Sõnu seletav sõnaraamat

Põhiideeks on kindlustunne omandiõigus ja vabadus selle objekte ekspluateerida ( riigi kohustus on omandiõigust kaitsta, kuid isik kardab alati, et riik võtab omandi ära). III raamat käsitleb erinevaid omandiliike ning pärimis- ja oblikatsiooniõigust ( kohustus = võlaõigus). Selles raamatus kinnitatakse ka kokkuleppevabaduse põhimõte, so. , et lepinguta sõlmimine oleks vaba.
Põhiidee –  ideaalse  inimese kujutamine.Lemmikmaterjal marmor.Krüsoelefanitiintehnika – segatehnika, kus kuju  puust südamik kaeti paljast keha jäljendavas osas elevadiluust plaatidega, riietus ja relvad olid  kuldplekist ja silmad värvilistest kividest.Skulptuur jagunes kaheks – reljeefid ja vabafiguurid.
Põhiidee on selles, et jõud väljaspool organisatsiooni, keskkond, ei ole mitte ainult strateegia kujunemist mõjutavateks passiivseteks, vaid pigem aktiivseteks osalejateks selles protsessis. Keskkonnast tulenevad ettevõtte ees seisvad ülesanded ja strateegia tegemine taandub keskkonnamuutusi peegeldavaks protsessiks.

Põhiidee on küsimus – Kuidas inimesed, kes järgivad omakasu, edendavad siiski läbi vabatahtliku vahetuse ka ühiskonna huve? Juhituna majanduse “nähtamatust käest”, ütles Smith, suurendame me riigi materiaalset jõukust, kasutades oma individuaalseid huve, andeid ja võimeid, et turul tarbijaid teenida.
Põhiidee - üksikud õigusnormid on kohustavad niivõrd, kuivõrd nad on kooskõlas (pole vastuolus) üleüldise loodusõigusega (loomuõigusega). Kehtivad on üksikud õigusnormid seetõttu, et nad ongi kooskõlas üleüldise loomuõiguse normidega, mis juhivad esimesi.
Põhiideeeks on inimväärikuse kaitse ning on ka selle tagamise instrumendiks. Õigus olla ära kuulatud peab tagama ka siis kui selleks pole õiguslikku regulatsiooni. HMS § 40. Pane haldusorgamile ka kogustuse selle õiguse realiseerimisel.

Põhiidee - tunnustab üksnes positiivset ehk sätestatud õigust (inimese poolt loodud õigust). Kehtiv õigus on riigiametnike (-organite) poolt kinnitatud riigi tahe, mis andis õigusnormidele nende pädevuse.
Põhiidee on autori vastus romaani käigus esitatud probleemile (“Kõrboja peremees”- õiget peremeest Eestil veel ei ole, tuleb ta kasvatada) 16. Ernest Heminway (1899-1961) sünnib Chicago äärelinnas.
Põhiidee - õigusnormid on kehtivad üksnes siis, kui neid ka rakendatakse. Kehtima hakkamise eeldus on alati see, et ametnikud seda ka riigis tegelikult pärast jõustumist kohaldama hakkavad.

Põhiidee - oli selles kuidas inimesed endasse sulgevad ning see teistele ei meeldi, ning kui vutlari inimene sureb, siis teised selleüle hinges rõõmustavad selle üle.
Põhiidee - inimene kes vaatab oma ümbritsevad maailma kibestunult ja ideetu piguga, lõpetab oma elu samamoodi nagu ta enda maailma ja inimesi enda ümber näeb.
Põhiideeks on leida valemis esinevad arvkordajad nii, et valemi põhjal arvutatud suuruste f(xi) ja katseandmete yi vahede ruutude summa oleks minimaalne.

Põhiidee - Kui sa oma elus milleski loobud või ütled lahti, siis ei pruugi enam sa seda tagasi saada, või ei suuda seda enam saavutada.
Põhiidee tõestusest on parabooli segmendi jagamine lõpmatult paljudeks kolmnurkadeks, nagu näidatud paremal pool asuval joonisel.
Põhiidee – õigus ei ole staatiline (nagu loomuõiguses), vaid on seotud rahvaste ajaloolise arengu iseärasustega.

Põhiidee – võrrelda omavahel inimesi, kes erinevad üksteisest sugulusastme või keskkonna sarnasuse poolest.
Põhiidee on kogu kirjutise selgroog, väide, mille edasiandmise ja põhjendamise teenistuses on kogu tekst.
Põhiideed – vabadus, võrdsus, vendlus – osutusid algava revolutsiooni lipukirjaks Mõned tema mõtted.

Põhiidee – oluline ei ole süütunne, et kas käitub õigesti või mitte, vaid moraalne baas.
Põhiidee - Ärevad sündmused Ida-Ukrainas on vajutanud oma pitseri ka pealinna Kiievi elule.
Põhiidee on kirjutaja sõnum, mida ta oma lugejale edastab, mille pärast autor teksti loob.

Põhiideed – vabadus, võrdsus, vendlus – osutusid algava revolutsiooni lipukirjaks.
Põhiideeks on siin idülliline külake üles ehitatud rooma stiilis varemete vahele.
Põhiidee – Inimese tõeline vaenlane ei ole mitte teine inimene, vaid surm.

Põhiidee on sõnade tähenduste uurimine, süsteemi avastamine.
Põhiidee – küpsus tähendab väljakujunenud eneseteadvust.

Põhiideed on peaaegu alati vähelohutavad.
Põhiideeks on võitlus elu ja surma peale.
Põhiidee on elada looduse rütmis.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto