Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Nukk - ketta profiili, plunžeri tõusukiiruse ja kõrgsurvetorusse kütuse surumise aja on toodud kütuse surumise alguse momendid vastavalt väntvõlli pöördenurgale (VVP) kolvi ülemise surnud seisu suhtes
Niiskusesisaldus õhus on teatmikes antud sõltuvalt Silindrisse voolava õhu kiirus oleneb : kolvi liikumise kiirusest, gaasi välistemperatuurist ja suhtelisest õhuniiskusest . Erinevalt teoreetilisest tsüklist on arvutuslikus tsüklis arvesse võetud: kanalite ristlõike pindalast Silindri üldmahu kohta tsükli jooksul silindrisse antava õhuhulga 1. Soojuskaod mootori silindrist.
Npsh - net positive suction head ehk lubatav vaakum pumba Tööpiirkonnas, H lub/vac(m), 3. Tõstekõrgus e. surve ( H - m veesammast ), 4. Tootlikkus (jõudlus , vooluhulk) 5. Tarbitav võimsus P (kW), 6. Kasutegur ŋ ( absoluutarv või % ), 7. Tööorgani liikumissagedus n ( pöörlemis-või käigusagedus p /min või käiku/minutis ).
Nurkkiirusvektor on selline vektor, mille moodul on võrdne absoluutväärtusega pöördenurga tuletisest aja järgi, mis on suunatud alati mööda pöörlemistelge sinnapoole, kust poolt vaadates pöörlemine toimub vastupäeva (kruvireegel). Keha nurkkiirendust võib samuti kujutada vektorina, mille suund on piki pöörlemistelge.
Numbriliselt on lahendatud ka võrrandsüsteem, mis koosneb tasakaalu diferentsiaalvõrrandeist, pidevustingimustest ja Coulomb’i tugevustingimustest ning leitud sellest külgsurve suurused (Sokolovski 1960). Kõik eeltoodud lahendused annavad veidi suurema aktiivsurve kui saadakse tasapinnalise lihkepinna eeldusel.
Nõlva kõrgus on väiksem või viia torude abil läbi nõlva selle jalamile (joonis 9.26b). Erosiooni tekkimist vee väljavoolu kohas nõlva jalamil saab tõkestada sinna pöördfiltri rajamisega (9.26c). Nõlva pindmise erosiooni vältimiseks peab nõlva pealispinda kindlustama.
Nikkel - kaadmiumakude põhiprobleemiks on "mäluefekt", see tähendab, et aku paistab meeles pidavat, kui täis ta viimane kord laeti ja järgmisel laadimisel seda rohkem laadida ei saa. Seepärast tuleb neid mahutavuse taastamiseks aeg-ajalt täiesti tühjaks laadida.
Nsvl aegades on kasutusel pinnaste liigitus:1)kaljupinnased, jaotatud jõu mõjust, juhul kui vaadeldav punkt asub rakenduspunktist (1+sinφ)=tan’2(π/4-φ/2) 2)jämepurdpinnased, 3)liivpinnased, 4)savipinnased, 5)eripinnased, küllalt kaugel võrreldes pinna mõõdetega.
Neutraalpinge – ei mõjuta otseselt pinnase käitumist.
Nihutavad jõud on T. Kõik need jõud on tasakaalu lihkepinna tsentri suhtes, tuleb iga lõigu kaal leida seosest, kus seina ja pinnase vahel ei ole reaalne, siis osas, kus ...seinale pinnase poolt lihkejoone puutujasuunalised.
Normaal - ja tangentsiaalkiiredus. *Punkti kiirendus - Punkti kiirenduseks ~a nimetatakse kiiruse juurdekasvu ∆~v ja aja juurdekasvu ∆t suhte piirväärtust tingimusel, et aja juurdekasv läheneb nullile.
Normaal - , tangensiaal- ja kogukiirendusi? Kuhu on need vektorid suunatud? Jäiga keha pöörlemisel ümber kiinistelje: ds Punkti kiirus on suunatud liikumise suunas trajektoori puutujat pidi.
Nurgapunkti vajum on kaks korda väiksem keskpunkti vajumist ja täiendavate teguritega valemi igas pikkusega L lõigu kaal on P=HLγ. koormatud pinna keskmine vajum on ligikaudu 85% sellest.
Normaalreaktsioon on reaktsioonjõud N , mis on pinnanormaali sihiline. Niisugune jõud takistab kehal ideaalselt sileda pinna sisse liikumast, kuid muid liikumisi ei takista (punktis A).
Nihutavaks jõuks on pinnase aktiivsurve horisontaalkomponent, lihkele vastutöötavad on seinaesise pinnase passiivsurve ning hõõrdejõud (või adhesioon) pinnase ja talla vahel.
Nurgamõõtmete mõõ - tepiirkond on 0°…360°, nurgaskaala jaotise väärtus 1’. Töölaua pöör- denurk on ±5°, samba kallutusnurk ±10°, mõõtemääramatus ±0,003mm.
Nidusust nimetatakse dreenimata nihketugevuseks cu. Kui vertikaalsurvet Vajumi määramiseks kasut seost: st=U*s, kus s on stabiliseerunud vajum – tähelepanu.
Nurgikuid nimetatakse lekaalnurgikuteks (joon. 65a). Lihtne miiu (joon. 66) koosneb pidemest 1 ja joonlauast 2, mis on kinnitatud pideme kahe plaadi vahele.
Nikkel - metallhüdriid 140 Pliihape 120 100 Nikkel-kaadmium 100 Energiatihedus Wh/kg 75 Liitium-ioon 80 60 50 Liitium-polümeer 40 30 20 0
Noolutamine on karastamisele järgnev kuumutus allpool faasipiiri A c1; temperatuuri valimisel lähtutakse soovitud kõvadusest/sitkusest. [2]
Nikkel - metallhüdriidaku positiivne elektrood on nikkelhüdroksiidist ja negatiivne elektrood vesinikku sisaldavast metallhüdriidist.
Nimh - aku mahutavus on kaks kuni kolm korda suurem kui niisama suurel NiCd- akul ja energia tihedus võrreldav liitiumioonaku omaga.
Nüüdisaegsed pumbad on ehitatud nii, et vedelik voolab töörattasse raadiuse suunas . Seega α1 = 90 o ja cos α = 0 ja võrrandi võib kirjutada 1
Nendes lõikudes on miinusmärgiga ka jõud T. seisukohast on oluline nii koormus, mille puhul hakkavad tekkima määrabki selle kihi tugevus.
Nikkel - metallhüdriid aku puuduseks on aga kiire isetühjenemine- ka ilma kasutamiseta väheneb aku laeng kuni 1% päevas.
Nihketugevus on ammendunud, järjest kasvavad kuni haaravad terve mõjuva jõu kallet arvestavad tegurid; pinnase mahukaaluga.
Nullvardaks nim. sellist varrast, milles antud koormuskombinatsiooni korral sisejõud puudub, neid märgitakse ringikestega.
Nurkkiirus on ω ja nurkkiirendus on α . Joonistada plaadi mingi diameetri punktide kiiruste ja puutekiirenduste jaotused.
Nurksagedus on sama, mis vabavõnkuva süsteemi omavõnkesagedus ν0. Väljaspool seda vahemikku on sisendi väärtus null.
Nulltõstejõu kohtumisnurk on nurk mille puhul on tõstejõud null. Kriitilisest kohtumisnurgast tuleb igaks juhuks kaugelt eemale hoida.
Nicd - aku positiivse elektroodi moodustab nikkeloksiid-hüdroksiid ja negatiivse elektroodi metalliline kaadmium.
Nurgapunkti vajum on kaks korda väiksem keskpunkti vajumist ja koormatud pinna keskmine vajum on ligikaudu 85% sellest.
Näidik n on elektriliselt seotud selsüünanduriga SA, mille ankrut pööratakse samuti reduktori R võlliga.
Niiskele liivale on iseloomulik teatav ajamomendiks t on tekkinud mingi efektiivpinge ja neutraalpinge jaotus.
Nendes lõikudes on miinusmärgiga ka jõud T. Ni ja Ti on piisava täpsusega määratavad ka graafiliselt.
Nihketugevust on võimalik määrata ka surfi põhja jäetud terviku nihkekatsega (joon. 5.22). 59
Normaalne töötemperatuur on 15 ‒ 30 °C, kuid temperatuur üle 60 °C võib akut pöördumatult kahjustada.
Nöör on mähitud ümber võlli, nööri teine ots on kinnitatud keha 1 külge.
Nationwide - electric-vehicle-fast-charging-network/ (30.03.2015) Charging forward.
Nihutise - le ds vastab kohavektori muutus dr; et see nihutis on lõpmata väike,
Negatiivne märk tähendab seda, et reaktsiooni suund on vastupidine joonisel esitatule.
N l - ühe nurkterase pikijõud AL - ühe nurkterase ristlõike pindala
Nurkkiirus on ω . Joonistada plaadi mingi diameetri punktide kiiruste jaotus.
Nöörid on absoluutselt painduvad seosed, mis saavad avaldada vaid tõmbe-
Nihkepinge on p/π ehk ligikaudu 1/3 ühtlaselt jaotatud koormuse suurusest.
Normaalpinged - kui sisejõu mõjumise siht ühtib antud lõike normaali sihiga
Nihkepinged - kui sisejõu mõjumise siht on lõike normaali sihiga risti
Nurgamõõte minutiskaala on kantud klaasile 13 ja see projekteerub nurgaskaala peale.
Niiskele liivale on iseloomulik teatav kapillaarjõududest tingitud nidusus.
Njuuton on jõud, mis kehale massiga 1 kg annab kiireduse 1 s2 m
Neutraalkihi ehk neutraaljoone pikkus pärast painutamist ei muutu.
Normaalkiirendus on suunatud mööda raadiust kinnistelje poole.
Naatrium - , liitium-, kaalium- ja tinakloriidi baasil.
Normaaltingimustes on kergesti süttiv värvitu ja lõhnatu gaas.
Normaalleegis on kõik kolm tsooni hästi selgesti
N16b1 - 23 23 186,54 197,5 20 110 50 4,9
N16b1 - 46 46 372,21 385,2 25 125* 70 20
Nõlva jalamil on tunduvalt suurem, kui ülaosas.
Normaalpinge on keskel suurem kui äärtel.
Neid jõudusid nim. sideme reaktsioonideks.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun