Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Jõujooned on mõeldavad jooned elektriväljas, mida mööda püüab liikuda sellesse välja asetatud keha. Jõujoonte suunaks (jõudude mõjumise suunas) elektriväljas loetakse leppeliselt suunda, mida mööda liiguks elektrivälja asetatud positiivse laenguga keha.
Järjestik piirikus on diood ühedatud järjestiku koormustakistus, enamasti kasutatakse 0 taseme piiramiseks ja sel juhul sõltub piiriku toime dioodi ühendusviisist Dioodi toime dioodpiirikus sõltub toimiva pinge polaarsusest kui dioodile toimib päripinge siis on dioodi takistus tunduvalt väiksem kui koormus väiksem ja Uvälj on ligikaudu võrdne Usis. Mõjuva vastupingel on takistus väga suur ehk väljundpinge sel juhul on väljundi pinge.
Jaama kasutegur on vahemikus 4…8 % ja ühesugusel võimsusel on selle üldpindala sama suur nagu rennpeegelelektrijaamadel. Jaama eelis teiste päikeseelektrijaamade ees seisneb pideva, päikesepaistest sõltumatu talitluse võimaluses, sest soojussalvesti ülesannet täidab tiik ise. Maailma esimene seda liiki elektrijaam (tiigi pindalaga 7000 m2 ja generaatori talitlusvõimsusega 150 kW) valmis aastal 1979 Iisraelis, Surnumere lähedal.
Jfet - s (Junction Field Effect Transistor) ehk pn-siirdega väljatransistoris moodustab kanali n- v. p-juhtivusega pooljuhtplaat (joonisel n-juhtivusega), mille otstest lähtuvad elektroodid läte (Source) ja neel (Drain). Pooljuhtplaadi ühel küljel on moodustatud vastupidise juhtivusega ala, mida nimetatakse paisuks.
Järgiv - või programmjuhtimisega elektriajami abil pööratavaid tasapeegleid (heliostaate), mis suunavad kiirguse väiksemapinnalisele, suure neeldumisteguriga (nt 0,95 või enam) vastuvõtuseadisele (joonis 1.) Torn-päikeseelektrijaam 1 päikese suunda järgiva ajamiga peegel
Jrivkäivitr - rse peamiseks eeļiseks traditsiooIriļisįe käivitusviisidega võrręļdes oll aga võittraļus pidurdusrambi kuju nirrg valida įaindlikult iuhtida käivitusralnįri 'ia se,da vastavaļt töörrrasina või teĻroloogia vajaclr-rstele.
Joonelt 6 on näha, et HAL süsteem koosneb järgmistest Joonis 6. HAL5 Suit osadest: kontroller/arvuti, aku, bioelektrilised sensorid, nurga sensorid, kiirendus sensorid, pinna reaktsiooni sensoritest (COP/COG (center of gravity) sensoritest) jne.
Juhtskeeme ehk desifraatoreid. Indikaatorid ise on kujundatud kas ühise katoodi või ühise anoodiga (kasutatavad juhtskeemid on vastavalt erinevad). Ühise anoodiga indikaatori skeem on toodud näitena joonisel 2.8.
Jooniselt on nälra. et pidewalitluse Sl puhul talub nrootor rrimimomenti vaid nirnikįiruseĮ. Kiiruse väirenenrise] jahtumistingirriused haļvenevad ning koos sellega väheneb ka rnootori poolt talutav koornrus.
Järjestikstabilisaatoris on (joon.3.17) reguleeriv element tarbijaga järjestikku ja kuna reguleerelement toimib muudetava takistusena, siis toimub väljudpinge stabiliseerimine pingelangu reguleerimisega reguleerelemendil.
Jooniselt on näha, et dioodtüristori võib vaadelda ka koosnevana kahest transistorist. Väikese rakendatud pinge korral on dioodtüristori vool nullilähedane, kuna teda läbib ainult siirde j2 vastuvool.
Joonis1 täna on elektronkiiretoru: katood – võre e. modulaator, mis kokku moodustab elektronkahuri, elektronid suunatakse luminestseerivale ekraanile, mis on tehtud RGB kiirgavate triipude või punktidena.
Jooniselt on näha, et päripinge korral on sõltuvus lineaarne (alates lävipingest - ca 0.6 V) ning vastupinge võib minna väga suureks, ilma, et vastuvool tõuseks märgatavalt.
Jaotla - omaette ruumina või piiritletud pinnal paiknev elektriliste jaotus- ja lülitusseadmete kompleks koos juhistiku, lisaseadmete, ümbriste ja ehitustarinditega.
Jaotuskilp - territooriumi ehituse keskne jaotus ja lülituseadmete kompleks koos juurdekuuluvate kaitse-, juhtimis- ja muude seadmetega, ümbriste ja tarinditega
Juhtivuseks ehk elektronjuhtivuseks, aukude liikumisel tekib p-juhtivus ehk aukjuhtivus. Puhtas pooljuhis on vabade elektronide arv võrdne aukude arvuga.
Jaapani süsteem on põhimõtteliselt samasugune, ainult dioodi tähisena kasutatakse 1S. Vene tähistussüsteemis koosneb dioodi tähis viiest elemendist.
Juhuslik suurus on suurus, mis sõltub juhuslikust sündmusest ja mille väärtust pole enne juhusliku sündmuse toimumist võimalik kindlaks määrata.
Juhtideks nimetatakse eesti elektrotehnilises oskuskeeles kõiki juhtmeid kaableid, latte ja muud elektrivoolu juhtimiseks ettenähtud tooteid.
Juhuslik mõõteviga on ideaalsuurus. Reaalsete mõõtmiste puhul kasutame katsetulemuste hajumise ulatuse iseloomustamiseks A-tüüpi määramatust.
Järgmisel poolperioodil on mähise alumine klemm positiivne ja sel juhul kulgeb vool läbi dioodi VD3, läbi tarbija ja VD4 trafo ülemisele otsale.
Jaotusalajaam - • Varustatud elektriga tarbijaid enamasti madalpingel 0,4kV • Tööstusettevõtted toidetakse ka keskpingel
Juhtivuse ühik on siimens (S) Takisti (resistor) on komponent, mis on tehtud selleks, ettal oleks teatud suurusega takistus.
Juhtide korral on vabadeks laengukandjateks ioonid Dielektrikutes ehk isolaatorites on vabu laengukandjaid väga vähe.
Järelhelenduse kestus on ajavahemik, mille vältel ekraani heledus pärast elektronkiire kustumist langeb 1%-ni esialgsest.
Juhtmematerjalid - vask, alumiinium, pronks, messing ja teras 2. Magneetilised materjalid – teras ja nende sulamid.
Järgmisel poolperioodil on mähise alumine klemm positiivne ja sel juhul kulgeb vool läbi dioodi VD3, läbi tarbija ja VD4
Juhistikudel on oma tunnusvärvi isolatsioonid, mille järgi saaks neid eristada paigaldus- ja remonditöödel.
Juhtimissignaalide anduriks on takistus R, mis on lülitatud signaliseeriva ja mõõtva potentsiomeetri liugurite vahele.
Jõutrafod on kolmefaasilised. Ühefaasilise trafo teooria kehtib kolmefaasilise trafo ühe faasi kohta.
Juhtide ühendused – Al.juhtide ühendamiseks kilbi või muu seadmega tuleb paigalduskohal piisavalt ruumi
Juhtimismeetodeid on eriti sobilik rakendada lihtsate ühe sisendi ja ühe väljundiga süsteemide korral.
Juhuslik viga on põhjustatud mõõtetulemust mõjutavate parameetrite stohhastilisest muutumisest.
Juhtmähised on lülitatud vastassuunas ja sellega nendes indutseeritud pinged kompenseeruvad.
Jooniselt on näha, et dioodtüristori võib vaadelda ka koosnevana kahest transistorist.
Jal on rnuundurit üldse tilrti vaja ünrber progl'an]ljleericla ja piisab.
Juhtskeem - põhitunnusex on ahela olemasolu mille kaudu antaxe el.ajami sisen.
Järgneval pildil on näide tänapäeva lapsest ning nendest kes olid kunagi lapsed.
Juba praegu on maailma meditsiini infotehnoloogiavahendid aukartustäratavad.
Järgmisel leheküljel on esitatud vastav väljavõte tarkvarakeskkonnast L@Bsoft.
Järgnevatel joonistel on toodud võimsusjaguri ja –liitmiku kasutusnäited.
Järgivajam - Toidetaxe faasinihke ja –pingetega. Kiiruse regul.
Juhtide liited – tuleb jälgida, et klemmil on juhtmetalli tähis.
Jadaühenduse puuduseks on asjaolu, et tarvitid on omavahelises sõltuvuses.
Juhtimisahelad on kaitstud lühise eest sulavkaitsmetega F1 ja F2.
Jžlrgnevalt on toodud lįįhike ūlevaade nendest meetoditest.
Järjekorranumber on määratud aadressibittide kombinatsiooniga.
Juhiga tt - süsteem. Märkus: TT kasutusala on väike.
Juhtmed on vajalikud vooluringi osade ühendamiseks.
Juhtseadmete ülesandeks on realiseerida jäigalt etteantud programm.
Jäikus 2 - tsoonis on määratud el.ajami kogu võim.
Jtr - triivivoolu tihedus Jdif = Jtr kT ϕt = q
Jlrhlahelale pinge - 1101120 V Lįjnipinge L1, L2, L3 I
Joonis1 ük - lülitus. Trans üles, lin. elem.
Järjekorra number on esitatud aadressibittidega.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Jääkmagnetism on väike, siis sellisest materjalidest magneetumus on väike.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun