Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "Kumb on väärtuslikum - kas see mis sul oli või see mis sul on?". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
igat, mistõttu, üritan, minevikku, hetkes, kumb, noorust, igavesti, nendest, õppinud, momenti, sisimas· "Kui oled seni ehitanud õhulosse, siis tea, et see pole olnud tühi töö - nüüd pead neile lihtsalt vundamendi alla ehitama." (Henry David Thoreau) · "Labane käitumine reostab toredaid rõivaid rohkem kui pori." (Plautus) · "Leia igas sammus teekonna lõpp." (Ralph Waldo Emerson) · "Ma ei pea võitma, aga ma pean olema püsiv. Ma ei pea saavutama edu, ega pean elama nii, et vääriksin valgust, mis mulle on antud." (Abraham Lincoln) · "Me oleme õppinud lendama nagu linnud, sukelduma nagu kalad; ometi oleme kaotanud võime vendadena koos elada." (Martin Luther King) · "Meie elu on selline, missugused on meie mõtted." (Marcus Aurelius) · "Milleks raha? Sa oled saavutanud edu, kui hommikul tõused ja õhtul heidad magama, aga kogu vahepealse aja tegeled sellega, millega tahad." (Bob Dylan) · "Millele sa vastu paned, paneb vastu sulle." (Carl Jung) · "Minu parim sõber on see, kes toob minus esile parima." (Henry Ford)
· "Demokraatia on leiutis, mis tagab meile sellise · "Ma ei pea võitma, aga ma pean olema püsiv. Ma ei valitsuse, millise oleme ära teeninud." (George Bernard pea saavutama edu, ega pean elama nii, et vääriksin Shaw) valgust, mis mulle on antud." (Abraham Lincoln) · "Eksimine on igale inimesele loomulik, kuid mitte keegi · "Me oleme õppinud lendama nagu linnud, sukelduma peale rumala ei eita kangekaelselt oma vigu." (Aristoteles) nagu kalad; ometi oleme kaotanud võime vendadena koos · "Eksimine on inimlik, kuid selleks, et asju tõeliselt sassi elada." (Martin Luther King) ajada, on vaja arvutit." (Paul Ehrlich) · "Meie elu on selline, missugused on meie mõtted." · "Elu eesmärk on enesearendamine." (Oscar Wilde) (Marcus Aurelius)
sõnaga : vabadus, õiglus, au, kohustus, halastus, lootus." (sir Winston Churchill) · "Kõik vägi on seestpoolt, seega meie kontrolli all." (Robert Collier) · "Labane käitumine reostab toredaid rõivaid rohkem kui pori." (Plautus) · "Leia igas sammus teekonna lõpp." (Ralph Waldo Emerson) · "Ma ei pea võitma, aga ma pean olema püsiv. Ma ei pea saavutama edu, ega pean elama nii, et vääriksin valgust, mis mulle on antud." (Abraham Lincoln) · "Me oleme õppinud lendama nagu linnud, sukelduma nagu kalad; ometi oleme kaotanud võime vendadena koos elada." (Martin Luther King) · "Meie elu on selline, missugused on meie mõtted." (Marcus Aurelius) · "Milleks raha? Sa oled saavutanud edu, kui hommikul tõused ja õhtul heidad magama, aga kogu vahepealse aja tegeled sellega, millega tahad." (Bob Dylan) · "Millele sa vastu paned, paneb vastu sulle." (Carl Jung) · "Minu parim sõber on see, kes toob minus esile parima." (Henry Ford)
kunstnik Basil ka igav ja rääkis ainult igavatest ja tähtsatest teemadest mis Dorianile ei meeldinud. Alles peale portree tegemist sai Dorian kunstimaailmast aimu. 1.5 Kõige parem viis Lord Henry kirjeldamiseks on läbi Basil'i. Nad olid täielikud vastandid. Basil Dorianile ei meeldinud ning kuna Henry on vastand, siis tema just meeldis. Ta rääkis alati põnevatel teemadel, näiteks naised, raha, elu ja palju muud. Dorian sai temaga vabalt vestelda. Nad elasid hetkes, mitte tulevikus ega minevikus. Neil oli palju ühist. 1.6 Dorian oli see tüüp, kes seltskonnas või peol alati silma paistis ja kõigile meeldis. Ta oli seltskonna hing, äärmiselt ilus hing. Sellepärast pöörati talle ka palju tähelepanu. Dorianiga kaasnes alati rahvahulk ka sellepärast, et ta oli materjaalselt äärmiselt rikas ning inimesed käisid just sel põhjusel tal järgi. 1.7 Doriani allakäigus ei ole süüdi keegi muu kui tema ise
· Life ends when you stop dreaming. Hope ends when you stop believing. Love ends when you stop caring. So DREAM, BELIEVE AND ALWAYS CARE! · Ära usu mu ilusaid sõnu, enne kui pole näinud tegusid.Ära usu mu süütuid silmi, enne kui pole näinud neis pisaraid. Ära usu mu meelast naeratust, enne kui pole näinud mu mossis suud. Ära usu kõike, mida minust räägitakse, enne kui pole mind ise tundma õppinud . · Kui sa haige oled, siis on sõber see, kes saabub kotitäie apelsinidega, krimkaga, mida lugeda tahtsid ja kimbu lilledega. Ta sätib lilled vaasi, teeb sulle kuuma jooki, peseb nõud ja läheb. · Naerata väikestele lastele alati vastu. Nendest mitte välja tegemine võib hävitada nende usu, et maailm on hea · ja see ei tähenda, et ma nutan ja tahan sind tagasi, ma lihtsalt tuletasin meelde aegu mil ma sind veel armastasin
Elu on raske. Millega võrreldes? Elu mõte on elus eneses. Ela nii et isegi hauakaevaja nutaks su haual. Elu mõte on üksteisele tuge pakkuda! Armastus annab elule mõtte! Ela nii, et kui sa sured, siis hakkab su sõpradel igav. Elu on joonistamine ilma kustutuskummita. Elu on kui risttee, mis kord on sattunud su teele ja kord ei ole. Ta võid näidata endas ka kõige halvemaid külgi, kuid siiski alati on ta ühtemoodi. Teeb haiget ja vahel kui juhtub, paneb isegi naeratama. Tähtis pole igavesti elus püsida vaid igavesti endaga elada. Elu on liialt lühike, et raisata seda inimestele, kes sinust ei hooli. Elu on nagu pornofilm, aga ilma seksita! Me ei tea millal elu lõpeb, ja sellepärast me kiirustamegi. Elu on võistlus, aga reegleid ei näe. Eluraamatul ei ole kordustükki. Kui puuduvad armastus ja sõprus, on elult võetud kogu tema mõnu Tarkus on teadmine, mis on muutnud inimese osaks. Ükskõik, kuidas inimene sureb, surema peame ükskord kõik
Lootus võib küll mõne päeva möödudes haihtuda, kuid armastus on ikkagi sündinud... Kui armastad-näita välja, kui igatsed-ütle, kui vihkad, siis-kasvõi tee mulle haiget, aga ära mulle seda välja ütle. Armastus saab olla siis tugev , kui Sina selle tugevaks teed ! Armastus ei saa olla perfektne , sest keegi meist ei ole perfektne ! Väikesed käed kirjutavad liivale ja seal kirjas seisab "Ma Armastan sind"Ja sinna tuleb suurelt 1 süda mis kuulub igavesti sulle mis siis et oled mu mu unustanud. Igal õhtul mõtlen ma sulle , igal õhtul valan ma pisaraid ... Järgmine päev küsin ma endalt : " Miks ? " ja ise vastan : " Sest armastan Sind ja ei suuuda leppida mõttega , et olen Sinust ilma ! " Persse see armastus , lähme parem vanaemale külla . See on armastus kui vanusevahe ei mängi rollli. KURBUS ! I love walking in the rain because nobody knows i'm crying. Sometimes I wanna go to sleep and never wake up.
õige ja lõpetab suhte. Kuigi nende vahel midagi erilist ei olnudki, tunneb Mione end sellegi poolest halvasti, kuni ühel hetkel kaotab Mione oma enesevalitsuse. Mionel tekib seeläbi maniakaalne depresioon, ta muutub ükskõikseks erinevate ohtude suhtes, mida ta varem kartis, kuid samas muutub ta väga emotsionaalseks mõnes olukorras ja nutab sageli ilma asjata, tal kujuneb välja ka kinnisidee, et ta hakkab mõtlema, et milline võiks olla tema surm, kas surmaga lõppeb elu ikka igavesti. Mione satub paar korda ka psüholoogi juurde ning ta paraneb kiirelt, kuid mitte täielikult, sest uued probleemid on peagi tulemas. Mione püüab ennast kokku võtta, ja hakkab oma elu rahulikumalt võtta ja jõuad oma elu üle ka järeldusele, et surm ei ole lahendus, vaid elus tuleb raskustele vastu astuda ning lihtne ei ole kellelgi. Romaanis on ka palju kirjutatud palju Tai eluolustikku läbi Mione sõnade ning seda kuidas Mione sellesse suhtud
pingutuse juures. Üheks nende seast on mõõtmine ja tolereerimine, see on raske ja arusaamatu ning mis kõige suuremaks takistuseks, see on eriala aine, mis tuleb sooritada üsna kõrgele tulemusele. Raske on ta selletõttu, et õppematerjali antud aine kohta napib, see mis olemas on ei vasta alati kõigile küsimustele, mis ainet õppides tekib, tempo õppimisel on liiga kiire ja õppejõu poolt arvatav baas mis meil peaks olema- seda mul ei ole. Ma ei saa aru nendest lühenditest ja mõistetest alati ning lõpuks jookseb aine õppimine üle pea raskeks. Eriti kurnav selle aine juures on ka see, et oma koduste ülesannetega olen lootusetult maha jäänud ning enam ei tea kust alustada. Kui muidu on õppejõul alati öeldud slaididel või tunnis, et järgmiseks tunniks teha see või see, siis antud õppejõu mõtteid peab lugema ning minu jaoks on see oskus keeruline. See teeb ka aine raskeks, tüütuks ja keeruliseks
Miks haiget saada on nii valus? Miks me kardame riskida ilma, et kardaks põruda? Miks me ehitame oma kõige sügavamate tunnete ümber kaitsemüüri? Miks me oskame võtta, aga mitte anda? Miks me ei suuda rääkida asjadest, nii nagu nad on? Miks me ei püüdle oma unistuste poole, vaid unustame need? Miks me püüame olla need, kes me tegelikult ei ole? Miks me ei õpi enda vigadest? Miks me alati tahame valida kõige kergema tee? Miks me otsustame inimese üle enne, kui oleme teda tundma õppinud? Kui paljud meist lohistavad nähtamatute kottidena kaasas oma minevikku! Truult veame kaasas pettumusi, solvumist, kättemaksuiha. Piisab vaid meenutusest, kui süttime taas kui kustunud tõrvikud. Viha võib põleda meie alateadvuseski ereda ja jõulise leegina. Miks me ometi ei suuda andestada? Teistele, endale? On see üldse alati võimalik? Mis see meile annab? Vahel olen kui päike- särav ja soe, hingelt suur ja samas olemuselt nii väike, täis meeletut hellust ja valgust
palju juhtub, et teda pole tavatööline näinudki. Minu arust on see väga halb juhti peaks ikka kord poole aasta jooksul nägema isegi kui firma on suur ja kokkusaamisvõimalused väiksed. On ka olukordi, kus tavatööline ei teagi kes ta juht tegelikult on, sest töölistega tegelevad hoopis juhist allpool tegutsevad juhiabid või mänedzerid vms. Kõik ei sünni üleöö, juhiks saadakse pikka mööda palju pingutades, loomulikult on ka nö pärandijuhid ja tavaliselt ei ole nemad just mitte õppinud heaks juhiks. Kui firmal on hea juht siis firma töötab õlitatult. Hea juht on arukas juht, nagu on ka öelnud Unileveri juhatuse aseesimees Antony Burgmans raamatus ,,Loomulik juhtimine" -algab enda seostamine vastukaja tekitada võiva visiooniga seestpoolt, ,,kui me alustasime oma kasvatusstrateegiaga elluviimist, mõistsin ma , et me peame omad plaanid veel kord läbi vaatama. Ma usaldan oma tunnet- inimene õpib sisemist häält kuulda võtma. Nii ma siis hakkasingi rahutuse allikat otsima
RAAMATU ANALÜÜS K……. 10C 2015 KEVAD 1.raamat "Inimesed parvlevad nimelt vale ümber nagu kärbsed meekoogi kallal ja muinasjutuvestja sõnad lõhnavad nagu viiruk, kui ta tänavanurgal loomasõnniku sees istub, aga tõe eest inimesed põgenevad" lk 8 Läbi aegade see nii on ja ilmselt nii ka jääb. Loodetakse alati paremat ning pigem pigistatakse karmi tõe korral silm lihtsalt kinni. “Kes on kord joonud Niiluse vett, see igatseb Niiluse äärde tagasi.” lk 10 Kui olla eemal oma lähedastest, siis kord tuleb ikkagi koduigatsus näpistama. "Ole ettevaatlik naisega, kes ütleb "kena poiss" ja meelitab sind enda juurde, sest tema süda on võrk ja püünis ja tema rüpp kõrvetab hullemini kui tuli." lk 17 Kui ei suuda lõppude lõpuks “EI” öelda, võib olukord oodatust halvemini lõppeda.
" See lause on väga tõene. Mitte ühegi inimese elu ei ole perfektne või ilma vigadeta. Igaühega juhtuvad nii head kui ka halba. Lihtsalt mõndadel veab elus rohkem, teistel vähem. Aga see ei tähenda, et nende ,,teiste" elus pole vigu... ,,Aga minul läks süda raskeks, kui ma seda kuulsin, agama katsusin naerda See on pigem positiivne lause, sest isegi siis, kui oleme kurvad ning hinge peal midagi rasket, tuleb muuta igat olukorda võimalikult paremaks. Ükskõik, mis mul ka ei juhtuks ma üritan alati jääda positiivseks ning näha kõiges ning kõikides paremat. Loomulikult oleneb olukorrast, aga minu põhimõte on ,,STAY+" ehk olla alati positiivne. ,,Seetõttu rõhus tulevik mu hinge ja ma kartsin tulevikku ja..." Kahjuks või õnneks, aga mitte keegi ei saa enda tulevikku muuta. See ei olene sellest, kas tead, mis ootab sind ees või mitte
käib inimene poes mingisugust toodet ostmas ning hiljem täidab vastava juhise järgi tagasiside lehe. Hinnatakse klienditeenindaja täpsust, viisakust, kiirust, teadmisi toodetes, mida ta müüb ning toitlustusasutuses hinnati ka toitu (kas see vastab nõuetele). Kontrolloste sooritavad omaala professionaalid päris suvaline inimene tänavalt neid tegemas ei käi. Hiljem saadetakse tagasiside asutusse koos hindega. Vastav inimene teeb nendest kokkuvõtted. Nende järgi saab organisatsiooni siseselt näha, millele peab rohkem tähelepanu pöörama. See on väga hea viis välja selgitada tulemusi, kas inimene väärib assisteerimist või mitte. Kas ta on piisavalt arenenud ja teeb oma tööd hästi. Selline kontroll on organisatsioonile ainult positiivne. Samuti ka töötajale. Sest selliseid tulemusi kasutatakse hiljem arenguvestlustel, kus antakse töötajale tagasiside. Kahjuks kasutatavad Eestis sellist võtet ainult suured
Õige sõber on see, kes hoiab sul käest, kuid puudutab su südant Naerata, sest elu ei vääri pisaraid Inimesed naeravad erinevates keeltes täpselt samamoodi Elu oleks mõttetu, kui inimene ei teeks iga päev sadu pisikesi mõttetusi Elu kõige suurem saladus on elu ise. Elu on kitsi kunagi ei taha ta noorust ja tarkust anda korraga Surm on surematuse esimeseks tingimuseks Haritud loll on suurem loll, kui harimatu loll Inimene tegutseb kolmel juhul: kui tahab, kui peab ja kui ei tohi Käsku täidetakse ka laiskusest: ei viitsita vastu hakata Mannekeenid ei lähe kunagi moest
`'Armastust pole olemas. Mees on kurb, kui tal pole naist, kellega võiks magada. Aga kui ta läheb ja magab naisega, on ta pärast seda veel kurvem. Nõnda on olnud ja nõnda on alati.'' Huvitav mõtlemine armastusest, lause kirjeldab iseennast. `'Mida iganes ka teen, seda ma enam kunagi ei hakka kahetsema, sest sellest päevast alates vaatan vaid ettepoole, aga mitte kunagi tahapoole.'' Kõik minevikuvead tuleks selja taha jätta ning neid vigu mitte uuesti korrata, muidu võib minevikku toppama jääda. IV Raamat: Nefernefernefer `'Homset päeva ei tea keegi.'' Tõepoolest, tulevikku ei ole võimalik ette ennustada ning me ei tea, mis meiega võib järgneval hetkel juhtuda. `'Eile oli eile ja täna on täna.'' See, mis eile juhtus, on eilne mure. Me ei peaks elama minevikus, vaid muretsema tänase pärast. `'Surm väldib inimest, kes surma igatseb, ja et surm püüab ainult niisugust, kes on elus kinni.''
Kui Sa kaotad, siis ära kaota õppetundi. Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta. Elu on kui puzzle,mis koosneb miljonitest väikestest tükikestest ja kus ühe pisikese osa kaotamine võib viia täieliku Katastroofini. Vähestele on antud, mõnele pole üldse antud ja need kellele on liiga palju antud on õnnetud. Sisemine ilu on välisest tähtsam, aga ainult juhul, kui see välja paistab. Me sobime nagu särk ja perse. Huvitav, kumb mina olen? Parem armastada ja kaotada, kui üldse mitte armastada. Igaühe väärtuseks on tema ise. Sellele väärtusele pole õigust kellegil teisel peale tema enda. Iga inimese mälu on tema erakirjandus . Sõda on kõikide asjade lisa. Kõik, mida saab raha eest osta on odav. Suhtumist pisiasjadesse avaldub inimese iseloom kõige paremini. Paljud on kopeerinud Mona Lisat, ometi seistakse järjekorras, et näha originaali. Tahaks sulle kättemaksta , aga ei suuda
6. Taganejagi komistab ja enamasti oma saamatuse otsa. 7. Tulijat iseloomustatakse välimuse põhjal, minejat tegude järgi. 8. Iseloomujooned vajavad soodsat pinnast, et täies hiilguses õide puhkeda. 9. Kergem on näidata näpuga teise inimese kui iseenda peale. 10. Hing saab kergesti täis, rahakott aga mitte kunagi. 11. Enesekiitust ei pea teostama alati kiituse vormis. 12. Mida vähem on meil vigu, seda paremini saame nendest aru ja julgemini oleme valmis neid ka teistele tunnistama. 13. Soovide täitumine annab põhjust nende paljunemiseks. 14. Hea, kui sind mõistetakse, mitte aga läbi nähakse. 15. Kõige raskem on ikka eesseisev ülesanne. 16. Inimese energia vallandub ikka eesmärki nähes. 17. Löök iseloomustab lööjat. 18. Aus varjab oma mõtteid vaikimisega, kaval teiste mõtetega. 19. Mõne inimese vägevust saab mõõta vaid ta sõnades. 20. Pilk võib osutuda hinge reeturiks. 21
jutustamist rangelt ning muidugi oli see raske Ethanile, sest ta oli eestlane mitte inglane ja ei osanud eriti hästi inglise keelt. Sel ööl oli Ethanil kohutav unenägu. Ta jooksis kott pimedas metsas ja tema taga oli kaks hunti. Hundid olid kohutava suusrusega. Nende kihvad olid 10 sentimeetrit pikkad. Silmad olid neil erk punased. Poiss jooksis nii kiiresti kui sai, kuid ta polnud ikkagi nendest huntidest kiirem. Järsult tuli noormehe tee ette sein , tal polnud enam kuhugi liikuda... Ethan ärkas mingi karje peale, see kari kostus metsast. Alguses oli karje allikaks ainult üks inimene, mõne minuti pärast sellele lisandus ka teine. Karjed olid kohutavad, tunne oli, nagu lõigataks nende häälte omanikke tükkideks või siis nendega tehakse midagi veelgi hullemat. Sellel ööl poiss enam ei maganud, tegelikult ei maganud pool linna, kuna nemadki kuulsid karjeid
sügavusest! Kui tahate head teenindust - teenindage end ise. (O.Wilde) Headus on see, mida kuuleb kurt ja näeb pime. - Mark Twain Kalmistud on täis asendamatuid inimesi. Charles de Gaulle Sündides nutame, sest oleme tulnud sellele suurele narride näitelavale. Shakespeare Paljud inimesed on üksikud , kuna nad ehitavad sildade asemel seinu *Ma võin küll ingel olla , aga kui mu tiivad murtakse , istun luua selga* *Me elame vaid hetkes ja ei saa teha olematuks seda mis on olnud , vaid saame õppida oma vigadest * Kuskil pole kirjas, et inimene peab alati lollakalt rõõmus olema. Tarkuse esimene samm on see, kui sa tunnistad, et oled loll Elu ilusamaid hetki ära unusta, sest nii haruharva leidub neid! Kuni inimene elab meie sydames,on ta elus. Võib-olla on see maailm mõne teise planeedi põrgu. Armastus on nagu Kuu - kui ta ei kasva,siis ta kahaneb. Elu Maal on kallis,aga see eest ta sisaldab tasuta reisi ymber (#)
N. arvab, et kõigi väärtuste ümbervääristamine on tema valem inimkonna kõrgeima eneseteadvuse tekkel. N. arvates tahab saatus, et tema saaks esimeseks korralikuks inimeseks ja tunneks end vastusena aastatuhandete pettusele. Arvab, et tema on esimene, kes tõe avastas ja tajus valet. Alates temast on olemas lootusi. Ühes sellega on N. saatuslik inimene. N. jaoks oli suurim plekk inimkonna südametunnistusel see asjaolu, et seal polnud varem silmi avatud ehk on tahe igat sündmust, igat põhjuseseost ja igat tõelisust mitte näha. Inimkonda on õpetatud üksnes dekadentlikke väärtusi üleväärtusteks pidama. Katte eemaldamine kristlikult moraalilt on sündmus, millel ei ole võrdset, tõeline katastroof. Kõik mida seni ,,tõeks" peeti, avaneb nüüd. Kes paljastab moraali, paljastab seniste väärtuste väärtuse. Moraal on kõik vastupidine, kui ta tegelikult paistab. · Kes on Nietzsche järgi "immoralist"?
keskendu nendele! Optimistil on kalduvus eeldada, et tulevikus realiseerub pigem parem kui halvem võimalus. Ja see, kes sa tulevikus oled, on enda teha. Julgen öelda, et olen väga positiivne inimene. Iga rakuga tajun, kui ilus on elu! Ja kui vähesest piisab, et tunda ennast suurepäraselt. Võimalik, et minevikus on olnud südantmurdvalt kurbi hetki, on olnud enda ja teiste vigu, ebaõiglust ja ülekohut. Aga mind ei rikasta möödaniku meenutused või nendest heietamised. Samuti puudub mul võime näha tulevikku. Milleks siis fantaseerida teemadel: ,,Kui ma oleksin, saaksin, elaksin...?" Ma ei lase ennast eriti millestki segada ega häirida. Asi on muidugi ka suhtumises. Pole vaja põdeda asjade pärast, mida kontrollida ei saa. Kui ei saa muuta olukorda, tuleb muuta suhtumist. Tuleb leida õnn oma igapäevastes tegemistes ning olla õnnelik selle üle, mis juba antud on ja ei tasu kahetseda seda, mis juba tehtud on vaid seda, mis tegemata on jäetud
*Õnnelikud päevad on harva vennad *Inimene pole kunagi nii õnnetu, kui ta arvab, või nii õnnelik , kui ta loodab. *Iga inimene on oma õnne sepp. *Pole olemas kirega v6rdset tuld, pole olemas vihkamisega v6rdset pahet, pole olemas rahuga v6rdset 6nne.. Kurbus/Üksindus/Pisarad *Ära nuta, et see lõppes, naerata, et see üldse juhtus... *Ma olen see kes tuleb, läheb ning kunagi ei jää. *Naera ja maailm naerab sinuga, nuta ja sa nutad üksinda! *Alati koos kuid igavesti lahus *mulle meeldib ka üksi olla...sest siis olen kindel et olen heas seltskonnas *Kas sa ise kah aru saad, kui raske mul teid kahte koos vaadata on. *Kerge on unustada, kuid raske on olla unustatud... *"Miks mehed vaikivad? : miks naised nutavad?" *Kas sa ise kah aru saad, kui raske mul teid kahte koos vaadata on. Ma isegi nutsin sinu silmeees, kuid seegi ei pehmendanud sind. *Kurbuse kõige kõrgemal astmel pisarad puuduvad *Muresid kurdan kaisukarule, pisaraid jagan padjaga..
isikuomadused ei ole alati need, millest piisab selleks, et alustada ettevõtjana ja olla oma tegevuses edukas. Vaja on ka ettevõtlusjulgust ja tugevat eneseusku. Minul varasem ettevõtluskogemus puudub, kuid kui keskkool saab lõpetatud, soovin küll oma äri alustada. Esmalt küll tarvis vajalikud koolitused läbida, kuid plaan on paigas ja olen selles üsna veendunud ja kindel et selline tegevus tasub end ära. Mulle meeldib olla iseseisev ja teistest mitte sõltuda, mistõttu usun et ettevõtlus sobib minule hästi. Iga algus on raske, kuid hea tahtmise juures on kõik võimalik ja saavutatav Mina ja ettevõtlus Ettevõtjaks olemine on vastutusrikas töö. Ettevõtjaks hakkamisel võib olla mitu ajendit. Peamine ajendiallikas on enamasti elatise teenimine, kuid on ka teisi motiveerivaid faktoreid. Mõnel juhul tekib inimesel lihtsalt hea äriidee või on mõni eriline anne. Oma ettevõte luua on tõhus valjapääs, kui pole võimalik võõrsil töötada
Mailen Remmelg [email protected] Keda peetakse tänapäeval edukaks inimeseks ? Mida üldse tähendab mõiste ,,edukas"? Kas see tähendab, et sa oled eluga hakkama saanud, on sul palju raha või hoopis midagi muud? Edukus on suhteline mõiste. Kuid miks on mõned inimesed edukamad ja keda peetakse tänapäeval edukaks, saab teada alljärgnevast tekstist. Heal ajal on palju edukaid ettevõtteid ja inimesi, sest edukas olla on lihtsam. Tegelik turuosa jagatakse ümber just raskematel aegadel. Siis mängib uuesti professionaalsus põhirolli. Reet Roos on öelnud nii : ,,Mina laienesin oma ettevõttega Balti turule 1990. aastate lõpus n-ö Vene kriisi ajal, kui Eestis konkurents lausa õlgadest pigistas. Seega oli seekordne kriis meile juba teine ja uus turuosa suurendamise plaan valmis nädalaga. Tuleb tunnistada, et mul oli seejuure
See nõuab küll palju tööd, aga tähtis on jääda endale kindlaks, olla kannatlik, tunda oma lapse arengust rõõmu ja järgida õigeid nõuandeid. Laste planeerimisel peaksid tulevased vanemad selgeks tegema kooselu reeglid, lapse arengut soodustavad vahendid ja võimalused ja lapsele esitatavad piirangud, et hiljem ei tekiks lahkarvamusi. Laste sündides tuleks juba väikesest peale õpetada lastele kooselu reegleid ja nendest kinni pidamist. Arvestada tuleks muidugi laste vanust ning seda, et reeglid oleksid õiglased. Piiramatus vabaduses kasvavad lapsed ei ole võimelised suuremaks saades kooseksisteerimisreegleid omandama. Neil pole eeskuju. Laps peab õppima piire järgides teiste inimeste õigusi ja neid austama. Last tuleb suunata heatahtlikult ja kindlameelselt. Liialt piiramine ja keelamine võib arengut pidurdada. „Kasvatus peaks olema last julgustav
tekitada vaid mingi hea tunde, kuid õnn ei ole meeleseisund(siis võiks õnnelik olla ka komöödiat vaadates). Õnnetunde simuleerimine ühesõnaga ei toimi. Samuti ei toimi populaarne hedonism(sõbrad kuni materiaalsed asjad) inimene ei pruugi siiski õnnelik olla kõige selle juures. Kui vaadata rikkaid inimesi, pole nad õnnelikumad kui vaesed, kellel neid asju pole.Miks me siis koguaeg rabame nende ihaobjektide nimel? Kuna ühiskond surub meile peale simulatsioonimudelit: üritan saada endale paremat elu kui keskmine inimene, sest tundub, et siis olen keskmisest inimesest õnnelikum ka. Tegelikult me ju teame, et see nii ei ole, aga loodame, et äkki teised seda ei tea ja näevad meid õnnelike inimestena, see on see, miks neid asju omada tahame. Üritame teistele näida sellena, kes me tegelikult pole.N: Lapsed-vanemad laps tahab vanemalt teada, et kuidas olla õnnelik. Vanemad vastavad ikka nii, et otsi tasuv töökoht, õpi hoolega..
karjuda, et mitte talle haiget teha. 46. Viskan oma südame kildudeks... kuid tunded jäävad alles. 47. Naerdeski võib süda valutada ja rõõmule võib järgneda meelehärm. 48. Sa murdsid mu südame, sa muutsid selle jääkuubikuks ja lasid sellel pilvelõhkujast alla lennata! Mu süda kukkuks, miljoniks killuks! 49. Sa õpetasid mind armastama , äkki õpetad nüüd ka unustama . 50. Kui sa kedagi armstad , siis lase ta vabaks . Kui ta tagasi tuleb , siis on ta igavesti sinu , aga kui ei tule , siis pole ta sinu kunagi olnudki . 51. See , kui palju keegi sind armastab , on pöördvõrdeline sellega , palju sina neid armastad ! 52. Üritada unustada kedagi keda sa armastad on sama, mis üritada mäletada kedagi keda sa iial kohanud pole. 53. I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star in somebody else's sky...but why, why can't it be mine? 54. Mehel on armastus muust elust eraldi, naisele on see kogu elu. 55
Õppejõud: Anu Varep, MA Mõdriku 2015 Millises kohas ma praegu olen? Minu nimi on Nelli Mahmutov. Olen üsna noor kahekümne aastane neiu. Olen lõpetanud Jõhvi Gümnaasiumi meedia ja sotsiaalsuunas ja hetkel Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli sotsiaaltöö eriala päevaõppes õppimas. Kuigi pean end puhtaks eestlaseks, on mu veres siiski ka Tatari rahva verd. Aga kuna olen terve elu suhelnud emauselt eestlastega ja õppinud eesti keelses koolis, pean emakeeleks siiski eesti keelt. Minu kodulinnaks on Kohtla-Järve. Keeltest valdan ma hästi vene, inglise ja eesti keelt. Vene keele omandasin ma juba lapseeas, kuid juurde õppisin Inglise keele. Sotsiaaltööga olen mitmeti kokku puutunud, esialgu käisin töövarjupäeval Jõhvi sotsiaalametis peresotsiaaltöötaja, siis olen taotlenud sotsiaaltoetust Kohtla-Järve sotsiaalametist, ning olnud vabatahtlikuna tööl Kiikla lastekodus. Selle lühikese aja
vihkan sind, et sa jätsid tulemata täna minuga kino, kuigi sa lubasid,, olen ma peale järgneva mõttetera lugemist hakanud jälgima enda väljaütlemisi ja olen püüdnud enne välja prahvatamist neid siluda ja sõnastada nii, et teisel ei jääks sellest okast hinge ja järele mõeldes, et ka minul mitte. Aleksandr (Issajevits) Solzenitsõn on kirjutanud: "Olge tasakaalukalt elust üle ärge peljake õnnetust ja ärge igatsege õnne, sest niikuinii ei kesta kibedus igavesti ega saa magusa mõõt täis. Aitab ju küll, kui külm teid ära ei võta ja kui nälg ja janu ei kärista teie sisikonda. Kui teie selgroog pole murtud, kui teie mõlemad jalad suudavad käia ja mõlemad käed painduvad, kui teie mõlemad silmad näevad ja mõlemad kõrvad kuulevad miks peaksite te siis veel kellelgi kade olema? Milleks? Teiste kadestamine hävitab kõige rohkem meid endid. Hõõruge oma silmad selgeks ja peske
erinevaid rahvaid ta koos ei suutnud hoida. Sama kehtib ka Euroopa puhul. Me religioonid erinevad nii väga, et me ei suudaks kõiki keeli ja traditsioone püsivana hoida. Kumbki rahvas tahab peale jääda, üks sõjakam ja vähem tolereeriv kui teine. Võibolla oleks võimalik, kui me laseks ainult rahulikud ja vähem Islami usku järgivad elanikud, kes on viisakad ja ei ürita murda riiki ja on täpselt samasugused sõbralikud ja toredad inimesed, kui enamus me Euroopa elanikke. Aga sorteerida igat individuaali korraga on võimatu, sest see võtaks lihtsalt nii palju aega hakata tundma igat inimest ja kindlaks teha, et ta ei valeta. Mina arvan, et oleks mõtekas aidata sõjapõgenikke koha peal, kus nende elukoht on ja jääb. Ja just neid, kes tõesti seda abi vajavad, mitte majanduspõgenikke Põhja- Aafrikast, kes on kadedad me elu peale ja tahavad siia põgeneda paremate elamistingimuste nimel. Massiimmigratsioon ohustab ja lõhub kultuure
selle teele? D: Miks peaks keegi nii tegema? Ma pole kunagi taolist kuulnud. Sellel pole lihtsalt mõtet. A: Kas teil on masinad või mingisugused transpordivahendid? D: Midagi taolist. Väljaspool planeeti reisime sellistega, mida maalased nimetavad "lendavateks taldrikuteks" aga planeedi piires neile sarnaste aparaatidega kuid väikse- matega. A: Millist kütust te kasutate? D: Me ei kasuta kütust. See on midagi igiliikuri taolist. Need töötavad igavesti, ilma kütuseta, kuigi neisse on ehitatud midagi ringidetaolist vastassuunaliste poolustega magnetitest, mis loovad välja see omakorda aktiveerub sellega, mida maalased nimetavad Merkabaks. Mõtete abiga aktiveeritakse kaks tetraeedrit, millede keskel on magnetid. Nende väli on haaratud miskit moodi tetraeedrite sees ja need hakkavad pöörlema, luues omamoodi jõuvälja, mis paneb aparaadi liikuma. Pooluste vaheta-
Nii võib ta varsti tulla mõttele, et elul pole viga midagi see oleks asjatu kannatus, seda enam, et varsti jätab ta selle maailma igal juhul. (,,Veronika otsustab surra" lk 49) Kohtumine Eduardiga pani teda taas järele mõtlema ning igatsema seda, mis võimatu. Kõik need päevad, mis ta veetis teadmisega, et see võib olla viimane, äratasid temas vastapandamatu tahte siiski veel ühe korra proovida. Segaduses tüdrukust oli lõpuks saanud eneseteadlik ja hulljulge naine, kes oli õppinud hullumeelsusest ja hullumeelsetelt. Kui teadaolevalt oli jäänud elada veel 24 tundi, julges Veronika lõpuks tunnistada, et elada on eriline võimalus. Ta oli leppinud olukorraga ning ei võidelnud enam selle vastu südames oli rahulolu. Ta mõtles kõigest, millest polnud varem julgenud mõelda, nautis seda, mida oli kartnud ja jälestanud, mõistis, et pole olemas keelatuid asju. 12 Dr