Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Karl Ristikivi "Hingede öö" tegelased ja tsitaadid (4)

4 HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Keskmist kui äärmust?
  • Missuguse valitsusvormi või süsteemi ta valib?
  • Kes lõpuks ometi on võimeline vabadust õieti kasutama sellest äkki loobuma?
  • Mida teeb lusikaga see kellel ei ole suppi?
Allan (1) sõdur, kes oli laulnud
Olle- haige
Bobby-teener
Bella aka Amarüllis
Allan(2) klaverimängija
Randallid- lauakaaslased .. Erna( Toto ) ja Rolf
pastor Roth
Allan(3) mees maalilt
Stanley -sõdur
Christer- lennuõnnetuses hukkunud
Daniel – Cgristeri elus vend
"punane tuba"
Hiljem hakkab inimene rohkem märkama, mitte ainult seda, kas heinad on külmad või soojad , vaid ka seda, kas need on omad või võõrad.
Inimesed ja linnadki on nii erinevad, mis ühe juures ainult kergelt tuju tõstab, õib teise hoopis jalust lüüa.
Olen nii kaua püüdnud näha inimestes head, et ma paratamatult näen kõigepealt seda, mis mulle ei meeldi.
On tegelikult palju kergem läbi murda vaenulikust maailmast kui võtta ise sama hoiak.
Kas ei tähenda ilu meie enamiku silmis siiski sagedamini keskmist kui äärmust?
Ajaga muutub inimene mitte ainult ise, vaid ka teiste mälestuses.
Kui palju lubadusi jääb täitmata, siis miks mitte täita lubadust , mida kunagi pole antud.
Välismaalased. Ma ei imesta, kui nad viimaks katsuvad meid mürgitada. Mina seda suppi küll ei söö (praua Randall)
kulunud piltidega on see hädaoht , et tarvitame neid pahaaimamatult ilma mingi sihiliku kunstilise kavatususeta
Cheshirei kass
ilma sildita ei tea keegi ega oska ka huvi tunda selle vastu, mis pakis seisab.
Meie oma lühikesel matkal ja piiratud ruumis näeme ainult teed ja peame sellega leppima.
Aga selline raamat on nagu kooliõpik, see peab paratamatult vastama laste arenguastmele ja vastuvõtuvõimele.
On aegu. Mil kõik, mida näeme, on meie silmadele valus .
Inimene kes patus elab, ongi juba põrgus
niikaua kui teie armastus on fantaasia ja unistused, vaevlete põrgus, mille teie enda fantaasia ja unistused on loonud.
Prouad, kes kudusid sukki paljasjalgsetele neegrilastele, ega näinud paljasjalgseid oma linna lumistel tänavatel.
Ruum, kus on ainult üks maal
kas te pole märganud, kuidas näitustel ja muuseumides pildid vastastikku üksteist surnuks võistlevad? Võib-olla on siin mindud teise äärmusse, aga kuidas muidu leiaksime kesktee, kui me ei alustaks oma katseid äärmustest. Nõuab väga tugevat keskendumist, et pilte täis riputatud seinal koondada oma tähelepanu ainult ühele pildile. Me ei loe ju tavaliselt rohkem kui üht raamatut korraga, ei piilu selle kõrval kogu aeg teise raamatusse. Ja kas pole näiteks segav , kui Skanseni kontserdi vahel kostab tivoli valjuhääldaja? Sellepärast ei pane nad kunagi rohkem välja kui ainult ühe pildi korraga.
Kui ootasite midagi muud siis on teil õigus olla pettunud .
Kunst on sama vähe asjatundjatele kui toit kokkadele
Taevane Isa keda on alati kujutatud habemega
ei olegi tegelikult midagi üleloomulikku, on ainult vähem ja rohkem haruldasi sündmusi.
Kui midagi on tabamatu, siis ei aita mingi kobamine ega otsimine, kui miski on ebaselge, siis ei saa see selgemaks, kui ka ninapidi selle juurde minna
Pimedus- siis näevad isegi pimedad . Pimedus on kõigile ühteviisi arusaadav. Valges ei taha keegi midagi näha, aga pimeduse saladust tahavad kõik välja uurida
ka kutsumata külaline on ikkagi külaline
sügavamal peituvat trotsi, mis on omane noortele, kes ennast ka kõige lootusetumas olukorras võivad lohutada sellega, et nende aeg veel tuleb, et see siin on ainult mööduv.
Iga kuritegu on mõttetu, sellepärast seda kuritööks nimetataksegi. Poltsei ülessanne ongi mõttetusi ära hoida. Või kui see pole võimalik, kui nad hiljaks jäävad, siis sellele mingi mõte anda.
Surm ei tule nii järsku nagu tavaliselt arvatakse. Non omnis moriar...
Marie Antonett
see, mis oli lapsepõlves, ei thenda palju- need olid teised sõnad, mis sulle suhu pandi. Kordasid neid, ilma et oleksid neist üldse aru saanud.
Seaduse mittetundmine ei vabanda, esimene samm on alati seaduse tundmaõppimine.
Vergilius
mul ei ole nüüd enam kiire, kui olen jõudnud arusaamisele, et ma niikuinii kuhugi ei jõua.
Inimestel ei ole õigust teha seda või teist, kuigi nad peavad tegema seda või teist
elu polegi midagi muud kui üks pikaldane suremine. Seda märkavad kõige paremini vanemad inimesed.
Lapsed surevad oma vanematele, kui nad hakkavad elama olma elu. Seda võib võtta ka teisiti. Nad samal ajal sünnivad mõnele teisele.
Kui ei oleks enam kuritegevust, siis kaotaks ka Jumal oma mõtte,kui ei oleks enam pattu . Inimene leiab tee jumala juurde ainult patu kaudu.
Me ei sure selleks, et üks teine inimene meid lõplikult enda omaks saaks pidada, pige vastupidi
elu ei ole midagi, sest see on ainult ettevalmistus, see on ajutine. Surm on jääv ja igavene .
Igaüks, kel midagi on, tahab sellest rääkida, ainult see, kel midagi pole, võib kuulata.
Olen liiga vana selleks, et loota , aga liiga noor selleks, et resigneeruda
ei saa elada ainult sellest, mis mul on, mida ma endaga kaasas kannan.
Lie down, lie down yeoman;
what use to rise and rise?
Rise man a thousand mornings
yet down at last he lies ,
and then the man is wise .
A.E. Housman
kuninganna Victoria "I'm not amused "
vaba tahtega saame oma elupäevi lühendada, aga me ei saa neile minutitki lisada.
Though you forget the way to the Temple ,
there is one who remembers the way to your door,
life you may evade, but death you shall not,
you shall not deny the stranger .
T.S Eliot
sfääride muusika
me teame ju kui palju maailma nägu muutub, kui me selles ringi liigume , ja kuidas asjad meile teisest küljest vaadates hoopis uuena paistavad.
See ei ole ainult ajalooline traditsioon, mis on loonud ristikuju. Me kohtame risti mitte ainult kirikus, vaid ka näiteks nii ratsionaalsete esemete nagu optiliste riistade juures.
Meie tempo ajas võib muutuda, aga liikumise suund jääb samaks
ei muutu keegi pidevalt ilusamaks, tugevamaks ja suuremaks , tõusule järgneb paratamatu langus, kasvule vanadus ja lõpuks surm.
Luua ühe maailma ainult enda näo järgi, nii nagu kunstnik maalib pildi ainult selle enda pärast, mitte aga propageerida mingit ideed
te ütlete ju: et usute, et ma oleksin sellega hakkama saanud, ja imestate, miks ma seda ei teinud. Vastus on lihtne: ma ei tahtnud
mida me näeme oleneb peaaegu samal määral meie silmadest kui fantaasiapildid sellest objektiivist, millega on varustatud meie vaimu camera obscura -
riidemoodide puhul moelooja fantaasial on oma piirid, ja et selle tõttu sageli minnakse kaugemasse minevikku, et sealt ka mitte otse laenata, siis vähemalt inspiratsioonia ammutada. Lihtsustatult võiks öelda, et moed korduvad. Aga teil pole vahest juhust või aega olnud tähele panna, et suurtes joontes maksab seesama ka "moodide" kohta kirjanduses, kunstis ja mujal. Juba Koguja ütles rohkem kui kaks tuhat aastat tagasi, et ei ole midagi uut päikse all.
Vanglad on tavaliselt mõeldud karistusena. Aga kas süütult või mitte, me kõik istume oma elu jooksul aastaid ootamisvanglas. Oleme seotud kohaga ja ajaga, kõik elu normaalsed protsessid on enamvähem ära lõigatud või takistatud. Ootajal on sama vähe vabadust kui vangil.
Koolitunnistus ei tähenda veel midagi- alles elus näitab inimene, mis ta tõepoolest väärt on
inimene, kes õnnetuse läbi on kaotanud ühe jala , ei mõtle üldse palju jalale , mis alles jäi. See ei tähenda aga veel, et ta selle jalaga rahul oleks.
Nimed on ju selleks, et inimesi üksteisest eraldada.
Inimesed võtavad luulekeele tihti abiks, et rääkida millesti muust- elupuu varjust, mulla sõrmedest ja pimeduse vaikimisest.
Ükski inimene ei saa olla niikaua täiesti rahul ja õnnelik, kuni ta midagi loodab.
Kadedus on kõigist pahedest see, mis on meile kõige lähedasem ja igapäevasem
idioot ei tea, et ta on idioot
meil ahastuse mustal tunnil ei piina rohkem kui mälestus möödunud õnnepäevast
me kadestame sageli teisi sellepärast, et neil on sama palju kui meilgi, kuigi nad pole seda ära teeninud . Me kadestame isegi neid, kel on tunduvalt vähem kui meil, aga ikkagi meie arust liiga palju.
On bioloogiline fakt, et inimene aja jooksul muutub, teatud aja jooksul vanad kuded asenduvad uutega, seega me võime seda julgest öelda kui 75% kudedest on täiesti uued, siis võib kõneleda täiesti uuest inimesest.
Kui inimene end purju joob on tal selleks mingi psüühiline põhjus, mitte aga ainult madal maitsenärvide kõdi.
Kõik uus on ainult vana kordamine ja mulle tundub, et seda korratakse järjest halvemini. Olen tüdinenud kõigest vanast ja tuntust. Aga kõik uus ja võõras on mulle harjumatu ja vastumeelne
meie teod ei ole tähtsad, isegi mitte meie kavatsused ja soovid, vaid ainuüksi meie tunded
mlestused on samasugune varandus nagu muu materiaalne vara. See on eaomand, mille võõrandamiseks praeguste seaduste järgi ei ole mingit võimalust.
Sõjas on paratamatult kaks poolt, üks, kes sõda alustab, ja teine, kes vastu hakkab. Et ainult üks pool ei saa sõda pidada, siis on kallaletungija üksi täiesti süütu. Süüdi on see, kes vastu hakkab, sest ainult tema tõttu saab sõda teoks
Goya vaselõige, mille käsi öösel hauast tõuseb ja kirjutab ristile "Nada" – ei midagi!
Klu- Klux -Klan
põgenemine on argus, ükskõik kuhu keegi põgeneb
et kommunism sobib ainult ideaalsele inimesele? Aga kui inimsugu on muutunud ideaalseks, kas on siis üldse oluline, missuguse valitsusvormi või süsteemi ta valib? Miks peaks just ideaalne inimene, kes lõpuks ometi on võimeline vabadust õieti kasutama, sellest äkki loobuma ?
Nõuda ohvrit teiselt , see tähendab olla sotsiaalne. Keelduda ennast ohverdamast, tähendab olla asotsiaalne.
Vabadus on ainult lusikas supi söömiseks, aga mida teeb lusikaga see, kellel ei ole suppi?
Olla nagu vang, kes ei saa vanglast põgeneda, sest tal on vanglast kahju
kord on kõik inimesed olnud sulle tundmatud, ära ainult lükka tagasi ühtki väljasirutatud kätt
Surmapatud: Uhkus, Ahnus, Kadedus, Liigsöömine-ja Joomine, Viha, Laiskus
Karl Ristikivi-Hingede öö-tegelased ja tsitaadid #1 Karl Ristikivi-Hingede öö-tegelased ja tsitaadid #2 Karl Ristikivi-Hingede öö-tegelased ja tsitaadid #3 Karl Ristikivi-Hingede öö-tegelased ja tsitaadid #4 Karl Ristikivi-Hingede öö-tegelased ja tsitaadid #5
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 5 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2011-02-14 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 408 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 4 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor kristi luht Õppematerjali autor
tsitaadid, tegelased

Sarnased õppematerjalid

Hingede Öö tsitaadid
3
doc

Hingede Öö tsitaadid

HINGEDE ÖÖ Karl Ristikivi TSITAADID ,,Inimesed ja linnadki on ju nii erinevad, ja mis ühe juures ainult kergelt tuju tõstab, võib teise hoopis jalust lüüa" (lk. 8) ,,Kui palju lubadusi jääb täitmata ­ miks siis mitte täita mõnikord lubadust, mida pole antud?" (lk 29) ,,Aga see oli nii tüüpiliselt naiselik valada oma rahulolematus etteheideteks konkreetsele inimesele, kelle uskumisest või mitteuskumisest midagi ei olenenud." (lk 46) ,,Alati on lootus, et kohtad mõnd uut inimest, kel on uued arvamused

Kirjandus
K-Ristikivi-Hingede öö- Seitse tunnistajat-tsitaadid
3
doc

K. Ristikivi "Hingede öö" "Seitse tunnistajat" tsitaadid

Bobby (Ristikivi lapsepõlv) UHKUS/ülim püüdlikkus · ,,Mõnikord olen imestanud, miks ma ei sündinud surnult, kas see polnud mingi eksitus." · ,,Mul ei olnud mingit õigust elada, sest ma olin oma elamise õiguse varastanud kelleltki teiselt." · ,,Mul ei saanud kunagi tekkida tunnet, et mul oli õigus või midagi kuulus minule ..." · ,,Mu auahnuseks kujunes olla hea laps ja sellega võita inimeste armastus." · ,, Et nad kõik kohtlesid mind ühteviisi, peaks tõestama, et viga ei olnud mitte nendes, vaid minus. ... See oli mu enda varastatud eluõigus." · Onu lapsel hea tunnistus, onu väga uhke. Näeb Bobby veel paremat => ,,Koolitunnistus ei tähenda midagi ­ alles elus näitab inimene, mis ta tõepoolest väärt on." => süüdistatakse uhkuses · ,,Ma ei teinud, mida minult oodati, ega täitnud seega oma kohust kaasinimeste vastu." (Eeldati, et temast saab ku

Kirjandus
Mõtteterad
60
docx

Mõtteterad

Ainus põhjus, miks keegi sind vihkab, on see, et nad tahaksid olla nagu sina. Maailmas on vähemalt kaks inimest, kes sureksid sinu eest. Mõne jaoks olete kogu maailm. Keegi, kelle olemasolu sa isegi ei tea, armastab sind. Isegi kui sa teeksid tõesti suure vea, tuleneb sellest alati midagi head. Kui sul on tunne, et maailm on pööranud sulle selja, vaata edasi. Pea alati meeles tervitused, mis sa saad. Unusta vastulöök, märkused. Öeldakse, et HEADEL SÕPRADEL võib olla aegu, kui nad ei räägi omavahel. Siiski, sõprussuhe ei unune ealeski. Kohtudes on need sõbrad nagu oleks näinud viimati eile, hoolimata sellest, kui kaua pole näinud või kui kaugel nad teineteisest elavad. Kui oled nii õnnelik, et sul on vähemalt üks selline sõber, pane see oma seinale. Nad teavad keda mõtled. SADA MÕTET TEELE KAASA Võimatu on olla noor ja vanadega mitte vaielda. Üks ema võib saavutada rohkem kui sada õpetajat. Hari ennast ise ja püüa sellega ,mis sa oled ,tei

Kirjandus
Mõtteterad
84
odt

Mõtteterad.

Kõige hullem viis kedagi igatseda on olla tema kõrval ja teada, et sa ei saa teda kunagi. Selle asemel, et igatseda vanu aegu, tuleks võtta kõik praegusdest aegadest, sest ka need muutuvad ajapikku vanadeks aegadeks ja siis on meil mida mäletada. Igatsus armsa sõbra vastu tunned alles siis, kui olete lahkunud. Vahepeal igatsen Sind nii palju, et mul hakkab paha. Inimesed, kes tõeliselt igatsevad on hoopiski teistsugused, nemad ei ütle välja seda, just nemad istuvad keskööni üleval, just need püüavad sõprade juures naerda, käivad mälestustemaal ning tänu sellele on igatsus nii tohutult valus neile! Igatsen sind hoolimata sellest, et sa murdsid igaveseks mu südame. Igatsedes ei suuda olla Mina ise, pole isu, ei maga, ei taha midagi... nagu oleks haigus keha vallutanud. Keegi ei saa minna tagasi ja alustada uuesti algusest, kuid igaüks saab alustada täna ja teha uue lõpu. Mäletad, kuidas sa naeratasid mulle esimest korda? Mina istusin pingil, sina istusid uk

Kirjandus
Aforismid
117
doc

Aforismid

AFORISMID 1. Ära üritagi öelda , et sul on kahju või ära ürita teha kõike õigeks . Ära raiska oma hingetõmbeid , sest on liiga hilja , on liiga hilja 2. Kõik need momendid , mis on möödunud me üritame neid tagasi saada ja neid olematuks teha . 3. Ennast korrateski saab olla kordumatu isiksus! 4. Iga kõrkuse taga on oma nõrkus. 5. Kes julgeb ennast kõverpeeglist vaadata, sellele inimesele ei ole ka põhjust näpuga näidata. 6. Taganejagi komistab ja enamasti oma saamatuse otsa. 7. Tulijat iseloomustatakse välimuse põhjal, minejat tegude järgi. 8. Iseloomujooned vajavad soodsat pinnast, et täies hiilguses õide puhkeda. 9. Kergem on näidata näpuga teise inimese kui iseenda peale. 10. Hing saab kergesti täis, rahakott aga mitte kunagi. 11. Enesekiitust ei pea teostama alati kiituse vormis. 12. Mida vähem on meil vigu, seda paremini saame nendest aru ja julgemini oleme valmis neid ka teistele tunnistama. 13. Soovide täit

Kirjandus
Aforismid
43
txt

Aforismid

Ma rkan koos pikesega ja mtlen sinust, lhen magama kuuga ja mtlen ikka sinust Aja jooksul muutuvad paljud asjad , kuid on ks, mis alatiseks jb see on minu armastus sinu vastu . "ra jta inimest keda armastad, inimese prast kes sulle meeldib, sest inimene kes sulle meeldib, vib su jtta inimese prast keda armastab " . real love stories have never happy endings, because real love stories never end of all the things i've lost, i miss my heart the most Politsei : Noorukid , kuhu te suitsud peitsite ? Nooruk : Mis see sinu asi on , ega ma sulle niikuinii ei anna , mul vhe ! When I saw you liked you, when I liked you I loved you, when I loved you I lost you Everyone in life is gonna hurt you, you just have to figure out which people are worth the pain If you love someone tell them... because hearts are often broken by words left unspoken Having a guy dump you and say "We can still be friends" Is like having your mom say "Your dog died but you can still keep it" Unustada inimest, ke

Kirjandus
aforismid
31
doc

aforismid

.. mida ta nii väga armastas! Ta teab, mis on pisarad ja et nad on valusad! Teab ka mis tunne on olla reedetud ...ja et muinasjutud jäävad alati AINULT muinasjuttudeks! Tahan olla jälle see väike tüdruk, kes uskus, et alati on kõik võimalik ja et miski pole raske...... tahan lihtsalt olla õnnelik! · Kui saaks , annaks armastusele oma telefoni numbri · Olid mu päike ,olid mu taevas ja olid mu põhjatu õnnekaev ,mida armastasin ülekõige .Sa olid samuti mu öö ja päev korraga ,mitte kunagi ei suutnud sa mind nutma panna .Panid mu naerma ,ka isegi kõige tobetamate naljadega ,sa olid mulle parim ja jääd ka selleks ,isegi kui sa ei kuulu mulle. · Sa näed kedagi peaaegu igapäev ja kui isegi ei näe, tead et ta on sul alati olemas. Sa võid talle alati ilma põhjuseta helistada või sõnumi saata. Sa võid temaga rääkida tunde ükskõik millest. Sa tead, et sa võid teda alati usaldada. Te lähete tülli, kuid leppite ka kiiresti

Eesti keel
Aforismid
14
odt

Aforismid

Kes tahab näha vikerkaart, peab leppima vihmaga. Peale vihma tuleb alati päike välja . On sul nüüd kergem, kui said mulle haiget teha ? Ela nii, et kui sa sured, siis hakkab su sõpradel igav. Kui loed seda sõnumit, jääd võlgu kirgliku suudluse. Kui kustutad selle sõnumi, jääd võlgu kirgliku öö. Kui aga vastad jääd võlgu mõlemad. Ma tahtsin sulle saata midagi armsat ja ülinunnut, aga postiljon käskis mul postkastis välja ronida. I lost my teddybear, can I take you? Mannekeenid ei lähe iial moest.

7. klassi ajalugu




Kommentaarid (4)

tsiise profiilipilt
tsiise: Lugesin läbi ja arvan, et saan tööga ilusti hakkama.
19:43 19-05-2011
Milka profiilipilt
Milka: Aitas mind päris palju, väga hea! :)
21:48 21-05-2011
erki12 profiilipilt
erki12: kahjuks ei saanud avada
20:32 14-11-2011



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun