Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "Kõrboja peremees- armastuskiri Villult Annale". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
kõrboja, peremees, vangis, peremeest, häbi, armastuskiri, kirjutan, vaiki, armastada, pesema, nägin, mousi, suudlus, sünnipäeval, keskele, toredam, vestelda, tõepoolest, talus, plaane, unistusi, minust, tervet, perekonnale, eevile, neiltLaps ja squaw telki jäid, kui komant? Jahil käis. Refr. Kes nägi siin kord ... Tuli siis valgemees, rajas siin raudse tee. Lõhkus kõik, mis tal ees. Rahu lõpp oli see. Refr. Kes nägi siin kord ... Hambus piip, rändurmees mõtteis on lõkke ees. Ammu must taeva ääs, Läänes öö juba käes. Refr. Kes nägi siin kord ... Viimne ratsu Karoly Frenreisz, tõlkinud H. Soop / Lajos Illes Loojangule vastu kappab üksik hobune, kuhu viib küll tema tee, kas tal pole peremeest? Kiirest jooksust sasitud on uhke ratsu lakk, tolmune on sile nahk, kauneis silmis valuvahk. Refr. Miks nii on, sind ei vaja keegi enam nüüd, ja kas on kõiges selles kõiges sinul üldse süüd, 36
võita , korrata , või unustada , kõik mis me oma elu jooksul saavutame on siiski alati kellegi kaasabil , üksik inimene ei saa olema kunagi õnnelik ega saavuta ka elus seetõttu seda mille poole ihaldab ta kõige rohkem , tuleb hinnata seda mis on olnud ja eraldada kaunimad ja teinekord ka parimad mälestused nendest , mida sa tagasi püüdled , peab teadma , et kõik elus pole võimalik , ning ka parimad ajad mööduvad ja jäävad igaveseks meile , neile kes mäletavad ja suudavad armastada, on aegu mis ei kordu ja tegelikult ongi hea , sest muidu ei hindaks me neid niivõrd ja ei hindaks ka neid aegu mis meil alles ees on , sest kui need kätte jõuavad me teame , et neist tuleb kinni hoida, tuleb hinnata seda mis meil on ja püüelda parema tuleviku poole' Sa näed mind. Sa vaatad mind. sa arvad, et tead ja tunned mind, kuid sul ei ole õrna aimugi kes ma tegelikult olen. Neile, keda üks tüdruk on armastanud, kuid kes pole sellest
Ma tahan, et ta teeks seda elamise häält. 28 KASSINI Ike. Kuidas sa saad seda paluda, kui sina oled tema lõpp? IKE Kassini. See oled ju sina, kes seda teeb. KASSINI Kui sa teda ei armastaks, kas ma oleksin jälle siin? IKE Kuidas ma saan mitte armastada? KASSINI Kuidas ma saan mitte olla siin? Kassini kõnnib välja. Ike vaatab Kiokot. Ike püüab magada, ei saa. Ta tuleb vaikselt ja aeglaselt voodist välja, kõnnib õue, kuulab märga ööd. Tuleb tagasi ja äratab Kioko üles. IKE Kioko. Kioko. Mul on vaja, et sa nüüd usuksid, mis ma räägin. Siis sa mõistad neid asju, mis juhtuma hakkavad. Kioko kuulab.
Sõnamõrvar Olen üks keskeas naine, mul on üks poeg ja üks tütar. Mul on ka mees. Ma jutustan teile ühe endaga juhtunud loo. Ma töötan pitsabaaris ettekandjana. Meil vahetati ülemust. Sellega kaasnes ka kostüümi muutus. See oli jube! Ühel esmaspäeva hommikul hiilisin kikivarvul toast välja, trepist alla ja olin peaaegu köögis, kui kuulsin enda selja taga naeruturtsatusi. Pöörasin ringi ja nägin, et see naerja oli Stiiv-Maikel, minu mees, kes tuli dusi alt. "Kuhu sa selle klounikostüümiga lähed?" küsis ta. "See poe mingi klounikostüüm, vaid mu töövorm!" ütlesin vihaselt ja natuke häbelikult. See kostüüm nägi välja nagu meeshotellitöötajatelgi, aga see kuueosa oli püksteosa küljes, mitte eraldi. See kostüüm oli erkroheline. See sarnanes pigem klouniülikonnaga, kui pitsabaari töötaja vormiga. Kõige hullem oli see, et mul oli peas skaudimüts, kaelas skaudirätik ja peas oranzid päikeseprillid. Müts oli erkroheline ja rätik oranz, kollaste ser
Sinu oma.. " Kuidas ma saan öelda , et MA ARMASTAN SIND , kui ma armastan sind rohkem , kui sõnad võivad öelda ? Sinu unustan ma siis, kui ma unustan hingamise. :) Varastasid mu südame ja nüüd valitseb mu sees tühjus, mida iial keegi peale sinu täita ei suuda. Armastus on võlur... Ta uimastab, haarab endasse, eraldab. Ta teeb õhu mahedalõhnaliseks, teeb külmusest kire, muudab kõik enda ümber ilusaks . Mõnikord tahaks lihtsalt karjuda ja lõhkuda, lüüa, naerda, nutta, armastada, surra,elada. Kui su ümber on miljon ilusat poissi, näed sina vaid üht- armastatut. Armastan Sind maailma lõppu ja ringiga tagasi . :) (L) Sina ja mina, taevas ja maa, vaatame teineteist, kuid kokku ei saa! Ainus asi,mis mulle sinu juures ei meeldi on see,et sa pole minu.:) Kui ma annan Sulle oma südame, siis palun hoia seda- mitte ära viska seda minema, sest seda südant tagasi ei saa Sa enam mitte kunagi anda! Sul on valus , kui lööd jala ära või lõikad näppu
long as you are true to the best that is in you." - "This life is yours. Take the power to choose what you want to do and do it well. Take the power to love what you want in life and love it honestly. Take the power to walk in the forest and be a part of nature. Take the power to control your own life. No one else can do it for you. Take the power to make your life happy." - Sul on pea sees ajud, sul on kingade sees jalad, sa suudad end valitud suunas juhtida, sa oled iseenda peremees. Ja sa tead, mida sa teed. Ja SINA oled see, kes otsustab, kuhu minna. - The greatest ironies of life: having the right person at the wrong time, having the wrong person when the time is right, and finding out that you love someone after that person walks out of your sight .... - When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
Tom lõpetas kapi täkkimise uue noaga ja kavatses kirjutuslaua kallale asuda, kui teda kutsuti ümber riietuma pühapäevakooli jaoks. Mary andis talle plekk-kausiga vett ja tüki seepi ja ta läks õue ning pani kausi väikesele pingile. Siis kastis ta seebi vette ja pani kõrvale, kääris varrukad üles, valas vee tasakesi maha, astus kööki ja hakkas ukse taga rippuva käterätikuga usinasti nägu pühkima. Kuid Mary võttis käterätiku ära ja ütles: «Kas sul häbi ei ole, Tom? Sa ei tohi nii halb poiss olla. Vesi ei tee sulle haiget'.». Tomil oli veidi piinlik. Pesukauss täideti uuesti, ja seekord seisis Tom selle ees pisut aega julgust kogudes, tõmbas siis sügavasti hinge ja alustas. Kui ta varsti kööki astus, mõlemad sumad kinni, ja kobades käterätikut otsis, tilkus tema näolt ausa tõendusena seebist vett. Ent kui ta käterätiku tagant jälle nähtavale ilmus, ei saanud temaga siiski veel rahule jääda, sest puhas territoorium lõppes
Ma vihkan neid hetki kui ma olen sinuga koos ja veel rohkem neid kui sa oled must kaugel. Ma vihkan kui ma ei tea kus sa oled ja kui ma ei tea kellega sa koos oled. Ma vihkan mälestusi sinust, nii häid kui halbu. Ma vihkan kõike su juures. Ma vihkan seda, et ma sind vihkan. Aga ülekõige ma vihkan seda, et ma ei suuda sind kunagi vihata, sest MA ARMASTAN SIND ! · Mõnikord sa tahaks lihtsalt karjuda ja lõhkuda , lüüa , naerda , nutta , armastada , surra , elada · I may not be perfect, but i'm always me. · Do you know what the word ''FUCK'' means ?''F'' forever love you ,''U'' unhappy without you ,''C'' care about you ,''K'' kiss you .so i ''FUCK'' you . (L) · Ma ei oska nimetada ühtki teist vajadust, mis lapsepõlves oleks sama tähtis, kui vajadus isa kaitse järgi. · Esimesel päeval tagus poiss aeda 37 naela. Järgmiste nädalate jooksul õppis poiss end
Tujuekas, ettearvamatu, helde, taktitu, jonnaskas, mõistmatu ja armas ema." Maurice Wiggin · ,,Ükskõik kui vana ema on, ikka otsib ta oma keskealiste laste juures paremaksmuutumise märke." Florida Scott-Maxwell · ,,Miski ei näe välja nii üksildane kui Su ema, enne kui ta näeb Sind mööda perrooni tulemas." Pam Brown · ,,Emad kannatavad iga haigust, iga õnnetust, iga muret, mis tabab nende lapsi. Suutes ainult oodata, armastada." Pam Brown · ,,Kunagi kuulsin, kuidas keegi ütles, et ema on ,,isik, kes Sinu parast loodab"." ,,Francis Gay Sõpruseraamat" · ,,...Keegi, kelle armastusevarud on ammendamatu. Mida iganes ma teinud olen. Alati." Pam Brown 2.peatükk Emad loovad Maailma · ,,Emad on telg, mille ümber perekond pöörleb. Emad on telg, mille ümber maailm pöörleb." Pam Brown 2
tundnud inimest, naist, kelle juures mulle kõik nii väga meeldiks. Aga ma olen rahulik. Sa võid katsuda mu pulssi. Ma vaatan sind juba nagu oma järgnevat elu. Sa saad olema väga-väga õnnelik. Oh jumal, kui õnnelik ma olen. LAURA: Tulge palun mõistusele. OSVALD: Arvad, et meie vanusevahe on liiga suur. Kõige rohkem kümme- viisteist aastat. See ei tule arvesse. LAURA: Ma ei tea, mis teie peas toimub, aga ma armastan Rolandit, nii nagu üldse on võimalik armastada ja kõik see, millest te räägite, on, vabandage väga, jabur. Olete üksi hakanud midagi ette kujutama. Oodake siis veel, äkki satub siia naisterahvas, kellele teie jutt korda läheb, aga mind jätke mängust välja... Teie igatsused ja unelmad, tähendab selline seisund, ei ole mulle võõras, aga lepime kokku, et siia sattus vale inimene. Kindlasti tuleb siia keegi, kellele on teie pakutavat õnne vaja, aga kordan veel, minule seda vaja ei ole. OSVALD: Ei tea, ei tea
See olen ju OSVALD: Arvad, et meie vanusevahe on mina! Millal see tehti, kes tegi? Ma ei mäleta liiga suur. Kõige rohkem kümme-viisteist üldse! Issand, kui piinlik. Ja nii suurelt. aastat. See ei tule arvesse. Issand, kui pruun. See nagu ei olekski mina. LAURA: Ma ei tea, mis teie peas toimub, Issand, Maria tuleb tagant. Mõtle ometi. Mis aga ma armastan Rolandit, nii nagu üldse on ajakiri see on? võimalik armastada, ja kõik see, millest te OSVALD: Kaasi pole. räägite, on, vabandage väga, jabur. Olete LAURA: Ja terve lehekülg pilti täis. Mis üksi hakanud midagi ette kujutama. Oodake ajakiri see on? siis veel, äkki satub siia naisterahvas, kellele OSVALD: Ma ei tea. Ilus pilt. Ma vaatan teie jutt korda läheb, aga mind jätke mängust seda kogu aeg. välja... Teie igatsused ja unelmad, tähendab LAURA: Ah see kett on siin kaelas!
«Ta ärkab elusse!» karjatas Emmi ja haaras rõõmutuhinal kähe käega venna ümbert kinni. «Oh sa pai Oodokene!» Oodo vahtis laiul silmil veel pooluimaselt kõiki neid, kes tema ümber seisid, ajas enese istukile ja näis järele mõtlevat. «Ega sa palju häda saanud, kulla vennake?» kuulas Emmi osavõtlikult ja silitas .venna põske. Junkur vahtis imestades õe otsa ja pomises: «Mis häda, millal rffa häda sain?» «Kui . . . kui see rumal täkk su seljast maha viskas.» «Eks ole häbi,» pilkas eremiit sõbralikult, «noor rüütel laseb enese maha visata ja unustab 35 säherduse teotuse nii ruttu! Õige rüütel leinaks säärase häbi pärast eluaja.» Nüüd alles hakkasid junkru segamini raputatud ajud selgima, selgides kanget vahtu peale korjates. See vaht oli kärsitu viha, mis nüüd nagu kuiv kasetoht äkisti põlema süttis. Junkur kargas jalule, tõukas õe karedalt eemale ja kärgatas välkuvau silmil: «Mis häbi mul peab olema? Kelle ees? Teie, närude, ees
.. TÜTRED: Puskin! ALEKSANDER: Puskini. Aga ma ütlen teile, härra parun, et valides mu vanima tütre, olete te valinud kõige targema VARVARA: Mina eelistan Kozlovi. ALEKSANDER: mõistus enne ilu. Ma soovin, et ma oleksin samamoodi talitanud 4 TÜTRED: Oi, häbi! Häbi, papa! Ma tahan siinkohal protesteerida oma ilusa õe nimel Ära kuula teda, Ljubov VARVARA: Vaikust, kui isa räägib! MISS C: What did your father say? LJUBOV: Mina võtan seda komplimendina, papa. VARVARA: Mina samuti. TATJANA: Parun ei arva ju nii, ega? RENNE: Ei! Ei..
WILLIAM SHAKESPEARE HAMLET Inglise keelest tõlkinud Doris Kareva ja Anu Lamp Kasutatud on lõike Georg Meri varasemast tõlkest TALLINNA LINNATEATER 1999 I VAATUS 1. stseen Vaheruum. Kroonimistalituselt tulevad pidurõivastes KUNINGAS; KUNINGANNA, HAMLET, POLONIUS, LAERTES, OPHELIA ja õukondlased. NARR: Tulevad! Elagu Taanimaa uus kuningas! KÕIK: Elagu kuningas! KUNINGAS: Ehk Hamleti, me kalli venna surm küll värskelt meeles veel ja sünnis on, et süda tarduks leina sünguses, on mõistlikum meil võita loomusund ning, kuigi tundes kurbust kadunust, meil tuleb mõelda elavailegi. Seepärast senise me õe ja nüüd me k
.. ANN Ma mõtlesin et.... FELIX Suurepärane abikaasa, sõber, mõttekaaslane... Kurat, see teeb veel õnnelikuks. ANN Palun ära saa nüüd valesti aru. FELIX Ann, ma saan kõigest väga hästi aru. Ann istub Felixi juurde. ANN Felix, kuula mind... Felix on müüdud mees. Ta lausa sulab Anni kõrval. Puudutab ta käsi, õlgu, nägu. Kallistab nii kõvasti, et Ann nutma puhkeb. FELIX Mis on? ANN Mul on nii häbi... 22 FELIX Millepärast? Minu eilse käitumise? Palun vabandust, aga ma ootasin lihtsalt liiga palju sellelt õhtult. Ootasin võimalust, et sind kallistada, suudelda, lihtsalt vaadata.... Ann, ma armastan sind nii tohutult. Vaata mind, vaata... Mul on ikka veel selline tunne nagu ripuks pea alaspidi maailma serval. Kõik tundub nii
see on rohkem maitse asi. Peaasi, et oleme elanud Kui sa kardad midagi kogu hingest, võib see tõeliseks muutuda. Me kõik oleme ajarändurid. Rändame läbi aja minevikust tulevikku, endi jaoks kogu aeg olevikus olles. Mistahes grupp on nõrgem kui üksik mees, kui neid pole just treenitud perfektselt koos töötama Jätad korra tegemata, jätad ka edaspidi. Mitte miski ei pane mõistust selgemini tööle kui teadmine, et sind homme hommikul puuakse Ärgu olgu häbi öelda seda, millest ei ole häbi mõelda. Ka üks inimene võib kõike muuta. Me elame, et võita endale veel üks murelik päev Elu on nool ja vibu on inimese enda käes - kuhu noole lased, sinna ta ka lendab! Pea püsti, hambad risti, siis saad elus läbi hästi! Ülipalju armastan , ülekõige vajan, ülirohkem igatsen , surmani ootan ! Elu on sibul. Seda kooritakse kiht-kihilt ja vahel ajab ta nutma.
joosti igalt poolt sündmuspaigale kokku. Kartes skandaali, viis peremehes haavatu teenrite abiga kööki, kus tema eest natuke hoolitseti. 15 Aadlik aga oli läinud tagasi akna juurde ja vaatles mõninga kärsitusega rahvahulka, kes oma paigalpüsimisega teda tugevasti pahandas. «Noh, kuidas sel pöörasel läheb?» küsis ta ukse krigina peale ümber pöörates ja peremehe poole pöördudes, kes oli tulnud tema tervise üle järele pärima. «Kas Teie Ekstsellents on terve?» küsis peremees. «Jah, täiesti terve, kallis peremees. Aga esmajoones soovisin ma teada, kuidas läheb meie noormehel?» «Tal läheb juba üsna hästi,» vastas peremees, «ta minestas lõplikult.» «Tõesti?» küsis aadlimees. «Enne minestamist pingutas ta veel kogu oma jõudu, et teid välja kutsuda.» «See poiss on ju püstikurat ise!» pomises tundmatu. «Oh ei, Teie Ekstsellents, ta pole kellegi kurat,» jätkas peremees põlglikku grimassi tehes
Käsitleb minevikuuskumuste j akommete maailma. Põhineb armastuskolmnurgal. Marguse armastuse nimel võitlevad kaks tüdrukut - Tiina ja Mari. Tegelaste loomes peitub autori elukäsitus - ausal , siiral ja erakordsel inimesel on raske elus õnne leida. Tiina on eesti kirjanduse poeetilisemaid karaktereid. Tiina oli kirglik , tundeline , põlgab orjameelsust , tuimust ning ihkab õnne ja armastust. Ta hindab üleköige vabadust - õigust elada oma seaduste järgi ja vabalt armastada. Mari on tasase ja kadeda loomuga , ta on otsekui loodud tööinimeseks , orjaks , kes ei ska näha elu rõõmsamat poolt. Kuid ta on oma õnne eest võisteldes kõigeks valmis. Margus on tolle aja inimene - allaheitlik, ebakindel ja sisemiselt lõhestatud, passiivne. Näidendis on tegemist ellusuhtumiste konfliktiga.Teos käsitleb mineviku uskumuste ja kommete maailma ning sellega seoses erandliku inimese probleemi. Kirjanik uurib, miks püütakse teistest andekamaid või
käest ja tiris ta majast välja. Nad seisid rannal, üksteise vastas. Ta puudutas poissi , kuid Eric raputas ta eemale. " Me ei tohi seda teha, " ütles ta taas. Briget lahkus jättes poisi randa. 1.2.14 Aeg annab arutust. ( Hiina õnneküpsis ) Bailey palus , et Tibby ka teda küstles. Ta soovis kanda Pükse, mis natuke Tibbyt ärritas. Kuid siiski ta lubas. Bailey vastused jahmatasid Tibby, ta ei olnud enam nagu 12aastane. Kas vähk tegi ta targaks? Carma Ma kirjutan sulle postkontorist ja see kiirpost maksab rohkem kui ma kahe tunni jooksul Wallmanis teenin, nii et oleks hea , kui see pakk homme sinuni jõuaks. Ma ei saa veel aru, mida Püksid mulle tähendasid. Ma ütlen sulle, kui teada saan. Sinul läheb paremini, sest sa oled üks ja ainus Carma Carmeena. Ma parem lõpetan , sest see naine luugi taga hakkab postkaardiks muutuma (hi- hii). Kalli, Tibby.
AGA NÜÜD KAO SIIT KUS KURAT! Elu on nagu matemaatika, ainult et valemid tuleb ise välja mõelda . Neurootik on inimene, kes ehitab 6hulossi, psyhhopaat elab selles ning psyhhiaater kogub yyriraha. Ole voodis hea: jää kohe magama ja ära norska ;D Minevik Ei Loe, Tähtis On Tulevik! Ajad ja Inimesed Muutuvad. With one look , you could make me smile , now withouth even looking , you make me cry . You are just like a dream , You are Indescribable . Boy, I love you so much ! Armastada tähendab riskida jääda vastuarmastuseta. Loota tähendab riskida pettumisega. Ent riskima peab, sest elu suurim risk on mitte millegagi riskida. Kes millegagi ei riski ei tee midagi, ei näe midagi, tal ei ole midagi ja ta ise ei ole midagi. Ta on võimetu õppima, tundma, muutuma, kasvama, armastama ja elama. Armastuskiri, mille saatmiseks teil lõpuks julgust jätkus, on postis parasjagu nii kaua, et te jõuate ennast silmast silma lolliks teha.
Sisukord lk ESIMENE VAATUS______________________________________________________________2 TEINE VAATUS________________________________________________________________8 KOLMAS VAATUS_____________________________________________________________14 NELJAS VAATUS______________________________________________________________22 VIIES VAATUS________________________________________________________________28 OSALISED: TAMMARU PEREMEES, TAMMARU PERENAINE, nende poeg MARGUS, nende kasutütred TIINA ja MARI, VANAEMA, sulased JAANUS ja MÄRT. Külarahvas, tüdrukud, poisid, karjalapsed, lapsed. AEG: XIX aastasaja algus. Esimese ja teise vaatuse vahel on kümme, neljanda ja viienda vahel viis aastat. 1 ESIMENE VAATUS Must ja nõgine rehetare. Ahjus hõõgub tuli ja punetab sealt seinte peale. Ahju
jäänud tulema. Maie võib küll temaga vist rahul olla! – Üsna värske õlu, Kure onu! AADU: No muidugi, muidugi! Ja seda tarkust, ja seda mõistust, sina minu aeg, ja seda jõudu – ma ütlen sulle, Peeter, ma olen ISE tema Kadrina rublasid näinud, (pikalt ja vaguralt) ja 26 laste südameid peab ikka ka küsima, Peeter, ikka ka, see on juba nüüd see uus seadus, vabadus Peeter, jah! armastada? PEETER (pahaselt): Kas ma oma lapse mulgi kaela kannan, mis? AADU: No muidugi, muidugi, Peeter, jumal hoidku! (Kõrvale.) Minu vallaseisust ta ei karda ühtigi? PEETER: Erastu Enn käib ju ammugi temal kosjas. AADU (süües): No muidugi, muidugi – Erastu Enn? See pöidlata pealuu? ANNE (kõrvale): Ta on pime peast! (Meest tõugates.) Mis sa OMETI peaksid! (Väga lahkesti Aadu poole.) Siin on veel liha, Kure onu! Jah, jäägu siis selle peale! Kui arvate, et
sundabielu kütked. Surma palge ees toob armastus peategelastele vabanemise. Põhiprobleemid: 1 Kas Tiina on tegelikult libahunt? 2 Kas armastuse nimel on kõik lubatud? 3 Miks osutus Marguse puhul kodust ja vanematelt päritud elutunne tugevamaks? 4 Kas põgenemine on lahendus? Draama "Libahunt" räägib perest, kelle ukse taha ilmus hirmunud noor tüdruk. Samal õhtul hukati ta ema, kes oli väidetavalt nõid. Perenaine ja peremees otsustasid ta enda juurde võtta ning koos samaealise kasutütre ja suurema pojaga üles kasvatada. Hiljem, kümne aasta pärast oli pojal vaja naist võtta, kuid selle juures oli üks asjaolu, millega pidi arvestama: Tammaru suguvõsa oli põlvest põlve oma verega järglasi soetanud ja abiellunud. See tähendas, et poeg Margus pidi oma kasuõe Mari naiseks võtma. Kuna kasuõde Tiina oli ilusam, temperamentsem, südamlikum ja kirglikum, armus Margus hoopis temasse. Pere polnud aga
rahulik ja kiretu kirjeldus vägistamisohvriks langemise kohta). Emotsionaalsed/kognitiivsed tajumised: 14 · Ärevus, paanika, segadus. · Tuimus. · Uskumatus (,,see ei ole võimalik"). · Mälulüngad. · Pärsitud mõtlemis/tegutsemisvõime. · Moonutatud ajataju. · Tundetus (nn tardunud hirm). · Depressioon, väärtusetuse tunne. · Süütunne, häbi. Miks naine ei lahku vägivallatseja partneri juurest? HIRM. Naise ratsionaalne kaalutus: ,,Kui ma ära lähen ja ta mu üles leiab, lööb ta mind hullemini või tapab mu päris ära." ,,Kui ta mu leiab, tapab ta mu ära, ja kui ei leia, tapab ta enda." Paljud mehed on oma naisi sellega ähvardanud ja risk on muidugi olemas. MAJANDUSLIK SÕLTUVUS. ,,Kes toetab mind ja mu lapsi?" LAPSEVANEMA VASTUTUS. ,,Omada pöörast isa on lapsele parem, kui olla päris ilma isata
" "...ära kunagi hädalda, see ei huvita kedagi, rikub ainult korralikkude inimeste rahu ja erkusid." "Mitte imede maal, vaid imede ajastul elame tänapäev. Kõigil on niipalju soove, et ainult imed võivad neid rahuldada." "Inimese sõnade hulk kasvab kiiremini kui tema tarkus, sellepärast tuleb tal sagedasti arust puudu, kui vaja otsust teha." "Sest mis on vale? Tõde, mida veel ei mõisteta või mida enam ei usta." "Aga ma ei või sinna midagi parata, et ma kirjutan, nagu ma kirjutan, mul tuleb ainult kanda oma" tõdede ja õiguste" tagajärjed." "Oli mis oli, sündis mis sündis, ometi on kõik väärt, et seda tasapidi mäletada." 8 Kaini ja Aabeli heiastusi kodukirjanduses Andrus Norak Kaini ja Abeli tunne? Loetud lugu, ei muud mu jaoks. Veel on olnud üks kolmas tunne. Annaks jumal, et ta ei kaoks. Mina olin Jüri Üdi.
..oli kord 51. Kes tasa sõuab, ei jõua kuhugi 52. Aeg muutumiseks 53. Aeg ei muutu, inimesed muutuvad ajaga 54. Aeg muudab inimesi, mitte inimesed aega 55. i'm cool , i'm hot , i'm everything you're NOT 56. mul ei olegi sind vaja,mulle piisab oma egost 57. To catch me, you must be fast. To find me, you must be smart. But to BE me... Damn, you must be kidding! 58. Enne, kui mulle midagi ütlema tuled > Vaata Peeglisse ! 59. Sa oled Ego väike vend 60. ego on su peremees ja sina oled tema ori 61. sa arvad , et oled minust parem ? eks tule proovi tõstada 62. Ma võin olla südametu, aga ikka mind armastatakse tee järgi kui oskad 63. If sky is the limit, then i'm a break the fucka' up 64. ego ehk surmaprofülaktika 65. minu üks juuksekarv on ka rohkem väärt kui terve sinu elu 66. minu üks juuksesalk on ka ilusam,kui sina 67. tõmba tagasi sa seisad mu ego peal, taun 68. Tegelikult pole ma mingi Ego. Ma olen lihtsalt endaga rahul 69
,,Kas siin ei kõlistatud?" ,,Pole meie midagi kuulnud," vastati mitmelt poolt korraga. ,,Homme, tähendab, peab kõvemini kõlistama," arvas Ollino. ,,Kõvemini ja kauem," arvas keegi vastu. ,,Just nii," kinnitas Ollino. ,,Aga nüüd maast lahti, maast lahti!" kordas ta käskivalt ja hakkas magajatelt vaipu kiskuma. ,,Härra Ollino, üks silmapilk veel," palus keegi väike poiss, hoides vaipa kõvasti kurgu all kinni. ,,Ma ainult sirutan natuke." ,,Ei ole aega," vastas Ollino. ,,Välja ja pesema!" ,,Külm on, ei või, lõdisen teki allgi," ajas poiss vastu. ,,All on külm vesi, see annab sooja," lohutas Ollino ja ta ei andnud enne rahu, kui poisid olid viimseni voodist väljas. Üksteise järele kadusid nad läbi luugi, et minna alumisele korrale, kus asus pesemisruum. Kogu maja näis värisevat uniste ja hoolimatult kolistavate jalge all. ,,Tasa seal!" hüüdis härra Ollino luugiaugust poistele järele. ,,Nagu oleksid teil rautatud kabjad jalge otsas!"
kski vihane mees ei pea oma viha ebaiglaseks Paljud kaotavad enese le kontrolli, nhes, et teine selle silitab Kui inimesed viivad plaane ellu, siis tavaliselt luhtuvad need lpu eel ra hinda peva mitte tema saagi, vaid klvikoguse jrgi Kui prad no pikese poole, jvad varjud seljataha Keegi ei ne oma peegeldust voolavas vees. Ainult vaikses vees on see vimalik Naised muretsevad alati asjade prast, mida mehed unustavad, mehed aga asjade prast, mida naised mletavad Parem on armastada ja kaotada kui vihata ja vita Pole vhimatki tendusmaterjali kinnitusele, et elu on tsine Meie arvamused muutuvad, kuid veendumus nende igsuses ei kao kuhugi Iseloom on see, mida sa teed ja kuidas oled siis, kui sind keegi ei ne Need, kes saavutavad jumaliku vimu, kasutavad seda tavaliselt kuratlikult Igavad on need, kes vtavad meilt ksinduse, pakkumata seltsi ra muretse thiasjade prast. Galaktikate seas on kik asjad thiasjad Kui ks ei taha, siis kaks ei saa vaielda
.." Troojalaste ridadest astub just sel hetkel esile Paris, kes Helenat röövides ongi sõja põhjustanud. Ta on ilus oma helkivad turvistikus ja vaatab jultunult kreeklaste ridu, nagu tahaks ta neile kõigile väljakutse esitada... Aga nähes teiste hulgas Menelaose kõrget kuju, kaob kogu tema söakus. Ta peatub, langetab oda ja läheb vaikides ning kahvatul ilmel tagasi kaaslaste hulka. Seda on märganud Hektor. ,,Paris!" hüüab ta nördinult. ,,Kas sul pole iseenda pärast häbi? Patseerisid meie ridade ees, nii et paistis, nagu läheksid üksi kreeklaste vastu, aga niipea, kui nägid Menelaost, hakkasid su põlved vappuma ja süda värisema. Kuid sinu pärast me ju võitlemegi, ära seda unusta." Neist karmidest sõnadest puudutatuna vastab Paris: ,,Ei, vend, ei unusta, aga see oli nõrkusehetk, mis nüüd on möödas. Vaata, mis ma teen: lähen kutsun Menelaose kahevõitlusele ja las meie omavaheline võitlus otsustab sõja saatuse. Kui võidab tema,
Nad räägivad hästi pikalt ja siis Peeter veendub, et Mäidul armastusest puudu ei jää ja ütleb, et ta saab nüüd meelerahus tagasi minna üksindusse, kust ta tuli. Siis palub ta luba, et Mäidule külla tulla, kui ta väga teda igatsema peaks hakkama. Leena annab talle selle loa ja Peeter jätab Mäidu Leena kasvatada. Libahunt Draama "Libahunt" räägib perest, kelle ukse taha ilmus hirmunud noor tüdruk. Samal õhtul hukati ta ema, kes oli väidetavalt nõid. Perenaine ja peremees otsustasid ta enda juurde võtta ning koos samaealise kasutütre ja suurema pojaga üles kasvatada. Hiljem, kümne aasta pärast oli pojal vaja naist võtta, kuid selle juures oli üks asjaolu, millega pidi arvestama: Tammaru suguvõsa oli põlvest põlve oma verega järglasi soetanud ja abiellunud. See tähendas, et poeg Margus pidi oma kasuõe Mari naiseks võtma. Kuna kasuõde Tiina oli ilusam, temperamentsem, südamlikum ja kirglikum, armus Margus hoopis temasse.
SOLK Kesse? KUUL No see siin. NIKOLAI Teie olete siis kirburautaja? LUMI Jaa. NIKOLAI Et siis? SOLK Noh, ta tuli kolhoosi ja küsiti, mis ta teha oskab, ta ütles, et võib kirbu ka ära rautada. KUUL No see on hea. Ai raisk, ei saa neid kuidagi kätte. Hullemad kui eestlased. NIKOLAI Kirburautaja on kirjas. Kirjutage alla, seltsimees Kuul. KUUL Ma ei oska kirjutada. NIKOLAI Kuidas ei oska? Teil on ju Hävituspataljoni liikme pilet. KUUL Et sellega siis kirjutan? NIKOLAI Jah, lollakas. Selle piletiga ei pea sa kellegi süüd tõestama ka. Selle piletiga võid kohe maha lasta. See pilet ongi elu võti ja sulepea, lollakas. Tuleb Miralda – Salmele süüa tooma. Näeb maas kette MIRALDA-MADONNA JEEDAS Taevakene, mis te tegite temaga? LUMI Mis me tegime? Koju lasime. Mine koju. Miralda minema 13 KUUL Ma olen teile väga tänulik, aga üks küsimus. NIKOLAI Palun
temaatikaga ja soomeugri noorte kirjanikega. Nii et praegu on soomeugri vaimses liikumises Tartul ikkagi jätkuvalt olulisem koht kui Tallinnal. Mis on teie enda loomingust kui jätta tõlked siinkohal leheruumi nappusel kõrvale äsja ilmunud ja kohe ilmumas ning mis on kirjutamisel? Äsja ilmus väga ilusas kujunduses muinasjuttromaan «Ülemiste vanake» ja praegu on kirjastuses uus novellikogu «Saksofon». Juba pikka aega kirjutan ajaloolist romaani Eesti ja Novgorodi suhetest. Arvo Valton · Sündinud 14. detsembril 1935 Märjamaal. · Lõpetanud keskkooli Susumanis Magadani oblastis Venemaal, kuhu ta oli koos perega küüditatud, Tallinna Polütehnilise Instituudi 1959 mäeinsenerina ja üleliidulise kinoinstituudi Moskvas 1967 filmidramaturgina. · Eesti Kirjanike Liidu liige aastast 1965, Eesti Kinoliidu liige aastast 1970. · Avaldanud oma loomingut peaaegu 60 raamatus.
1 VICTOR HUGO_JUMALAEMA KIRIK PARIISIS ROMAAN Tõlkinud Johannes Semper KIRJASTUS ,,EESTI RAAMAT" TALLINN 1971 T (Prantsuse) H82 Originaali tiitel: Victor Hugo Notre-Dame de Paris Paris, Nelson, i. a. Kunstiliselt kujundanud Jüri Palm Mõni aasta tagasi leidis selle raamatu autor Jumalaema kirikus käies või õigemini seal uurivalt otsides ühe torni hämarast kurust seina sisse kraabitud sõna . ' ANAT KH Need vanadusest tuhmunud, üsna sügavale kivisse kraabitud suured kreeka tähed, mis oma vormi ja asendi poolest meenutasid kuidagi gooti kirja, viidates sellele, et neid võis sinna kirjutanud olla mõne keskaja inimese käsi, kõigepealt aga neisse kätketud sünge ja saatuslik mõte, jätsid autorisse sügava mulje. Ta küsis eneselt ja katsus mõista, milline vaevatud hing see pidi küll olema, kes siit maailmast ei tahtnud lahkuda ilma seda kuriteo või õnnetuse märki vana kiriku seinale jätmata. Hiljem on seda seina (ei mäleta küll täpselt, millist just) üle värvitud