Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "Psühholoogia kirjand teemal Mida on vaja selleks, et olla õnnelik". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
piisab, perest, tunnet, lihtsatest, perega, uhket, tunnevad, nendestMida on vaja selleks, et olla õnnelik? Mida on vaja selleks, et olla õnnelik? Kas selleks on vaja suurt villat, palju raha, lennukit ja sportautot või saab ka ilma nendeta õnnelikuks? Õnnelikuks olemiseks on eelkõige vaja rahulolu tunnet selles, mida elu jooksul korda oled saatnud. Kas oled täitnud oma kohustusi, saanud lapsi või palju sõpru – just need on põhilised, mida õnneks vaja. Kas õnneks piisab ainult sõpradest või perest? Erinevatel inimestel on erinevad huvid ja tegevused, et olla õnnelik. Mõningatele piisab ainult sõpradest ja perest, kuid teistele mitte. Kõik oleneb sellest, millest inimene oskab rõõmu tunda. Tavaliselt tuntakse rõõmu lihtsatest asjadest, nagu perekond. Mõned inimesed ei oska sellest rõõmu tunda, sest nad on perega liiga palju aega koos veetnud ja see on muutunud tüütuks. Sellisel juhul ongi inimesel õnneks vaja midagi muud, midagi
inimeste rahulolu ja õnnetunne vanuse kasvuga hoopiski tõusis.14 Sissetulek mängis küll suurt rolli eluga rahulolus, nimelt mida suurem oli raha hulk, mille vastaja ja/või vastaja perekond küsitlusele eelneval kuul kätte sai, seda kõrgem oli eluga rahulolu hinnang, aga sellest olulisem roll oli siiski sotsiaalsel kapitalil. Mida rohkem inimesed usaldavad teisi inimesi, arvavad, et enamik on ausad, tunnevad huvi poliitika vastu ja osalevad vabatahtlike organisatsioonide töös, seda enam on nad oma eluga rahul. 15 Selle põhjal saab öelda, et ühiskondlik elukas, kellena Aristoteles inimest määratles, pole eestlastes (ja teistes, kes siin elavad) veel päris kaduma läinud. Nagu Tammsaare ajal, nii toob töö ka praegu inimestele armastust ja õnne. 16 Kõikide ülejäänute hulgast olid oma eluga rahul kõige vähem töötud ja lisaks need, kes pole
Õnn ja õnnelik inimene. Mis on õnn ja kuidas seda ära tunda? Ma arvan, et igaüks meist on selle küsimuse üle mõelnud ja leidnud sellele vastuse. On inimesi, kes teavad, mida on õnne saamiseks vaja ja on ka neid, kes ei tea. Sõnaga õnn seostub mulle palju mälestusi ja eredaid hetki, mida olen elu jooksul kogenud. Minu arvates tähendab õnn rahulolu eluga ja iseendaga, sest rahulolematu inimene ei saa olla õnnelik. Tavaliselt tunnevad inimesed õnne koheselt ära, näiteks võidavad lotoga raha, siis nad teavad, et see oli õnn, kuid vahepeal saame õnnest aru alles siis, kui oleme selle kaotanud. Paljud inimesed arvavad, et õnneks on kindlasti vaja raha, kuid see ei pruugi alati nii olla. Ma nõustun sellega, et raha on eluks hädavajalik ja ilma selleta on raske toime tulla, aga see ei tohiks olla peamine asi, et olla õnnelik. Paljud inimesed arvavad, et raha annab neile
Iga inimese elu peamiseks mõtteks ongi õnnelikkuse poole püüdlemine, selle täielikul saavutamisel ongi inimene täitnud oma eluülesande. Pidevalt õpetatakse, kuidas olla õnnelikum inimene ning arutletakse õnne teemal. Siiski on õnnelikkusel ka tumedam pool, mis võib sind takistada soovitud tulemuseni jõudmast. Õnnelikkus on üldjuhul väga kasulik õnnelikud inimesed saavutavad sagedamini oma eesmärgid, on tööl edukamad ning tunnevad end igapäevaselt paremini. Siiski pole õnnelikkus alati kasulik ja positiivne kogemus. võib juhtuda, et liiga õnnelik olles ei pööra me piisavalt tähelepanu ohtudele ja ähvardustele. Näiteks, kui iga päev on meeletult hea tuju, siis ei pruugi me tähele panna oma halvenevat füüsilist tervist. Õnnelik olemises pole midagi halba, kuid ei tohiks lasta õnnetundel segada oma ratsionaalset mõtlemist ning tuleks tähele panna erinevaid ohuallikaid. Muidugi tahavad
inimesed on need, kellel on lähedased suhted oma pereliikmete ja/või sõpradega, kes mõõdavad ennast omaenda mõõdupuu järgi, mitte aga selle järgi, mida teised teevad või mis teistel on, ning kes teavad ja oskavad keskenduda oma iseloomu tugevatele ja parimatele omadustele. Seega on positiivse psühholoogia üheks lipukirjaks saanud vooruste ja tugevate iseloomujoonte rõhutamine, mille hulka kuuluvad muu hulgas lähedased ja soojad inimsuhted. Naised ja mehed tunnevad õnne erinevalt -Briti psühholoogid Adrian Furnham ja Helen Cheng küsisid mitmesaja Briti noore inimese käest, mis teeb inimese õnnelikuks. Kes on õnnelikumad, kas need, kes on teistest tervemad või hoopiski need, kellel on palju sõpru? Kas inimesed on õnnelikumad, kui neil on kena välimus, terav mõistus ja palju raha? Huvitaval kombel langes enamik tavainimeste vastuseid küllalt hästi kokku psühholoogide poolt leituga:
Rahateema tekitab enamasti kahesuguseid tundeid. Ühest küljest tahame me kindlustatust ja mugavust. Nii kipuvadki paljud mõtlema, et nad oleksid rikkad ja õnnelikud, kui neil oleks palju raha. Aga ometi ei ole nii, et kõik rikkad inimesed on õnnelikud. Mõni inimene elab ilusate asjade keskel, kuid pole õnnelik. Teine on kogunud suure hulga raha, kuid on hingelt vaene ega tunne oma elust rõõmu. Põhjuseks on see, et nad ajavad vaid raha taga ning neil pole aega suheteks perega, sõpradega, kolleegidega. Tihtipeale muutuvad sellised inimesed üksikuks ja teiste suhtes kalkideks. Rahaliselt vabaks saamiseks peaks tegema omale selgeks, mida kõige paremini oskame teha. Tuleks püüda saavutada parimat. Targad inimesed teavad, et oluline pole kogus, vaid oma võimete täielik ärakasutamine ehk siis teha sellega, mida omame, kõike, mida suudame. Nii ei muutuks ka töö vastumeelseks, vaid elu rikastavaks ja isiksust arendavaks.
Selliseid asju tehes võid rõõmu tunda, et oled kellelegi head teinud ja inimese õnnelikuks muutnud, endal tekib sisimas hea tunne samamoodi. Selleks, et olla õnnelik on vaja osata armastada ja mõelda ning saada aru sellest, et kõik ei tule nii lihtsalt kätte. Raha saamiseks tuleb tööd teha ja nii saad kõik hea mida soovid. See mis on vaeva ja tööga teenitud, vot see raha on kõige magusam. Kuid see mille oled kätte saanud, seda tuleb hoida ja viia täide oma unistusi, minna perega reisile või osta midagi uut. Raha ja õnn käivad käsikäes ning paljude erinevate inimeste jaoks tähendab see eri asju. Õnne tuleb sealt otsida kus sa seda kunagi ei leiaks ja selle leidmiseks pole vaja raha. Raha on vaid väärtus mille omamisel võimaldad endale lubada asju, mida need inimesed teha ei saa kellel ressursid puuduvad. Kõik inimesed on siiski kuidagi moodi õnnelikud, kuigi nad seda koguaeg välja ei näita. Elise Olli 11AC
mõjuvõimas inimene sind ei avasta ning ei toeta. Kas rikkus on õnnega seotud? Võiks ju arvata, et suuremad võimalused teevad õnnelikumaks ja kui ei pea muretsema tühja kõhu ja peavarju pärast, siis see teeb juba iseenesest õnnelikumaks. On tehtud mitmeid uurimusi selle kohta, kas rikkad on õnnelikumad kui vaesed. On selgunud, et vaesed inimesed on pigem õnnelikumad kui rikkad, sest neil ei ole vaja muretseda tööasjade, karjääri ja enda imidzi pärast. Nemad tunnevad rõõmu oma sõpradest ja lähedastest. Rikastel inimestel on tihti stress, mis on on tingitud tööst ja jätkuvast püüdest olla ikka edukas. Mina arvan siiski, et raha on üks osa õnnest, sest mina ei kujuta ette, kuidas oleksin vaene ja õnnelik. Kindlasti on mingi piir, millest vähema rahaga ei saa ei saa kuidagi hakkama ja teiseltpoolt piir, millega saab parasjagu hakkama, et õnnelik olla. Minu arvates peab vanasõna ,,igaüks on oma õnne sepp" praegusel ajal Eestis küll
Milles seisneb õnn? Õnn on väga suhteline mõiste. Ilmselt on see tunne, mida iseloomustab rahulolu, rõõm või armastus. Õnnelikuks võivad teha igapäevasena tunduvad pisiasjad, olgu selleks siis töö- ja koolialased saavutused või mõni suurem sündmus inimese elus. Õnne on raske ära tunda kui ei ole tundnud õnnetust. Seetõttu on tihti õnn ka tagantjärele tuntav. Kuigi erinevad inimesed võivad tunda õnne väga erinevatest asjadest, on õnnetunne üheks vaieldamatult eriliseks ja positiivseks tundeks kõigi jaoks. Lapsed võivad olla õnnelikud iga väiksemagi asja üle, mis täiskasvanutele võib tunduda tavaline. Lapsed avastavad pidevalt midagi uut selles maailmas, olgu selleks kas või huvitav putukas või ilus lilleke. Iga uus ja huvitav avastus teeb neile rõõmu, tekitab õnnetunnet. Aga mida vanemaks saame, seda tavalisem tundub maailm meie ümber. Lapsed rõõmustavad sügiseti värviliste lehtede ja porilompi
Mis on õnn? Õnn on kõige raskemini lahti seletatav sõna maailmas. Selle sõnaga seostub sõnuseletamatu fenomen. Eneselegi arusaamatult ihkavad kõik inimesed olla õnnelikud. Me keegi ei mõtiskle iga päev selle üle, mis on õnn, kuid ometi tahame seda kogeda ja selle poole püüelda. Minu meelest oleks kõige lihtsam definatsioon õnnele, et see on rahulolu eluga. Mis saab veel parem olla kui inimesel on olemas kõige peamine kodu, koht kuhu tahetakse ikka ja jälle tagasi tulla, kus tuntakse end turvaliselt, oodatuna ja iseenda peremehena. Samapalju on vaja perekonda, inimesi, kes üksteist armastavad, üksteisest hoolivad, kelle peale võib alati kindel olla, kes kohtumist pikisilmi ootavad ka siis kui lahkumine toimus vaid mõne tunni eest. Väga raske on hakkama saada ka ilma tõeliste sõpradeta. Nemad on inimesed, kes tulevad appi just siis kui keegi enam aidata ei oska või ei suuda. Õige sõber on omakasupüüdmatu, aus,
Igaüks peab leidma enda jaoks piiri, millal või kas üldse see vastu tuleb. Raha on kindlasti vaja, et end hästi tunda, aga kas see peaks olema kõige tähtsam eesmärk? Paljud inimesed otsivad elus armastust. Armastus paneb meid end hästi tundma. Juba vanast ajast on justkui loomulik, et perekonna loomine ja laste saamine on väga oluline. Soojad suhted peres ja lastega on väga tähtis. Kuid ometi on ka selliseid inimesi, kellele meeldib hoopis üksinda olla, inimesi, kes tunnevad end ahistatuna nii lähedases suhtes. Ja tänapäeval on järjest loomulikum, ei elata vaid soo jätkamiseks, ,,nauditakse" kauem vabadust ning pereloomine lükkub järjest hilisemasse aega. Inimestele on tähtis on saavutada head suhted meid ümbritsevate inimestega. See, et meie hindame teisi inimesi ja meid hinnatakse, tekitab hea tunde. Kuigi kõigile ei saa meeldida, vajame me seda, et keegi meiega arvestab, meid toetab ja hindab. Me vajame
panda lihtsalt tähele. Õnne leidmiseks on vaja ainult positiivset mõtlemist. On vaja tuua igas pisidetailis midagi head välja. Ning peagi tunned sa end õnnelikuna. Kui sa oled juba õnnelik. Leiad sa aina rohkem ja rohkem asju mis sind õnnelikuks teevad. Lõpuks sa võid tunda, et oled oma eluga täielikult rahul. Sa tunned, et sul on kõik olemas mis sind õnnelikuks teeb. Sa tunned, et sa ei vaja rohkemat, et õnnelik olla. Ise olnud seda tunnet tundnud, tundub kõik sel hetkel nii hea. Sul oleks tahtmine kõik maailma inimesed naeratama panna. Tahtmine panna lihtsalt kõik õnnelikult tundma. Ilmselgelt selle tunde juures on ka väikeseid kõikumisi, küljelt küljele. Mõni hetk tundub, et maapind su jalge all variseb kokku. Kuid lõpuks sa suudad jälle oma pea tõsta ja edasi kõndida. Kartmata, et su õnn kaob. See hetk üritad sa oma õnne just niikaua säilitada kui hing suudab
Mis on õnn? Õnne, kui mõistet tegelikult ei olegi, kuna sellel puudub kindel definitsioon. Tavaliselt peitub õnn perekonnas, sõprades ja selles kuidas sa endaga läbi saad. Paljud inimesed arvavad ka, et õnn peitub rahas. Ma arvan, et kui sul on perekond ja sõbrad peaksid sa selle üle õnnelik olema. Kuna ilma nendeta oleks elu kuidagi tühi ja mõttetu. Perekonna ja sõprade(vähemalt mõnegi) peale võid sa alati kindel olla ükskõik, millises olukorras. Neile võib loota ka siis, kui sul endal just kõige paremini ei lähe ja sa vajad nende tuge. Paljud inimesed mõistavad mõiste õnn all millegi pärast raha. Nende arvates teeb just raha inimesed õnnelikuks, kuid tegelikult see nii ju ei ole. Raha võib teha sind hetkeks õnnelikuks, kuid ainult hetkeks. Tavaliselt inimene kes saab hoobilt rikkaks ei hooli enam lähedastest, ega sõpradest, kuna ta arvab, et raha eest saab kõike. Kui sul on piisavalt raha ja sul pole vaja en
eeldavad, et see teeb nad õnnelikuks. Kui nad selle saavutanud on, avastavad nad, et see polegi suurt midagi ja püüdlevad uue eesmärgi poole. Samas ei jää neil aega nautida elu ja lõõgastuda, mis võib lõpuks vaimselt ja füüsiliselt väga kurnavaks kujuneda. Seega on väga erinevad õnne liike olemas ja siit tulenebki see, et sõna ,,õnn" on väga raske defineerida, sest igale inimesele on õnn väga erinev. Mõned tunnevad rõõmu suurtest asjadest, teised aga väiksematest. Aristotelese arvates ei olegi võimalik õnne teemat vältida, sest õnn on inimelu loomulik eesmärk. Soov õnnelik olla on inimesele sama loomupärane nagu taimele tung kasvada. Mis siis teeb ühe inimese õnnelikuks? Tegemist ei ole just kõige lihtlabasema küsimusega, sest sellele on tegelikult väga raske õigesti vastata. See eeldab individuaalset lähenemist, kuid samas objektiivset
Kas raha teeb õnnelikuks? Raha on üldine seaduslik maksevahend. Raha on paberitükk , millel on kindel väärtus. Õnn on aga igale ühele erinev. Et teist inimest õnnelikuks teha ei pea alati raha olema. Õnn ei ole rahas, kuid ometi teeb raha inimesed õnnelikus. Esialgu hakati kõige laiemat rahana kasutama kulda ja hõbedat. Et kulla ja hõbedatükikesi poleks vaja igakord üle kaaluda, hakati vermima kindla kulla, hõbeda või muu metalli sisaldusega münte. Raha vermimise õigus oli tavaliselt valitsejal ja riigivõimul. Kaubanduse arenedes muutusid sularahaoperatsioonid müntidega tülikaks. Seepärast võeti kasutusele pankadele ja pandimajade tsekid ning võla kirjad ja alles pärast seda ilmus paberraha. Praegusel ajal ringleb järjest vähem sularaha, enamik inimesi kasutab oma maksete tegemiseks pangakaarti. Praguses ühiskonnas on rahal suur võim. Ma arvan, et tulevikus raha osatähtsus suureneb veelgi või jääb
Teisel juhul on arvatud, et lisaks neile hüvedele on hoopis hüve iseeneses, mis ongi kõigi hüvede aluseks. Aristoteles on järeldanud, et õnn on hästi elamine ja hästi toimetulek, kuid ta on ka ära maininud, et haritud inimesed ei tõlgenda õnne samamoodi. Aristoteles väidab, et õnn on igaühe jaoks erinev ja nii arvan ka mina. Mõne inimese jaoks on suurim õnn see, kui tal on palju raha, mõne jaoks võib õnn tähendada hoopis head tervist, mõnele piisab sellest, et ta on haritud. Nii võib edasi minna lõpumatuseni. Aristoteles on väitnud, et õnn tuleneb puuduste tundmisest ning, et õnne saavutada ongi vaja millegist puudust tunda. Arvan samuti nii, sest kuidas inimene üldse oskaks tekitada võrdlust hea ja halva vahel, kui ta ei ole eelnevalt millegist puudust tundnud. Arvan, et kui inimesel ei ole kunagi kunagi millegist puudust olnud, siis ei saa olla tal ka vajadust ning võimalust pürgida suuremate hüvede poole
" George Orwell Õnne kontseptsiooni üle on alati vaieldud. Ei saa leida ühest vastust nii abstraktsele mõistele nagu ÕNN, mida võib käsitleda kui materiaalset heaolu, kuid enam tõstatab küsimusi hoopis õnn kui vaimne seisund. Tegelikult on õnnel tuhat nägu, igaühe jaoks on õnn erineva tähenduse ning varjundiga kõik siin elus on suhteline. Mõnele inimesele piisab õnneks leivatükist, teist teeb ülikooli lõpetamine õnnelikuks. Tihti arvatakse, et õnne jaoks, mis koosneb tegelikult ju (hinge)rahust ja rõõmust, pole käesoleval hetkel aega. Seni, kuni vähegi tervist on, tuleb jäägitult mammonajumalat teenida. Küll pensionipõlves on aega õnnelik olla! Kui tihti aga nii kaua ei elatagi... Jääb mulje, nagu poleks inimestel AEGA õnnelik olla. Ent kas oskame oma õnne alati ära tunda? On ju enamasti ikka nii, et kõik, mis on alles ees,
iseloomu ja eesmärkide olemasolu. Sest inimene, kes teab, mida ta elult tahab ning ei lepi vähesega, suudab tasapisi ületada ka suurimad raskused ning jõuda olukorrani, mis õnne korral toob talle soovitud tulemused või annab vähemalt tundegi, et on proovitud, mitte lihtsalt käega löödud. Samas on otsuste tegemisel suur roll ka lähedaste toetusel ning tihti ka materiaalsetel võimalustel. Nii näiteks ei saa inimene, kel puudub raha, ehitada endale uhket villat merekaldale ega sõita kalli autoga. Sel juhul peab lihtsalt leppima ja soovi korral vaid unistama kõigest kättesaamatust. Valikute tegemine on meie igapäevase elu osa. Juba noores eas saame valida, kas õppida või mitte, kas teha trenni või hoopis rikkuda oma tervist. Kahjuks ei mõista paljud, et inimese elu on portsess, see on kõik omavahel seotud ning meie minevikus tehtud valikud võivad tulevikus meid veel väga palju mõjutada
Lapsevanemate ülesanne laste kasvatamisel on keeruline ja vastutusrikas. Nad soovivad kindlasti, et nende laste lapsepõlv oleks õnnelik ning täiskasvanuks saades tunneksid nad rõõmu elamisest. Rõõm elamisest on inimestel erinev, sest iga inimene on isesugune ja väärtustab "asju" erinevalt. Mõned inimesed hindavad materiaalseid võimalusi rohkem, sest nad arvavad, et mida rohkem on asju ja raha, seda rohkem tunnevad nad rõõmu elamisest. Selline rõõm elamisest aga maksab, sest pidevalt on vaja midagi uut osta, et seda rõõmu taas tunda. Mõnedele inimeste õnnelikuks tegemiseks on väga vähe tarvis, sest nendele loeb lähedaste heaolu. Näiteks rõõm venna/õe või lapse sündimisest. Selline rõõm on pikaajalisem, kui materiaalsete asjade olemasolu korral tekkinud rõõm, sest me elame koos nendega ja saame osa nende rõõmudest
Kui igaüks teeks nii palju, kui ta lubab ja räägib, siis ei tarvitseks enam kellelgi midagi lubada ega rääkida. Kõige ohtlikum on vägisi targaks tehtud loll. Arukas suudab ka lolli mängida, lollil arukat mängida on aga hoopis raskem. Naeratus teeb inimese rikkamaks, aga kuhu sa selle rikkusega ikka lähed. AFORISMID ELU: Elu pole selleks, et hädaldada ja nutta, vaid selleks, et võidelda ja võita! Elu kestab vaid hetke, ja sellest hetkest piisab, et korda saata igaveseid asju! Elamisest tunnen ma rõõmu, aga kui sureksin, oleksin eluõnnelik. Pole vähimatki tõendusmatejali kinnitusele, et elu on tõsine. On miski, mis ei kasva puu otsas, millest me ei loe koolis ja mida ei saa raha eest osta. See on kunst näda elu läbi oma südame. Me elame selleks et surra ja sureme selleks et teised saaksid elada. Elu on raske. Millega võrreldes? Elu mõte on elus eneses. Ela nii et isegi hauakaevaja nutaks su haual.
"Igaüks meist peab endale ise oma õnne otsima; ta peab nägema lõputult vaeva ja kannatama palju pettumusi, enne kui ta õpib õnnelik olema, hinnates lihtsaid ja täiuslikke rõõme, mis on tema vaimule ja südamele alati kergesti kättesaadavad." On vist lausa kohatu rääkida õnnest, kui pea iga päev kuuled teateid jätkuvast majanduslangusest, inimeste töökohtade koondamisest ja veel paljust muust, mis tekitab kõigis meis rohkem kui ebakindlust. Ometi tahavad kõik õnnelikud olla, see on tänapäeva pahuras maailmas tõenäoliselt ainus asi, milles kõik on ühel meelel. Kuidas seda saavutada Kas õnn on kättesaamatu? On vist lausa kohatu rääkida õnnest, kui pea iga päev kuuled teateid jätkuvast majanduslangusest, inimeste töökohtade koondamisest ja veel paljust muust, mis tekitab kõigis meis rohkem kui ebakindlust. Ometi tahavad kõik õnnelikud olla, see on tänapäeva pahuras maailmas tõenäoliselt ainus asi, milles kõik on ühel meelel. Kuidas seda saavuta
Kätlin Viilukas 10A Rahulolematuse rahu Elu on nagu lind, kes käib kaugetel maadel puhkamas, talvitumas. Koduigatsus, rahutus toob ta ikka tagasi oma koju, oma pesasse ja siin on ta mõnda aega õnnelik elades rahus. Miks me oleme rahulolematud, kuigi meil on olemas kõik, et olla rahul omaenese eluga? Miks ei osata hinnata seda, mis meil on ja olla lihtsalt õnnelikud? Seda suures osas sellepärast, et ei osata hinnata õigeid elemente elus. Tihtipeale saadakse oma õnnest aru alles siis, kui ollakse sellest ilma jäämise äärel. Sellised olukorrad panevad inimesi mõtlema elu üle järele. Mõistetakse, mis on elus tähtis ja kui pole veel hilja, siis on võimalik ka ennast parandada. Ka meie pere on rändajateks loodud, rahutus, uue avastamise soov viib meid aina edasi. Meil on kõik olemas, et olla eluga rahul. Sellegipoolest ei püsi me paigal
Armastus paneb meid end hästi tundma. Juba vanast ajast on justkui loomulik, et perekonna loomine Järgnevas kahes lõigus arutleb ja laste saamine on väga oluline. Soojad suhted peres ja lastega on väga autor perekonna ja sotsialiseerumise vajalikkuse tähtis. Kuid ometi on ka selliseid inimesi, kellele meeldib hoopis üksinda üle, kuid ei arutle eesmärkide olla, inimesi, kes tunnevad end ahistatuna nii lähedases suhtes. Ja püstitamise vajalikkusest tänapäeval on järjest loomulikum, et ei elata vaid soo jätkamiseks, vaid üldse. ,,nauditakse" kauem vabadust ning pereloomine lükkub järjest hilisemasse aega. Kõigis eelnevates lõikudes paistab silma autori ühepoolne suhtumine Inimestele on tähtis on saavutada head suhted meid ümbritsevate
materiaalsetes asjades. Kõik inimesed on väga erineva maailmavaatega ning tunnevad ja mõtlevad erinevalt. Kui küsida väikestelt lastelt, nende emadelt või eakamatelt inimestelt, et mis on õnn? Saadud vastused on väga erinevad. Erinevate vanustega inimestele peitub õnn erinevates asjades ja tunnetes.Me võime üldistada ja oletada, et mis teeb enamiku inimestest õnnelikuks ja kuidas inimesed õnne kirjeldavad, kuid me ei saa öelda, et nii tunnevad ja mõtlevad kõik. Enamasti öeldakse , et õnn paneb silmad särama ja suu naerule, et õnn on see kui sa ärkad hommikul nägu naerul ja tunned, et elu on ilus. Ma ei ütle, et iga inimese teeb õnnelikuks pere või ilus auto, sest on palju inimesi kellel puudub pere või pole võimalust sõita ilusa autoga. Kõik inimesed on väga erinevad, seega ma arvan, et igaühe jaoks ei tähenda õnn ühte ja sama vaid see oleneb üksikisikust. Emadele ja isadele peitub õnn nende lastes. See
Sajad tuhanded vaatavad mõnuga piinlikku olukorda sattunud inimesi ja tänavad õnne, et nad ei pea nende nahas olema.Telemängur paneb odavale väljamüügile oma unistused, hirmud ja häbid. Vastu saab ta raha. On see hea vahetus? Võiksime õppida Timm Thalerilt: ära müü oma naeru kuradile. ,,Seal, kus inimene naerab, Kaotab kurat oma võimu". Oma tegemisi tuleks hinnata sellest vaatepunktist, mis on su elus tõeliselt tähtis. Kevadpühade ajal tähistasime kogu perega vanaisa sünnipäeva. Vanaisa oli hiljuti raskelt haige ning oli näha, kuidas haigus pani teda veelgi rohkem mõtlema elatud elule. Ja kuigi ta ka püüabki mõelda rohkem headele asjadele, poeb tahtamtult ligi just see, mida oled teinud oma elus valesti või tegemata jätnud. Nüüd saab ta aru miks tema vana isa omal ajal sügavalt ohkas, kui nägi kuidas poeg viinast ja lärmakatest sõpradest seltsi otsis. Nooruses käis läbi pea aga ainult mõte, et mis see paps seal ohib
Selle parimaks näiteks on hasartmängusõltlased. Nad loodavad kõiges vedamisele ega suuda langetada oma otsuseid ratsionaalselt. Taolistes olukordades on tihtipeale vaid õnn see, mis suudab päästa elu allakäimisest. Palju kasutatakse väljendit ,,õnnesärgis sündinud". See tähistab inimest, keda on õnn mitmeid kordi päästnud pealtnäha võimatutest olukordadest. Selliseid inimesi leidub, kuid mitte palju. Ei tasu oletada ning jääda lootma, et oled üks nendest, kuna vastupidise selgudes võib olla juba liiga hilja, et midagi muuta. Õnn- ometi nii lühike, kuid niivõrd suure tähtsusega sõna. ,,Tavaliselt seome õnne mõistega mingi sündmuse, mis peab elus kindlasti juhtuma. Tegelikult peitub õnn hingerahus, rõõmus jagada ligimestega kõike, mis meil on, ja võtta seda kui loomulikku," ütles Itaalia kirjanik Romano Battaglia. Hinnakem seda, mis meile antud ning nähkem õnne ka
Kodune töö 1. Analüüsi pealkirja vastavust tekstile. Põhjenda oma seisukohti. Mina arvan, et see pealkiri ei sobi sellele tekstile, kuna rohkem räägib ta mis üldse õnn on. Intervjueeritav vastab ainult ühes lõigus küsimusele: "Kui palju õnne saab raha eest osta?", ülejäänud tekst räägib üldisemalt õnnest. Minu arvates võiks olla selle teksti pealkiri: "Mis on õnn?", kuna intervjuu on nii laia tekstiga st põhiteema on ikkagi õnne kohta, mitte selle ostmise. 2. Autor väidab, et paljudel inimestel on ebatäpsed või vigased arusaamad sellest, mis on õnn. Nimeta kolm põhjust, mis teeb õnne/ebaõnne tunnetamise keeruliseks. Arvan, et keeruliseks teevad õnne tunnetamise, näiteks harjumus. Kui sa ikka liiga tihti saad kingitusi, siis see muutub harjumuseks ja enam ei paku nii palju rõõmu, kui harva said neid. Lisaks veel ma arvan, et kurb meel või halbade asjadele mõtlemine teeb õnne tunnetamise keerul
materiaalseid väärtusi, kuid need ei pruugi teha veel inimest õnnelikuks. Ning kui inimene pole õnnelik, on ta edukas vaid ametialaselt. Seepärast ongi minu mõistes eduka inimese tunnused järgmised: ta on õnnelik, omab palju sõpru, on rahul iseendaga, tegeleb hobidega, leiab aega iseenda jaoks, tema eesmärgid on saavutatud või ta püüdleb nende poole, naeratab südamest, armastab ligimesi ja on ka ise armastatud, teda võib pidada edukaks pereinimeseks, kes võtab perega või individuaalselt erinevatest üritustest osa ning tegeleb aktiivselt eneseharimisega. Väga tähtis on ka sisemine rahu. Kui keskendutakse karjäärile, jääb tihti vähe aega sõprade ja pere jaoks. See tekitakb ka stressi, sest vaba aega on väga vähe. Konkurents võib tekitada pingeid ning see, mis inimese sees toimuda võib, ei ole alati rahu ja vaikus. Kui aga väärtustatakse õigeid asju (pere, sõbrad,
Asjad tegelikult päris nii ei käi. Paljud inimesed teevad aastaid tööd ja näevad vaeva, et rajada endale kindel tulevik. Osadel inimestel läheb lihtsamalt, kas võidavad suure summa raha või on rikka pere lapsed, aga nad ei oska seda hinnata ja kas nad jäävad sellest kiirelt ilma või ei tunne ennast ikkagi õnnelikuna. Selleks, et tunda tõelist rõõmu enda rahast ja saavutustest pead sa olema need ise saavutanud enda raske töö ja vaevaga. Õnne kui tunnet on tahetud tunda kõik inimesed minevikust ja ka arvatavasti tahavad seda tulevased inimesed. Leitakse selleks erinevid vahendeid ja mooduseid, kuid aastate jooksul on õpitud seda, et midagi ei kuku niisama sülle ja kõik peab välja teenima. Igaüks omamoodi, kes peab rohkem vaeva nägema, kes võibolla vähem.
On olemas ka selliseid organisatsioone kes aitavad vaesemaid peresid. Kuid tihtipeale on need sellisete perede liikmed uhked ja nad ei taha abi vastu võtta ja üritavad ise oma eluga toime tulla. Samas ma mõistan selliseid inimesi kes ise soovivad oma elu korda saada ja ei taha et keegi neid aitaks. Tavaliselt on ka selliseid inimesed palju palju õnnelikumad kui need kellel on raha palju ja kes ei oska sellega midagi peale hakata. Et olla õnnelik piisab vaid sellet, et sinu kõrval oleks inimesed kes sind õnnelikuks teeksid. Raha ei ole asi mis sul peab palju olema, kui oskad sellega ümber käija pole sul vaja miljoneid, et ära elada. Alati on nii mida rohkem sa raha teenid seda rohkem sul seda läheb. Kuid alati leidub ka selliseid inimesi kes ise on vaesed aga väga kadedad sellepärast et kellegil on rohkem kui temal. Need inimesed on valmis kõigeks saada kas või mingi väikegi osake sellest rikkusest mis teisel on
Rikkus ja vaesus Rikkusest ja vaesusest on räägitud juba sajandeid ning sellest räägitakse peaaegu iga päev. Ometi ei saa neile kahele mõistele määrata kindlat definitsiooni, sest iga inimene mõistab seda erinevalt. Aga mis ikkagi muudab inimese elu rikkaks või vaeseks? Paljude inimeste jaoks tähendab rikkus materiaalseid väärtusi raha ja luksusesemeid. Paraku aga varjutab see tugevalt vaimsete väärtuste tähtsust meie elus. Kui inimestelt küsida, kumb on neile tähtsam, kas raha või mõistus, vastatakse vaatamata sellele , et raha ei oma nende elus tähtsat rolli. Kuidas ei oma? Raha eest ei saa tänapäeval enam midagi ei toitu, elektrit, eluasemet ega ka riideid. Kas me ilma nendeta oleksime õnnelikud, rikkad? Kindlasti mitte. Ma leian, et need, kes usuvad, et õnneliku elu elamiseks pole üldse raha vaja, on iseenda valede ohvrid. Vaatamata sellele ei tohiks inimene olla raha kummardaja, vaid väärtustama tugevalt ka v
Meelt saab lahutada mitut moodi. Kas riskida oma eluga, olla iseendaga või mängida mingeid lõbusaid mänge või hoopistükki lahendada ära mingi mõistatus. Hasartmänge minnakse mängima sel juhul, kui ei osata iseenda olemisest rõõmu tunda. Kui me hakkame iseendale mõtlema, siis me oleme õnnetud. Meil peab koguaeg mingi tegevus olema. Vaesemad on tavaliselt õnnelikumad, kui rikkad. Rikastel on kõik olemas, tehakse kõik nende eest ära. Neil jääb mõelda vaid iseendale ja sellest piisab, et olla õnnetu. 140/522 Keegi on kaotanud oma pere, siis ta ei mõtle oma kaotusele, kui ta tegeleb millegiga, kasvõi palli löömisega. Ta on õnnelik. Mure, mis teda valdab, kõigutab teda ennast niigi päevast päeva. Vähemalt üks kord päevas ta ei mõtle sellele, kui ta tegeleb pallimänguga. 141/39 Me tegeleme sellega, mis pakub meile rõõmu, samas on ka teistel lõbus vaadata. 142/137 Kui kuningad üksi jätta, muutuvad nad väga armetuteks
Igaühe õnn on kordumatu Kõik me oleme sattunud siia maailma mingil põhjusel,enamasti selleks , et midagi tähtsat korda saata. Vaadates näiteks väikset last, näeme, kuidas ta pingutab,et teiste tähelepanu võita või saada oma tahtmine. Väike laps ei tea veel, mis on õnn ja ei oska püüelda selle poole, erinevalt meist, täiskasvanutest. Mõeldes inimkonna tegemistele sajandite lõikes, tundub mulle, et õnne on olnud vähem kui kõike muud. Ajaloo õpikud on täis sõdasid, kus palju on valatud verd ja purustatud tuhandeid linnu ning rüüstatud maid. Ometi oli kõige selle keskel inimesi, kes olid tol hetkel õnnelikud: need olid teiste alistajad ja orjastajad. Kuid tunnistageim, õnn oli ka nende poolel , kellele hing sisse jäi, olenemata raskest orjapõlvest. Siit järeldub,et õnn on ajas püsiv nähtus,kuna ka tänapäeva maailm on täis nii õnnelikke kui õnnetuid. Mis on siis ühele õnn ja teisele mitte? Ühtede inimeste õnn peitub