Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks (4)

4 HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • Mida mdetakse turbidimeetrias ?
 • Millega on määratud elektrilise kaksikkihi tiheda ja difuusse osa paksus ?
 • Kuidas muutub potentsiaal kaugusega pinnast ?
 • Mis on suhteline viskoossus, eriviskoossus ja iseloomulik viskoossus ?
 • Millel phineb vedeliku viskoossuse mtmine kapillaarviskosimeetriga ?
 • Mis on kogulatsioon ?
 • Mis on difusiooni-sedimentatsiooni tasakaal ?
 
Säutsu twitteris
Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks
Vaja on vastata
 • 1. Soola integraalse lahustumissoojuse määramine
  1. Esimene termodünaamika põhiseadus.
  Termodünaamika esimene seadus sätestab, et keha siseenergia (U) saab muutuda tänu soojushulgale (Q), mis saadakse väliskeskkonnast ning tööle (A), mida süsteem teeb välisjõudude vastu:ΔU = Q − A, kus Q on soojushulk , mille keha saab väliskeskkonnalt ning A on töö, mida keha teeb välisjõudude vastu (juhul kui keha annab soojust ära, siis on Q negatiivne; kui välisjõud teevad tööd, siis on Apositiivne).
  Termodünaamika I seadus on üldise energia jäävuse seaduse konkreetne väljendus termiliste protsesside korral. Jäävuse seaduse järgi on süsteemi energia tema oleku üheseks funktsiooniks. Väliskeskkonnast isoleeritud süsteemi koguenergia on jääv. Mitmesuguste protsesside korral sellises süsteemis võib energia muunduda ühest liigist teise rangelt ekvivalentsetes vahekordades.
  2. Soojusefektid. Tekkesoojused. Põlemissoojus.
  Keemilistel protsessidel toimub ühe või mitme aine (lähteaine) muundumine uue keemilise koostise või ehitusega reaktsioonisaaduseks. Sellega kaasneb keemiliste sidemete ümberkujunemisprotsess, seejuures eraldub või neeldub energiat soojus -, kiirgus- või elektrienergia kujul.
  Keemiliste reaktsioonide soojusefekte märgitakse sümboliga ∆ H. Eksotermilise reaktsiooni korral on ∆ H negatiivne (miinusmärgiga), s.t. ∆ H 0 Keemilise reaktsiooni soojusefekt võrdub reaktsioonisaaduste tekkesoojuste algebralise summaga , millest on lahutatud lähteainete tekkesoojuste algebraline summa.
  Tekkesoojus - ühendit iseloomustav suurus, mis ei sõltu ühendi saamisviisist. Tekkesoojuseks nimetatakse soojusehulka,
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #1 Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #2 Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #3 Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #4 Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #5 Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #6 Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #7 Kordamine füüsikalise ja kolloidkeemia protokollide vastamiseks #8
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 8 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2012-02-28 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 203 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 4 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor karull Õppematerjali autor

  Lisainfo

  1) 1. Soola integraalse lahustumissoojuse määramine
  1. Esimene termodünaamika põhiseadus.
  Termodünaamika esimene seadus sätestab, et keha siseenergia (U) saab muutuda tänu soojushulgale (Q), mis saadakse väliskeskkonnast ning tööle (A), mida süsteem teeb välisjõudude vastu:ΔU = Q − A, kus Q on soojushulk, mille keha saab väliskeskkonnalt ning A on töö, mida keha teeb välisjõudude vastu (juhul kui keha annab soojust ära, siis on Q negatiivne; kui välisjõud teevad tööd, siis on Apositiivne).
  Termodünaamika I seadus on üldise energia jäävuse seaduse konkreetne väljendus termiliste protsesside korral. Jäävuse seaduse järgi on süsteemi energia tema oleku üheseks funktsiooniks. Väliskeskkonnast isoleeritud süsteemi koguenergia on jääv. Mitmesuguste protsesside korral sellises süsteemis võib energia muunduda ühest liigist teise rangelt ekvivalentsetes vahekordades.
  2. Soojusefektid. Tekkesoojused. Põlemissoojus.
  Keemilistel protsessidel toimub ühe või mitme aine (lähteaine) muundumine uue keemilise koostise või ehitusega reaktsioonisaaduseks. Sellega kaasneb keemiliste sidemete ümberkujunemisprotsess, seejuures eraldub või neeldub energiat soojus-, kiirgus- või elektrienergia kujul.
  Keemiliste reaktsioonide soojusefekte märgitakse sümboliga ∆ H. Eksotermilise reaktsiooni korral on ∆ H negatiivne (miinusmärgiga), s.t. ∆ H < 0, endotermilistel reaktsioonidel aga positiivne (plussmärgiga), s.t. ∆ H > 0 Keemilise reaktsiooni soojusefekt võrdub reaktsioonisaaduste tekkesoojuste algebralise summaga, millest on lahutatud lähteainete tekkesoojuste algebraline summa.
  Tekkesoojus - ühendit iseloomustav suurus, mis ei sõltu ühendi saamisviisist. Tekkesoojuseks nimetatakse soojusehulka, mis vabaneb (või neeldub) ühe mooli aine tekkimisel püsivas olekus olevatest lihtainetest nn. standardtingimustel (normaalrõhul ja temperatuuril 298 K). Lihtaine tekkesoojused on võrdsed 0-ga
  Põlemissoojus- ühe mooli aine täielikul põlemisel vabanev soojusehulk.
  3. Hessi seadus - Reaktsiooni soojusefekt sõltub ainult süsteemi alg- ja lõppolekust. Seda väidet nimetatakse Hessi seaduseks ehk termokeemia põhiseaduseks. See on termodünaamika I seaduse rakendus keemilistele protsessidele.
  Hessi seadusest tehakse järgmised järeldused:
  a) pärisuunalise keemilise reaktsiooni soojusefekt on võrdnevastasmärgiga võetud vastassuunalise reaktsiooni soojusefektiga.
  b) Astmelistes reaktsioonides on soojusefekt võrdne üksikute reaktsioonistaadiumite soojusefektide summaga. – Entalpia muut ringprotsessis on 0.
  4. Keemiliste reaktsioonide soojusefektide arvutamine. Vt õpikust lk 121
  5. Reaktsiooni soojusefekti olenevus temperatuurist (Kirchhoffi seadus)
  Keemilise reaktsiooni soojusefekti temperatuurikoefitsent on arvuliselt võrdne reaktsioonist osa võtvate ainete molaarsete soojusmahtuvuste algebralise summaga, milles produktide soojusmahtuvused loetakse positiivseks, lähteainete omad negatiivseks ja arvestatakse reaktsioonivõrrandi stöhhiomeetrilisi koefitsente.
  Soojusmahtuvus- soojushulk, mis kulub keha temperatuuri tõstmiseks 1 kraadi võrra, kui temperatuuri tõstmine ei muuda aine agregaatolekut ega keemilist koostist.
  6. Lahustumissoojused – entalpia muutus 1 mooli aine lahustumisel n moolis lahustis. On tingitud lahusti ja lahustuva aine omavahelisest keemilisest toimest. Tahke aine lahustumissoojuse määrab kristallvõre lõhkumise energia ja solvatatsioonienergia vahekord.
  7. Lahjendussoojused – soojusefekt, mis esineb lahuste lahjendamisel.
  8. Kalorimeetriliste määramiste metoodika –

  füüsikaline keemia , kolloidkeemia , protokollid , kaitsmine

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (4)

  lalalaaa profiilipilt
  lalalaaa: Abiks ikka

  15:23 19-02-2013
  gretuu profiilipilt
  gretuu: hea materjal
  21:53 02-05-2013
  EliisaA profiilipilt
  Eliisa Annusver: Vale formaat
  05:02 29-11-2014


  Sarnased materjalid

  34
  pdf
  Füüsikaline ja kolloidkeemia
  23
  doc
  Füüsikaline- ja kolloidkeemia
  29
  docx
  Füüsikalise ja kolloidkeemia eksam
  22
  docx
  Füüsikaline ja kolloidkeemia
  14
  docx
  Füüsikaline ja kolloidkeemia kordamisküsimused
  10
  doc
  Füüsikaline ja kolloidkeemia 3-vaheeksam
  10
  doc
  Füüsikaline keemia ja kolloidkeemia-eksami kordamisküsimused
  29
  doc
  Põhivara füüsikas

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun