Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Traktoristi töökohaks on kabiin , kuhu on koondatud kõik tähtsamad juht ja kontroll organid .Kabiini sisenedes peab traktorist kasutama treppi ja käepidemeid ,ning sees olles kasutama juhtimisseadmeid. Õnnetuste põhjused võivad olla 1)Käepidemete ja treppide vale konstruktsioon ja asetus 2)Juhtorganite vale asetus 3)Libedad kulunud trepid,põrandad 4)Traktoristi väsimus,hõivatus,tähelepanu hajumine Trepiaste ei tohi oli üle 50 cm maapinnast.
Traktori k - 700 kaal on 11000 kg Hind 1988 aasta oma on 9 488 € Üldotstarbeline neljarattaveoga ratastraktor, nõukogudeaegse klassifikatsiooni järgi kuulus veojõuklassi 5 t (50 kN). Ettenähtud mitmesuguste põllumajandustööde tegemiseks agregaadis laiahaardeliste haakeriistadega suurendatud kiirustel, kuid samuti ka kasutamiseks ehitus-, teedeehitus- ja transporditöödel.
Traktor on saanud põllumajanduses võtmesõnaks ja tehnilise progressi eestvedajaks. Põllumajanduslikus tootmises kasutatavad masinad ja tehnoloogiad mõjutavad otseselt: 1) põllumaa viljakust, 2) töö- ja energiaressursside kulu, 3) tootmise tasuvust, 4) looduskeskkonda, 5) põllumajanduslikus tootmises hõivatud inimeste elukvaliteeti.

Traktoritehüdrosüsteemil on tavaliselt kolmahelat: • kõrgrõhuahel (p = … 250 bar, Q = … 120 l/min) - riputusmehhanismidejuhtimiseks, hüdrauliliseroolikäitamiseks, täiendavatemehhanismiderakendamisek sjajuhtimiseks; • madalrõhuahel (p = 20 bar, Q = 30 l/min) - power-shift jõuülekande, käitusvõllijadiferentsiaalilukustusejm.
Traktori esisild on alaliselt sisselülitatud, tagasild aga vajadusel, näiteks transporditööde tegemisel väljalülitatav.
Traktoritel on väga kõrge raskuspunkt ja seetõttu suur ümberminemise oht. Enamikul uutest traktoritest on juba olemas eeskirjade kohane juhti kaitsev turvakabiin, mis ümbermineku korral hoiab ära juhi kinnikiilumise traktori ja maapinna vahele.

Traktorid on varustatud siduripiduriga, mille ülesandeks onsiduri veetava võlli tavalisest kiirem seiskamine, käikude sujuvam sisselülitamine ja ta rakendatakse tööle siduripedaali allavajutamisel ehk siduri lahutamisel.
Traktori stabiilsuseks on vaja 1)Teada palju ta tohib tõsta 2)Kasutada teatud kogust lisa raskusi 3)Teada kuidas toimub lisakoormuste jagunemine ,esiratastele minimaalselt 40 % raskusekst Lisaraskused võib ka jaotada rataste külgedele.
Traktoristi töökohaks on kabiin , kuhu on koondatud kõik tähtsamad juht ja kontroll organid .Kabiini sisenedes peab traktorist kasutama treppi ja käepidemeid ,ning sees olles kasutama juhtimisseadmeid.

Traktoriõnnetus — vigastuste tekkimise mehhanismid transitoorne isheemiline atakk (TIA) — iiveldus, pearinglus, nõrkus transpordiks ettevalmistamine — kannatanu päästmise põhiprintsiibid
Traktor on tõusnud lendu, kuid siiski ta on „kõige tavalisem, metalne ja tüse“. Siinkohal on näha Ehini sürrealismi, kus mingi reaalne objekt toimib tema luules ebareaalselt.
Traktorisse on lisatud erinevaid ohutusfunktsioone, millede eesmärk ei ole pelgalt tagada ohutus traktori operaatorile, vaid ka neile kes tegutsevad traktori töö piirkonnas.

Traktorite 16 - kiiruseline neljarealine mehaaniline käigukast võimaldab käigurea piires vahetada käike hüdrauliliselt koormuse all jõuülekannet katkestamata.
Traktori rattavõll on lõppülekande osa. Sõltuvalt vastuvõetavast koormusest jagunevad rattavõllid poolkoormatud, veerandkoormatud ja koormamata võllideks.
Traktorite t - 28X4M, T- 40, T-16 ja T-25A veosillad on kokku ehitatud käigukastiga, kuid nende veorataste ajamid asuvad äravõetavates karterites.

Traktorite töö - ja abiseadmed: Käitusvõllid, nende sõltuv, poolsõltuv, sõltumatu ja kombineritud ajam; “ökonoomne” käitusvõll.
Traktori põhifunktsiooniks on sellel paikneva või sellega haakes oleva masina või riistaga töötamine, paikse masina käitamine või haagise
Traktorite roolimehhanism on hüdromehaaniline, kahe hüdrosilindriga, mis pööramisel muudavad poolraamide asendit teineteise suhtes.

Traktoriagregaadi peatamisel on oluline: juhi reaktsiooniaeg; aeg, mis kulub pidurite töölerakendamiseks pedaalile vajutamise hetkest.
Traktoritel k - 701, T-150K ja MTZ-80/82 on koormamata rattavõllid, kuid on ka veerandkoormatud võllidega traktoreid.
Traktorira - tastevahele peab mahtuma 2 vagu, mille vagude kaugus on väiksem kui traktoriratta all olev laius.

Traktori t - 130 rookuriga juuritakse kände ja kangutatakse välja kive ning teisaldatakse neid lähedale.
Traktorikabiinis on enamasti tegemist madala-( kuni 350 Hz) ja kesksagedusliku (350 – 800 Hz) müraga.
Traktoritel on kahekohaline tolmukindel juhikabiin, mis asub mootori taga.

Traktori rattajälgedes on märgata tarnade ja väärtuslike heintaimede vähenemist.
Traktorikabiinis on enamasti tegemist madala (kuni 350 Hz) ja kesksagedusliku
Traktori hüdrosüsteemis on hüdroõlide tööiga umbes 1000 töötundi.

Traktoritel on tagasildade kered malmist või terasest.
Traktoritel on   rataste   jooksulaius   muudetav.

Traktorist aare – Noor mees, kes oli Arviku ametivend.
Traktor k - 700 K-700A K701 Referaat
Vote UP
-1
Vote DOWN
Traktori test - Kuna traktoril on rehvide materjal kovast kiust ja puutepinda maaga suhteliselt vähe, siis ta kaotab ka juhitavuse libedal teel väga kergesti.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun