Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Tunnikava (0)

4 HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Miks on maa kera kujuline?
  • Mis on eha ja koit?
  • Kui kaugel me näeme?
  • Milliseid lisateadmiseid te täna saite?
Õppeaine: Loodusõpetus
Tunni teema: Maamudel.
Klass: 4.klass
Aeg: 9:00-9:45
Õppevahendid: Õpik, töövihik, tahvel , smart tahvel, gloobus .
Tunni eesmärgid: Selgitada õpilastele miks on maa kera kujuline? Mis on eha ja koit ? Kui kaugel me näeme? Muistendid maailma tekkimisest.
Aineõpetuslikud (akadeemilised T,O,V) pädevused:
Õpilane tunneb huvi maailmaruumi ehituse vastu.
Õpilane nimetab Päikesesüsteemi planeedid .
Õpilane kirjeldab joonise põhjal Päikesesüsteemi ehitust.
Arendavad (võimed):
Õpilane teab, mida tähendab, et Maa on kerakujuline.
Kasvatuslikud:
Õpilane kuulab kaaslast .
Tunnikäik:
Tunni osad, struktuuri elemendid
Tegevuste kestvus (minutites)
Õpetaja poolt kavandatud ja organiseeritud õppetegevuste kirjeldus (meetodid,juhendid, küsimused, õpilaste ja õpetaja tegevus jne)
Hindamine
Põhjendused, mida mingi tegevusega saavutada tahetakse. Ehk MIKS?
I Ettevalmistus põhiosaks
*tunni organiseerimine
1 minut
(9.:01)
  • Tunni alustamine
Õpilased tõusevad tunni alustuseks püsti ja toimub tevitamine.
Tere hommikust! Alustame tunniga võtke istet.
*tähelepaanu haaramine
5 minutit
(9.06)
Jagan vahetunnis laudadele paari peale maamudeli (gloobuse). Peale kohale istumist annan lastele aega seda uurida.
Lapsed, kellel on kodus gloobus olemas?
Kas teate milleks saab gloobust kasutada?
Saan teada laste vastustest paljudel lastel on kodus gloobus olemas ja kas nad oskavad seda kasutada.
Toon õpilased vahetunnist uuesti tunni lainele ja panen neid kaasa töötama.
Aktiveerin eelteadmised.
Suunan õpilased tunniteema juurde.
* eelnevalt õpitu kordamine/ vajaminevate teadiste aktieerimine
6-7 minutit
(9.12)
4 minutit
(9.16)
Mängime gloobuse abil riikide otsimise mängu. Olete pinginaabriga koos võistkond. Mina ütlen teile riigi ja teie peate selle gloobuselt võimalikult kiiresti üles leidma. Vastamiseks pead nimetama riigi kõrval olevad naaberriigid ja kui tead, siis ka mandri, kus riik asub. Kui oled leidnud tõsta käsi, kolm kiiremat paari saavad punkti. Mäng kestab 5 minuti.
Kodusetöö kontroll.
Kontrollime ära kodustetöö.
Saan teada kui palju mäletavad õpilased eelnev aastal õpitud riike.
Kontrollin õpilaste teadmisi kodusetöö vastustest.
Tuletada õpilastele meelde riike ja nende asukohti.
Kodusetööö kontrolliga tuletan õpilastele eelnevat uuesti meelde.
*eesmärgi teatamine
5 minuti
(9.21)
Peale kodusetöö kontrolli esitan lastele küsimuse.
Kas te olete näinud sadamast lahkuvat laeva? Miks muutub laev väiksemaks ja lõpuks kaob?
Kuulan ära laste vastused ja kirjutan tahvlile tunniteema.
Täna räägime Maa kujust . Mida Te selle kohta teate?
Saan teada õpilaste eelnevad teadmised teemast.
Juhatan õpilased tunni teemasse sisse ja koondan nende mõtted tunniteemaga.
II Põhiosa
*peab tagama õpetusliku eesmärgi täitumise
10 minutit
(9:32)
Õpilased loevad õpikust (lk 46-49) läbi teema „Maa kuju“. Ootan.
Palun andke käega märku, kes on teksti loetud saanud. Mõelge, kas oskate vastata lehekülgedel olevatele küsimustele? Küsin Teilt neid mõne aja pärast.
Kirjutan küsimused tahvlile, et need oleksid õpilastel silmade ees.
Saan õpilaste vastustet teada, kas nad said teemast aru.
Õpilased viivad end teemaga kursi ja saavad oma teadmisi klassikaaslasetega jagada.
III Lõpetav osa
*harjutamine kinnistamine ja/võ rakendamine
8 minutit
(9:40)
Nüüd kontrollin Teie teadmisi, palun pange õpik laule ülespoole ja võtke lahti töövihik leheküljelt 24. Ootan hetke, kuni kõik on tv avanud ja ülesanded läbi vaadatud
Alustame, palun lahendage ära ülesanded 1-4 ära, mõne aja pärast kontrollime neid koos.
Näen, kas õpilased on aru saanud ja kuidas vastavad töövihiku küsimustele.
Ülesandeid lahendades kinnistavad õpilased uut teemat paremini ning üksi lahendades saavad juurde iseseisvust.
Tagasiside!
*tunni kokkuvõte/eesmärgi saavutuse kontroll
5 minutit
(9.45)
Milliseid lisateadmiseid te täna saite?
Palun arutla pinginaabriga, mida uut said täna tunnis teada? Kus teadmisi kasutada?
Ootan kuni õpilased on omavahelise vestluse lõpetanud.
Mis oli tänases tunnis õpitust kõige tähtsamaks ja miks?
Tund on lõppenud,lõpetame tunni. Võite minna vahetundi.
Näen, milliseid teadmisi õpilased omandasid ja kellele, mis meelde jäi.
Kinnistada õpilastele õpitut ja korrata tunni teemat.
Lisad
KT, TK, lisamaterjalid
Vaatame youtube’st juurde simulatsiooni maamudeli kohta.
Tunnikava #1 Tunnikava #2 Tunnikava #3 Tunnikava #4
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 4 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2014-02-11 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 88 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor agnes678 Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

Pedagoogika ülddidaktika tunniettevalmistus
13
doc

Pedagoogika ülddidaktika tunniettevalmistus

TUNNIKONSPEKT Õppeaine: Geograafia Klass: 10. klass Aeg: 14.11.11, teine tund. Õpilasete iseloomustus: Õpilastele tundub geograafia meeldivat ning tundi tullakse suhteliselt hea meelega. Tegemist on tavaklassiga, kus on nii tublimaid ja võimekamaid kui ka vähem motiveeritumaid ja vähemvõimekaid. Üheskoos on aga klass tubli ja nõrgemaid toetatakse. Õpilased viskavad palju nalja ning koosarutlused ja analüüsid sujuvad hästi, vähem soovitakse kirjalikku tööd. Tunnikava koostanud üliõpilase nimi: Tunni teema: Demograafiline üleminek Tunni eesmärgid: · Omandab arusaama, et riigi sündimus ja suremus, rahvastikuarv ei ole üksiseisev aspekt või lihtsalt number, vaid see on ajas muutuv suurus, tugevalt seotud riigi kui terviku toimimisega, arenguga (tehnika, meditsiin, valdav peremudel) jne. · Teab peamisi rahvastikutüüpe ning etappe. · Teab mis regioonides on inimeste oodatav eluiga l

Ühiskond
Võõrkeeles õpetamise metoodika õpimapp
38
docx

Võõrkeeles õpetamise metoodika õpimapp

Sisukord 1) Sissejuhatus..............................................................................................................................3 2) Üliõpilase Curriculum vitae (tööalane) ...................................................................................4 3) Iseseisev kontrolltöö.................................................................................................................6 4) Kahe järjestikuse tunnikava koos didaktilise materjaliga......................................................12 5) Kuulamis- ja kõnelemisoskuse kohta õppematerjal...............................................................25 6) Lugemis- ja kirjutamisoskuse kohta õppematerjal.......................................... ......................31 7) Mängu juhend ja läbiviimise kirjeldus....................................................................................37 8) Ühe artikli vaba refereering.................

Alushariduse pedagoog
Käitumine klassiruumis-Bill Rogers
194
pdf

Käitumine klassiruumis, Bill Rogers

Bill Rogers Käitumine klassiruumis Tõhusa õpetamise, käitumisjuhtimise ja kolleegitoe käsiraamat 1 Sisukord Arvustajad raamatust „Käitumine klassiruumis“ 4 Autorist 5 Teemad 6 Tänuavaldused 7

Psühholoogia
Matemaatika õpe erivajadustega lastele
69
doc

Matemaatika õpe erivajadustega lastele

alla (kõik tõmbavad) jne. Kui lapsed on sinuga juba harjunud, siis võib võtta veidi keerulisemaid lauseid aga ette öelda, et kui sa ei saa aru, siis palun küsi! Õpetaja peab lapse valesid lauseid parandama. Kui sa hakkad ainekava tegema, siis vaata ka eelneva klassi ja järgneva klassi ainekava. 11. Üldised nõuded tundide protokollimisele ja tunnikonspektide koostamisele. Igal tunnil on konkreetne teema ja see tuleneb ainekavast ja on kirjutatud tööplaani. Tunnikava võib olla mitmes tunnis täpselt ühesugune. Aga seda teemat peab konkretiseerima eesmärk! Selle eesmärgi sõnastus peab olema väga täpne! Eesmärk on igal tunnil erinev, kuigi teema on üks. Eesmärgi sõnastamisel tuleb lähtuda kujundatavatest oskustest, ehk sellest, mida me tahame lapsele selle konkreetse tunni jooksul selgeks õpetada. Konkreetse oskuse määratlemisel tuleb aluseks võtta õppesisu. Õppesisu annabki oskused ja pädevused, mida

Eripedagoogika
Pedagoogiline psühholoogia
50
pdf

Pedagoogiline psühholoogia

1. Sissejuhatus pedagoogilisse psühholoogiasse Ped.psühh. olemus ja seos teiste ped.distsipliinidega Pedagoogilise psühholoogia eesmärk on pedagoogiliste situatsioonide analüüsivahendite omandamine ja kasutamine, et langetada põhjendatud otsuseid. Peale kiire otsustamise ja valmis lahenduste rakendamise nõuab õpetajatöö ka tegevuse tulemuste ettenägemist. Õppe-kasvatustöö mõistmisele aitavad kaasa teadmised inimkäitumise seaduspärasustest. Pedagoogilise psühholoogia uurimisobjektideks on õpilane, õppimine ja õppimise tingimused. Pedagoogika ehk üldine kasvatusteooria koosneb tavaliselt üldpedagoogikast, kasvatusteooriast ja didaktikast. Üldpedagoogika ehk pedagoogika üldised alused annavad enamasti ülevaate kasvatuse ajaloost, ped.uurimismeetoditest, kasvatuse eesmärkidest ja hariduskorraldusest. Didaktika ehk õpetamisteadus vastab küsimusele mida ja kuidas õpetada, käsitleb õppesisu ja –meetodite küsimusi. Kasvatusteooria käsitleb üldjuhul kas

Alternatiivpedagoogika
Eesti keele õpe erivajadustega lastele I konspekt
53
docx

Eesti keele õpe erivajadustega lastele I konspekt

Eesti keele õpe erivajadustega lastele I 1. Eesti keel kui õppeaine – olulised põhimõtted õpetamisel Eesti keele kui õppeaine ülesanded sõltumata koolitüübist:  Arendada kõiki kõnevorme ja kõnefunktsioone (teabevahetus, reguleeriv-planeeriv, tunnetuslik). Kõne kirjalik vorm (lugemine ja kirjutamine) tuleb vajaduse korral kujundada koolis algusest (laps ei pea kooli astudes lugeda ja kirjutada oskama, kuigi seda oodatakse).  Teadvustada (seda küll erinevas mahus sõltuvalt koolitüübist) spontaanselt kasutatavat keelt: anda teadmisi keelest ja kujundada metakeelelised analüüsioskused.  Anda teadmisi emakeele kaudu. Olulisemad on koduloolised teadmised ning teadmised rahvuskultuurist, suhtlemisest ja inimeste käitumisest (käitumisaktide analüüs ja hinnangute andmine).  Kujundada oskused õppimiseks emakeelsete tekstide abil, s.t. oskused tekste analüüsida, tekstides orienteeruda, t

Eripedagoogika
Keelekümblus kui kasvatusfilosoofiline probleem
34
doc

Keelekümblus kui kasvatusfilosoofiline probleem

TALLINNA ÜLIKOOL Kasvatusteaduste teaduskod Kasvatusteaduste osakond KOOPERATIIVNE PROJEKT KEELEKÜMBLUS KUI KASVATUSFILOSOOFILINE PROBLEEM KOOSTAJAD: JUHENDAJA: ENE-SILVIA SARV TALLINN 2008 Sissejuhatus. Meie grupi poolt valitud teema on väga aktuaalne tänapäeval, sest keelekümbluse programm on praegu viidud paljudes koolides. On huvitav teada, mis see termin, nagu ,,keelekümblus" üldse tähendab, selle plussid ja miinused ja milliste probleemidega selle programmi järgi õpivad lapsed kohtuvad. Meie leidsime selle raamatu, nagu ,,Keelekümbluse käsiraamat", kust võtsime palju huvitavaid fakte ja mõtteid. See raamat aitas meid koostada kooperatiivse projekti, kust saab leida erinevaid vastuseid tekkinud küsimustele. Mis motiveeris meid võtta sellise teema? N

Sissejuhatus kasvatusfilosoofiasse
Uurimistööde korraldamine
64
doc

Uurimistööde korraldamine

Uurimistööde ja praktiliste tööde läbiviimise korraldamine gümnaasiumis. Juhendmaterjalid koolidele 2 SISSEJUHATUS Maie Soll Õppekava talitus Haridus- ja Teadusministeerium 2010.a. jõustunud Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus ja Gümnaasiumi riiklik õppekava toovad muudatused gümnaasiumi lõpetamise tingimustesse. Muutub kohustuslike eksamite arv, kuid lisaks sellele peab õpilane olema koostanud ka õpilasuurimuse või praktilise töö ja sooritama õppesuunast tuleneva koolieksami. Paljudes Eestimaa koolides on üsna pikk traditsioon nii õpilasuurimuste läbiviimisel kui ka praktiliste tööde tegemisel. Praktiliste tööde koostamise ja kaitsemise kogemused on enamasti koolidel, kus õppesuundadeks on olnud kunst, muusika, majandus jms. Valitud õppesuunal töö teostamise nõude sisse viimisega on antud õpilastele võimalus näidata, missugused teadmise

Uurimistöö




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun