis jätma maha enda armsa ema ning armastatu Eneken Üüve. Peale seiklust leiab, et kodus on kõige parem.
Ka ühiskonnas karjub ebavõrdsus. Kui bussijaama pingil istuv habetunud mees ei oska aimatagi, kus ta öö veedab, siis pilvelõhkuja katusekorteris elav karusnahkadesse mattunud daam, ei mõtle sekunditki selle peale, et tal pole kuskil öösel magada. Inimesed on ahned ja kuna iga poeaken määrib neile asju pähe, mida neil vaja ei ole, siis tekib neil tunne, et tuleks kõike kokku kuhjata ja ära osta. Inimesed ei tohiks asju ja inimesi liiga iseenesestmõistetavalt võtta ja väärtustada lihtsamaid asju elus. Näiteks perekond, sõprus ja hea tervis.
Eesti vabariigi 96. aastapäev Tere armsad õpetajad ja õpilased! Oleme siia kogunenud ,et tähistada koos Eesti vabariigi 96. aastapäeva. See päev on eestlastele väga tähtis päev kuna Eesti on püsinud 96 aastat iseseisvana. Eesti taasiseseisvumisel oli rahvas väga õnnelik. Paljud olid unistanud sellest et nad saaksid panna Eesti lipu lehvima ning laulda Eesti hümni . Eesti rahvale ei meeldinud olla võõra võimu all, kuna nad ei saanud teha paljusid asju mida nad oleksid teha tahtnud.Tänasel päeval saame avalikkuse ees oma mõtteid ning arvamust vabalt välja öelda, nii et keegi meid selle eest ei karistaks.Me saame vabalt hümni laulda ja isamaalisust tunnistada, selle üle tasub uhke olla.Praegused noored inimesed võibolla ei suudagi aru saada kui tähtis see on kuna nad ei ole näinud neid aegu oma silmaga kui eesti veel Nsv või Saksa võimu all oli.Mina ise pole ka muidugi seda rasket aega näinud kuid arvan et see võ...
Kõik inimesed väärtustavad oma elus midagi. Selleks võib olla temale kallis isik, ese või kättesaamatu unistus. Mis on elus tähtis ning kas me väärtustame ka midagi üle? Jaapani kultuuris austatakse kõige enam oma vanemaid. Ka meil ei tohi see vähem tähtsam olla. Vanemad on sind toitnud ja üles kasvatanud. Sõpradega veedad aega ja nad on sulle toeks, õpetajad vahendavad teadmisi ja valmistavad sind ette eelseisvaks eluks. Seega, eelkõige tuleb elus väärtustada inimest, ka iseennast. Loodus on meid loonud ning kõike eluks vajalikku kasvatanud. Meie püüdluste tõttu parema ja mugavama elu järele oleme rikkunud seda looduslikku tasakaalu pöördumatult. Raiutakse maha terveid metsi, õhk on saastatud ning merevesi reostatud. Loodus maksab meile juba suurte tormide ja muutliku kliima näol kätte. Seetõttu peame väärtustama loodust ja tehtud kahju heastama. Inimesed, kes eelnimetatud asjadest ei hooli, on sageli oma ebajumalaks valinud raha
kuna kardab teiste arvamust ja ei julge olla tema ise. Noored tahavad enamasti sulanduda massi ja see toob kaasa inimese muutumise. Samuti kardetakse ilma jääda sõpradest, aga ma arvan, et need pole sõbrad, kes ei suuda inimest võtta nii nagu ta on. Ma arvan, et mida vanemaks saab inimene, seda rohkem julgeb ta avaldada oma arvamust. Samuti osatakse jääda iseendaks, ükskõik millistes olukordades. Tavaliselt leitakse ka sõbrad, kes oskavad väärtustada inimeste omapära ning võtta neid sellistena, nagu oleme. Aleks Tammela 8a
Miks koolikiusamine on diskrimineerimine? Minu arust ei ole koolikiusamine päris võrdne diskrimineerimisega, sest koolikiusamine toimub enamasti ainult koolis ja päeva lõpuks on see läbi, kuid diskrimineerimine see eest toimub kogu aeg ja sellest ei pääseta nii kergesti. Diskrimineerimine on palju karmim ning selle eest peab igaüks end ise kaitsma, aga koolikiusamise puhul on võimalik kellelgi teisel sekkuda. Diskrimineerimine on kellegi õiguste kitsendamine mingitel teatud põhjustel, milleks kipuvad tavaliselt olema rass, sugu, religioon või rahvus. See on probleem, mis on olnud aktuaalne läbi aastakümnete ja endiselt ei ole sellele suudetud lõppu teha. Miskipärast arvavad kiusajad, et saavutavad oma tegevusega populaarsuse, mis tegelikult ei tohiks nii olla.Koolikiusamise all kannatajaid on palju, eriti on need lapsed, kes erinevad teistest kuidagi. Näiteks ei ole nad just kõige jõukamast perekonnast, on teisest rahvus...
) on Hans. Täiuslik abikaasa, täiuslik isa, täiuslik mees vähemalt mingi hetkeni. Ja täiuslik armastus (nagu Inglil ja Hansul) ületab kõik (vt. lisaks: telepaatia). Hansu surm tuleb lugejale rahustusena, meil on ta pärast hea meel (ja hea meel, et Oksanen seda ülimat Häppi Endi Alleed mööda ei läinud, kus kui nad veel surnud pole, elavad nad tänase päevani õnnelikult...) On sommilegi selge (ja siilile ja saksale), et kontrast on kirjanduses tugev relv. Selleks, et väärtustada magusat, on vaja mõru. Et väärtustada toitu, on vaja tühja kõhtu. Et väärtustada õnne, on vaja kannatusi. Et väärtustada rikkust, vaesust. Ka üliandekas autor ei saa kirjutada head teost, mis oleks kas üdini õnnelik ja rõõmus ja positiivne ja sillerdav (rõhutan sõna ,,head" ja mõtlen loetavat, nauditavat) algusest lõpuni, sest kirjanudses pole kärbes meepotis mitte halb asi, vaid tehnika. Ega pole ka häid raamatuid, kus poleks mitte midagi positiivset.
Igantius Loyola- jesuiitide baski päritolu aadlik, kellel oli üleinimlik tahtejõud, terav mõistus ja võime loobuda isiklikest huvidest ideaalide nimel. Rajas Pariisis mõttekaaslastega ringi, mis sai ordu aluseks, tõotasid täielikult kuuletuda paavstile. Jõudsid ka Tartusse ja Riiga Trento kirikukogu - aitas kaasa katoliku kiriku tugevnemisele. Piibli tõlgendamise ainuõigus oli kirikul, piibli kõrval tuleb jätkuvalt väärtustada kiriku õpetustraditsiooni Gregorius XII - teostas kalendrireformi, mis on aluseks Gregoriuse kalendrile. Hispaania, kui vastureformatsiooni kants
Füüsilise vägivalla all kannatasid need inimesed ning nende lähedased, kes ei olnud n- ö "peremehed". Kodanike kuritegusid oli näiteks võimalik lunastada, kui mõni kurjategija noorem neiu anti vastutasuks kõrgematel kohtadel olevatele politseinikele, kes siis neid tüdrukuid seksuaalselt ära kasutasid. Teose tegelastest pidid niisugust elu läbi elama Aliide ning tema lapselaps Zara. Raamatu lõpus oli tunda, kuidas nad on oma eludest tüdinud ja nad ei suutnud end enam väärtustada, olles pidanud niisugust rasket elu elama. Raamat tõi minu arvates hästi välja, milline olukord tegelikult tol ajal valitses. Tegelaste karakterid ja kirjeldused toovad nii vaimse kui füüsilise vägivalla hästi lugejani. Et niisuguse olukorraga toime tulla ja vastu pidada, peab inimene millessegi uskuma. Raamatu mõte seisnebki selles, et inimest hinged on rikutud ja vajavad ravimist ning puhastust.
tulumaksuvaba miinimum 500 euroni, kompenseerides puudujäägi eelarves tulumaksumäära tõusuga; • Toetada esmajärjekorras traditsioonilisi pereväärtusi; • Tõsta pere- ja lastetoetused inimväärsele tasemele. • Tagada üldhariduskoolide õpetajatele stabiilne ja arusaadav palgaskeem; • Tagada eesti keele oskus kõigile koolilõpetajaile ja tasuta eesti keele õpe kõigile soovijatele. • Toetada väikeettevõtlust ja arendada ühistulist tegevust; • Väärtustada kaitseväes teenimist VALIMISTULEMUSED Erakond HÄÄLI Protsendid Mandaadid Reformierakon 158885 27,7 30 (-3) d Keskerakond 142442 24,8 27(+1) SDE 87257 15,2 15(-4) IRL 78688 13,7 14(-9) Vabaerakond 49883 8,7 8 EKRE 46770 8,1 7 Kas reklaamikampaania mõjutas tulemusi? • Reklaamikampaania mõjutas kindlasti tulemusi.
Märgiti ära vanemaid, kes teevad aktiivselt koostööd lasteaedade ja koolidega, et luua neis asutustes laste arengut toetav keskkond. Kiideti inimesi, kes on toetanud laste huvitegevust, luues võimalusi sportimiseks või kunstiga tegelemiseks. Märgati ka neid inimesi, kes on oma pikaajalises tegevuses tähtsustanud laste erivajadustega arvestamist ja nende laste ühiskonnaelus osalemise toetamist. Kandidaadiks seati ka inspireerivaid inimesi, kes on aidanud üldsusel paremini mõista ja väärtustada lapsepõlve, olles oma hoiakutega teistele eeskujuks. Näiteid hoolivast suhtumisest ja mõjusatest tegudest võiks tuua veelgi. Siiski kerkisid paljude kandidaatide seast esile mõned, kelle tegevus on olnud eriti silmapaistev. Peagi kuuleme neist erilistest inimestest lähemalt ja täname neid tunnustusauhinnaga „Lastega ja lastele“. Suur tänu teile kõigile teie pühendumuse, missioonitunde ja südamlikkuse eest, millega te laste heaks ja lastega koos tegutsete!
Kui lapsevanem kasvatab oma last valesti ja ei märka õigel ajal, et tema laps hakkab kalduma valedele arusaamadele elust, siis tulevikus võib see karmilt kätte maksta. Isa Goriot, jõuka kaupmehena, pidas materiaalseid väärtusi enda jaoks väga tähtsaks. Juba varajasest lapsepõlvest peale ei pidanud Goriot tütred millestki puudust tundma, sest nende isa armastus peegeldus alati raha kaudu. Isa Goriot täitis alati oma tütarde rahanõudmised. Tulemuseks oskasid tütred väärtustada ja armastada mitte oma isa, vaid tema rahakotti. Andnud tütardele nende abieludesse kaasa kopsaka kaasavara, lootis ta kindlasti pidevaid sooje suhteid ja kontakte, kuid tütred hakkasid häbenema isa kaupmeheametit ja hoidusid hoopis kõrvale. Isa Goriot kaudu näitab Balzac inimeste oskamatust teha teisi õnnelikuks ilma rahata, kritiseerides jõukate inimeste saamatust õpetada oma lapsi ilma liigsete hellituste ja mugavusteta elama.
Nende kahe omavaheline võrdlus näitab ilmekalt, et kõigi inimeste elu ei maksa sama palju, mis tõestab ka inetut fakti, et kõigi inimeste väärtus on erinev. Ühiskond, kus kõigi elud oleksid võrdse tähtsuse ja väärtusega on raske ette kujutada. Kõik inimesed on kellelegi tähtsamad, kui mõned teised ja vastupidi. Inimese väärtuse paneb paika inimeste arv, kellele tähtis ollakse. Hoolimata sellest tuleks teha kõik, et väärtustada ka inimeste elu, kes kasvõi ühele inimesele naeratuse suule panevad.
Zanriliselt oli teost keeruline liigitada. Helilooja Mart Siimer ise on öelnud, et "heliteos on kas suur kantaat või väike oratoorium". Mingis mõttes oli see palve muusika. Rõhku oli pandud muusika kõrval ka kirjandusele, täpsemalt eesti luulele. Seal oli Indrek Hirve ja Doris Kareva poolt teose jaoks kirjutatud luuletusi. Helitöö oli pühendatud lastele, kes on surnud enne sündi või sündinud ja siis surnud. See kontsert oli ainulaadne, sest selle eesmärk oli väärtustada lapsi, perekonda ja elu. Minu meelest oli esinejate tase hea. Koori ja solistide hääled sobisid hästi kokku ja sõnadest oli kerge aru saada. Laulud kõlasid kuidagi eriliselt pühalt ja õrnalt. Mulle meeldis Helen Lokuta hääl, kuid Raul Miksoni laulmist ei pannud ma nii väga tähele. Saateks kasutatud pillide valik oli hea ja fakt, et kontsert toimus kirikus, jättis kuidagi eriti pühaliku mulje. Kontsertil loeti isegi Meie Isa Palvet
Näiteks käisin ma umbes 4 aasta võrkpallitrennis, mulle meeldis see spordiala väga. Järsku paari aasta eest ma lihtsalt otsustasin pooleli jätta. Nüüdseks on see võistkond Eesti meistriks saanud. Ma mõtlen, et kui ma poleks pooleli jätnud, siis kuuliksin sinna ka mina. Samuti, kui keegi meile lähedane inimene ära sureb, hakatakse teda tõeliselt väärtustama. Lähedased kahetsevad kõiki olnud tülisid ja möödarääkimisi. Kuid inimest tuleb väärtustada juba tema elu ajal. Rääkides aja tagasi keeramisest, annaksin ma tõesti kõik, et minna tagasi 23. augustisse ja muuta juhtunut. See kõik on lihtsalt võimatu ja poleks võimalik teostada. Kõik vead, mis ma oma elu jooksul teinud olen, on minu enda süü. Olen teinud seda, mida olen tahtnud, isegi kui mu otsused pole alati just kõigi jaoks meeldivad olnud. Ning minu arvates pole lõpuks enam kedagi süüdistada. Kõik ilmnev on enda tehtud, tuleb
. Helilooja Mart Siimer ise on öelnud, et "heliteos on kas suur kantaat või väike oratoorium". See tundus mulle olevat mõnes mõttes palve muusika. Palju oli rõhutatud muusika kõrval ka kirjandust, täpsemalt eesti luulet. Seal oli näiteks Indrek Hirve ja Doris Kareva poolt teose jaoks kirjutatud luuletusi. Teos oli pühendatud lastele, kes on surnud enne sündi või sündinud ja siis surnud.Minu arvates see kontsert oli ainulaadne, sest selle eesmärk oli väärtustada lapsi, perekonda ja elu. Minu arust said esinejad oma esmaettekandega väga hästi hakkama. Koori ja solistide sõnadest oli lihtne aru saada , mis andis teose peamõtet veelgi rohkem edasi, ning nende hääled sobisid väga hästi kokku. Laulud olid eriliselt pühad ja kuidagi puutumatud. . Mulle meeldis Helen Lokuta hääl, kuid Raul Miksoni laulmist ei pannud ma nii väga tähele, sest olin ametis Helen Lokuta kuulamisega. Saateks kasutatud pillide valik oli hea
kõikjal saavutada, et ei katkeks põlvkondade järjepidevus, et säiliksid eeldused püsida väärikana teiste rahvaste hulgas ning luua ja hoida väärtusi, mida vajatakse selleks, et inimesed käituksid kooskõlas ühiskonnas ja kultuuris kehtivate normidega, oleksid suutelised olema iseseisvad ja vabad. Selle kõige üheks eelduseks on haridus. Hariduse esmaseks eelduseks on haritud inimesed, kes suudavad haridust väärtuseks pidada ja seda väärtustada kasvavale põlvkonnale. Haritud inimeseks ja ühiskonnaks kujunemise ja selles kvaliteedis püsimise eelduseks on usk ja usaldus, ausus, õiglus, inimlik heldus, kord ja korraaustus.
Kuidas mõjutas Nõukogude võim Eesti NSV kultuurielu? Nõukogude võim valitses Eesti aladel aastatel 1940-1941 ja taastati pärast Saksa okupatsiooni aastateks 1944-1990. Eesti NSV aegse ametliku kultuuripoliitika peamine eesmärk oli ,,sisult sotsialistliku ja vormilt rahvusliku" kultuuri juurutamine. Sellest tulenevalt avaldas Nõukogude võim eesti kultuurile üsna suurel määral mõju. Kuna Nõukogude Liit oli muust maailmast poliitiliselt ja majanduslikult eraldatud, kaasnes sellega ka kultuurielu valdkondades infosulg. Lääne vaimsest arengust ei tohtinud midagi teada ning kogu tähelepanu pidi pöörama vaid vene kultuurile. Siiski läbi välisraadiojaamade ja Soome televisiooni saadi teada lääne kultuuri uuendustest. Sulaajal väheste otsekontaktide kaudu jõudsid Eesti NSV-sse ka Lääne noorsooliikumine, dzäss- ja rokkmuusika, hipide liikumine ja moodsad kunstivoolud. Nõukogude kultuuripoliitika seisnes ka eelnevate põlvkondad...
,,Mäeküla piimamees" 1.Jututäht 2. Teose probleemistik a) Perekonnasuhted ja abielusuhted, armukadedus(Prillup). b) Naise õigused (Mari) c) Jõukus, omakasupüüdlikkus, väärtustamine (Prillup ei oska enne väärtustada seda, mis tal on, kui on selle kaotanud) d) Kahetsus (Prillup kahetseb, et andis Kremerile oma naise ,,kasutusõiguse") e) Eetika (Kremer) f) Alkoholism (Prillup uputas mured joogiklaasi) g) Ühiskonnaprobleemid(talupoegadel pole võimalusi) 3. Romaani stiil (leheküljenumbrid kirjastuse Eesti Raamat 1970.aasta väljaande põhjal). NÄITED. · Vilde kasutab erinevaid võõrkeeli-saksa, inglise, ladina (lk.9) Saksa keel lk.6-7, laulutekst lk
Kui keegi sõpradest omale selle konto teeb, tekib ka teistel soov seda sama teha. Ükski inimene ei taha ju sõbrast kehvem olla. Loomulikult on veel alles jäänud ka noori, kes Facebookist eriti palju lugu ei pea, kuid neid on tõesti vaid käputäis. Paljud kooliealised ning ka vanemad ei kujutaks oma elu ilma Facebookita enam ettegi, nad on sõltuvuses, kuid kui pilve pealt alla reaalsusesse laskuda, mõistaksid nad kindlasti, et on olemas ka palju tähtsamaid asju, mida väärtustada tuleks. Iga inimene saaks hakkama ilma Facebooki kasutamata, vaja on ainult järjepidevust ning pealehakkamist ja-mis kõige olulisem-tahet. Kui see puudub, pole üldse mõtet selle nimel pingutama hakatagi. Internetti ja sealhulgas ja Facebooki kasutatakse igal pool maailmas, mõnedes piirkondades rohkem, teistes vähem. Ei ole olemas paika, kus eelnimetatud intenetisaidi kasutatavus oleks nullilähedane, kuid kui inimesed mõistaksid, kui suur ajaraiskamine
8. www.caribbeanspaa.com – Caribbean Spa Association Kariibi spa liit pakub rahvusvahelise üldsusele uuringuid, turundust, haridus- ja koostöövõrgustike võimalusi 9. www.newyorkcityspaassociation.com – New York City Spa Association Kohaliku Spa ühendamine uuenduslike võrgustike vahel kohalike ettevõtete ja rahvusvaheliste spa vahel. 10. http://experienceispa.com - The International SPA Association Foundation Ülesandeks on parandada ja väärtustada spaa kogemust, edendada spa kultuuri, säilitada tervist ja heaolu. 11. www.thespaassociation.com - The Spa Association Ülesandeks on teabe ja hariduse jagamine spa tööstuse kummuunis. 12. www.nasnbiz.com - National Aesthetic Spa Network Harivate ürituste korraldamine, spa omanike, müüjate, juhtide, õpilaste ja terapeautide harimine ja õpetamine. 13. www.salonspanetwork.org – International SalonSpa Business Network (ISBN)
keskkõrvapõletiku jms all vähenevad Abi loobumiseks Raseduseaegne nõustamine ja pidev tugi Loobumisnõustamine oleks kättesaadav naistekliinikutes ja sünnitusosakondades Partneri ja perekonnapoolne toetamine Hoolitseva keskkonna loomine suitsetava naise ümber, mitte süüdistamine Sünnitusmajade ja naistekliinikute muutmine suitsuvabaks keskkonnaks Ennetamine Eriti teismeliste ja noorte seas Mittesuitsetava naise imagot tuleb rohkem väärtustada Mittesuitsetamine on elunorm, seda eriti lastootava naise puhul Raseduse ajal naised tahavad ja suudavad muuta eluviisi tervislikumaks, kuna nad soovivad saada tervet last ja ka ise terveks jääda Kasutatud kirjandus http://www.kliinikum.ee/attachments/a rticle/522/Suitsetamine_raseduse_ajal _tosised_faktid.pdf http://www.terviseinfo.ee/valdkonnad /tubakas/tubakatarvitamine/tubakas-j a-tervis/tubakas-ja-rasedus http://www.lastehaigla.ee/suitsetamin e/ Tänan
heli kompressitakse ning eraldatakse taustamürast, kõnesagedused muudetakse taas analoogkujule ning suunatakse kuulari vahendusel kuulmekäiku. Kuulde aparaat muudab põhimõtteliselt kõne võimsamaks ja tugevamaks, aga mitte inimesele ebamugavamaks. Ka minu vanaisa kasutab aegajalt kuuldeaparaati, kuid talle see millegipärast väga ei meeldi ning ta kasutab seda harva. Lõpetuseks saan öelda, et kuulmist tuleb hoida ning väärtustada. See on väga tähtis osa meie elus ning selle kadumisel või langusel muutub elurütm küllaltki palju.
õnnetuseks pidin saatma järgmise päeva kodutöö õpetaja meilile, mille täitmiseks pidin kasutama internetti. Kokku olin ilma meediata 13 tundi, aga arvan et oleksin suutnud olla kauem, kui oleksin valinud ülesande täitmiseks parema päeva. Meediakasutuse piiramine aitab inimesel selgemalt mõelda. Avastame, et aega jääb rohkem üle hobidega tegelemiseks ja puhkamiseks. Inimesed, kes ei lase ennast meedial mõjutada on õnnelikumad ja oskavad paremini väärtustada kvaliteetaega lähedastega, kuid samas meedia jälgimine avardab silmaringi ja aitab ajaga kaasas käia. Ise arvan, et meedia jälgimine ei ole halb, kui sellele kuluvat aega piirata.
Tasuja leidis oma isa Tambeti surnult külmast ja pimedast keldrist.Vihast tappis Tasuja Oodo.Ta tahtis ka teisi tappa, aga kõik ellujäänud pidid minema Tallinna appi, kuna landmeister oli rüütlitega sakslastele appi läinud.Kui Jaanus kohale jõudis oli võitlus juba lõppemas.Jaanus jooksis sakslaste sekka ja tappis nii palju vaenlasi kui sai, varsti aga heitis ise hinge. Selles raamatus meeldis mulle sõjad ja närvipinge.Raamatus õppisin, et seda, mis sul olemas on tuleb väärtustada ja hoida, sest seda hiljem võita on väga raske. Ats Mihkel Süldre
täielikult nõus. Väga palju on siin maailmas asju, mis on täiesti hindamatud, kõige tähtsamad neist perekond ja sõbrad. Tunduvalt rohkem on inimesi, kes saavad aru lähedaste inimeste tähtsusest ja vajalikkusest, kui neid, kes seda täiesti ebaoluliseks peavad. Meie pered toetavad meid mistahes olukordades, ilma et peaksime selle eest midagi maksma või selle hinda teadma. Olen arvamusel, et enamus inimesed oskavad siiski väärtustada oma perekonda ja enda lähedasi, kes on meile toeks rasketel ja pimedatel aegadel. On olemas ka isekaid individuaale, kes peavad perekonda ebavajalikuks, kuid nagu juba varem öeldud: erand kinnitab reeglit. Arvan, et suurem osa inimestest tahab hoida enda pere enda läheduses ning on igati teadlik perekonna tähtsusest, väärtusest ja ainulaadsusest.
välismaale minna, kuid tihti nad unustavad, et see toob kaasa ka olulisel määral riske. Minna või mitte? Minu arvates tuleks seda võimalust kindlasti kasutada eelkõige sellepärast, et saab avastada maailma, vaadata kuidas teised inimesed elavad ning avardada enda silmaringi ja maailmavaadet. Kõige parem on leida võimalus välismaale õppima minna. Tagasi tulles võid sa olla hinnatud ning sul on suurem võimalus korraliku palgaga töökohale. Sa oskad ka väärtustada rohkem seda, mis sul kodumaal on ja välismaal polnud. Viimastel aastatel on selline ,,välismaale tööle minemise" buum. Sellega soses unustatakse tihti, et kodumaal on ju pere, välismaal on tihedam konkurents ning eelkõige vajadus osata võõrkeelt. Välismaale minek on tegelikult väga suur risk. Lugesin kusagilt lehest, et üks Keila neiu otsustas minna Inglismaale ühte ülikooli õigusteadust õppima, et tulevikus juristiks saada. Ta ei olnud eriti mõelnud, et selleks
olekski. Kui eestlasi ei ole, siis ei hoia keegi ka nende traditsioone ega keelt. Emigratsiooni peatamiseks võiks luua Eestis tingimused, mille korral eestlased ei tahaks enam välja rännata. Näiteks võiks valitsus tegeleda paremini tööpuudusega ja tõsta miinimumpalka. Ajakirjanduses on ka palju juttu olnud õpetajate ja teiste riigitöötajate palgast. Ometi ei ole valitsus midagi ette võtnud. Eestlased võiksid oma traditsioone rohkem väärtustada ja olla enda üle uhked. Riigi edenemine sõltub ka inimestest endist. Eestlased on rändav rahvas ja väljarännet on raske peatada, kuid olukorda saab alati paremaks muuta. Eestimaa ja kultuur on liiga väärtuslikud, et lasta neil lihtsalt hääbuda.
Või teisel juhul hoiavad sellised noored eraldi ning suhtlevad väga väheste inimestega. Vanemate kohustus on oma lapsi julgustada ning õpetada, kuidas olla enesekindel ning iseseisev otsustaja. Samuti on kodu tähtis tulevaste eesmärkide loomisel. Kodu, kus ei väärtustata midagi võib kasvada laps, kes väärtustab seda, mida ta oma kodus pole kogenud ning tahab seega oma lastele luua parema kodu. Üldjuhul ei oska väärtusteta kodust tulnud noored väärtustada midagi ning see on vaimne nõrkus. Inimene, kellel pole tulevikuplaani ega enesekindlust on vaimselt nõrk. Tulevikuplaan aitab olla kindel oma väärtustele. Plaanile keskendudes on ennast kergem motiveerida ning seega jääda ka enesekindlaks.
Minul näiteks on juba kuue aastasest saadik üks ja ainus parim sõbranna olnud ning see sõprus püsib siiani. Me klapime üksteisega väga hästi ning usaldame teineteist jäägitult. Sõprust ei saa silmaga näha, seda saad südamega tunda ja hoida. Maailmas on peale sõpruse ja kodutunde veel miljoneid asju, mida tuleb osata tunda südamega, kuid see on omamoodi oskus, mida igal inimesel ei ole. Selleks, et neid tunda, tuleb ise olla teiste suhtes armastav ja hooliv ning tuleb väärtustada silmale nähtamatut, sest just see ongi tihti kõige tähtsam.
meist, nagu meie vajame oma riiki." ja täpselt nii see ongi. Neid, kes lähevad Soome paremat palka teenima või Austraaliasse paremat elu otsima, on palju ja kui nii edasi läheb, siis jääb meie Eesti täitsa tühjaks, aga sellel ei või lasta juhtuda. Peame oma riigi muutma selliseks, kust ükski eestlane ei tahagi päriselt ära minna, sest siin on hea olla ja see on ikkagi meie kodu. Riigi sünnipäeva puhul võiksime me kõik mõelda sellele, kui oluline on väärtustada oma riiki ja kodumaad, sest kohati jääb mulje, et me ei tee seda piisavalt. Igaüks meist peaks vaatama hetkeks endasse ja mõtlema, kas tema on uhkusega eestlane ja kui palju teeb tema selleks, et tulevikus elaksime me veel paremas Eestis. See on meie igaühe ülesanne - mõelda Eesti tulevikule. Palju õnne Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva puhul!