Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Aritmeetika - loogikaplokk (ALU - arithmetic-logic unit). Aritmeetika-loogikaploki põhifunktsioonideks on mitmekohaliste kahendarvude summeerimine, nende nihutamine vasakule või paremale, loogiline eitus ehk inversioon, loogiline liitmine (disjunktsioon), loogiline korrutamine (konjunktsioon) ning loogiline alternatiiv ehk VÄLISTAV VÕI. Nende põhifunktsioonide kombineerimisega ning rakendamisega kindlas järjekorras sooritatakse kõiki tuntud aritmeetika- ja loogikatehteid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aritmeetika - loogika seadmesse (ALU), 7. – Kanna registri R1 sisu üle aritmeetika- loogika seadmesse (ALU), 8. – Teosta ALUs liitmistehe, 9. – Kanna vastus ALUst registrisse R1 6) Kui palju kulub protsessoril aega masinkoodi 197 käsu käivitamiseks, kui protsessori taktsagedus on 2,34 GHz ja keskmiselt läheb ühe masinkoodi käsu täitmiseks vaja 2,9 sammu? V:244,1 ns 7) Olgu meil arvuti, mille vahemälust andmete lugemine on 27 korda kiirem andmete lugemisest põhimälust.
Aritmeetika - loogika käsud Arithmetic-logic instructions AND, OR, ADD, SUB, … Hargnemiste (siirete) käsud Branch instructions JMP, CALL, RET, … Pinumälu, sisend-väljund seadmete ja protsessori juhtimine Stack, I/O, Machine control instructions PUSH, POP, IN, OUT, NOP, ...

Aritmeetika - loogika-plokke. Aritmeetikatehete operandide ja tulemuste salvestamise jaoks on otstarbekas kasutada registreid ning suunamised registritest ALU sisenditesse ja ALU väljundist registritesse teostada multipleksorite ja demultipleksorite abil.
Aritmeetika - loogikaplokk (ALU - arithmetic logic unit) on ette nähtud aritmeetika- ja loogikateheteks kahendarvudega (joonis 1.18) [1]. Kõik aritmeetikatehted sooritatakse arvude või nende täiendkoodide summeerimisega ja nihutamisega.
Aritmeetika - loogika seade - täidab aritmeetika ja loogikaoperatsioone juhtseade - organiseerib programmi täitmise mäluseade või mälu - programmide ja andmete hoidmiseks sisend-väljundseadmed - info sisestamiseks ja väljastamiseks

Aritmeetika - loogikaseadmest. 42) Aktiivne aken- suvaline kuvaaken, mida parajasti käsitsetakse 43) Rakenda- kasutusele võtma, tegevusse panema44) Rippmenüü- allapoole avanev menüü, millest normaalolekus on näha ainult üks
Aritmeetika - loogika seade (ALU) ...........................................................................................15 2. Vahemälu (Cache) organiseerimine: otsevastavusega, assotsiatiivne ja kogumassotsiatiivne.
Aritmeetika - loogika seadmest, mis teostab kõik programmi poolt ette nähtud arvutused; 3. registritest, mis kujutavad endast mälupesasid, mida aritmeetika-loogika seade kasutab algandmete ja tulemuste hoidmiseks.

Aritmeetikas on numbrite tundmine arvutamisoskuse omandamise eeltingimuseks, nii on loogikas mõistete tundmine arutlusoskuse valdamise eelduseks. Numbrite tundmaõppimine ei ole omaette eesmärk, vaid vahend
Aritmeetika - loogikakäskude korral eristatakse järgmisi etappe: 1) käsu lugemine mälust, 2) operandide lugemine, 3) tehte sooritamine, 4) tulemi salvestamine, 5) järgmise käsu ettevalmistamine.
Aritmeetikas – näiteks selles, et 2 + 2 = 4. Praktilises elus lähtutakse aga neist uskumustest, mis näivad olevat küllaldaselt põhjendatud, nõudmata tõestusi.

Aritmeetika - loogika käsud – AND, OR, SUB, MUL siirete käsud –JMP, CALL, RET pinumälu, I/O-seadmete, CPU juhtimise käsud – PUSH, POP, IN, OUT, NOP
Aritmeetika - loogilist seadet juhitakse juhtplokiga, mis genereerib juhtsignaale, mis omakorda algatavad kindla mikrooperatsioonide sooritamise ALUs.
Aritmeetika - Loogikaseadme ülesandeks on mitmekohaliste kahendarvudega erinevate aritmeetiliste ja loogiliste tehete tegemine.

Aritmeetika - loogikaplokk (ALU - arithmetic logic unit) on ette nähtud aritmeetika- ja loogikateheteks kahendarvudega.
Aritmeetika ehk maamõõtmise ja geomeetria arengu tingis vajadus kanaleid rajada, losse ja püramiide ehitada.
Aritmeetika - loogikaplokk: a) loogikaskeem, b) tingmärk, c) kasutamine koos kommutaatorite ja registritega

Aritmeetika - loogika üksus sooritab operatsioone nagu liitmine ja loogiline korrutamine.
Aritmeetika - loogikaplokk, akumulaator, üldotstarbelised ehk üldregistrid ning mälu.
Aritmeetika - loogika seade (ALU)[1] 26. Võrdlusskeem[1] 27. Analoog ja digitaal info.

Aritmeetikakonveierid on ette nähtud aritmeetika-loogikaoperatsioonide konveiertöötluseks.
Aritmeetika - ,lugemis-, ajaloo- ja ärioskuste test jne). Tulemus väga oluline.
Aritmeetika - loogikaploki kuulub protsessori koosseisu mitu registrit ning

Aritmeetika - ja loogikatehete prioriteedid kahanevad vasakult paremale.
Aritmeetika - loo- Juhtseade Sisend-väljund- gikaseade seadmed
Aritmeetika - loogikaplokk 36 1.3.7. Koodrid ja dekoodrid 37

Aritmeetika - , siis võrdlus- ning lõpuks loogikatehted.

Aritmeetika - loogikaploki kuulub aadressi.
Aritmeetika – arvutamisõpetus’
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun