Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • Keskkonna säästlikkus ja ,,roheline majanduskasv" on kooskõlas ?
 
Säutsu twitteris
TARTU ÜLIKOOL
Pärnu kolledž
KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES
Referaat
Pärnu 2012
Sisukord
Sissejuhatus 3
1. Keskkonnasäästlikkus hotellimajanduses 4
1.1. Säästev turism 4
1.2. Kulude kokkuhoid 8
2. Keskkonnasäästlikkuse kvaliteedimärgised 11
Kokkuvõte 13
Viidatud allikad 14

Sissejuhatus


Turism on igale riigile väga oluline sissetuleku allikas. Tänapäeval üritatakse kõikjal kulusid elektri- ja veekasutamise pealt kokku hoida ning vähem kulutada, ka turismis ja hotellimajanduses on see võimalik. Antud referaadi eesmärk on selgitada välja ja uurida keskkonnasäästlikkuse arendamisest, efektiivsusest ning kulude kokkuhoiust hotellimajanduses. Ning samuti tuua autorite algupäraseid analüüsi- ja mõttearendusi.
Uurimisülesanded, millele lahendusi otsitakse on alljärgnevad:
  • anda ülevaade säästvast turismist;
  • selgitada välja keskkonnasäästlikkuse olemus hotellimajanduses;
  • leida seoseid kuidas hoida hotellimajanduses kuludelt kokku;
  • analüüsida keskkonna sõbralikku majandamist.

Uurimisülesannete lahendamiseks tuleb tutvuda erinevate keskkonnasäästlikkuse arendamise aspektidega ning kirjeldada nende olemasolu ja kasutusviise hotellimajanduses. Töös kasutatakse peamiselt kirjeldamist, mis esineb verbaalsel kujul.
Materjali otsitakse keskkonnasäästlikkuse arendamise kohta peamiselt internetist ning samuti kasutatakse ka teadusandmebaasi.
Töö koosneb kahest osast, mis omakorda jaotatakse kaheks alapunktiks. Esimeses osas kirjutatakse säästvast turismist ja kuidas hoida kulusid kokku. Töö teine osa keskendub peamiselt keskkonnasõbralikele kvaliteedimärgistele.

1. Keskkonnasäästlikkus hotellimajanduses

1.1. Säästev turism


Tänapäeval tuntakse üha enam muret meid ümbritseva keskkonna- ning selle säästlikkuse ja jätkusuutlikkuse vastu. Ka turismis vaadatakse selle poole ja püütakse olla keskkonna vastu rohkem lugupidavamad. Säästva arengu põhimõtteks on saavutada majanduse kasv, mis tagab kõrged elustandardid ning aitab kaitsta ja säilitada stabiilset elukeskkonda nii meile kui ka järgnevatele põlvkondadele. Kuid, mis on hotellimajandus ? Hotellimajanduseks nimetatakse erinevate teenuste osutamist majutusettevõttes. Peamised teenused, mida hotellimajandus hõlmab on toitlustus,- majutus ,- meelelahutus- ja lisateenuseid.
Ammu on piinanud meid küsimused selles kohta, kuidas ja kui palju me saame keskkonda kaitsta ja säästa. Kas keskkonnasäästlikkus saab määrata/ muuta majanduskasvu? Kas keskkonna säästlikkus ja „roheline majanduskasv“ on kooskõlas? (Ekins, P. 1999: 2)
Säästev areng ei ole fikseeritud harmoonia ja kooskõla seisund, milleni loodetakse kunagi jõuda, vaid pidev muutumine. See ei tähenda majandustegevuse peatamist, vaid arengut, mis toimub keskkonna säilitamise ja kaitsmise kaudu keskkonna taluvuspiire arvestades. (Säästev areng...2012)
Kuna globaalprobleemid  on tõsised ja ulatuslikud , siis riigid üksi sellega toime ei tule. Nende probleemide lahendamiseks on erinevad riigid asunud koostööle, sõlmides koostööplaane ja leppeid. Üheks tähtsamaks ülemaailmseks tegevusprogrammiks on Agenda 21, kus kõikidele riikidele seatakse ülesandeks alustada rahvuslike säästva arengu tegevuskavade koostamist. Oluliseks peetakse avalikkuse kaasamist, omavalitsuste ja üksikisikute koostööd. Ka Eesti on loonud Eesti säästva arengu riiklikku strateegia „Säästev Eesti 21“, mis on mõeldud keskkonnasäästlikku arengu tagamiseks. (Säästev areng...2012)
Lisaks sellele on ka Eesti riiklikkus turismiarengukavas välja toodud säästva turismi põhimõtted ning tegevused:
  • säästva arengu põhimõtete rakendamise edendamine;
  • ökoturismitoodete loomise edendamine;
  • keskkonnajuhtimissüsteemide rakendamise ja sertifitseerimise edendamine.

Meetme tegevuste eesmärgiks on loodusressursside otstarbekate kasutusmeetodite teadvustamine , keskkonnakvaliteedi parandamine läbi sertifitseerimise ja märgistamise ning ettevõtete jätkusuutlikkuse parandamine säästva arengu põhimõtete aktiivsemal rakendamisel. Säästva arengu põhimõtete laialdasemaks kasutuselevõtuks turismisektoris on plaanis korraldada vastavasisulisi koolitusi ja teavitusüritusi, juhtida avalikkuse tähelepanu ökoturismitoodetele ning vastavale märgistusele, toetada ettevõtjaid keskkonnasäästlike põhimõtete rakendamisel. (Eesti riiklik turismi...2012)
Säästev turism tähendab kogu turismimajanduse kohandamist vastavalt säästva arengu nõuetele. Ökoturism on säästva turismi üks osa. Ökoturismiks nimetatakse reisikorraldust, mis püüab parandada looduse ja kultuurimälestiste seisundit ning ühtlasi toetada kohalikku elanikkonda. (Turism kui arenev...
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #1 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #2 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #3 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #4 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #5 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #6 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #7 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #8 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #9 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #10 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #11 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #12 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #13 KESKKONNASÄÄSTLIKKUSE ARENDAMINE HOTELLIMAJANDUSES #14
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 14 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2014-04-19 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 18 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor yliopilane Õppematerjali autor

Lisainfo

Mõisted


Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

15
doc
Säästlikkuse arendamine hotellimajanduses
1072
pdf
Logistika õpik
95
doc
KUURORDIKONTSEPTSIOONI DISAINIMINE PÄRNU LINNA NÄITEL
193
docx
Turismiettevõtluse lõpueksami märksõnade konspekt
4
docx
Referaat-Ökoturism
46
doc
Turunduse lõpupraktika-Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkoolis
161
pdf
Juhtimise alused
528
doc
Keskkonnakaitse lõpueksami küsimused-vastusedFaili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun