Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
UUS NFT/Krüpto mäng on tulemas. Pane ennast kirja, et saada head kraami enne kui mäng välja tuleb. Teeni krüptot! TEE TASUTA KONTO Sulge
Facebook Like
Add link
Keemiline side – aatomite- või ioonidevaheline vastasikmõju, mis seod nad molekuliks või kristalliks Kovalentne keemiline side – aatomitevaheline keemiline side, mis tekib ühiste elektronipaaride moodustumisel Polaarne kovalentne side – kovalentne side erineva elektronegatiivsusega aatomite vahel, sidet moodustavatel aatomitel tekivad seejuures erinimelised osalaengud.
Keemiline side - viis, kuidas kaks või enam aatomit või iooni on aines omavahel seotud iooniline side- ioonidevaheline keemiline side, mis tekib vastasmärgiliste laengutega ioonide elektrilise tõmbumise tulemusena (metalliline) kovalentne side-ühiste elektronpaaride vahendusel aatomite vahele moodustuv keemiline side (mittemetalliline)
Keemiline side – ühise elektronpilve abil moodustuv osakestevaheline side; • keemilise sideme pikkus – kaugus aatomituumade vahel molekulis või kristallis; • keemilise sideme energia – töö, mis tuleb teha, ehk energia, mis tuleb kulutada keemilise sideme lõhkumiseks (või mis vabaneb keemilise sideme tekkel).

Keemiline side - seob aatomeid molekulideks ja kristallideks Keemilise sideme liigid: • Kovalentne side – ühtlustunud elektronpaaride vahendusel • Iooniline side – positiivsete ja negatiivsete ioonide vahel Keemiliste sidemete tekkimine – tekib aatomite „annetamise“ või „ühistamise“ teel
Keemiline side - aatomite-või ioonidevaheline vastastikmõju,mis seob nad molekuliks või kristalliks Kovalentne aine-aine,milles aatomid on seotud kovalentsete sidemetega Kovalentne side-aatomitevaheline keemiline side,mis tekib ühiste elektronpaaride moodustumisel
Keemiline side - aatomite või ioonide vaheline vastasmõju, mis seob nad molekuliks või kristalliks. KEEMILINE SÜMBOL- keemilise elemendi ühe- või kahetäheline tähis, tuletatud elemendi lad.k nimetusest.

Keemiline side – aatomite- või ioonidevaheline vastasmõju, mis seob nad molekulideks või kristallideks Kovalentne side – aatomitevaheline keemiline side, mis tekib ühise elektronpaaride moodustamisel
Keemiline side – aineosakeste vahelise vastasmõju kindel viis, tekkes osalevad väliskihi elektronid. MITTEPOLAARNE KOVALENTNE SIDE – sama elemendi aatomite vahel, elektronegatiivsused on ühesugused.
Keemiline side – aatomite- või ioonidevaheline vastastikmõju, mis seob nad molekuliks või kristalliks. Kovalentne side – ühiste elektronpaaride vahendusel aatomite vahele moodustuv keemiline side.

Keemiline side – aatomite- või ioonidevaheline vastastikmõju, mis seob nad molekuliks või kristalliks. kordne side – keemilist sidet, mis tekib kahe aatomi vahel mitme ühise elektronipaari abil.
Keemiline side – aatomite või ioonide vaheline vastasmõju, mis ühendab aatomeid molekulis või ioone kristallides Iooniline side – erinimeliste laengutega ioonide vaheline keemiline side.
Keemiline side – side aatomite vahel Keemilise sideme põhitüübid: Kovalentse sideme puhul on sidet moodustavatel aatomitel ühine elektronipaar.

Keemiline side on vastastiktoime aatomite vahel molekulides ja ioonide vahel kristallides 9.Energiatsoon- Elektronide lubatud energiate vahemik.
Keemiline side on aineosakeste vastastikmõju, mille tulemusena tekivad uued ioonid, molekulid, kristallid, mis on energeetiliselt püsivamad.
Keemiline side – kahe või enama aatomi (iooni) vaheline side, mis liidab aatomeid molekulideks ning aatomeid või ioone kristallideks

Keemiline side - aatomeid seob molekulideks ja kristallideks keemiline side, mille põhiliigid on ioon- ja kovalentside.
Keemiline side - viis, kuidas kaks või enam aatomit või iooni on aine molekulis või kristallis omavahel seotud.
Keemiline side – aineosakeste vahelise vastasmõju kindel viis, tekkes osalevad väliskihi elektronid.

Keemiline side – aatmite- või ioonidevaheline vastasmõju, mis seon nad molekuliks või kristalliks.
Keemiline side – on jõud või mõju mis seob aatomi molekuliks või ioonid kristallideks.
Keemiline side on vastastiktoime aatomite vahel molekulides ja ioonide vahel kristallides.

Keemiline side on viis, kuidas kaks või enam aatomit või iooni on aines omavahel seotud.
Keemiline side – mõju, mis ühendab aatomid või ioonid molekuliks või kristalliks.
Keemiline side on viis, kuidas kaks või enam aatomit või iooni on aine lähteaineks.

Keemiline side on seda polaarsem, mida erinevamad on elementide elektronegatiivsused.
Keemiline side on viis, kuidas kaks või enam aatomit on molekulis omavahel seotud.
Keemiline side – viis kuidas kaks või enam aatomit on omavahel molekulis seotud.

Keemiline side on mõju, mis ühendab aatomid molekuliks või ioonid kristalliks.
Keemiline side on mõju aatomite või ioonide vahel molekulis või kristallis.
Keemiline side – aatomite või ioonide vaheline side molekulaarses aines.

Keemiline side on aatomite vastastikune mõju, mis tagab terviku püsimise.
Keemiline side on mõjujõud elementide aatomite vahel ühendis.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun