Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Tööriiete hooldus (1)

5 VÄGA HEA
Punktid

Tööriiete hooldus
Referaat
Anneli Tohvert
2006

Sisukord

Arvutiteenindaja tööriiete lühiiseloomustus .................................................................... lk 3

Tööriietepesemine ............................................................................................................... lk 3

Toote hooldus märgid ............................................................................................. lk 3

Pesuaine koostis ja valik vastavalt materjalile ................................................. lk 3-4

Pesutemperatuuri ja pesemismeetodi valik ....................................................... lk 4-5

Pesu kuivatamine .................................................................................................... lk 5

Pesu triikimine ........................................................................................................ lk 6

Plekieemaldus ...................................................................................................................... lk 7

Plekieemaldus üldnõuded ................................................................................... lk 7-8

5 erinevat plekki ja kuidas neid eemaldatakse ..................................................... lk 9

Kokkuvõte ......................................................................................................................... lk 10

Kasutataud kirjandus ....................................................................................................... lk 11

Arvutiteenindaja tööriiete lühiiseloomustus


Arvuti teenindaja riided on tavalised mis selga pannakse, sinna ei kuulu mingisuguseid ekstra riideid . Tavalised riided on tressid, teksad või pusa.

Tööriiete pesemine


Toote hooldusmärgid


Vesipesu – märgiks on veega täidetud pesukauss
Number kausi sees näitab vee temperatuuri (95, 60, 40, 30). Käsi kausi sees näitab, et pesta ainult käsitsi. Rist kausi peal aga seda, et eset ei või üldse veega pesta.
Valgendamine – märgiks on kolmnurk
Tähend CL kolmnurga sees lubavat eset valgendada. Rist kolmnurga peal aga keelab valgendamise
Triikimine – märgiks on triikraud
Kolm täppi triikraua sees lubab triikimistemperatuuriks kuni 200 C. Kakstäppi kuni 150 C. Üks täpp kuni 110 C. Rist kolmnurga peal keelab triikimise.
Keemiline puhastus – märgiks on ring
Tähed A P F ja jooned nende all on juhendiks pesumajadele sobiva leotusaine ja pesumenetluse kasutamiseks. Kodusel teel nende märkide järgi keemilist puhastust ei ole võimalik teostada. Rist ringi peal aga ei luba kasutada keemilist puhastust.
Kuivatamine – märgiks on ruut, mille sees veel ring
See märk näitab kuivatamist pesumasinaga ehk tsentrifuugimist. Kaks täppi ringi sees lubab kasutada tavalist tsentrifuugimist. Üks täpp nõuab ettevaatliku tsentrifuugimist. Rist märgi peal keelab tsentrifuugimise.

Pesuaine koostis ja valik vastavalt materjalile


Olenemat sellest, kas on tegemist vedela või pulbrilise pesuainega, on nende koostises teatud ained, millest sõltub pesu puhtakssaamine. Pesuaine pakendil on näidatud ainete sisaldus protsentides.
Pesuaine koostis
  • Aktiivsed pesuained ehk tensiidid
    • Lisavad veele imendumisvõimet
    • Eemaldavad mustuse sügavalt kiudude seest
    • Kannavad mustuse kiiresti pesuvette

  • Veepehmendajad ehk zeoliit koos polükarboksülaadiga ja fosfaat
    • Pehmendavad vett
    • Võimendavad tensiitide toimet

  • Mustuse eemaldajad ehk entsüümid
    • Proteaas – eemaldab valgulist mustust nagu veri, shokolaad , higi
    • Lipaas – eemaldab rasvaplekke
    • Amylaas – eemaldab tärklisesisaldusega mustust

  • Valgendavad ained ehk perboraadid
    • Eemaldavad üle 60 C vees valgendamist vajava mustuse

  • Valgendav aine ehk TAED (Tetra – asetyyl – etyleen – diamiin)
    • Alustavad valgendamist jub 40 C vees, kusjuures valgendavad aine hajuvad looduslikult

  • Color ained ehk PVP – Polyvinylpyr – rolidon
    • Toimivad kõikidel veetemperatuuridel
    • Väldivad vette sattunud värvi ja mustuse tagasiimendumist tekstiilile
    • Väldivad värvi eemaldumist ja tekstiili halliks muutumist

  • Värvide säravamaks muutjad ehk kirgastajad
    • Paranduvad pesus kulunud värve
    • Aitavad säilitada algseid värve

  • Kaitsjad ehk kolloid CMC
    • Ei lase lahtiligunenud mustusel imenduda taas riidele

  • Korrosioonivastased ained
    • Kaitsevad pesumasina alumiiniumi- ja kergmetallosi

    Pesutemperatuuri ja pesemismeetodi valik


    Puuvill – on valmistatud looduslikest puuvillaesemetest. Kiudude pikkus 15-40 mm. Mida pikem kiud, seda kvaliteetsem. Omadused: eriti inimsõbralik. Niiskus imendub hästi. On vastupidav kiud, kuid puuvillakangas võib kortsuda ja kokku tõmmata. Hooldamine: pesuvee temperatuur mitte enam kui 40-60 C. Läheb puhtaks väga tugeval pesemisel .
    Linane – valmistatud looduslikust linakiust. Omadused: puhas kiud on läikiv. Kiud on kõva, mustus ei jää pinassesse kinni ja on lihtsam puhastada . Kiud ei kannata tugevat painutamist ja võib kokku tõmmata. Holdamine: kannatab kõrgel temperatuuril pesemist ja keemist , kuid puhtakssaamisel ei ole see oluline. Liigakõrgel temperatuuril tõmbub kortsu. Soovitavam pesu temperatuur on 60 C, sest see kahjustab kiudu kõige vähem. Ei kannata tugevat tsentrifuugimist. Triigitakse niiskena.
    Vill lambavill . Omadused: hea soojapidamisevõime. Kortsub vähe. Puudus on pesus vanumine. Hooldus: ära kunagi leota villa. Kasta enne pesemist märjaks puhtas leiges vees, nii imeb vill vähem pesuainet kiu sisse. Sega pesuainet enne eseme vette panekut hoolikalt. Pese õrnalt muljudes, loputa hoolikalt. Ära vääna vaid pigista vesi välja. Kuivata tasasel alusel, mitte nööri peale riputada
    Siid – proteiini sisaldav kiud. Omadused: vastupidav, pehme ja läikiv kiud. Ei kortsu eriti palju. Tüüpiline on halb värvi kestus. Kiule kahjulikud on higi ja päikese valgus. Hooldamine: vajab ettevaatliku pesemist käsitsi. Ära vääna tugevalt, vaid kuivata käterätiku sees muljumise teel. Ära pane päikese kätte kuivama. Triigi niiskena.
    Viskoos . Omadused: omaduselt on võrreldav puuvillaga, kuid pesus vastupidavus ja niiskuse taluvus on nõrgemad. Tõmbub rohkem kokku. Hooldamine: Viskoos on väga erikvaliteedilisi – on väga vastupidavad, aga samas ka nõrgemaid. Kuna sellele materjali niiskustaluvus on nõrgem siis pese alati kui ettevaatliku pesemist nõudvat pesu. Keera enne pesemist pahempidi, sest nii väldid tupsuliseks minekut. Kui riputad kuivama liiga märjalt, võib muuta kuju ja vormi.
    Akrüül, Polüamiid, Polüster – on sünteetilised kiud. Omadused: üldiselt on kõigil täissünteetlilistele kiududele omane hea vastupidavus nii märjana kui kuivana . Kortsuvad väga vähe. Kuivavad väga kiiresti. Halvaks omaduseks on elektrilisus ja see ajab kandmisel higistama . Hooldamine: pesuvee temperatuur ei tohi olla kõrgem kui 40 C. Ära pane kunagi õue päikese kätte kuivama.

    Pesu kuivatamine


    Pesukuivatamine on sama tähtis kui oskuslik pesu pesemine. Vahest isegi tähtsam. Paistab ju pesunöörile halvasti kuivama riputatud, väljaveninud ja pesupulga jälgedega riie kandja seljas kohe silma.
  • Pehmed villased kootud esemed
    • Pane kuivama siledale alusele kõige lihtsam panna põrandale. Pane alla kile ja sellele paks froteerätik, venita ese algsesse vormi.
    • Head on uued, võrgu või restiga kuivatusalused, sest nii saab ese ka õhku altpoolt ja kuivab kiiremini.

  • Õhukesed tihedakoelised ja kõvakoelised kudumid .
    Need on esemed, mis rippudes välja ei veni (kampsunid, seelikud , püksid jne.)
    • Venita eelnevalt õmblused ja tikkeread
    • Kuivata riidepuul, pigista alläärest vett käega välja.

  • Kootud linikud
    • Venita käte vahel siledal pinnal
    • Pane kuivama sirgele alusele või vannitoa seinale, kui paned ääred kinni kleeplidiga.

  • Esemet kuivatamine pesunööril
    Enamus pesu kuivatatakse ikkagi pesunööril.
    • Ese venita, raputa ja pane nöörile pesulõksudega.

    Pesulõksud pane nendesse kohtadesse , mis vähem välja paistavad (kaenlaalustesse, värvlisse, alläärde jne.)
  • Köögirätikud, voodilinad, laudlinad
    Neid võib rullida plastmassist aukudega torudel.
    • Pesu sirgenda ja pane vajadusel pooleks või neljaks
    • Vajadusel niisuta ja hoia pool tundi kilekotis, et pesu ühtlaselt niiskuks
    • Rulli käsitsi laua peal või kasutades seina külge kinnitatud abivahendit plastmassist aukudega torudele, mille läbimõõt oleks 40-50 mm ja pikkus 50-70 cm.
    • Torude panne püsti seisvale abivahendile
    • Torude peal hoitakse pesu 1-2 ööpäeva ja tavaliselt ei vaja see enam triikimist

  • Pesu kuivatamine nn.“ Oskari oksal“
    Mis on mõeldud pesu sees kuivatamiseks
    • On kokkupandav abivahend, mida saab paigaldada nii põranale kui seinale
    • Pesu pannakse pooleks või neljaks ja asetatakse kuivama üle toru

  • Pesukuivatuskapis kuvatamine
    Pesukuivatuskapp on uus ja moodne elektriline kodumasin , mis on lisaks väga headele omadustele ka väga kallis. Pesu asetatakse kappi , kus õhu ventileerimise ja kuumuse reguleerimise teel toimubki pesu kuivamine .

    Pesu triikimine


    Heae triikraud on:
    • Sobivakujuline ja kerge (800-1000 g)
    • Varustatud termoregulaatoriga
    • Varustatud aurutamismehanismiga
    • Võimsus 1000-1100 W
    • Siledapõhjaline, uuemad ja kallimad teflonpõhjaga
    • Seisab hästi püsti
    • Juhe spiraalne, mis võimaldab rauda igas suunas liigutada

    Temperatuurregulaatoriga triikraud
    Temperatuuri tugevus märgitud tavaliselt kolme täpiga.( info lk. 3 Triikimine)
    Triikraua hooldamine
    • Triikrauda seinast välja tõmmates jälgi, et hoiad pistikust, mitte juhtmest
    • Ära keera juhet ümber triikraua, lase tal vabalt rippuda
    • Puhasta triikraua põhi kohe kasutamise järel jahtunult seenlapiga, millel on pesubulbrit või nõrka äädikalahust
    • Ära kraabi mustust terava esemega, nii kahjustad pinda

    Väga kõrbenud põhaja puhastamiseks või kasutada nõudepesumasina pesuainet
    Nõuded triikimisel:
    • Leia üles esemelt triikimise märk, mis näitab õiget temperatuuri

    Kui sellist märki ei ole, siis proovi vähenähtaval kohal, millisel kuumusel riie läheb sirgeks .
    • Esimest korda mingit eset triikides tee seda kuivana

    Kui riie kuivalt sirgeks ei lähe, alles siis niisuta.
    • Niisutamiseks kasuta leiget vett, sest see imendub riidesse paremini kui külm vesi

    Ära niisuta riiet liigselt, sest siis võtab triikimine rohkem aega. Niisuta jäikku ja kõvapinnalisi riideid rohkem kui vanu ja pehmeid. Mitmekordset niisutamist vajavad mitmekortsed riideosad ja need, mida tahad triikida eriti siledaks. Hoia niisutatud riideid hästi sirgeks venitatult 1-2 tundi kilekotis.
    • Tee kindlaks kummalt poolt on eset parem triikida

    Kui riie hakkab läikima, nagu tumedad ja kõvapinnalised, siis võib neid triikida vaid vasakult poolt.

    Plekieemaldus


    Plekieemalduse üldnõuded


    Koristusvahendid
    Harjad :
    Puhastusharjad
    Sobivad:
    • Vaipade harjamiseks
    • Voodiriiete, pehme mööbli ja muu tekstiili puhastamiseks
    • Samuti teiste harjade puhastamiseks

    Need on tavaliselt käsiharjad, mis on valmistatud tugevast nailonist
    Pühkimisharjad
    Sobivad:
    • Põranda pühkimiseks
    • Vaipade pühkimiseks

    Sobivama tööasendi pärast peaks hari olema poolpika varrega (umbes 75 cm kõrge) ja väikese kalde all, et hari ulatuks igas asendis hästi maha. Heal harjal on vars eemaldatav, sest nii saab otsi vahetada (need eraldi müügil). Uuel pühkimisharjal on kkasas kühvel, mis on samuti poolpika varrega ja ühendatud harjaga. Selline harja ja kühvli komplekt seisab püsti, harjased ei toetu maha ja hari on kauem kasutamiskõlblik.
    Pesemisharjad
    Sobivad:
    • Põrandate, hõõrumist kannatavate pindade ja vaipade pesemiseks
    • Põrandaliistude pesemiseks

    Pesemis hari koosvarrega
    Selle harja otsa saab panna põrandalapi. Parim pesuhari on äärtest kõrgemate ja keskelt madalamate harjastega . Uutel harjadel on samuti vars eemaldatav. See tähendab seda, et kui hari läbi kulub, siis on võimalik osta uus hari ja varrele otsa keerata.
    Pikkavarreline seenpesuhari
    Sobib:
    • Põranda pesemiseks
    • Seinte pesemiseks
    • Akendepesemiseks
    • Selle ümbe võib panna põrandapesulapi

    Sellisel harjal on otsas shvamm, mis imab vett hästi sisse. Varre küljes väänamise mehanism ja selle harjaga töötamisel ei ole vaja käsi märjaks teha.
    Pikkavarreline narmas hari koos ämbriga
    Sobib:
    • Põrandate pesemiseks

    Komplekti kuulub vahetatavate otsikutega narmashari ja ämber, mille küljes narmaste kujuline kujuline rest vee välja väänamiseks. Narmasotsikuid on müügil kahesuguseid:
    1) nöörist otsik, mida on raskem kuivaks väänata ja sobib seega esikute põrandate pesemiseks. 2) narmasteks lõigatud seenlappotsik, mida on lihtsam kuivaks vajutada ja sobib seega paremini köögi ja toapõrandate pesemiseks.
    Põrandakuivataja
    Sobib:
    • Põrandalt suurema vee kokku pühkimiseks ja põranda kuivatamiseks
    • Seinte ja lagede niiskelt pühkimiseks ja peale pesemist kuivatamiseks

    Meenutab varem müügil olnud aknakuivatajat, kuid lisaks kummiäärele on selle all vahtkumm, mis imab hästi vett sisse ja jätab eriti läikiva ja puhta pinna.
    Puhastusvildid
    Sobivad:
    • Pindade pesemiseks harja asemel

    Puhastusviltidel on pealmine kiht töödeltud erilise liimaine ja sünteetiliste kiududega. On väga heade puhastusomadustega.
    Lapid :
    Seenlapid
    Need on uued pesemislapid, mis on valmistatud erilisest tselluloos -viskoosist. Imavad väga hästi vett ja peavad kaua vastu, peaaegu pool aastat. Neid lappe ei tohi väänata vaid nad tuleb kuivaks pigistada.
    Eriotstarbelised harjad:
    Tolmuhari
    Sobib:
    • Tolmu pühkimiseks kõikidelt pindadelt

    Peale tolmu pühkimist tule lahtise akna all hõõruda harja vart käte vahel, siis tolm eemaldub. Peale puhastamist hõõruda harja käte vahel, et saada tagasi staatiline elekter , mis tegelikult korjabki tolmu harja sisse.
    Otsast kaardunud nailonhari
    Sobib:
    • Radiaatorite vahede ja torude taguste puhastamiseks

    Pikk ja tugevate harjastega hari , mis otsast kumeraks painutatud. Selleks sobib ka pudelihari, kui seda otsast painutada.
    Tolmuimeja
    Kaasas on erinevad otsikud , mille kasutamist vaata passist:
    • Põranda ja vaiba puhastamiseks
    • Tekstiilipindade puhastamiseks
    • Tolmuimemiseks
    • Pragude puhastamiseks
    • Lisahari

    5 erinevat plekki ja kuidas neid eemaldatakse


    Põhilised viis plekki mis võivad esineda on:
    • Kohviplekid – võib juhtuda et kohvi läheb riietele .
    • Poriplekid – tulevad poriste ja vihmaste ilmadega.
    • Higiplekid – palju tööd või soe koht ajab higistama, või suvised palavad ilmad.
    • Loomakarvad, suled – kui endal on koduloom või kus sa teenust pakud.
    • Mahlaplekid – kui mahla ajada riietele.

    Kuidas eemaldada:
    • Loomakarvad, suled – eemaldada harjaga.
    • Kohviplekid – eemaldada pesumasinas või käsitsipesus.
    • Poriplekid – eemaldada pesumasinas või käsitsipesus, kui on väiksemad poripiisad võib ka riiet hõõruda riide vastu.
    • Higiplekid – eemaldada pesumasinas või käsitsipesus.
    • Mahlaplekid –

    Kokkuvõte


    Riiete pesemisel ja kuivatamisel on tähtis pöörata tähele panu pesumärkidele ja materjalile.
    Sellest referaadist õppisin: igasuguseid pesemis, kuivatamise, ja muu kohta tegelikku toimingut kuidas tuleks nendega ümber käia.

    Kasutatud kirjandus


    1) Tali Järvi 1996: Taluperenaise Tarkusi II osa- Eestimaa Talupidajate Keskliit
  • Vasakule Paremale
    Tööriiete hooldus #1 Tööriiete hooldus #2 Tööriiete hooldus #3 Tööriiete hooldus #4 Tööriiete hooldus #5 Tööriiete hooldus #6 Tööriiete hooldus #7 Tööriiete hooldus #8 Tööriiete hooldus #9 Tööriiete hooldus #10 Tööriiete hooldus #11
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 11 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2008-02-19 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 58 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor jarxer Õppematerjali autor
    referaat. 11lk

    Sarnased õppematerjalid

    Puhastusprotsessid ja kodukeemia
    33
    pdf

    Puhastusprotsessid ja kodukeemia

    3. Loputa kiiresti käesoojas puhtas vees, viimasesse loputusvette lisa loputusainet 4. Eemalda esemest suurem vesi seda muljudes (froteerätikus) ja pigistades, enamusele villasest tekstiilidele sobib kerge tsentrifuugimine. 5. Kuivata · venita ese algmõõtudesse ja tasanda tekstiili pind · kuivata paksud esemed õhku läbilaskval tasasel pinnal · ära kuivata villaseid esemeid päikese käes. Jalanõude hooldus Kuidas osta jalatseid? Vali alati õige pikkuse ja laiusega jalanõud. ­ Mõistlik on valida 1 cm võrra suuremad jalanõud, eriti sisetaldu kasutades on nii jalal ruumi hingata. ­ Tootjad valmistavad ka laiadel liistudel kingi (extra wide). Vali sobivast materjalist jalanõud ­ Nahktallaga kingi kantakse siseruumides jne ­ Ka spordijalatsid on erinevaks otstarbeks. Võimalusel oma 2 paari analoogseid jalanõusid, nii saab teine paar puhata.

    Keemia
    Tööriiete hooldus - referaat
    8
    rtf

    Tööriiete hooldus - referaat

    Rakvere Kutsekeskkool *Sinu nimi* Tööriiete hooldus Referaat Juhendaja: *Sinu juhendaja* Sisukord: 1. Tiitelleht 2. Sisukord 3. Plekkide eemaldamine Üldtoed ja vahendid plekkide eemaldamiseks 4. Vahendid plekkide eemaldamiseks, nõuanded plekkide eemaldamiseks 5. Nõuanded plekkide eemaldamiseks, hooldusmärgid 6. Pesupesemisained, pesu kuivatamine 7. Pesu kuivatamine, pesu triikimine 8

    Kokandus
    Puhastuse konspekt
    20
    docx

    Puhastuse konspekt

    kivipõrandate suurpuhastuses, keskmise tugevusega kettaid tavalise pesu juures, heledate ketastega poonitakse. Ketaste puhastamine: Kettaid pestakse pehme harjaga või sama värvi kettatükikesega (keskelt võetud). Kettaid ei tohi murda. Neid võib pesta pesumasinas 40 kraadi juures. Kettaid on sobiv pesta survepesuriga, kuid vältida survepesuriga liialt ligidalt pesemist, see võib vanutada ketast. Kettaid tuleb kuivatada sirgetena. Tavalise põrandahooldusmasina puhastus ja hooldus Veoalus pühitakse, vajadusel pestakse. Takjaspinnalist veoalust puhastatakse töövahendi puhastajaga või jäikade harjastega harjaga. Kasutusel olnud harjad puhastatakse, vajadusel pestakse. Veoaluse või harja kinnituskoht puhastatakse. Elektrijuhe pühitakse, samal ajal kontrollides selle korrasolekut. Keritakse oma kohale, alustades masinapoolsest otsast, et võimalikud keerud tuleks lahti. Ettevaatust, et juhet liialt kõvasti ei keri, ühenduskohad võivad viga saada

    Puhastusõpetus
    Puhastusteenindus
    25
    doc

    Puhastusteenindus

    5 PUHASTUSAINED........................................................................................................5 PINDU KAITSVAD AINED............................................................................................7 PUHASTUSMEETODID................................................................................................9 KORISTUSVAHENDID...............................................................................................11 PÕRANDAKATTEMATERJALID JA NENDE HOOLDUS........................................17 PINDADE HOOLDUS.................................................................................................18 KORISTUSMASINAD.................................................................................................21 ERINEVATE OBJEKTIDE HOOLDUS.......................................................................23 2 MUSTUS

    Puhastusteenindus
    SEINA--LAE- JA MÖÖBLIMATERJALIDE HOOLDAMISE PÕHITÕED
    14
    doc

    SEINA-, LAE- JA MÖÖBLIMATERJALIDE HOOLDAMISE PÕHITÕED

    Värvimine ja lakkimine on kõige levinumad pindade töötlemise moodused. Värvitud ja lakitud pinnad ei talu: tugevaid happeid ja aluseid pikaajalist vee mõju pinnale tugevaid lahusteid Värvitud ja lakitud pindade suurpuhastamine: pestakse neutraalse või nõrgalt aluselise ainega kasutades heledat värvi hõõritsat, sobivat koristuslappi või pehmete harjastega harja tavaliselt pinnad hiljem loputatakse, eemaldunud mustuse tõttu Igapäevane hooldus: väheniiske ja niiske meetod neutraalne puhastusaine pinnale tekkinud plekid eemaldatakse kiiresti seinte äärde tekivad sageli mustad triibud, kui neid koheselt ei eemaldata peale tekkimist, siis aja möödudes on neid võimatu ära saada. Plastmass Plastmassist valmistatakse valamuid, dusialuseid, mööblit jne. Pindade hooldamine: neutraalne või nõrgalt aluseline puhastusaine

    Materjaliõpe
    Töövahendid puhastuses
    10
    doc

    Töövahendid puhastuses

    Töövahendid puhastuses KORISTUSLAPID Koristuslappe kasutakse siledate pinnaga põrandate, seinte, klaaspindade, lagede ja mööbli kuiva, väheniiske, niiske ja märja koristusmeetodi puhul. Lapp kannab puhastusaine pinnale, korjab lahtise ja nõrgalt kinnitunud mustuse. Lapiga kantakse pinnale ka kaitseained, samuti kuivatatakse pindu. Koristuslappide suurus, materjal ja veeimavus erinevad sõltuvalt kasutusotstarbest. Kõrget hügieenitaset nõudvates kohtades, nagu näiteks haiglad, kasutatakse mittekootud ühekordseid koristuslappe. Ühekordselt kasutatavad lapid Kasutatakse ainult kuiva koristusmeetodi puhul. Pärast kasutamist visatakse nad ära. 1. antistaatilised lapid ­ on ühelt poolt karvastatud. Puhastatavat pinda lapiga hõõrudes tekib staatiline elekter, mis seob tolmu ja ei lase sellel lapi küljest lahti tulla. Lappe kasutakse nii eraldi kui ka koos mopiga (kõrgematelt pindadelt nagu ülemised riiulid, kapipealsed) tolmu pühkimisel. Pärast kasutamist rullitakse

    Puhastusteenindus
    Majapidamise alused
    10
    doc

    Majapidamise alused

    töövahend (lapid/ mopid) või veeloigud, plekid kohe vähese veega töötav masin Märg pühkimine Puhastusaine lahusesse Veeloigud, plekid, Jääb märjaks, vajab kastetud töövahend või rohke kinnitunud mustus kuivatamist veega töötav masin 12. Erinevad põrandakatte materjalid ja nende hooldus. Vahatamine PÕRANDAKATTE- PUHASTUSAINE SOBIV MEETOD KAITSMISVIIS MATERJAL HOOLDUSKORISTUSEKS Plastikpõrand ph 6-9 hooldusaine Niisutatud, niiske Vahatamine Linoleum Ph 6-8 Kuiv, niisutatud Vahatamine

    Majutus
    AUTOHOOLDUSVAHENDID-TÖÖSTUSKAUBA REFERAAT
    22
    doc

    AUTOHOOLDUSVAHENDID, TÖÖSTUSKAUBA REFERAAT

    puhastama niiske lapiga, samuti võiks neid värskendada mati vinüüliga. Sõidukit kasutades on autosisu materjali vananemine ja kulumine paratamatu. Auto vananemise peatamiseks võib kasutada ka kasutada professionaalseid teenuseid. Keemiline puhastus ei ole lihtsalt auto puhastamine - see on autosalongi tõhus kaitse kõikide kahjulike keskkonna tegurite vastu. Mida enam edasi lükata puhastust, seda raskem on mustust eemaldada! Isegi regulaarne oma jõududega teostatud hooldus ei taga täielikku puhtust. Mustus sööb ennast materjali tekstuuri sisse, mis kaotab oma esialgsed omadused, tekivad teadmata päritoluga täpid, värv tuhmub, tugevnevad lõhnad. Rahva hulgas levinud salongi keemiline puhastuse asemel oleks õigem kasutada terminit salongi märgpesu. Salongi märgpesu on põhjalikeim sisepuhastuteenus. Selle teenuse käigus töödeldakse kõik pinnad. Soovitusi. Eriti heleda sisuga autodele riidekaitset nii põrandale kui ka teksiiliga istmetele.

    Kaubandus ökonoomika




    Kommentaarid (1)

    ulll profiilipilt
    ulll: eeeeee saatsin selle vip smsi aga mitte midagi
    14:05 20-04-2008



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun