Sõnu seletav sõnaraamat

Uimed – võimaldavad liikuda soovitud suunas • Küljejoon – meeleelund, mille abil kala tajub vee võnkumisi • Lima – vähendab hõõrdumist vees • Varjevärvus – pealt tumedam, alt heledam, seostub ümbritseva taustaga.
Ujuvus on laeva võime ujuda veepinna suhtes kindlaksmääratud asendis kandes ettenähtud hulgal lasti Ujuvuse tagavara on laeva korpuse veekindel ruumala ülevalpool lastveeliini (kaubalaevadel 30-50%, tankeritel 15-25% reisilaevadel -100% täisveeväljasurvest) Vee sattumisel laeva avarii tagajärjel, vajub laev sügavamale, kuid tänu ujuvuse tagavarale jääb veepinnale
Upwelling ehk süvaveekerge (ingl. keelest, up – ülespoole, well – tulvama) – süvakihtidest pärineva külma vee tõus (ookeani) mere pinnakihtidesse [4]. Süvaveekerke piirkonnad on piiratud alad, kuid tõusnud veed ning nende mõju okeanograafilistele tingimustele võib levida sadadele kilomeetritele.

Ukc on alla 10% suurimast süvisest või see on mingi teine protsent, mis on kindlaks määratud reisi planeerimise staadiumis, on tähtis, et vahitüürimees teaks seda, et on vajalik vähendada laeva kiirust, et vähendada süvise suurenemist laeva kiiruse tõttu madalas vees.
Ujuvuse tagavara on laeva korpuse veekindel ruumala ülevalpool lastveeliini (kaubalaevadel 30-50%, tankeritel 15-25% reisilaevadel -100% täisveeväljasurvest) Laeva uppumatuseks nimetatakse tema võimet säilitada ujuvus ja püstuvus ühe või mitme laevaruumi täitumisel veega.
User mapping - linked to radar . Display of Chart Updates . Networking . Safety Checking and Warning . Complete Voyage Recording including past track . Fully Type Approved to IEC 61174 . Type Approved Autopilot Track Control

Utilisatsioonikatlad möödavoolu - torustikega, mille kaudu automaatsete või käsitsi juhitavate siibrite abil juhitakse väljalaskegaasid mootori väikestel koormustel või piiratud aurutarbimisel osaliselt või täielikult katlast mööda.
Uimed on kalade omapärasteks aerudeks, kuid esineb kalu ,kel rinna – ja kõhuuimed puuduvad(mureen). Leidub kalu (koopakalalastehulgas) kellel puuduvad silmad: igaveses pimeduses elades ei ole need vajalikud.
Uuringu puhul on torustik enne lüpsi veest nii tühjaks tehtud, kui võimalik, kuid sellegi poolest täheldati veel pärast 12 lehma lüpsi külmumistäpi hälvet, mis vastab 0.5 % lisatud vee kogusele.

Upwelling on tingitud tuultest ning Ekmani transpordist, mis on Coriolisi jõu tõttu pööratud tuule suunast paremale põhjapoolkeral ning vasakule lõunapoolkeral, ja on sellega risti.
Ujuvus - ja kaalujõudude epüürid Laeva tugevus on laeva võime purunemata või praktilist kasutamist raskendavate deformatsioonideta taluda ekspluatatsioonis esinevaid välisjõude
Ujukid - kinnitatakse traalnooda ülemisele selisele, et kindlustada traalnooda vertikaalava. Ujukid on kerakujulised ja valmistatudpastmassist (õõneskehad).

Udu on vahetult aluspinna kohal heljuvate veepiiskade, harvemini jääkristallide või mõlemate kogum, mis vähendab nähtavust väiksemaks kui 1 km. (1)
Uus hiiglane on laevaehituse tippsaavutus ning oma suuruselt jääb ta alla vaid Oasis-klassi laevadele, kuid tehniliselt tasemelt ületab neid märgatavalt.
Udar on päritolult nahamoodustis, kid talitluselt suguorgan, sest üleminek emakasiseselt toitumiselt tavalisele toitumisele toimub piimakaudu.

Upwelling on tavaliselt tuvasatav merepinna temperatuuri (SST) satelliitfotode või temperatuuri / soolsuse väljade kaardistamise abil.
Ujuvuskese – centre of flotation F – tegeliku ujuvuspinna raskuskese; punkt ujuvuspinnal, mille ümber laev kreeni ja trimmi läheb.
Umbes 21 – 31 mm pikkustena moonduvad nad maimudeks, kes hoiduvad põhjalähedastesse kihtidesse, hiljem järk-järgult sügavamale.

Uued laevad on võimelised opereerima saarte vahel ja avamerel (autonoomsus 1500 nm). Lähikaitse relvaks on Boforsi 40 mm-ne kahur.
Universaalsed segalastilaevad on pakendkauba (kastid, kotid jms.), valtsmetalli, autode, konstruktsioonide .... jne. veoks.
Urmax on dioodi siirdele rakendada lubatav vastupinge suurim väärtus; sagedusala piirdesagedus.

Uus koorik on nahkne ja pehme, ta kõveneb kui vähk siirdab kaltsiumi vähikividest uude kesta.
Ukse raam on tugevdatud diagonaalsete taladega. Ukselehed kaetakse 1,5-…2-mm lehtterasega.
Ujuvusvaru – reserve buoyancy – laevakere maht ujuvuspinna ja vabapardateki vahel.

Udara - ja nisadetervishoiu seisukohalt pole see lüpsiviis sugugi õigustatud.
Ull - raadiojaam 68. Milline teguviis on õige? 1. Vasakpoolne 2. parempoolne
Uurimislaev on laev, mis on kujundatud ja varustatud läbi viima uurimistöid merel.

Upwelling on üks tähtsamaid ookeanis toimuvatest dünaamilistest prostessidest.
Uutel laevadel on olemas ka eraldi kajutid inimestele, kes ei saa omal jõul kõndida.
Uurimismeetodiks on tekstitöötlus. Informatsiooni laevade kohta leian internetist.

Uutel kruiisilaevadel on väga palju võimalusi teha sporti ja olla alati aktiivne.
Uuel laeval on kasutatud tänapäeva tipptehnoloogiat.
Uurimise all on jätkuvalt kõik võimalikud põhjused.

Ujuda on kergem, kui keha on pikliku kujuga.
Uuristus - ja kulumisprotsesside toimel.

Umbes 6 – 7 nädalat Umbes 1000

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto