Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Naatrium on I A rühma metall, ja neid nimetatakse Leelismetallideks Naatriumi elektronskeem on: Na +11 | 2)8)1) Naatriumi elektronvalem: 1s22s22p63s1 Kõigil I A rühma metallidel lõpeb elektronvalem ns1 lõpuga, st viimases elektronkihis on 1 elektron Seetõttu on kõigil nendel elementidel ühendites o.a. alati +1 natrium on tugev redutseerija, see tähendab et ta loovutab esimesel võimalusel väliskihi elektronid.
Naatrium - jahutusega naatriu U ja kiire 550 madal suletud 500- elekter kiire reaktor m MOX 1500 avatud Ülekriitilise veega soojuslik 510- ülikõrg (soojuslik) vesi UO2 1500 elekter jahutatud reaktor või kiire 550 e suletud (kiire) UO2 vesinik Ülikõrgtemperatuurn prism soojuslik heelium 1000 kõrge avatud 250 & e gaasireaktor a või elekter veeris TUUMAELEKTRIJAAM
Naatrium - oksiid Na2O 3.55% Titaan-oksiid TiO2 0.60% KOKKU 99.22% P2O5 0.22% Maa mantia koostis kaalu%-des Element Hulk Ühend Hulk Hapnik O 44,8 Räni Si 21,5 SiO2 46 Magneesium Mg 22,8 MgO 37,8 Raud Fe 5,8 FeO 7,5 Alumiinium Al 2,2 Al2O3 4,2 Kaltsium Ca 2,3 CaO 3,2 Naatrium Na 0,3 Na2O 0,4 Kaalium 0,03 K2O 0,04 Kokku 99,7 Kokku 99,1 Mineraalid, kivimid

Naatrium – leidub peaaegu kõikides toiduainetes, vähem naturaalsetes, rohkem töödeldud toiduainetes; täiskasvanu päevane vajadus 35 mg 1 kg kehamasse kohta ( ehk 2,5 g keedusoolale). Enamasti tarbitakse seda aga tunduvalt rohkem – 15-25 g ööpäevas. Soola tarbimist tuleks piirata.
Naatrium on koostöös kaaliumiga vajalik keha biovedelike keemilise koostise stabiliseerimiseks, hapete-aluste tasakaalu säilitamiseks, süsivesikute ja aminohapete imendumiseks, normaalseks veevahetuseks, vererõhu normaliseerimiseks, närvikoe ja lihaskoe talitluseks.
Naatrium - ja kaaliumnitraat kannavad kokkuleppelisi numbreid E251 ja E252. Nitraadid võivad vähendada toiteväärtust, vähendades proteiini, rasva ja beeta karotiini assimilatsiooni, põhjustades B grupi vitamiinide lagunemise ja kahandades vitamiin A sisaldust.

Naatrium on rakuvälise vedeliku põhikatioon, osmootse rõhu regulaator neis lahustes, on vee hulga reguleerija kudedes, vererõhu mõjutaja, vajalik happe-tasakaalu säilitamisel organismis ning oluline närviimpulsside edasikandmisel.
Naatrium - , kaalium- või ammooniumsoolade vesilahtistesse vastuvooluga absorberites. Seotud väävel töötatakse hiljem ümber elementaarseks väävliks, vedelaks vääveldioksiidiks, väävelhappeks või väetistena kasutatavateks
Naatrium - silikofluoriid, peentäiteks kvartsliiv ja jämetäiteks happekindel killustik (andesiit, diabaas, graniit jne). Kiirgustihe betoon peab tõkestama radioaktiivse kiirguse levikut.

Naatrium - 262 g/mol 2,5 g/ cm 3 236 g/100ml dikromaat 357°C 400°C 20°C Väävelhape 98 g/mol 1,83 g/ cm 3 ∞ muutuv 150°C Vesi 18,015 g/mol 1 g/ cm 3 0°C 100°C
Naatrium - 2-aminobutanaat, d) butaan-1-ool ja naatriumetanaat, e) metanool ja naatrium- propaan-1,3-diaat, f) ammoniaak ja naatriumpentaan-1,5-diaat.
Naatrium - või vesinikperoksiidi vesilahuseid, millele on polüvinüülalkohol jt. läbi välise, auruga köetava soojusvaheti ja katla.

Naatrium - või kaaliumnitraat; kontsentreeritud reguleeritav põleti; retort; jäävann; segamispulk; väävelhape, destileeritud vesi.
Naatrium on luudele kahjulik ja see mitte ainult ei tekita turseid, vaid uute uuringute kohaselt ka sööb ja lagundab sinu luid.
Naatrium - , kaalium- ja kloriidioon, osaliselt ka sulfaatioon satuvad atmosfääri merelt õhku paisatavate veepiiskadega.

Naatrium - kaalium "pump" viib Na+ ioone kôrgema kontsentratsiooni suunas rakust välja ja K + ioone rakku sisse.
Naatrium - ja kaaliumioonide vaheline tasakaal reguleerib organismide veesisaldust.
Naatrium on maakoores neljas kõige levinum metall ja kõige levinum leelismetall.

Naatrium - sulfaadiga. 2) Süüdake alkoholipõleti ja kuumutage kergelt pudelit.
Naatrium - kaaliumpumbaks. e) Naatriumi saab loomsest toidust, kaaliumi taimsest.
Naatrium - või kaaliumhüdroksiidi lahusega, millele lisatakse keedusoola.

Naatrium – rakuväline element, raku sees leidub teda vähe
Naatrium - või kaaliumhüdroksiidi lahused on ideaalsed.
Naatrium - t etanolaat 2C2H5OH+2K→2C2H5OK+H2 2.) reag.

Naatrium - , liitium-, kaalium- ja tinakloriidi baasil.
Naatrium on rakuväline element, rakus on teda vähe.
Naatrium - 2,28 eV tseesium -1,94 eV tsink - 4,27 eV

Naatrium on pehme, teda saab noaga lõigata.
Naatrium - Leidub eriti loomorganismides.
Naatrium - ja fluoriidsooljahutusega.

Naatrium on rakuväline element st.
Naatrium on keedusoola koostises.
Naatrium - kollane K-kahvatulillaTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun