Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "Karl Ristikivi "Hingede öö" tegelased ja tsitaadid". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
fantaasia, kunst, allan, pature, rise, sõdur, ajaga, imestappi, niikaua, pimeduse, külaline, shall, kadedus, idioot, kuded, süütu, olle, bobby, teener, bella, amarüllis, toto, rolf, pastor, roth, stanley, hukkunud, daniel, märkama, heinad, soojad, jalust, kõigepealt, murda, silmis, lubadust, sihiliku, kass, pakis, matkal, valus, näitustelHINGEDE ÖÖ Karl Ristikivi TSITAADID ,,Inimesed ja linnadki on ju nii erinevad, ja mis ühe juures ainult kergelt tuju tõstab, võib teise hoopis jalust lüüa" (lk. 8) ,,Kui palju lubadusi jääb täitmata miks siis mitte täita mõnikord lubadust, mida pole antud?" (lk 29) ,,Aga see oli nii tüüpiliselt naiselik valada oma rahulolematus etteheideteks konkreetsele inimesele, kelle uskumisest või mitteuskumisest midagi ei olenenud." (lk 46) ,,Alati on lootus, et kohtad mõnd uut inimest, kel on uued arvamused. Ja alati sama pettumus!" (lk 47) ,,Ka elava inimese käsi võib teinekord olla külm, palju külmem kui surnu käsi" (lk 49) ,,Arstil ei ole õigust valida oma patsiente, müüjal ei ole võimalust valida, kellele ta tahab müüa. Meil on sama vähe õigust valida neid, kellele kinkida oma armastust" (lk 57-58) ,,Ükskõik kus see ongi siin" (lk 62) ,,Masinavärk, mis kord käima pandud,
" Allan HIMURUS/truudus · ,,Tema, kes oli üks ja ainus, ei vaja mingit nime." · ,,Ei mu pahelisus ulatus nii kaugele, et ma selles ebanormaalses ja loomalikus olukorras ennast väga hästi tundsin." (jäi Bellale truuks peale ta surma) · ,,Tundsin ennast hästi oma vanglas, kuhu ma ennast ise olin luku taha pannud." (kuid polnud õnnelik) · ,,Ükski inimene ei saa olla niikaua täiesti rahulik ja õnnelik, kuni ta midagi loodab. ... lootus on püsinud, nagu võiks tema kuidagi ellu ärgata ja taas tulla, olgugi hoopis teisel kujul ja teise nime all." · ,,Tunnistaja on näinud oma mõrsjas kogu aeg surnud õde, surnud juba enne sündimist. Ta mõrsja pole kunagi elanud, sama vähe kui ta õdegi." (ema tegi aborti, ta oli ainuke laps) Olle KADEDUS/leppimine, suuremeelsus
ikka lähed. AFORISMID ELU: Elu pole selleks, et hädaldada ja nutta, vaid selleks, et võidelda ja võita! Elu kestab vaid hetke, ja sellest hetkest piisab, et korda saata igaveseid asju! Elamisest tunnen ma rõõmu, aga kui sureksin, oleksin eluõnnelik. Pole vähimatki tõendusmatejali kinnitusele, et elu on tõsine. On miski, mis ei kasva puu otsas, millest me ei loe koolis ja mida ei saa raha eest osta. See on kunst näda elu läbi oma südame. Me elame selleks et surra ja sureme selleks et teised saaksid elada. Elu on raske. Millega võrreldes? Elu mõte on elus eneses. Ela nii et isegi hauakaevaja nutaks su haual. Elu mõte on üksteisele tuge pakkuda! Armastus annab elule mõtte! Ela nii, et kui sa sured, siis hakkab su sõpradel igav. Elu on joonistamine ilma kustutuskummita. Elu on kui risttee, mis kord on sattunud su teele ja kord ei ole. Ta võid näidata endas ka kõige halvemaid külgi,
Sest nii on hea. Ja siis tuleb see keegi. Keegi, keda sa ei osanud oodatagi. Ta lihtsalt tuleb su ellu ja keerab seal kõik pahupidi. * Kui nägin sind, tundusid sa täiesti metsa poole olevat. Nägin sind teist korda ja sain aru, kui armas, kena, hooliv, lõbus inimene sa oled. Tegin suure vea, mida enam parandada ei saa. Aga tea, et sa oled mu südames ja ei saa sealt mitte kunagi välja. * On miski, ei kasva puu otsas, millest me ei loe koolis ja mida ei saa raha eest osta. See on kunst, näha elu läbi oma südame. * Usaldus on nagu süütus. Kui selle kaotad, siis igaveseks. * Väidetakse, et silmad on hinge peegel. Kas sa siis tõesti näed neid teravaid kilde otse mu silmades ? * Klaas puruneb nagu purunevad paljud mälestused. Aga need päevad on teemantid ja säravad vastu. * Ühel õhtul nägin taevas langevat tähte ja ma soovisin midagi võimatut .. ma soovisin Teda ! * Sul on valus, kui lööd jala ära või lõikad näppu
õitseda, aeg õnne maitseda ja armsa kaela ümber hakata 46. Aeg on nagu raha, kuid kulutada saab seda vaid korra 47. Aega ei saa kokku hoida, seda saad ainult kulutada 48. Naudi end; on juba hiljem kui sa arvad 49. Things happen and no one knows why 50. Aeg on täis pisaraid ja andeksandmatuid pettusi kuid on ka mälestusi, mis hüüavad tasa...oli kord 51. Kes tasa sõuab, ei jõua kuhugi 52. Aeg muutumiseks 53. Aeg ei muutu, inimesed muutuvad ajaga 54. Aeg muudab inimesi, mitte inimesed aega 55. i'm cool , i'm hot , i'm everything you're NOT 56. mul ei olegi sind vaja,mulle piisab oma egost 57. To catch me, you must be fast. To find me, you must be smart. But to BE me... Damn, you must be kidding! 58. Enne, kui mulle midagi ütlema tuled > Vaata Peeglisse ! 59. Sa oled Ego väike vend 60. ego on su peremees ja sina oled tema ori 61. sa arvad , et oled minust parem ? eks tule proovi tõstada 62
See vltsnaeratus varjab minu sees olevat segadust ja kurbust Tervele maalimale vid sa olla mitte keegi, aga kellelegi vid sa olla terve maailm Vahel vib olla nn see, kui sa ei saavuta seda, mida ihaldasid Selleks, et teada, mis on kuristik, pole vaja sinna kukkuda Raske on testada valetamist, kui inimene ise usub, mida rgib Mitte kik, aga vga palju on vimalik Kas tead, et sprus on nagu klaas: Kord kukub ja jb terveks, teinekord ainult vratab ja puruneb igaveseks Iga inimene on tpselt niikaua elus, kui mni olend maailmas temast veel teliselt hoolib nn on kui liblikas, mida taga ajades kunagi ktte ei saa, kuid kui istud vaikselt, tuleb ta ise sinu juurde Olen kik kes sina ei ole ja kelleks sa kunagi ei saa Silmad on pimedad. Tuleb otsida sdamega Naer annab inimesele tagasi inimesele ju, mille vtsid talt pisarad Oskus meeldida on tegelikult oskus petta Life is like a coin. You can spend it any way you like, but you only spend it once Hope is a walking dream
· Armastada ühte inimest, on raske. Varjata, seda armastust teise eest veelgi raskem. · Kõik pole kuld mis hiilgab, kuid mis hiilgas olid sina. · Elu on nagu film, aga elus ei saa sassiläinud kaadreid uuesti võtta! · Ma olen isekas , kannatamatu ja veidi ebakindel . Ma teen vigu , ma väljun kontrolli alt ja aeg- ajalt on minuga raske toime tulla , aga kui sa mu halvimate külgedega hakkama ei saa , siis põrgupäralt sa ei vääri mu parimaid külgi ! · Ma olen väike liivatera sinu suures liiva karjääris, mille kadumist sa tähele ei pane.Aga kui ma lendasin teise liivakarjääri, Panid sa mind tähele ja palusid et ma tagasi tuleksin, seda ma tegin, ja nüüd jälle see vana jant edasi ka läheb. Liivaterad kaovad, ja inimesed kaovad. Hoia neid ,kes sul veel alles on. ja ära lase neil olla see liivatera, mida sul tegelikult oleks vaja et üks kena liivaloss ehitada:) · Eile õhtul pimedas jalutades tundus nagu oleksin näinud sind, ku
Inimene õpib kaks aastat rääkima, et õppida ülejäänud elu vaikima . Aju on elund, millega me mõtleme, et me mõtleme. Kui tahad et raha tuleks uksest sisse, pead seda ennem aknast välja viskama. Aeg on raha. Igavik on aja saladus. Kes muutub koos ajaga see ei jää ka ajale jalgu. Isegi lõvi nuusutab enne, kui sööma hakkab! Head mälestused raiu marmorisse, halvad kirjuta liivale... Ärge heitke meelt, peate pärast üles korjama! Kui te suudate pead mitte kaotada, kui kõik teie ümber kaotavad pea, siis te pole asjast aru saanu. Kui te tõesti tahate kaalus maha võtta, siis on ainult kolm asja, millest te loobuma peate:
ARMASTUS ! Sa ütled, et armastad mind, ma uskusin, kuid enam ei usu, sest see ütleb teeb mulle haiget. On sul nüüd kergem, kui said mulle haiget teha? Need, kes ei hooli ega armasta ei oska seda järelikult teha. Sa andsid mulle oma südamekujulise medaljoni ja laususid: Hoia seda nii nagu sina tahaksid, et sind hoiaks. Paljud kõnnivad üle su südame, aga on üks, kes sinna oma jäljed jätab. Mu armastuse garantii on igavene. Jumal andis meile kaks silma et näha, kaks kõrva et kuulda, kaks kätt et tunda, kuid miks andis Jumal meile ühe südame?Sellepärast, et teise me ise ülesse leiaks. lase end õhku, õhus on armastus! Väiksena mängisin tikkudega, sain vastu sõrmi, kuna see pidi valus olema, nüüd aga mängisin armastusega, isegi kui keegi ei keelanud oli see siiski valus. Armastus ühendab endas kõik inimese head omadused. Pilgud on esimesed armastuskirjad. Armastus sünnib pilgus, kasvab suudluses ja sureb pisarais. Armastus on kõige tugevam kirgede
sealjuures kellelegi teisele sõna ei anta ja kõigil igav hakkab" "Kellelgi ei saa olla halba maitset, aga mõnel inimesel pole teda üldse..." "Raamat on peegel, kui ahv sinna sisse vaatab, siis ei saa talle sealt ju apostel vastu vaadata." "Need, kellel kunagi aega ei ole, teevad kõige vähem ära." "Kuklas oli tal vale pats ja ees vale nägu, mis ka palju ehtsam ei olnud ja samuti vahel ägetate liigutuste puhul eest ära kukkus" "Teisi naerma panna ei ole kuigi raske kunst, kui on ükskõik, kas naerdakse meie nalja või meid endid." "Mõned inimesed ilmutavad annet ennast rumalaks teha, enne, kui nad targaks on saanudki; väga tihti esineb see anne tütarlastel." "Ära kaota kunagi kannatus, sest see on viimane võti, mis avab uksed" (A. de Saint- Exupery) "Meie suurim õnn ei seisne selles, et me mitte kunagi ei kuku, vaid selles, et me pärast iga kukkumist tõuseme uuesti" (Tundmatu)
peavad hiljem pettuma, kuid kellegile ei tule pähe just selle inimese erilisus. 174. I'm the one who's always forgotten, but who never forgets.. 175. Keegi ei taha olla nagu kõik teised, kuid miks siis peetakse inimest, kes julgeb teistest erineda.. imelikuks? 176. Võin öelda palju, kuid kas kõik tõele vastab on juba eraldi küsimus. 177. Sõnad ei tähenda enne midagi, kui neid pole tõestatud. 178. Elamise kunst on just kui matemaatika, kõik on suutelised selle ära õppima, lihtsalt mõnel tuleb see kergelt, teisel aga läbi pisarate. 179. Tihti üritame peita pisarad naeratuse taha, taipamata et meie silmad reedavad meid. 180. Ma ei armasta teda, ta on mul lihtsalt kinnisidee, millest on rakse lahti lasta. 181. Me kõik kardame kaotada kedagi, kes meile kallis. Ometigi kaotame me ta just siis, kui me teda kõige rohkem vajame. 182. Saatust pole olemas, iga inimene teeb enda "tuleviku" ise. 183
Isegi väljamõeldud inimene on parem kui mitte keegi. Väljamõeldud inimene on enamasti ka elavast inimesest parem. Miks me teeme lihtsad asjad keeruliseks, kuni me neist enam aru ei saa ja kahtlema hakkame? Inimese peapatt on see, et ta püüab olla nagu Jumal. Parim armuke on see, kes ei armasta. Pimedus siis näevad isegi pimedad. Pimedus on meile kõigile ühteviisi arusaadav. Valges ei taha keegi midagi näha, aga pimeduse saladust tahavad kõik välja uurida. Ka surnud vananevad keegi ei pääse aja peatamatust voolust... Elu on nii keeruline kompleks, et see ei saa korraga kaduda. Sündimine ei ole midagi muud kui surma algus. Kas süütult või mitte, me kõik istume oma elu jooksul aastaid ootamisvanglas. Kõige raskem ei ole lapsel taluda halbu sõnu ja isegi lööke, vaid pilget ja naeru.
"Just keep smiling and pretending you're happy, and then maybe after you've convinced everyone else that you are, you can convince yourself" The best feeling in the world is realizing that you're perfectly happy without the thing you thought you needed. Laugh hard, smile no matter what youre going through, give everyone a second chance, and dont ever forget...rules were meant to be broken....life is too short to be anything but happy! Do you know you have the power to make me smile whenever you want? Don't abuse that privilege... Happiness sneaks through a door you didn't know you left open. "Our days are happier when we give people a bit of our heart rather than a piece of our mind." Wanna know a rule on how to be Happy? Stop comparing yourself to others. Lõbusale inimesele tundub kogu maailm rõõmsana. Rõõmusta elu üle , kuni elad , sest srunud olla saad sa kaua . Mind ei huvita teie arvamus minust, sest olen õnnelik iseenda perfektsuses. Soe päikesekiir langes ü
Ära kunagi lakka naeratamast , sest kuskil leidub keegi, kes võib sellesse naeratusse armuda. Igaüks teab, et teised teda hinnates eksivad, aga ta ei tea, et ka tema ise eksib teisi hinnates. Õnn on kui liblikas, mida taga ajades kunagi kätte ei saa. Kuid kui istud vaikselt, tuleb ta ise sinu juurde. Life ends when you stop dreaming. Hope ends when you stop believing. Love ends when you stop caring. So DREAM, BELIEVE AND ALWAYS CARE! If life gives you limes, make mojitos. Tõelised sõbrad on nagu hommikud. Sa ei saa neid kogu päevaks, ent võid alati kindel olla, et nad on olemas, kui üles ärkad. Homme, järgmisel nädalal, järgmisel aastal, igavesti. Kas tead, mis vahe on sinul ja langeval tähel? Sind nähes on mu soov juba täitunud. I never dreamed that I'd meet somebody like you. Good friends are like condoms, always protecting you. Be
*Kui kolmnurkadel oleks Jumal, oleks tal kolm külge. (Juudi vanasõna) *Ühestainsast küünlast võib süüdata tuhandeid ja küünla eluiga ei vähene sellest mitte. *Ebaõnnestumine ei tähenda, et sa oled ebaõnnestuja. See tähendab et sa pole veel jõudnud edu saavutada. *Elu on liiga tõsine asi et sellest tõsiselt rääkida. (Oscar Wilde) *Igal oma elu üksikhetkel oleme need, kelleks saame ja kes oleme olnud. (O. W. ) *Kõik religioonid põhinevad paljude hirmudel ja väheste tarkusel. (Stendhal) *Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. (W. Rogers) *Täiuslik pole mitte see, millele pole midagi lisada, vaid see, millest pole midagi ära võtta. (A. de Saint-Exupery) *Külla, kus elavad ühe jalaga mehed, tuleb minna ühel jalal. (Aafrika vanasõna) *Teoloog on kui pime mees pimedas toas, kes otsib sealt olematut musta kassi ja - leiab selle. (Mae West) *Mida vähem mul on, seda rohkem ma olen. (R. Rolland) *Nõustuda autasuga tähendab tunnistada valitsuse või valitseja õig
"Kogemus on nimi, mille igaüks paneb oma vigadele." (O. Wilde) "Inimese iseloom on tema saatus." Herakleitos (filosoof) "Tõde on kõige kindlam vale." (Juudi vanasõna) "Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta." (T. Szasz) "Te ei saavuta elus oma kohta, kui seisate valvel, vaid kui ründate ja saate ka ise kõvasti kolki." R .W. Emerson (ameerika kirjanik ja filosoof) "Ärge kunagi selgitage. Teie sõbrad ei vaja seda ja teie vaenlased ei usu seda niikuinii." E. Hubbard (ameerika ulmekirjanik) "Oskus meeldida on tegelikult oskus petta." (Vauvenargues) "Kes vaene on ja rahul, on rikas küllalt." (W. Shakespeare) "Tõelist sõpra tuntakse hädas" Cicero(kreeklane, töötas Roomas, filosoof) "Pole olemas muret, mida aeg ei vähenda, ega pehmenda." Cicero "Elu on lühike, kuid kuulsus võib olla igavene." Cicero "Nälg on parim kokk."..Cicero "Sõja ajal seadused vaikivad."..Cicero "Kuidas külvad, nõnda lõikad."..Cicero "Kaheld
Sõprus on mäng, kus pole tähtis võit, vaid osavõtt. Sõprus annab meile vabaduse valida hetki, mil tahame olla üksi. Sõprus on ainus mäng, kus peaauhinna võidavad need, kellel on kõige rohkem kaotada. Sõprus on see, kui mõistame teisi ja oleme ise mõistetavad. Sõprus on vaikus enne, pärast ja keset tormi. Sõprus on nagu soe vihm või nagu jahutav tuuleõhk. Iseloom on see, mida sa teed ja kuidas sa oled siis, kui keegi sind ei näe. Teisi naerma panna ei ole kuigi raske kunst, kui on ükskõik, kas naerdakse meie nalja või meid endid. Õnn on kui tänavapoiss, kes korra naeratab ja seejärel kaob. Ära esita kunagi küsimust, kui vastusest midagi ei sõltu. Naerata, ja see paneb inimesi huvi tundma, millest sa mõtled. Elu pole selleks, et hädaldada ja nutta vaid selleks et võidelda ja võita. Õnn pole eesmärk, õnn on eluviis. Kannatus pole karistus. Kannatus on tagajärg. Paljud inimesed on üksikud, sest nad ehitavad sildade asemel seinu.
et keegi neist pole meiega kontakti võtnud. Taevas ei ole ida ja läänt - inimesed mõtlevad need välja ning usuvad siis nende tõelisusesse. Iga inimene teab, et teised teda hinnates eksivad, aga ta ei tea, et ka tema eksib teisi hinnates. Rusikas käega ei saa võtta ega ka anda. Inimene, kui tal on hea olla, mõtleb harva. Iga inimene on täpselt niikaua elus, kui mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib. Keegi pole nii vaene, et tal pole midagi anda. Kannatus pole karistus, kannatus on tagajärg. Me kasvame iga kord, mil me ei kasuta ära teise nõrkust. Meie alguse ja lõpu vahel on vaid petlik sekund. Üks koer haugub varju peale, sada koera hauguvad haukumise peale. Suurtel hingedel on tahe, nõrkadel on ainult soovid.
" (Ravic Veberi küllakutsest) Lk 61 ,,Nii mõndagi võib kuhugi paigale panna. Maailmas jätkub kõige jaoks kohta. Ainult mitte inimese jaoks." (Morozov Joani kingitud madonnast) Lk 62 ,,Alati näib meile, et me oleme kellegi heaks midagi teinud, ja ometi jääme just siis kõrvale, kui tollele teisele kõige raskem aeg kätte jõuab." (Morozov) /---/ ,,Kas tead, mis ma sulle ütlen, Ravic. Meil peab südant olema, kus see meil võimalik on ja niikaua kui me seda suudame, sest me saadame oma elus veel mõned niinimetatud kuriteod korda. Mina igatahes küll. Sina vististi ka." /---/ ,,Elada tähendab teistest elada. Me kõik õgime parasjagu üksteist. Säärastest tibatillukestest headusesädemetest, mida nii harva esineb, ei tohi loobuda. See annab jaksu juurde, kui elukoorem on raske." (Morozov) Lk 72 ,,Aga mul on lausa talumatu tänavalt üksinda tagasi tulla, võti võtta ja uks lahti keerata. Aitab sellestki, et sinna lähed..
Tahaks, et keegi ilmuks kunagi mu ukse taha.. Et lihtsalt küsida, kuidas mul läheb. Ja et see teda tõesti huvitaks. Keegi tark ütles kunagi, et juua tuleb mõistuse piires. Einstein ütles, et mõistus on piiritu. Ma pole kindel, kuidas on õige,aga ma tean, et teie teete valesti! I like to live in my OWN WORLD ! Fuck regular life...I have my own Lalaland! You can close your eyes to things you don't want to see, but you can't close your heart to the things you don't want to feel. Emal kulub paarkümmend aastat, et teha pojast mees ja siis teeb üks naine temast paarikümne minutiga poisikese. Expect the unexpected. Teravmeelsus seisneb kunstis öelda, mida sa mõtled ja kaduda enne kui seda mõistetakse. Armastada tähendab riskida jääda vastuarmastuseta. Loota tähendab riskida pettumisega. Ent riskima peab, sest elu suurim risk on mitte millegagi riskida. Kes millegagi ei riski ei tee midagi, ei näe midagi, tal ei ole midagi ja ta ise ei ole midagi. Ta on võimetu
pühapäev, 7, märts 2010 Aforismid. - Kui sa olemas oled siis nähakse su vigu , kui sind enam ei ole , igatsetakse seda perfektset inimest . - Dont call me, if you need me . - Olen ilus seestpoolt.. Väline ilu on lihtsalt lisavarustus. - Küll on kahju , et ma ei ole selline nagu teised tahaksid , et ma oleksin. Küll on kahju , et olen just selline nagu ma olen. Küll on kahju , et kõik minus pettuma peavad. Kahju on mul ka sellest , et tegelikult ei ole mul millestki kahju. - Mul on ilus elu - head sõbrad , parim poiss-sõber & toetav pere. Kõik on täpselt nii nagu olema peaks... Tegelikult mulle meeldib valetada , & ka see oli vale... Aga ilusat sorti vale. Kõik on tegelikult otsevastupidi , nii nagu olema ei peaks. - Ma ei saa öelda , et armastasin Sind esimesest silmapilgust. Kui Sind esimest korda nägin , ütlen selle ausalt välja , ei sallinud ma Sind üldse. Sa näitasid huvi minu vastu üles , aga tol hetkel ei vaatanud ma Sind veel nii nagu praegu. Õppisin
VIII. SENECALT LUCILIUSELE TERVITUS. Sa käsid mul vältida rahvahulka, tõmbuda endasse ja rahulduda oma teadvusega," ütled sa, "kuhu jäävad nood teie juhtmõtted, mis käsivad tegevad olla surmani?" Selle jaoks, mida sulle aeg-ajalt näin soovitavat, olen ise tagasi tõmbunud ja välisuksed lukustanud, et saaksin paljudele kasulik olla. Ükski päev ei möödu mul jõude. Võtan öödelt lisa õpingute jaoks. Uneajaks pole ma vaba, uni võidab minu ja mu öistest valvustest väsinud ja kinnikippuvad silmad on suunatud tööle. (2) Olen eemaldunud mitte niipalju inimestest kui asjadest ja eriti omaenda asjadest; ajan järelpõlvede asju. Panen kirja mõndagi, mis neile kasu võiks tuua. Kirjutan tervislikke manitsusi, otsekui kasulike arstimite retsepte, olles kogenud nende tõhusust omaenda haavadel, mis, olgugi veel paranemata, on lakanud edasi aren
Filosoofiline definitsioon: transtsendentne(väljaspool aega ja ruumi), ontoloogiline(ta on olemas tugevamas mõttes, kui kõik muud asjad, mis on ajutised, sest ta on alati. Samuti on tema olemine absoluutne, täiuslik, kõige täiuslikum), kognitiive(ta teab kõike, mida on võimalik teada) ja moraalne (ta on eristus hea ja halva vahel, moraalireeglid lähtuvad tema olemusest) absoluutne substants. Ateistlik kriitika: fallotsentritsltik patriarhaalne fantaasia kõikvõimsusest ja eneseküllastusest. Me loome kujundi olendist, kes on kõikvõimas, kes loob absoluutse korra. 3. Jumala eksistentsi küsimus: ateistlik positsioon 1. Ludwig Feuerbach 1841 Ristiusu olemus: Jumala mõiste tuleb inimese sõltuvustundest: inimesed vajavad maailmas lohutust 2. Karl Marx Saksa ideoloogia Usk on oopium rahvale 3. Friedrich Nietzsche 1882 Rõõmus teadus Jumal on surnud 4. Freud 1972 ühe illusiooni tulevis Religioon on neuroos 4
tapavad inimese, kes oleks võinud sama hästi olla nende parim sõber, kuid muudeti ühe käsuga nende vaenlaseks. Sõdurite elu on raske, nad näevad surma. Nende päev koosneb surmast. Nad tapavad inimesi ning samal ajal näevad oma sõpru suremas. Nad lähevad koju, kuid isegi seal ei suuda olla rahulikult, sest mõtlevad sõpradele, kes on praegu rindel ning võivad nende abi vajada. Minul oli kunagi sõbranna, kelle isa oli sõdur. Isa oli kogu aeg Afganistaanis ning teistes välisriikides, minu silmis, võitlemas mitte millegi ja mitte kellegi nimel. Kuid sõbranna ütles mulle tihti, et isa on välismaal, sest kui ta juba kord on oma rühmaga sõjas käinud, siis teistkordselt ta ei saa enam lasta rühmal ilma temata minna. Ta kuulub sinna. Kunagi ma ei mõistnud seda üldse, kuid nüüd raamatut lugedes tuli see vestlus mulle uuesti meelde ning aastatega erinevaid raamatuid lugedes hakkan seda üha enam mõistma
Sina oled päikesekiir, minu hallis taevas. Sina oled minu õnn, millele saan naeratada koguaeg. Sina oled minu väike maailm, millest ei tahaks iialgi ära minna. Ma tahtsin sulle saata midagi armsat ja ülinunnut, aga postiljon käskis mul postkastis välja ronida. Ma mõtlen, et sa mõtled, et ma ei mõtlegi su peale - mõtle pealegi, et ma ei mõtle, mõtlen ikkagi su peale! Kallistades parimat sõpra ja kallistades tuttavat ... sellel on suur vahe! Parim kink, mida võid anda, on kallistus: üks suur sobib kõigile ja kellelgi ei ole kunagi midagi selle vastu, kui selle tagastad. I'am not your Barbie doll! I can't act like, I don't care ' Cause I do. Mulle on küll lihtne haiget teha, aga vähemalt ma pole nii tundetu, et ei saagi haiget. Mängi mänguasjadega, tunded jäta välja! Kui ütlen, et vihkan Sind, siis tõenäoliselt Ma valetaksin. Sest tegelikult see pole nii Ka paranenud haavast jääb arm Aitäh, et käitusid nagu Sa hooliks. Me näeme oma maailma must -
Närvid on nagu mingi kampsun, mille jumal on meie sissekudunud. Kui üks lõng katki läheb, siis lähed hulluks ja paistad näost imelik. This is my story ... it all begins here . JJust remember two things .. I´m here .. and I care (L) . The next time you think you're perfect, try walking on water . T JJust Smile And Everything Will Go Better - You'll See. So I let go, watching you, turn your back like you always do. S Kas päike tuli välja,või sa lihtsalt naeratasid? K She closed her eyes, and felt good, cause everything was just so fine. S Trying to be so perfect, cause I know you re worth it. T Ur only bad if u get caught... so that makes me a good girl.. right?! U Bite me , see if i care. B You're just jealous because the voices are talking to me. Y Time has no meaning. T Kui hülgasid mu ja arvad nüüd et olen üksi -siis sa raibe eksid kuna üksindus on alati minuga, kui teda vajan. m Kallis, sa oled nii feik, et isegi barbie tundub sinu kõrval tõelisena. K
Ma olen täpselt selline, nagu sina kunagi olla ei saa. Love me, Love me Say that you love me,Fool me, Fool me,Oh how you do me Kiss me, Kiss me,Say that you miss me. :) Tüdruk kellega ma saan ülipalju naerda , tüdruk keda ma saan usaldada , tüdruk kes mind alati aitab , tüdruk kes kuulab kui mul on mure , tüdruk kellega mul pole kunagi igav , tüdruk kellest ma hoolin , tüdruk keda ma ei taha mitte mingil juhul kaotada , tüdruk kes on mulle parim sõbranna ! ( L ) Mul pole silmad sinised, nagu taevas. Mul pole juuksed sädelevad, nagu merineitsil. Mu iseloom pole selline, nagu sooviksid. Ma pole viisakas, nagu võiks. Ja ma ei hakka ennast muutma, et olla keegi, keda ma pole ja et meeldida kõigile . Naer on miski, mis avab südamed ja paneb mõtlema kui palju on elu väärt. Aeg on täis valusaid pisaraid ja andeksandmatuid pettumusi, kuid on ka täis hetki,mis iial ei unune ja säravad aastate pärast ning hüüavad tasa...oli kord. When life gives you a hundred reason
Einstein Terve mõistus on 18ndaks eluaastaks kogutud eelarvamuste pagas. Ma ei tea mis relvadega peetakse kolmas maailmasõda, kuid ma tean et neljas peetakse kivide ja keppidega. Fredrick Nietzsche Kas inimene on Jumala vusserdis? Või on Jumal üks inimese vusserdistest? Mark Twain Ära ütle, et maailm on sulle võlgu. Maailm ei võlgne sulle midagi, sest ta oli siin esimesena Voltaire Kui Jumalat ei eksisteeriks, oleks olnud vajadus Ta välja mõelda. Iga inimene on süüdi kõiges heas, mida ta ei ole teinud. Ükski lumehelves ei tunne ennast laviinis süüdi. Platon Vaprus on teadmine mida karta ja mida mitte karta Winston Churchill Kui sa oled põrgus, siis liigu edasi. Parim argument demokraatia vastu on 5-minutiline vestlus keskmise hääletajaga George Carlin Mõtle kui loll on keskmine inimene. Mõista, et pool nendest on lollimad. Maja on ainult asjade hoidmiseks seniks kuni sa välja lähed ja neid juurde tood. Religioon on pannud inimesed uskuma, et taevas on nähtama
Sõprus/Armastus *Loevad need sõbrad, kellele sa võid helistada ka kell 4 hommikul. *Õige sõber on see, kes hoiab sul käest, kuid puudutab su südant... *Armastus ei tähenda seda, et inimesed vaatavad üksteist, vaid et nad vaatavad samas suunas... *Olgu sul alati: Õhk hingamiseks, Tuli soojendamiseks, Vesi joomiseks, Maa elamiseks ja Sõber armastamiseks. *Aeg ega kaugus ei nõrgesta sõprust *Sõprus ja armastus on kaks suurt tunnet, mis muudavad inimese täielikult *Õige sõprus on nagu tervis, mille väärtust tuntakse harva enne tema kaotust *Nii harukordne kui tõeline armastus ongi, kuid tõeline sõprus on veelgi harukordsem *Sõprus on pärl, mis midagi ei maksa, kuid paljugi väärt on! *Meie sõbrad teevad meile rohkem kurja üksnes sellepärast, et vaenlased meile ligi ei pääseks! *Igatsust armsa sõbra järgi tunned alles siis, kui olete lahkunud. *Sõbrast on vaid samm vaenlaseni, sest ta teab meist palju. *Õige sõber on see, kes hoiab sul käest, kuid pu
Sartre võitles tulihingeliselt kõige ebaõiglase vastu. Ta oli veendunud antifasist ning läks vabatahtlikult sõtta. Teise maailmasõja ajal viibis ta lühiajaliselt Saksamaal vangis. Aastal 1945 loobus ta õpetajaametist ning asutas ajakirja "'Les Temps Modernes" ("Moodsad ajad"). 1940. aastail oli Sartre kommunismi suhtes skeptiliselt meelestatud. Muutus tuli 1952. aastal, mil Le Havre'is puhkes suur dokitööliste streik. Siis ütles kirjanik: "Kas tahame või mitte, aga vene sõdur on kommunist ja me peame teda toetama. Mina toetan kõigi maade kommunistlikke parteisid." Samas mõistis Sartre hukka Punaarmee invasiooni Ungarisse 1956 ja Tsehhoslovakkiasse. 4 Pärast Stalini surma 1953 tutvus ta kirjanik Konstantin Simonoviga ja külastas Nõukogude Liitu. Selle reisi ajal oli tal armulugu oma tõlgi Lena Zoninaga. Suvepuhkusel viibiv
Hume: ,,Ilu ei ole asjades enestes asuv kvaliteet: ta eksisteerib vaid inimvaimus, mis teda vaatleb." Immanuel Kant: esmärgipärasus ilma eesmärgita. 46. Kuidas on võimalik määratleda kunstiteost? Esimene vastusevariant tuleb Platonilt: kunstiteos on millegi objektiivse koopia, imitatsioon või jäljendamine. Ilus on teos juhul, kui ta on tehtud hästi. Platoni arvates on iga kunstiteos koopia koopia. Esteetikud: kunstiteos on millegi väljendamine. Subjektiivne väljendamine- kunst on millegi subjektiivse, nt autori mõtte või idee, väljendamine meeleliselt tajutavas vormis. Objektiivne väljendus: millegi objektiivse, näiteks kehatu, konkreetne väljendamine meeleliselt tajutavas vormis- Aristoteles, Hegel ja Cassirer, romantikud. Aristotelese substantsi teooria. 47. Kuidas on võimalik mõista kunstiteose autori rolli? Platon kirjeldab kunstnikku kui mingisugust vahendajat, meediumi. Miski peab kunstnikku
universumis on see, et keegi neist pole meiega kontakti võtnud. 76. Taevas ei ole ida ja läänt - inimesed mõtlevad need välja ning usuvad siis nende tõelisusesse. 77. Iga inimene teab, et teised teda hinnates eksivad, aga ta ei tea, et ka tema eksib teisi hinnates. 78. Rusikas käega ei saa võtta ega ka anda. 79. Inimene, kui tal on hea olla, mõtleb harva. 2 80. Iga inimene on täpselt niikaua elus, kui mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib. 81. Keegi pole nii vaene, et tal pole midagi anda. 82. Kannatus pole karistus, kannatus on tagajärg. 83. Me kasvame iga kord, mil me ei kasuta ära teise nõrkust. 84. Meie alguse ja lõpu vahel on vaid petlik sekund. 85. Üks koer haugub varju peale, sada koera hauguvad haukumise peale. 86. Suurtel hingedel on tahe, nõrkadel on ainult soovid. 87. Mida tehakse lastele, seda teevad nemad ühiskonnale. 88
kuulajaskonnaks -- kogu inimkond. Oo, inimene! Ükskõik, mis maalt sa ka pärined või millised on su tõekspidamised-- kuula: see on sinu lugu. Ma usun, et ma ei lugenud seda välja teiste sinusuguste raamatutest, sest need valetavad --, vaid otse loodusest, mis ei valeta kunagi. 9 Kõik, mis on pärit loodusest, on tõene--väär saab olla vaid see, mille ma olen tahtmatult ise lisanud. Ma kõnelen kaugetest aegadest -- kui palju küll oled sa tolle ajaga võrreldes muutunud! Ma kirjeldan sinu niiöelda liigielu, võttes aluseks su algsed omadused, mida haridus ja kombed on võinud rikkuda, aga mitte iial hävitada. Ma aiman, et on olemas vanus, millesse üksikisik tahaks alatiseks püsima jääda -- aga sina otsid aega, millesse sa soovid, et su liik oleks alatiseks jäänud. Sa pole rahul oma praeguse seisundiga -- põhjustel, mis kuulutavad su järeltulijatele ette veel suuremat meeleheidet