Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

10 dieedi ebaõnnestumise põhjust! (0)

1 Hindamata
Punktid
õnn - Tuleb kõvasti tööd teha, mitte oodata, et õnn (taevast) sülle kukub

Lõik failist


10 dieedi ebaõnnestumise põhjust!
Dieedi järgimine ja rasvaprotsendi alandamine on põhimõtteliselt üsna lihtne. Tuleb seada eesmärk, süüa vähem kui kulutatakse ning olla dieedil senikaua , kuni eesmärk saavutatud. Tegelikkuses ei ole see kõik siiski nõnda kerge kui teoorias . Nii mõnigi asi võib minna valesti. Isegi kulturismi- ja fitnessivõistlejad on vaid harva nii madala rasvaprotsendiga kui vaja. Põhjusi, miks dieedipidamine võib ebaõnnestuda, on tuhandeid ning tihti seisavad nii professionaalid kui ka lihtsalt kaalulangetamisest unistavad harrastussportlased samade probleemide ees.
Motivatsiooni puudus
Piisava motivatsioonita kipub dieet tavaliselt nurjuma. Peab olema tugev tahtmine, kusjuures see tahtmine peab tulema sügavalt sinu enda seest. Kui dieedi alustamise põhjuseks on soov vaid kellelegi teisele muljet avaldada, ei jõuta väga kaugele. Motivatsiooni puudumine on ehk isegi peamine põhjus dieedi katkestamiseks. Võib öelda, et kui puudub motivatsioon – tõeline põhjus ja tahtmine, pole mõtet üldse alustadagi. Seega peab enne dieedile minekut tegema tõsist eneseanalüüsi, selgitamaks välja, mis on tõeliselt oluline ja mida tegelikult tahetakse saavutada.
Puudulik motivatsioon avaldub tihti ka selles, et mõeldakse asjadele, mida ei saa teha, ja söögile, mida ei tohi süüa. Teiste sõnadega – keskendutakse negatiivsetele asjadele. Mõnel ongi seetõttu juba dieedi esimesel päeval suunurgad allapoole suunatud. Dieet on tegelikult tore ja positiivne tegevus, motivatsioon peab lihtsalt paigas olema!
Teadmiste puudus
Üksnes tahtejõust kaalulangetamisel loomulikult ei piisa; tuleb ka teada, kuidas dieeti ellu viia. Oluline on endale selgeks teha toitumise põhitõed. Infot dieedi kohta tuleks muretseda usaldusväärsetest allikatest ning tugineda oleks mõttekas sellistele meetoditele, mille efektiivsus on varasemalt juba tõestatud. Tasub ka meeles pidada, et pelgalt teoreetiline tõestus ei ole alati piisav; kellegi kogemustest on sageli hoopis kasulikum õppida. Samas on fakt see, et kui keegi on saanud end vormi mingi meetodiga, siis see sama meetod ei pruugi sobida sugugi kõigile. Puudulike teadmistega dieedile minemine on seega nagu loterii , milles võitmise tõenäosus ei ole kuigi suur.
Kärsitus
See, et rasv põleb aeglaselt, on füsioloogiline tõsiasi. Suure ülekaaluga on asjatu loota , et sixpack tuleb nähtavale mõne dieedinädala pärast. Dieedipidamine nõuab eelkõige kannatlikkust ja pikka meelt . Miinuskaloritega treenimine on raske ning nõuab täpsemat treeningplaneerimist, et vältida lihasmassi vähenemist. Oluline on ka optimaalne taastumine. Kuna parim kaalulangetamise kiirus on 0,5-1 kg nädalas, venib dieet sageli vägisi pikaks. Niisiis tuleb olla ka vaimselt ettevalmistunud, muidu võib juhtuda, et dieet lõppeb juba enne eesmärgini jõudmist.
Korrapäratu elurütm
Paljudel inimestel on tänapäeval üsna hektiline elustiil. Kui sellele lisada veel tööst ja muudest põhjustest tulenev ebakorrapärane päevarütm, on arusaadav, et toimiva dieedi planeerimine ja elluviimine ei ole lihtne, vaid nõuab suuremat tähelepanu. See, mida ja millal päeva jooksul süüa, oleks hea välja mõelda juba eelmisel päeval, samuti tasub mõelda kodust toidu kaasavõtmisele. Kui süüa alati seda, mis parajasti käe ulatuses, ja siis, kui aega on, ei ole üllatav, kui ühel hetkel tuleb sein ette ja dieet enam ei edene. Seega oleks juba algusest peale hea sobitada dieet oma nö. rütmiga. Selge on, et kui mistahes asi läheb liiga raskeks ja keeruliseks, on loobumine kerge tulema.

Objektiivsuse puudumine enese suhtes
See on paljude võistlejate puhul põhjuseks, miks võistluspäeval ei olda oma parimas vormis. Ei osata ennast hinnata erapooletult ja analüütiliselt ning kiputakse oma vormi ja jõusaalis kasutatavaid koormusi võrdlema teiste saalis treenijatega, kes aga ei valmistu võistlusteks. Siis võibki tekkida väärarvamus, eriti veel kui kõik kaastreenijad tunnustavalt seljale patsutavad. Tihti ei mõisteta seda, et sellest tugevast jõusaali- vormist on veel väga pikk tee viimistletud lavavormini. Lavalaudadel peavad lihaste kõik lihaskiud olema nähtavad mistahes nurga alt vaadatuna. Üksnes sellest ei piisa, kui lihased on suured, veresooned punnitavad välja ning rasvaprotsendi mõõtur näitab väikest numbrit. Rasv peab olema kadunud ka sügavalt lihasrakkude vahelt, et lihased näiksid kuivad ja viimistletud.
Enesekontrolli puudumine
Kui eesmärgiks on lihasmassi säilitamine samaaegse rasvade põletamisega, tuleb dieet planeerida nii, et ei tekiks liiga suurt energiapuudust. Dieet ei salli aga ülemäärast maiustamist. Väikseimadki päevased näkitsemised ja oma isude rahuldamine lemmiktoitudega võivad peatada dieedi edenemise. Tuleb õppida elama koos oma isudega ning püüda hoida neid kontrolli all. Paljusid aitab märgatavalt näiteks see, et ühel päeval nädalas lubatakse endale ka selliseid toite, mis muidu on dieedi ajal keelatud. Hulga lihtsam on järgida ranget menüüd kuuel päeval nädalas, kui on teada, et kord nädalas võib maiustada. Kuid siingi tuleb jääda kohusetundlikuks, sest muidu võib nädala kaloraaž tõusta liiga kõrgeks. Õnnestunud dieet nõuab alati enesedistsipliini ja keeldumisi ning seda on vaja enesele teadvustada kohe algusest peale.
Ebareaalsed eesmärgid
Enne dieedile minekut tuleb hinnata objektiivselt oma olukorda, teha selgeks, mis on eesmärgiks ning milline on plaan selle täideviimiseks. Eesmärgi saavutamiseks on vaja varuda ka piisavalt aega. Seades endale eesmärke, tuleb tingimata jääda reaalsuse piiridesse. Mõnele võistlejale tundub see olevat eriti raske. Tõsiasi on, et paarkümmend kilo võib hea treenitusega meeskulturistilt kaduda enne, kui vorm on piisavalt hea. Juhul kui võistluskaal, milleni hetkel 105 kg kaaluv kulturist tahab jõuda, on 90 kg ning dieedi edenedes hakkab kaal lähenema juba 80 kilole, kuid ikka veel ei ole lihaskiud nähtavad, paneb see motivatsiooni tõsiselt proovile. Lõpptulemuseks selle valesti seatud eesmärgi pärast on kas dieedi lõpetamine või halb vorm võistlustel.
Laiskus
Nüüdisühiskonnas tundub levivat trend, et kõik on vaja kätte saada kiiresti ja lihtsalt, suuremat vaeva nägemata. Kaalu langetamisel selline mõtteviis aga ei toimi. Hoolimata negatiivsest energiatasakaalust tuleb jaksata tugevalt treenida jõusaalis ning lisaks veel teha aeroobset treeningut. Eesmärgi saavutamiseks tuleb teha kõvasti tööd ning sellest ei päästa ükski imetablett ega –dieet. Loomult laisal inimesel tuleb end seega kokku võtta ja end tagant utsitada, sest lõpuks saab kogu see vaev siiski tasutud .
Üliinnukus
Dieedi võib nurjata ka liigse innukusega. Nii juhtub just eriti tihti naistega . Tahe kaalu langetada võib olla nii suur, et lihtsalt pakutakse kõigega üle – süüakse liiga vähe kaloreid , söögikordade vahed on pikad, saalis käiakse kuus korda nädalas, lisaks veel näiteks 12 tundi intensiivset aeroobset treeningut. Tulemuseks on organismi ülekoormamine, lihasmassi vähenemine ja mis kõige hullem, rasvade ainevahetuse aeglustumine. Teiste sõnadega – toimub täpselt vastupidine sellele, mida tegelikult tahetakse saavutada. Enese piiramine ja plaanipärasus on küll tähtsad lõpptulemuse saavutamiseks, kuid nendega ei maksa üle pingutada. Sellist entusiasmi tuleks rakendada hoopis mujal, näiteks tasub teha lühikesi, kuid intensiivseid treeninguid ning järgida dieedi eesmärgipärasust.
Internet
Internet on suurepärane tööriist ja abimees, ka dieedipidajale. Seal leidub piiramatul hulgal infot, kui seda osata vaid otsida. Internetiga võib aga kergesti ka alt minna. Näiteks erinevates foorumites on tohutult palju üksteisega vastuolus olevaid dieedinõuandeid, kusjuures iga “ekspert” toob oma teooria tõestuseks välja hästikõlavaid argumente. Juhul kui enda põhiteadmised on puudulikud või ei tunne oma keha veel piisavalt hästi, võib sattuda kergesti segadusse , et mida siis peaks tegema. Selline “mida võtta, mida jätta” olukord võib viia kokkuvõttes ebaõnnestumiseni. Sel juhul on soovitatav lähtuda põhitõdedest, laialt aktsepteeritud meetoditest ning unustada igasugused eksootiliselt kõlavad nõuanded. Minnes ühe meetodiga algusest lõpuni, õpib oma keha kõige paremini tundma ning alles järgmise dieediga tasub vajadusel teha korrektuure ja muudatusi.
10 dieedi ebaõnnestumise põhjust #1 10 dieedi ebaõnnestumise põhjust #2 10 dieedi ebaõnnestumise põhjust #3 10 dieedi ebaõnnestumise põhjust #4
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 4 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2008-11-12 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 31 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor janzap Õppematerjali autor
Miks dieet alati ei õnnest? Mida peab diiedi pidades jälgima!

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
26
doc

DIEEDI NEGATIIVNE MÕJU ORGANISMILE

Svetlana Atajants Maardu 2014 SISSEJUHATUS..............................................................................................................................3 1. DIEET…KUI PALJU TÄHENDUST ON SELLES SÕNAS.....................................................5 1.1. Dietoloogia teadusena...............................................................................................................5 1.2. Pidev huvi dieedi vastu.............................................................................................................5 1.3. Dietoloogia ajalugu...................................................................................................................5 1.3.1. Dietoloogia antiikajas............................................................................................................6 1.3.2. Uusaeg...........................................................................................

Aktiviseerivad tegevused
thumbnail
12
docx

Dieet - referaat

vähendamine või suurendamine vms.On haigusi ja seisundeid, mis nõuavad teatud toiduaine tarbimise piiramist. Tsöliaakiahaiged peavad pidama gluteenivaba dieeti, suhkurtõbised vähese suhkru- ja tärklisesisaldusega dieeti, neeruhaiged madala soolasisaldusega dieeti, südamehaigetele soovitatakse madala soola- ja kolesteroolisisaldusega dieeti jne. Usundilistest või eetilistest põhimõtetest tingitud toiduvaliku piiramist ei nimetata tavaliselt dieedi pidamiseks.Enamiku dieetide eesmärgiks on aga kehakaalu vähendamine. Toiduga saadud energia, mida organism ei suuda ära tarvitada, talletatakse rasvarakkudes ja see põhjustab kehakaalu tõusu. Kui toidust saadav energiakogus on aga väiksem kui kogu energiatarve keha soojendamiseks, liigutamiseks, kasvamiseks jne, võtab organism kasutusele rasvarakkudesse talletatud varud ja kehakaal väheneb. Et kaotada 1 kg keharasva on vajalik energiadefitsiit u 32 000 kJ (u 7650 kcal).

Bioloogia
thumbnail
9
docx

Referaat Dieet

probleemiks liiga ohtrast ning energiarikkast toidust tingitud ülekaalulisus jm tervisehäired. Samal ajal on inimkeha iluideaal muutunud järjest saledamaks. See on tõstnud nõudlust tõhusate dieetide järele ning avanud võimalused laialdaseks sellealaseks äritegevuseks. Siiski mitte kõik dieedid ei anna reklaamitavat tulemust ega oma teaduslikku põhjendust ning mõned neist võivad olla tervisele ohtlikud. Dieeti peavad inimesed üle maailma. Tavaliselt on dieedi eesmärgiks tervise parandamine, haiguste ennetamine, kehakaalu vähendamine või suurendamine vms. On haigusi ja seisundeid, mis nõuavad teatud toiduaine tarbimise piiramist. Tsöliaakiahaiged peavad pidama gluteenivaba dieeti, suhkurtõbised vähese suhkru- ja tärklisesisaldusega dieeti, neeruhaiged madala soolasisaldusega dieeti, südamehaigetele soovitatakse madala soola- ja kolesteroolisisaldusega dieeti jne. Usundilistest või eetilistest põhimõtetest tingitud

Bioloogia
thumbnail
14
doc

Tervislik toitumine ja toitumishäired eestlaste seas

Kuigi suhkrut tihtilugu süüdistatakse ülekaalu põhjustamises, peab meelde jätma, et kehakaal suureneb vaid siis, kui võetakse vastu rohkem energiat, kui kulutada suudetakse. Seega kaal lisandub mille iganes liigtarbimisel. Ehkki õige on fakt, et suhkrurikkad toitained annavad meile tühje kaloreid, milles puuduvad vitamiinid ja mineraalained, mis kaudselt soodustab ülekaalulisust.iii 1.3. Toiduainete grupid Üks tervisliku toitumise põhipunkte on mõõdukus. Enne range dieedi pidamist peaks inimene pidama nõud spetsialisti või arstiga, eriti, kui isikul on esinenud terviseprobleeme. See on oluline, kuna dieedid kurnavad inimkeha ja võivad organeid liigselt koormata ja eeldatavasti saab keha liiga vähe või liiga palju teatud aineid. Eesti inimeste üks põhiprobleeme on rohelise ehk puu- ja juurvilja liiga vähene tarbimine. See on põhjuseks ka paljudele tõsistele ja ka surmavatele südamehaigustele hilisemas elus. Päevas

Terviseõpetus
thumbnail
36
doc

UURIMISTÖÖ- toitumisharjumused

tõusu. Kui toidust saadav energiakogus on aga väiksem kogu energiatarve keha soojendamiseks, liigutamiseks, kasvamiseks, võtab organism kasutusele rasvarakkudesse talletatud varud ja kehakaal väheneb (9). Dieet on ka populaarne viis varjamaks juba tekkinud toitumishäiret. Sellise olukorrani võivad viia nii vaimne ebastabiilsus, stressirikas eluviis, negatiivsed suhted sõprade ja perega, valedel põhjustel dieedi pidamine ning eri liiki dieetide katsetamine. Uuringud on näidanud, et dieeti pidavatel inimestel on ligi 5 korda suurem oht langeda toitumishäirete küüsi (10). Erinevused dieedi ja söömishäirete vahel: · Dieet on mõeldud parema elu tagamiseks ja ei tohiks segada kellegi igapäevast tegevust. Söömishäire kontrollib elu negatiivselt. · Dieet on keskendunud tervislikule kaalukaotusele. Söömishäire on ebatervislik viis kaotada kaalu.

Toit ja toitumine
thumbnail
24
doc

Tervislik toitumine

Mõnikord võib salatites juurvilju asendada kurgiga, kuid mitte mingil juhul tarvitada koos kurke ja tomateid. Söögikordade vahel võib juua piiramatult ainult vett: kas tavalist või mineraalvett. Kehakaalu kaotus 7-8 kg. Makrobiootilise dieet- Edward Esko poolt välja mõeldud. Peamine idee on süüa toitu, mis on võimalikult naturaalne ja vähe töödeldud. Tarbida tuleks kohalikku toitu, mis kasvab sel aastaajal. Saavutatakse harmoonia looduse rütmiga. Makrobiootilise dieedi loojad usuvad, et süües seda toitu, mis just sel aastaajal kasvab, säilitatakse elus tasakaal. Toiduainetel on kindel enrgia, mis mõjutab inimese vaimset, füüsilist ja emotsionaalset seisundit. Suvel tuleks toitu küpsetada lühemat aega, talvel kauem. 15 Tähtsal kohal on täisteratooted ja kohalikud köögiviljad.Vältida tuleks: liha, shokolaad,

Kehaline kasvatus
thumbnail
21
docx

Tervislik toitumine

mõistlikult. Kõhnumist lubatakse juba kuuendal päeval. Dieeti ära kannatada ei ole raske. Näiteid menüüst: munavalge, pähklid, rosinad, ilma suhkruta tee või kohv, kanaliha ja marjad. Atkinsi dieet - Loodi 1972 dr Robert Atkinsi poolt ja on üks kallimaid toitumisskeeme. Dieet on madala süsivesikute ja kõrge valkude sisaldusega. Tema idee oli piirata süsivesikute tarbimist, et ainevahetus läheks glükoosi põletamiselt üle keharasva põletamisele. Dieedi esimene faas kestab kaks nädalat ja on kõige rangemate piirangutega -- piiratakse süsivesikute tarbimist. Lubatud on süüa kala, liha (eriti linnuliha), koort, juustu ja veidi lehtsalatit. Loobuma peab leivast, saiast, pastaroogadest, riisist, kartulist, küpsistest, suhkrust, piimast, kohvist, teest ja alkoholist. Sel perioodil on kõige kiirem kaalukaotus -- kuni 4 kg nädalas. Teises faasis suurendatakse süsivesikute tarbimist iga päev 5 g võrra. Üleminekufaasis

Toit ja toitumine
thumbnail
29
doc

Rasedate ja imetavate emade toitumissoovitused

Rasedate ja imetavate emade toitumissoovitused (Marge Mahla) Sissejuhatus Kvaliteetne ja mitmekesine toit on inimese tervise jaoks olulise tähtsusega. Toitumise rolli tervise säilimisel tuleb vaadelda esmatasandi tervishoiuteenuste lahutamatu osana. Raseduse ja imetamise ajal on toiduenergia, vitamiinide ja mineraalainete vajadus tavalisest täiskasvanu vajadusest veidi erinev. Piisav ja tervislik toit on vajalik, et emaüsas arenev noor organism oleks varustatud kõige kasvamiseks tarvilikuga. Veelgi enam vajab tähelepanu aga ema ise, sest paljud tema keha toitainete, mineraalainete ja vitamiinide tagavaradest võivad sellel eluperioodil ammenduda. Soovitustes esitatu järgimisel on tagatud organismi kasvamine ja funktsioneerimine tänapäeva seisukohtade põhjal ja seeläbi väheneb võimalik tasakaalustamata toitumisest tingitud haiguste risk. Kõik tervishoiutöötajad, kes puutuvad tervishoiuteenuste osutamisel kokku rasedate ja imetavate emadega ning nende peredega (pe

Bioloogia
Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeriSellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun