Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Tõmba moblasse sammulugeja! Tragimatele auhinnad Kõnni terviseks Sulge
Add link
Archimedes on matemaatilise füüsika, eriti staatikateaduse, isa; tema leidis kangiseaduse, leiutas nn Archimedese printsiibi, mis seisneb selles, et iga vedelikku asetatud keha kaotab oma kaalust niipalju, kuipalju kaalub vedelik selle keha ruumala suuruses; tema andis ligikaudse arvutusviisi ringjoone jaoks; leidis lause, et koonuse, poolkera ja silindri ruumalad suhtuvad nagu 1:2:3, kui nende aluspinnad ja kõrgused on võrdsed.
Archimedes – kuulsaim füüsik ja leiutaja (veetõstukina kasutatav kruvi, kiviheitja ning seadus kehade veevälja survest, mille peale tuli vannis – “Heureka!” Astronoomid pooldasid vastavalt Maa-keskset teooriat, mida põhjendas Ptolemaios (koostas ka maailmakaardi tollal tuntud maadest). Filosoofia: Keskuseks endiselt Ateena.
Archimedes – kuulus füüsik ja leiutaja, avastas seaduse kehade veeväljasurvest Ptolemaios – koostas maailmakaardi, tema seisukohad kujundasid Euroopa õpetlaste arusaamu kuni uusaja alguseni 9. Iseloomusta mõne lausega Platoni, Sokratese ja Aristotelese vaateid ideaalse riigikorra küsimuses.

Archimedes – matemaatik, füüsik, leiutaja, sõnastas füüsikas kehade veeväljasurve seaduse; paljude leiutiste seas üks tähtsamaid oli kruvi, mida tollal kasutati peamiselt veetõstukina • Aristarchos – esitas ajaloos esimesena heliotsentrilise (päikesekeskse) maailmapildi.
Archimedese arvutatu on ligi viis korda täpsem kui Vana-Egiptuse arvutus, viga vaid 0.0089 %, aga arvutatud ka kaks ja poolt tuhat aastat hiljem! Kes ei usu, võib seda käskude POLYGON ja AREA abil kontrollida, kui käsuga UNITS on seadistatud vastav kümnendkohtade hulk.
Archimedes on matemaatilise füüsika, eriti staatikateaduse isa. Tema leidis kangiseaduse, avastas nn Archimedese printsiibi, mis seisneb selles, et iga vedelikku asetatud keha kaotab oma kaalust nii palju, kui palju kaalub vedelik selle keha ruumala suuruses.

Archimedese seadus on ühtlasi laeva ujuvuse hüdrostaatika
Archimedese seadus - vedelikku asetatud keha üleslükkejõud on võrdne keha poolt välja tõrjutud vedeliku kaaluga Ideaalse vedeliku statsionaarel voolamisel voolu kiirus v on pöördvõrdeline toru ristlõike
Archimedese seadus - igale vedelikus või gaasis asetsevale kehale mõjub üleslükkejõud, mis on võrdne selle keha poolt väljatõrjutud vedeliku või gaasi kaaluga.

Archimedes - Sitsiiliast pärit matemaatik, füüsik, õlgadelt kinnitatud riidetükk leiutaja. Formuleeris hüdrostaatika seaduse Himation - Paksem üleriie
Archimedes - füüsik ja leiutaja, leiutas kruvi, konstrueeris linnakindlustusi, sõjatehnilisi seadmeid (kivi- ja nooleheitja), hammasrataste leiutaja.
Archimedese hauakambris on skulptuur, mis illustreerib tema lemmikut matemaatilist tõestust, koosnedes sama kõrguse ja diameetriga kerast ja silindrist.

Archimedes - Archimedes on matemaatilise füüsika, eriti staatikateaduse, isa; tema leidis kangiseaduse, leiutas nn Archimedese printsiibi
Archimedes – matemaatik, füüsik, leiutaja; formuleeris hüdrostaatika seaduse (Heureka) Astronoomid teadsid, et maa on kerakujuline.
Archimedese seadus – Igale vedelikus olevale kehale mõjub üleslükkejõud, mis on võrdne keha poolt välja tõrjutud vedeliku kaaluga.

Archimedes – füüsik ja leiutaja, leiutas kruvi, avastas seaduse veeväljasurvest, konstrueeris kindlusi ja sõjaseadmeid
Archimedese seadus – Üleslükkejõud on võrdne vedeliku (gaasi) selle ruumiosa kaaluga, mille keha asendab e. välja tõrjub.
Archimedese ehk üleslükkejõud (N) Fü = gVρ (5) V - keha ruumala (m3) ρ - keha erikaal e. tihedus (kg/m3)

Archimedese seadus – kehale mõjuv üleslükkejõud võrdub välja tõrjutud vedelikule mõjuva raskusjõuga.
Archimedes – kuulsaim füüsik ja leiutaja, (kiviheitja, vannis tuleb vesi välja “heureka”)
Archimedes 3 - 4 sajandit eKr. Selle aja katapuldid olid lihtsalt väga suured

Archimedes – füüsik ja leiutaja, veeväljasurve, kruvi, kindlused jne
Archimedes – kreeka matemaatik, füüsik, astronoom ja leiutaja.
Archimedes - matemaatik, füüsik, astronoom, insener ja leiutaja.

Archimedes – Hellenismiperioodi kuulsaim füüsik ja leiutaja.
Archimedes - Sitsiiliast pärit matemaatik, füüsik, leiutaja.
Archimedes - kuulsaim füüsik ja leiutaja hellenismiperioodil.

Archimedes – üks antiikaja tähtsaim teadlane.
Archimedese jõud on raskusjõule vastassuunaline.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Archimedese tigu - sirgjoonelise lõiketeraga, mis asetatakse teo läbimõõdu e. diametraaltasandisse (joon. 14). Teo telglõige on sirgjoonelise profiiliga hammaslatt, tratta hammaste külgpinnad samas lõikes on evolventsed.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun