Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Anoomia – nähtus, mis näitab solidaarsuse kadumist ühiskonna liikmete vahel; kurjusele allutatud ühiskond, kus ei kehti ei õigus ega moraalinormid ja kus vaatamata sellele, et valdav osa ühiskonna liikmetest on teadlik neid kohustavate normide olemasolust, neid siiski ei järgita. Tekib põhjusel, et ühiskonnas on tekkinud kriisiseisund, kus ühiskond kui niisugune ei ole enam võimeline oma liikmeid gruppidesse siduma – nõrk side inimeste ja sotisiaalsete gruppide vahel.
Anoomia tähendab teatud moraalset tühjusetunnest, normide puudumise seisundit, mis tekib siis, kui inimese lootused (väärtussüsteem) ületavad nende täitumise reaalsed võimalused (sotsiaalne seisund). Anoomia tekib siis, kui ühiskonna väärtuspürgimuste ja lubatud vahendite vahel on vastuolu.
Anoomiaseisund on iseloomulik kiirete ük muutuste ajastule, indiviidil nõrgeneb moraalne regulatsioon ja tekib moraalne tühjustunne, mis võib viia enesetapuni. 1. E. DURKHEIM : “NORMITUSE” SEISUND ÜHISKONNAS - VÄHENEB TOIMIMISEGA SEOTUD NORMIDE JÄRGIMINE, KAOVAD ÜLDTUNNUSTATUD NORMID.

Anoomia tekkeks on 2 põrkuvat eeldust nõudmised, huvid ja vajadused, mis on kas üksikisikutel või sotsiaalsetel gruppidel ja teiselt poolt nende realiseerimise võimalused. Kui aga ühiskond piirab vajaduste rahuldamist, tekib olukord, mida Durkheim nimetas anoomiaks.
Anoomia on seega iseloomulik ühiskonna arengu murranguperioodidele, kus kiiresti muutuv ühiskond kaotab regulatiivse võimu oma liikmete üle. Ühiskonna sisemine lagunemine, solidaarsuse nõrgenemine jätab inimesed silmitsi iseenda probleemidega.
Anoomia – ühiskonna murranguhetkedel sageli ilmnev nähtus, kus märgatav osa ühiskonnaliikmetest on küll teadlikud neid kohustavate normide olemasolust, kuid suhtuvad neisse negatiivselt või ükskõikselt.

Anoomia – olukord, kus vanad normid on kaotanud kehtivuse ja uusi norme pole veel tekkinud (võib põhjustada kuritegelikku käitumist). Ühiskonnas esineb käitumist, mida peetakse kuritegelikult.
Anoomia – sotsiaalsest muutusest tingitud traditsiooniliste normide kadumine, tähendusepuudus, sihitus, äng. Anoomia on kahjulik nii üksikindiviididele kui ka ühiskonnale tervikuna.
Anoomia – üldtunnustatud väärtuste ja normide puudumine ühiskonnas, mille põhjuseks on vana väärtussüsteemi lagunemine; Émile Durkheimi leiutatud oskussõna

Anoomia on kohanemise ja kohanematusega seotud. 5 kohanemisvormi, mis tulenevad sellest, millised on eesmärgid ja milliste vahenditega neid püütakse saavutada.
Anoomia tähendab ühiskonnas sellist seisundit, kus ühiskonnas toimuvate kiirete muutuste tõttu ei suudeta oma ühiskonnaliikmete käitumist reguleerida.
Anoomia näol on tegemist niisuguse nähtusega, mis ilmneb ühiskonna murrangulistel ajajärkudel, eriti aga ühiskonna üleminekul ajalooliselt epohhilt teisele.

Anoomia on seega iseloomulik ühiskonna arengu murranguperioodidele, kus kiiresti muutuv ühiskond kaotab regulatiivse võimu oma liikmete üle.
Anoomia - olukord, kus sotsiaalsed regulatsioonid katkevad ning seega pole ühiskonna kontroll enam piisav, et inimese ihasid ohjata.
Anoomia - üldtunnustatud väärtuste ja normide puudumine, mille põhjuseks on ühiskonna vana väärtussüsteemi lagunemine

Anoomia - eksisteerib juhul, kui ühiskonnas ei kehti selgeid standardeid, kuidas sotsiaalses ühiskonnas käituda.
Anoomia on sotsioloogia mõiste, mida tõlgendatakse erinevalt, kuid mis üldiselt tähendab normide puudumist.
Anoomia – sotsiaalsetest muutustest tingitud normide kadumine, tähendusepuudus, sihitus, äng

Anoomia – Durkheimi järgi võljendub sotsiaalne konflikt hälbekäitumisena.
Anoomia - normitus, olukord, kus ei kehti mingeid norme majanduse arengut.
Anoomia on kahjulik nii üksikindiviidile kui ka ühiskonnale tervikuna.

Anoomia - üheselt mõistetavate seaduste ja õigusnormide puudumine.
Anoomia – normitus, olukord kus ei kehti mingeid norme ja seadusi.
Anoomia on miski, mis ei mahu etteantud tavade ja raamide sisse.

Anoomia mõiste - interaktsionism: deviantsus areneb tembeldamise kaudu.
Anoomia - ühiskond ei ole võimeline liikmeid gruppi siduma.
Anoomia – kui sotsiaalsed regulatsioonid puuduvad.

Anoomia – ühiskonna kriisi seisund.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anoomia - normitus, olukord, kus ei kehti mingeid norme ja seadusi - Fatalistlikud Inimene allub tugevale sotsiaalsele survele.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun